Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 18:31   #2461
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Apstiniram samo od HRT-a. Time sam obavio više od pola posla.
Nisi puno postigao s tim.

Nova i RTL svinjogojstva imaju gori sistem lobotomije od drzavne televizije.

I bili su kljucni alati vanjskih parazita u transformaciji (idiotizaciji) lokalne svijesti nakon rata.
omen4k is offline  
Old 09.01.2018., 18:39   #2462
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Nisi puno postigao s tim.

Nova i RTL svinjogojstva imaju gori sistem lobotomije od drzavne televizije.

I bili su kljucni alati vanjskih parazita u transformaciji (idiotizaciji) lokalne svijesti nakon rata.
Gledaš li filmove?
zoroasterix is offline  
Old 10.01.2018., 00:42   #2463
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Gledaš li filmove?
Izmedju ostalog...
omen4k is offline  
Old 16.01.2018., 23:00   #2464
Na Otvorenom su se sad iscudjavali i grozili negativnostima u ljudima i traze okolo krivca za govor mrznje.

Ajmo sad neke fine vibre u vijestima pa neki ratni film za laku noc.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Delusion
omen4k is offline  
Old 17.01.2018., 13:31   #2465
A na provjerenom je bila molitva u jezicima Lelelelele :klap:
addx is offline  
Old 17.01.2018., 13:43   #2466
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
A na provjerenom je bila molitva u jezicima Lelelelele :klap:


Jel to Nova ili RTL?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 30.01.2018., 22:27   #2467
A sad malo iscudjavanja na fascinaciju nasiljem kod klinaca, nakon cega idemo na dva majmuna u ringu koji se ubijaju od batina, live na hamburgerskoj sluzbi svinjogojstva, poslovnica Balkan.
omen4k is offline  
Old 30.01.2018., 22:41   #2468
Tvoj način razmišljanja me podsjeća na upozoravanje na seksističke viceve koji pogoršavaju odnos prema ženama u društvu.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Old 30.01.2018., 22:51   #2469
Koga briga sto tebe podsjeca na sto. Nesuvisle usporedbe s ocitim ciljem provokacije zadrzi za nekog drugog.

Tema je "Rat kultura".
omen4k is offline  
Old 30.01.2018., 22:54   #2470
Kao prvo, uopće nije provokacija već paralela.
Kao drugo, slažem se s tobom i navodim još jedan primjer kognitivne disonance (kao čudimo se kako žene seksualiziramo između dvije reklame s polugolim ženama u kojima se vrijeđa PMS ili štoveć).
Kao treće, to što sam ja spomenuo, odnos prema ženama unutar društva, se također smatra kulturnim ratom, jelte, protiv patrijarhata. Druga tipična upotreba van toga je ona rasna.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Old 24.03.2018., 14:46   #2471
RAT KULTURA VODI SE ŽESTOKO I U KANADI I U HRVATSKOJ

Preporučam u današnjem Jutarnjem Listu veliki podlistak RAT KULTURA
koji govori isto što i ova tema.

Ima na 4 velike stranice intervju sa novom zvijezdom na nebu intelektualne estrade .
To je tip koji je uglavnom sve ono što Žižek nije i koji uglavnom nije ,sve ono što Žižek jest . :klap:

tj intervju s mojim svjetonazorskim alter egom Jordan B. Petersonom.

Jer davno sam ja mislio da ono što piše Foucault (fuko )
jesu rasplinuti baloni bez supstance.

ALi hebiga kada ja to kažem postmodernisti će reći- a tko si ti da to kažeš . Ti to kao ni Hegela ''parasifile'' ne kužiš .Oke priznajem. ne razumijem fukoa i deridu.

aLI KAKO SAM TO POLOŽIO KVANTNU FIZIKU i matematike i kako razumijem platona i kjerkegora i marijana cipru i ošoa i crowleya i junga i philipa k dicka i krenu i apemanta ...

Zato se baš veselim kada netko pametan kao Peterson kaže ono što sam i ja davno zaključio tj da ni on ne razumije deridu i fukoa kada se tu nema što razumijeti i kada su to napuhani vodeni baloni ili baloni puni magle bez supstance .

PETERSON DOSLOVNO KAŽE DA JE FUKO DOSTOJAN SVAKOG PREZIRA I DA KOD NJEGA NEMA NIŠTA VRIJEDNO IKAKOVOG SPOMEN
A

Peterson kaže u JL da fukoa i deridu vole tipovi koji misle za sebe da su veliki intelektualci a ustvari nemaju pojma o niočemu .

pa hebote taj Peterson mi krade misli i stil .
Mogli su i mene pozvati novinari iz JL, a ne putovati u Toronto
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 25.03.2018., 23:04   #2472
Ovog fukoa jos berem, covjek ima fetis na moc. Derida je ipak neki veci zlocinac. Ionako od tih francuza nemam velikih ocekivanja.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Old 26.03.2018., 14:24   #2473
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ovog fukoa jos berem, covjek ima fetis na moc. Derida je ipak neki veci zlocinac. Ionako od tih francuza nemam velikih ocekivanja.
Trolovi. Ali fuko je barem fuko.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
aLI KAKO SAM TO POLOŽIO KVANTNU FIZIKU i matematike i kako razumijem platona i kjerkegora i marijana cipru i ošoa i crowleya i junga i philipa k dicka i krenu i apemanta ...
Tim tempom bi za nekih sto godina mogao skužiti i Leteću.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 26.03.2018., 23:37   #2474
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
...
Tim tempom bi za nekih sto godina mogao skužiti i Leteću.
Mozda i prije, ako oboli od demencije.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Old 26.03.2018., 23:45   #2475
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Mozda i prije, ako oboli od demencije.
Neće grom u koprive.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 27.03.2018., 10:38   #2476
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Kao prvo, uopće nije provokacija već paralela.
Okej, isprika radi krivog tumacenja.

Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Kao drugo, slažem se s tobom i navodim još jedan primjer kognitivne disonance (kao čudimo se kako žene seksualiziramo između dvije reklame s polugolim ženama u kojima se vrijeđa PMS ili štoveć).
Prvo lice mnozine je suvisno ovdje. Ako smo "mi" svjesni i imamo ikakvu kontrolu mentalnih procesa, ne seksualiziramo.
Ne prihvacam grupnu krivnju mase.

Seksualizira zadojen indoktrinacijom svinjogojstva jer je nesposoban za ista vise posto je razina svijesti eksterno fiksirana na razinu blize razini zivotinje. Bazni impulsi se koriste kao udica za hvatanje i "pogurivanje" mase koja je podloznija baznim impulsima.

Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Kao treće, to što sam ja spomenuo, odnos prema ženama unutar društva, se također smatra kulturnim ratom, jelte, protiv patrijarhata. Druga tipična upotreba van toga je ona rasna.
Ova civilizacija je odavno zaglibila u idiotizirani patrijarhat, gdje je potencijal i utjecaj zene udavljen. Dvosmjerna uzrocno-posljedicna veza. I jedan od faktora metafizicke retardacije drustva.

Filozofija odavno poznaje nuznost balansa.

"Kulturni rat" je rat ideologija i interesa manjina i donosi destabilizaciju i manipulaciju drustva razlicitim metodama.

Polarizacija, segmentacija (dividae et impera), idiotizacija, rusenje sustava vrijednosti, nametanje tudjih kultura i ideologija, itd...

Rat i kolonijalizacija ne staju kad se uklone tenkovi i puske. Samo se nastave u drugoj domeni. Onoj nevidljivoj koja se neukoj masi krije da bi ista ostala nesposobna obraniti se od napada.
omen4k is offline  
Old 27.03.2018., 17:20   #2477
Koje je onda rješenje? Ne talasati jer to destabilizira masu? Ne slažem se s tim. Mene to podsjeća na prgavo dijete kojem ne smiješ ništa prigovoriti, a trebamo svi kolektivno odrasti.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Old 27.03.2018., 17:42   #2478
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Seksualizira zadojen indoktrinacijom svinjogojstva .....
"Jedan takav čovjek kakav je bl.Augustin napisao je traktat o braku, koji veoma podsjeća na priručnik za uzgoj stoke... "
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 27.03.2018., 18:30   #2479
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Koje je onda rješenje? Ne talasati jer to destabilizira masu? Ne slažem se s tim. Mene to podsjeća na prgavo dijete kojem ne smiješ ništa prigovoriti, a trebamo svi kolektivno odrasti.
Baš to. Sve češće i u forumskoj komunikaciji - "ima da se složiš sa mnom jer ako se ne složiš tako povrjeđuješ moje osjećaje i izazivaš moj bijes". Emocionalni trogodišnjaci.

Rješenje je samo jedno - socijalistička revolucija. Pa da vidimo tog kapitalista koji će se usuditi talasati mase.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 27.03.2018., 18:37   #2480
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

Rješenje je samo jedno - socijalistička revolucija. Pa da vidimo tog kapitalista koji će se usuditi talasati mase.
A tko ćeš ti biti u toj revoluciji, Lenjin, Staljin ili Trocki?
zoroasterix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.