Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2015., 13:51   #41
@life35, hvala na savjetu.

Povećala sam unos vitamina C na dnevnoj bazi. Bolje je, ali još uvijek zijevam već dio dana. Danas je dan četvrti

Nikotinski flaster nisam skidala na vježbanju, nisam tu još sigurna, na žalost!
Pitala sam trenericu, i rekla je da ne smeta, zato što nije trening visokog intenziteta, odnosno, ne dižemo toliko puls da bi mogao smetati.

I još jedno pitanje za tebe, ako ne gnjavim?

Kako i kada si znala da je to to, odnosno da je taj četvrti put zadnji? JBT, ja još uvijek šutim o tome, zna samo muž i dvije moje frendice da opet pokušavam (za sada ću se tako izražavati).
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 14:16   #42
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
@life35, hvala na savjetu.

Povećala sam unos vitamina C na dnevnoj bazi. Bolje je, ali još uvijek zijevam već dio dana. Danas je dan četvrti

Nikotinski flaster nisam skidala na vježbanju, nisam tu još sigurna, na žalost!
Pitala sam trenericu, i rekla je da ne smeta, zato što nije trening visokog intenziteta, odnosno, ne dižemo toliko puls da bi mogao smetati.

I još jedno pitanje za tebe, ako ne gnjavim?

Kako i kada si znala da je to to, odnosno da je taj četvrti put zadnji? JBT, ja još uvijek šutim o tome, zna samo muž i dvije moje frendice da opet pokušavam (za sada ću se tako izražavati).
Naravno da ne gnjaviš

Nisam znala da je zadnji. Nakon 6 mjeseci sam shvatila da me to iskustvo promijenilo i da nebi natrag. Misao da je pušenje relax i opuštajuće zamijenila je lagana panika da ako zapalim da će mi se pogoršati zdravstveno stanje. A taman sam se bila sredila. Tlak normalan, kosa puna života, srce ne preskače, mogu vježbati koliko želim, ne reagiram burno na stresne situacije.... mogla bi puno nabrajati, al najvažnije je da JA kontroliram situaciju. To toliko digne samopouzdanje da ti ne mogu reći
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 21:51   #43
Unhappy

Pozz svima,
Evo i ja da pokušam se ponovno po ko zna koji put ostaviti cigareta...
Najduže što sam izdržala je bilo oko godinu dana.
Zadnja popušena cigareta je bila 30.05. Od tada više ne pušim,a inače sam pušila 15 god.do kutije dnevno.
Znači ovo je 2.dan otkad ne pušim i mogu reć da mi je danas puno bolje nego jučer.
Sinoć nisam mogla zaspat i vrtila sam se po krevetu do jedno 3 sata, zamišljala sam cigaretu i kako pušim....bilo je grozno, da sam u tom trenu imala doma cigareta sigurno bi pokleknila ali srića nisam..
Danas skroz druga priča stvarno mi nije jasno kako ali uopće nisam imala želju zapalit ko inače uz jutarnju kavu i popodne sam išla na cugu i ništa, svi oko mene puše, a mene uopće ne privlači.
Još mi zafali kad se najedem ali brzo se uvatim nečega samo da ne mislim na to pa želja prođe.

Ono šta sam vas tila pitat je kako vama ljudi reagiraju na poslu il u društvu kad vide da više ne pušite?
Meni je danas išlo na poslu na živce to šta kad su vidili da nisan izašla s njima zapalit odma neka pitanja: al si prestala pušit? šta ti se desilo? zašto sad to? pa se počeli smijat i izrugivat da neće to dugo trajat...
dalinda86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 22:08   #44
Pa vjerojatno i neće ako te tako nešto dira
Malo povjerenja u sebe, čvrsta odluka, i vidjet ćemo tko će se smijati za neko vrijeme (a tko će biti zavidan)

Malo novosti nakon 11 mjeseci, specijalno za kefalopod (njoj će jedino biti zanimljivo )
Ljudi su mi ponovo počeli nuditi cigarete, i govoriti "Tamo možeš zapaliti". Kad kažem Pa ne pušim odgovor je Aha, pa mislili smo da si opet počela
Jučer sam isto negdje vidjela zanimljivu informaciju, da samo 15% pušača uspije stvarno prestati zauvijek. Evidentno me zato i nude, čudno je ne početi opet

No, najzanimljivije se desilo danas: imala sam goste i ostavili su mi otvorene cigarete i upaljač na terasi. Tako da sad uz rezervu kutiju u autu imam i jednu u stanu
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:45   #45
@bilokoje, ti si me jednom pozvala na ovaj topik, i to prilično odriješito, u stilu, prestani filozofirati i presijeci.

Eto me, konačno - danas 5. dan. I prvi bez flastera. Mene još prilično drma želja za cigaretom, i to na ružan način - krize traju po cca 2h. Za to vrijeme ne mogu razmišljati o ničem drugom, jedino o cigareti, odnosno kako pušim.

Da ne bih pokleknula, duboko udahnem i sjetim se da tako udahnuti nisam mogla jako dugo. To mi se sviđa. Nakon dubokog udaha, pomislim da se ne pali jedna cigareta, nego prva. To mi je zakon rečenica, i rekla mi ju je neki dan frendica, koja ne puši 9 mjeseci.

Također mi pada i ova misao na pamet, s obzirom da je period od svakog mog pokušaja prestanka bio sve duži i duži. Zadnji put sam pokušala prestati prije 2 godine.

"Jednom kada prestanete pušiti, učinite sve što možete da tako i ostane. Ne znate hoćete li imati želju, snagu, ili što je najgore, priliku opet prestati"

Što se tiće ljudi na poslu, moja okolina je sasvim drugačija. I oni što ne misle da je prestanak pušenja super, ne usude se to reći. Tako da je trenutno sve u moju korist.

Međutim, s obzirom na moje prijašnje pokušaje prestanka, biti ću vrlo oprezna s ovim prestajanjem, i ići ću dan po dan. Prebolno mi je pomisliti da je zadnja popušena cigareta ZADNJA popušena i nema ni jedne više, NIKAD.

Zbrkano mi je sve to još uvijek, dekoncentirana sam, zijevam, puši mi se 20x dnevno, na dijeti sam već 4 mjeseca, ali i dišem, vježbam, blijedi mi žutilo na zubima i prstima, okusi su intenzivniji i imam više love.

Ako sve ovo preživim, opako ću se preseravati za godinu dana.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:44   #46
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Ako sve ovo preživim, opako ću se preseravati za godinu dana.
Budeš se preseravala i to s pravom i svim hejterima pokazala
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:15   #47
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Budeš se preseravala i to s pravom i svim hejterima pokazala

Hvala ti! Hoćeš ti, sada već džomba u nepušenju, poticati i hrabriti i usmjeravati, moju malenkost, na ovom trnovitom putu?
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:21   #48
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Hoćeš ti, sada već džomba u nepušenju, poticati i hrabriti i usmjeravati, moju malenkost, na ovom trnovitom putu?
A nisam ti ja neki baš sad veliki džomba Neću reči kolko ne pušim jer sam tu na forumu cendrala par puta i obečala sam si da to nebum spominjala. Navrate tu forumaš u prolazu i još neki sa većim stažom, ali rijetko. Naravno da ću te poticati i usmjeravati. pitaj kaj god te zanima
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 11:08   #49
Samo da prijavim 6. dan bez cigarete.

I dalje nisam sjajno, ali guram nekako.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 13:46   #50
Da sam zatrudnila na dan kad sam prestala pusit, danas bi moje djetesce imalo 2 dana i 15 sati.

Sto ce rec da 9 mj 2 d i 15 sati moja nepusacka app radi ko urica.
Ne cini mi se bogznasto, a mislim da bi mi se cinilo apsolutno fantasticnim ako bi se radilo o 9 kila, 2 deke i 15 grama manje.
Ma i samo 9 kila bi bilo super.

Jebemu, to masno sranje na meni nece dolje pa da se na glavu postavim.
Istina, pomoglo bi da manje jedem, ali to je opcija koja mi jos slabije ide od prestanka pusenja.
Barem mi se sad tako cini.

Pretpostavljam da je to zato jer sam zaboravila one pocetne apstinencijske dane kad su zombi mrtvaci bili prava razigrana djecurlija u odnosu na mene i na ono kako sam se osjecala.

Mislim da je jedan od razloga ponovnog pocinjaja pusenja nakon dugotrajnijeg perioda apstinencije upravo radi te nesposobnosti osjecanja jada onih prvotnih dana. Mjeseci.
Hocu rec....ja znam da mi je bilo gadno i da je sve ovo sto prolaze ove friske.. buha i dalinda stvarno nocna mora iz koje mislis da se nikad neces probuditi.
Da mi je Poeovsko....nikad vise....bilo mantra kojom sam cipelarila samu sebe.
Dok sam, naravno, lezala na podu grceci se za svojom dozom onog cega sam se odricala. Tak sam celicila samu sebe...kad si jadan da ne mozes bit jadniji...onda si reci....nikad vise, nikad vise.

Ako izgubis svijest na koji tren od strahote buduce vizije sebe kao nepusaca, to je sasvim ok. Izdrzis tako koju minutu ili sat, koliko vec treba, a onda imas par sekundi odmora do sljedeceg napada. U kojima cak i ne mislis na pljugu.
Onda krece nova runda jada i ocaja.

Eto tako, dragi moji friski apstinenti, tek da znate kako to ide.
Srecom, samo je u pocetku tako.
Ono sto vas zanima je....kolko vremenski traje taj pocetak.
E....tu vam ne mogu konkretno rec brojku.
Ali sad mogu rec da je 9mj 2 d i nesto sati kasnije puuuuno lakse.

Bio neki dan svjetski dan nepusenja, mislim 31.5. i dan-dva prije slusam na radio Sljemenu ....dopeljali nekog dr koji se bavi organizacijom seminara ili cega vec za pomoc pri skidanju sa cigareta.
Postoje tecajevi, ja zaboravila i di i sto ali ce vec nac oni koji su zainteresirani. Besplatno je, koliko pamtim.

No, zelim rec nesto drugo.
U emisju su se javljali ljudi uzivo telefonom...ono....da iznesu svoja iskustva i pomognu friskima.
I ko se javi?
Babac koja je pusila 30 godina i sad vec 30 ne pusi i kaze kako je ona prestala odjednom, od danas do sutra i da je to jako pametna odluka.
Ja popizdim na to....maltene ko na pocetku nepusackog staza kad sam ledila pogledom sve sto se kretalo oko mene.

Normalno da je dobra odluka a ti koja sad imas maltene 80 se ne mozes ni sjetiti kako je uopce bilo prestati. I kakav je to jebeni savjet onima koji su friski i najfriskiji nepusacki jadnici.

Bas me iznerviraju ti nepusacki sismisi, valjda zato sto vidim u sto cu se pretvorit.




Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post

Malo novosti nakon 11 mjeseci, specijalno za kefalopod (njoj će jedino biti zanimljivo : D)
A milomoje bilokoje, moja tastina raste ko germa kad me se spomene.

Quote:
..., čudno je ne početi opet
Znas da bi me zacudilo da ti pocnes opet.
Tebe dozivljavam kao neki unikatni primjer prestajaca, tip Jetija....zna se da postoji, ali takve ne susreces u stvarnom zivotu.

Ti imas sve predispozicije za javljat se na Sljemenu za kojih 29 godina i pljucat po onima koji se jos nisu ni rodili.
Starim sismisima je sve dozvoljeno.
Quote:
No, najzanimljivije se desilo danas: imala sam goste i ostavili su mi otvorene cigarete i upaljač na terasi. Tako da sad uz rezervu kutiju u autu imam i jednu u stanu :rof l:

I sto ces s njom?
Hoces onoj u autu dopeljati prijateljicu ili je ostavit doma da se gledate.
Ili moras opet zvat iste goste da je se rijesis.


Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
.... mogla bi puno nabrajati, al najvažnije je da JA kontroliram situaciju. To toliko digne samopouzdanje da ti ne mogu reći
Kad bih ja to mogla postici sa jelom....to da ja kontroliram jelo a ne jelo mene.

Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Samo da prijavim 6. dan bez cigarete.

I dalje nisam sjajno, ali guram nekako.
Samo guraj.
Nije to Sizifov posao, osim ako ponovo ne propusis pa moras ponovo prestajat.
Kamencuga je u pocetku strasno teska, mislis da ce te smlavit svojom tezinom i da ce se sve stropostat u krasni kar i cemu da se uopce onda i mucis i svakave te misli tog tipa proganjaju.

No, vremenom kamen ipak postaje sve manji i sve ga je lakse gurati.
Pa ce ti bit u cipeli....nazuljat te tu i tamo. Sjetit se cigarete, imat mozda jacu krizicu ali sve ce ti to biti vaginina para u odnosu na krize od prije.

Citaj savjete po forumu i netu i svaki put kad ti dodje da zapalis....pa....nemoj.

I tak...
Di je onaj red bullet?
Jel lovi Kineskinje sa obje ruke ili samo s jednom dok u drugoj drzi cigaretu?
Ajde se malo javi da cujemo sto ima novog.

Psi....ti pretpostavljam paris i dalje.....znas da sam bila ugodno iznenadjena kad sam citala da pokusavas i bez toga.
Steta da nije potrajalo, ali vec i samo to sto ti se takve misli motaju po glavi, pa si i probao ostvariti misljeno je dobar znak.
Sad jos malo gruntanja i doci ces do faze....ne bu mene niko jebal....osim gdje psi.
Kefalopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 13:49   #51
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
A nisam ti ja neki baš sad veliki džomba Neću reči kolko ne pušim jer sam tu na forumu cendrala par puta i obečala sam si da to nebum spominjala. Navrate tu forumaš u prolazu i još neki sa većim stažom, ali rijetko. Naravno da ću te poticati i usmjeravati. pitaj kaj god te zanima
Jebemu, ja sam sad radoznala a ne da mi se istrazivat tvoju proslost.
Nemoj nam rec koliko ne pusis.
Ali mozes napisat a mi cemo se pravit da nista nismo vidli.
Kefalopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 22:02   #52
Bio sam prestao pušiti prije dvije godine u ljeto. Nažalost, nije dugo trajalo. Iskreno ni ne sjećam se kako sam se točno propušio. Mislim da sam imao neku glupu ideju da ću biti vikend pušač, i tipa tu i tamo pa nešto pa nešto. Loša ideja uglavnom. Ako ćeš se ostaviti, treba ići cold turkey.

Pušio sam nekih 4 godine, nekakav prosjek mi je od 7 - 10 cigareta dnevno bio. Prije tri tjedna sam opet odlučio prekinuti. Počela mi je ići na živce ta jadna ovisnost, kreneš iz kuće prema poslu pa gledaš gdje su ti cigarete, imaš li upaljač, imaš li sve, pa ideš na kiosk ako nemaš itd. Jedan vikend sam jednostavno prestao, nisam zapalio nijednu. Tako mi je lijep bio taj vikend, bio sam vani sa djetetom i ženom, nije mi falilo zapravo nimalo. I reko, ajmo dalje da vidimo kako će ići.

Prvih 10-ak dana su mi pluća skoro pa gorila. Nije bila čak želja za cigaretom, dapače aktivno mi se gadilo uopće stavljati taj drek u usta. Osjećao sam kako mi se pluća regeneriraju, bar je takav osjećaj, ne znam što se točno dešava, ali sviđao mi se osjećaj.

Mirisi su se vratili u većoj mjeri, okus hrane je bio drukčiji, sve mi se budilo nekako. Ponekad me uhvati želja za cigaretom, ali rijetko. Najgore je što mi dosta prijatelja puši, bar je u početku bilo to malo zeznuto. Gledaš ih i najradije bi ti isto zapalio. To prođe vrlo brzo, sad ih gledam i čudim se zašto zapravo itko puši, iako je to licemjerno od mene jer sam i ja volija sukljati.

Treba volje, treba ustrajnosti. Pazite se pijanstava, tad se želja pojavi, ali da se izdržati. Samo zapamtite, to je zbilja teški otrov, radije se ubijajte u čipsu i čokoladi nego to. Evo mene preko tri tjedna, ne razmišljam više o tome. Vjerujem da mi to sve ide tako relativno jednostavno jer nisam toliko dugo pušio niti toliko puno pušio. Sva sreća.

Čitam postove ljudi ovdje, vjerujem da je stvarno teško. Užasna ovisnost. Najgore je što te nekako drži u željeznom stisku. Ako i razmišljaš se ostaviti, naprosto ne možeš. Ta ovisnost o cigaretama je suptilnija nego što izgleda i kad si nepušač zapravo ni ne znaš kako to izgleda. Ja bi volio da nisam nikad ni krenuo s tim.

Tri tjedna je prošlo, nadam se da više nikad neću ni krenuti opet. Svim drugima želim puno sreće!
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 22:38   #53
bio sam prilično strastven pušač, nikotin me super dizao, nisam baš bio pušač koji voli glumiti i sl pušačke rutine...prestao sam prije pet godina, iz četvrtog pokušaja, skidao sam se godinu dana..tajna je da odlučite živjeti zdravo, i naravno ustrajnost u tome..već sam zaboravio da sam pušio, danas mi dim smrdi i stvara mučninu.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 09:54   #54
Molim hitnu i brzinsku pomoć

Malo čudan naziv ali takva je situacija.

Nisam vas uspjela čitati dosad, i ima previše toga da bi analizirala a nemam vremena za to pa vas molim hitne savjete.

Ja sam okorjeli pušač koji uživa u cigaretama i nisam psihički spremna da ih se ostavim i niti sam to planirala.

No, nedavno sam dobila posao nakon dugo vremena, i kako je moja želja za cigaretama prevelika (naravno da je tu dugogodišnja ovisnost) ne mogu ih se odreći.

No na poslu ne vole pušaće i razumijem ih, dakle meni treba savjet kako izdržati na poslu bez cigareta?! Kako smanjiti tu nikotinsku ovisnost za to vrijeme barem? Jer ne gubi mi se posao radi toga a dobila sam već dvije opomene.

Nemojte mi samo spominjati hranu ili grickalice jer sam ionako bucka, a tekućine isto tak već pijem previše.

Danas idem u apoteku kupiti nešto od Nicorettea, da li možete savjetovati dal da uzmem žvake ili flastere, što ima veći učinak?
One parne cigarete isto ne dolaze u obzir.

Hvala vam unaprijed na pomoći.
SweetOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:37   #55
Quote:
Kefalopod; kaže:
Samo guraj.
Nije to Sizifov posao, osim ako ponovo ne propusis pa moras ponovo prestajat.
Kamencuga je u pocetku strasno teska, mislis da ce te smlavit svojom tezinom i da ce se sve stropostat u krasni kar i cemu da se uopce onda i mucis i svakave te misli tog tipa proganjaju.

No, vremenom kamen ipak postaje sve manji i sve ga je lakse gurati.
Pa ce ti bit u cipeli....nazuljat te tu i tamo. Sjetit se cigarete, imat mozda jacu krizicu ali sve ce ti to biti vaginina para u odnosu na krize od prije.

Citaj savjete po forumu i netu i svaki put kad ti dodje da zapalis....pa....nemoj.
Čitam, čitam već dvije godine (part I je obilježio Bloomberg, a part II U prolazu). I još uvijek sam u fazi poricanja, u smislu "ne mogu vjerovati da neću više pušiti.

Quote:
xeen kaže:

Tri tjedna je prošlo, nadam se da više nikad neću ni krenuti opet. Svim drugima želim puno sreće!
za prva tri tjedna. Ali, meni je sve do godinu dana, vrijeme u kojem ništa ne želim tvrditi u vezi nepušenja. Previše padova možda...

Quote:
SweetOrangealo kaže:
Ja sam okorjeli pušač koji uživa u cigaretama i nisam psihički spremna da ih se ostavim i niti sam to planirala.

No, nedavno sam dobila posao nakon dugo vremena, i kako je moja želja za cigaretama prevelika (naravno da je tu dugogodišnja ovisnost) ne mogu ih se odreći.


Danas idem u apoteku kupiti nešto od Nicorettea, da li možete savjetovati dal da uzmem žvake ili flastere, što ima veći učinak?
One parne cigarete isto ne dolaze u obzir.

Hvala vam unaprijed na pomoći.
Boldano bi mogao biti razlog da prestaneš

Šalim se, ja sam zadnja koja može soliti pamet o prestajanju. Ali, možda ti pomogne ovo.

Ja sam 2010.g puna tri mjeseca uspijevala pušiti 4 cigareta dnevno, i to na način da sam prvu u danu palila u 18h. Do 18 h sam imala nikotinski flaster.
Meni je flaster super, i ovaj put mi je pomogao da izguram prva 4 dana. Međutim, mislim da je takav način pušenja više bio na psihičkoj bazi. U to vrijeme sam znala zašto ne smiješm popušiti kutiju, a dan se mogao pregurati jer sam opet znala da ću u 18h zapaliti.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:46   #56
Današnji upis - tjedan dana bez cigarete

Ali, se ne osjećam kao ovaj emotion kojeg sam zakeljila. Mislim, ponosna sam ja i sve to, ali još uvijek mi padaju na pamet misli kako bih sada mogla zapaliti, kako je vrijeme za cigaretu, dakle, još uvijek često i intenzivno razmišljam o njoj. I tužna sam jer ne mogu vjerovati da neću više NIKAD pušiti. Zastrašujuća mi je to pomisao. Pa je za sada guram pod tepih. I sjetim se jedne rečenice:

"Znamo kako je bilo kakva isprika za ponovno uspostavljanje kemijske ovisnosti u tijelu čista besmislica. Nema opravdanja za takvo nešto" Pa se othrvam...
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:53   #57
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Ja sam 2010.g puna tri mjeseca uspijevala pušiti 4 cigareta dnevno, i to na način da sam prvu u danu palila u 18h. Do 18 h sam imala nikotinski flaster.
Meni je flaster super, i ovaj put mi je pomogao da izguram prva 4 dana. Međutim, mislim da je takav način pušenja više bio na psihičkoj bazi. U to vrijeme sam znala zašto ne smiješm popušiti kutiju, a dan se mogao pregurati jer sam opet znala da ću u 18h zapaliti.
Jooj super , tako sam nešto i planirala, nisam bila sigurna da li to može tako koristiti, da ne bacam novce bezveze.
Malo me bilo strah jer sam na par mjesta pročitala o predoziranju nikotinom u takvim situacijama (a samo bi mi to falilo, OMG) al dala si mi vjetar u leđa, thx !
SweetOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 13:57   #58
Quote:
SweetOrange kaže: Pogledaj post
Jooj super , tako sam nešto i planirala, nisam bila sigurna da li to može tako koristiti, da ne bacam novce bezveze.
Malo me bilo strah jer sam na par mjesta pročitala o predoziranju nikotinom u takvim situacijama (a samo bi mi to falilo, OMG) al dala si mi vjetar u leđa, thx !
Pa nisam baš najsretnija što mogu davati savjete takve vrste, ali i ja sam bila okorjeli pušač pa razumijem. Jbg, nije ti sjajno, al' nije ni meni - trenutno.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 14:04   #59
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Današnji upis - tjedan dana bez cigarete

Ali, se ne osjećam kao ovaj emotion kojeg sam zakeljila. Mislim, ponosna sam ja i sve to, ali još uvijek mi padaju na pamet misli kako bih sada mogla zapaliti, kako je vrijeme za cigaretu, dakle, još uvijek često i intenzivno razmišljam o njoj. I tužna sam jer ne mogu vjerovati da neću više NIKAD pušiti. Zastrašujuća mi je to pomisao. Pa je za sada guram pod tepih. I sjetim se jedne rečenice:

"Znamo kako je bilo kakva isprika za ponovno uspostavljanje kemijske ovisnosti u tijelu čista besmislica. Nema opravdanja za takvo nešto" Pa se othrvam...
Ako ideš redom po postovima doći ćeš i do mog u kojem piše ovo isto, da sam žalosna što više NIKAD neću zapaliti. I to je, vjerovala ili ne, samo ovisnost. Više mi uopće nije žao jer stvarno nije big deal
Naravno, kako kaže u prolazu, život bez cigarete jest totalno bezveze , ali je podnošljiv. A ne smrdiš

@sweetorange
Nepušači stvarno osjete smrad pušača, i prilično je odvratan
Tako da nemoj pokušati varati, do 18 nema pušenja
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 00:19   #60
@Kefalopod

(nekako mi promaklo obaveštenje o novim postovima)

Da, na pari i dalje.
Sada mi trenutno životne misli u tome što skoro svaki dan idem na negde, radim svašta i tako to (bio sam u kući skoro godinu dana, bez sunca da sam video).. pa o drugome i ne razmišljam (uživam u životu )
Ali, napravio sam jednu pripremu za nekada u budućnosti, pa kada bude to vreme došlo -
tečnosti se mogu praviti (i svaki ozbiljan korisnik to radi) - ima četri sastojaka koji se mešaju po potrebi i ukusu i jedan je naravno nikotin. Dozira se u mg/ml i sveži parioci koji prelaze sa cigareta obično počinju sa 18 mg/ml (teži slučajevi sa 24 ili čak 36), i to kasnije počinje obično da bude jako (dim je težak, a para laka, pa kada se dima odvikneš, puno nikotina "grebe" grlo).. tako da je nekima na kraju 6 mg/ml donja granica (tu počinje da se više ne oseća, a i da se telo pomalo buni.. nedovoljno mu).
E, ja sam na 1.8. Nije okruglo jedan, jer mi tako zgodno za merenje kod doziranja, ali je i onako nebitno da li je jedan ili dva - svakako je to tik do ništa.
(a i napisao sam sve da se stekne dojam na šta mislim)
Tako da, to je korak koji sam napravio da budem bliži ničemu, jednog dana.

Doduše, ima slučajeva ljudi koji odavno koriste nulu, pa kažu da se ne osećaju prijatno kada izađu, a spravu zaborave. Što je ono što i meni nedostaje - ne toliko nikotin, koliko samo parenje. To je ta, neka treća ovisnost.
Svakako, za sada ja ovako, sutra šta donese.. a ovo napisah kao: "What's up sa tobom ovih dana @psn"

Čitam vas i pozz svima

Zadnje uređivanje Psn : 08.06.2015. at 00:29.
Psn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.