Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2015., 20:43   #1
Ima li moj otac ikakva prava

Pozdrav!

Moj otac je ostao udovac sa troje djece. Kasnije se oženio maćehom, prije 35 godina. Priženio se u njenu kuću. Kućica je ustvari bila niska stara spojena sa štalom. Na tu kućicu su on i maćeha digli kat. Prošle su godine, tu na katu su živjeli ona, otac i moja sestra. U prizemlju sam živio ja sa ženom. Sestra je živčani bolesnik i stalno se svađala sa maćehom. Najednom su nam iz općine poslali novi kućni broj, e sad ja hoću promijeniti ličnu kartu radi promjene adrese, i meni veli službenica, da moram dobiti suglasnost od vlasnika kuće. Ostao sam u čudu, jer sam uvijek mislio da je i moj otac vlasnik. Ispalo je da je sva imovina upisana na maćehu. makar su skupa zidali kat, izgleda da je otac ostao bez svega. Zanima me, ima li otac ikakva prava, makar nije upisan u gruntovnici kao vlasnik.
Postoje dokazi, kakva je bila kuća prije, postoje fotografije, ipak je to 35 godina braka. Mi mislimo da su se njene dvije sestre polakomile za nasljedstvo, jer moj otac je sada dijalizni bolesnik, i one bi naslijedile za maćehom, pošto ona nema djece.

Šta kažete na ovo?
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 13:30   #2
Nitko? Bas nista?
Pa da ne dođe do zabune. Pišem na račun od žene, jer nisem prijavljen na forumu.
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.