Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2016., 10:33   #461
Majli...kako ide, ne javljas.. Evo i mene, nisam se dugo javila, obveze su stisle, svasta nesto se dogada u mom zivotu trenutacno.
Nisam dobra, cackam i dalje.. I dalje se borim s ovim

Trudim se, al ne ide.
Evo danas prestajem, odlucila sam. To je to, konacno.. Po milijunti put, ali jebiga.. Ko da je ne bi voljela biti dosljedna svojim obecanjima samoj sebi.

Ovo je moj plan:
Kod kuce mi je zabranjeno ogledalo. U potpunosti! Samo leda smijem tu i tamo pogledati cisto iz razloga da vidim kad pilingirati, kad koju kremu koristiti jer na ledima imam bas dosta flekica. Smijem skicnuti lice kad sam kod nekoga, u trgovini, ogledalo negdje, bilo gdje, samo ne kod kuce jer kod kuce gledanje nikad nije samo gledanje. Dakle, samo tamo gdje sam 100%uvjerena da necu u napad. I to nek budu moji mali slatki zalogajcici koje cu se privremeno priustiti._
Posebna zabrana za ono zlo ogledalo u kupaonici!!!

Naravno, nikakvo napipavanje"samo da vidim kak napreduje" i sl. ne dolazi u obzir.

Lice mazati samo bepanthenom i cicoplastom baume.
Tijelo poslije svakog tusiranja mazati maslinovim uljem na jos mokru kozu.

Prije tusiranja nemam ja sta gledati na ogledalu, proucavati..kao ni poslije tusiranja. Nema potrebe za gledanjem!! Udes u kupaonicu, skines se, udes u kadu, izades, obuces i caoo. Nema gledanja nikakvoggggg!

Sminkanje brzinsko, kratko, bez pretjeranog zadrzavanja na ogledalu.

Kreme protiv flekica i oziljaka par puta na dan mazati.

Izbaciti lavandino ulje iz upotrebe jer me pocelo iritirati i crveni mi se koza nakon njega.

Piling tijela cijelog jedan put tjedno. A piling leda skoro svako tusiranje.

Cim malo zatopli suncanje da mi se flekice malo povuku.

Ucenje s rukavicama!

Povremeno namazati lice s nekim uljem, za koje znam provjereno da mi nece zacepiti pore. Potrebno mi je to jer mi je koza nekad jako suha i osjetljivaa

Paziti na prehranu sto vise..Voce, povrce, orasasti plodovi... Vitamin b, omega...
Svaki dan popili litru caja!

Fizicka aktivnost-poboljsati, iako sam s vremenom na knap ali probati...

Gomila pozitivne energije, ja to mogu, ja to mogu, ja to mogu. Ja cu biti sretno, SLOBODNO, RADOSNO stvorenje. Stvorenje oslobodeno od ovog demona, bit cu nova, bolja, drukcija, noit kakve god majice zelim jer nemam sta skrivati na dekolteu ili ledima. Minimum pudera nositi, a ljudi ce mi govoriti vauu kakvu lijepu kozu imas! A ja cu ih pogledati samo sa sjetom i velikom zahvalnoscu jer cu znati sta sam sve prosla. To cu ja biti, to sam ja zasluzila, to je moja lijepa, napacena koza zasluzila. To su zasluzili moji voljeni koji me gledaju ovakvu, koji takoder pate skupa sa mnom. Oni su to takoder zasluzili. A najvise to sam ja zasluzila. Zasluzila sam da se volim, postujem, budem dobra, njezna prema sebi. Predugo sam patila svoju kozu, dusu i um. Napaceni su, unisteni, premoreni. Sad je vrijeme za ljubav. Doslo je vrijeme za ljubav.
Gomila pozitivne energije mi treba jer bez nje tesko da cu uspijeti. Bit ce tesko, jakoo tesko. Pa nije bezveze ovo milijun i prvi pokusaj..al uspijet cu. Hocu!

I On mi treba, njemu cu se moliti svaki dan da me oslobodi ovoga jer ja sama ne mogu. Treba mi njegova pomoc jer samo on mi moze vratiti ljubav koji ne osjecam prema sebi. Samo mi on moze pomoci da zavolim i postujem sebe opet i izbacim sve muke iz svoje glave, sve ideje da nisam dovoljno sposobna, pametna, lijepa, spremna za zivot, marljiva.. Dokazala sam se milijun puta svima, dobila sam potvrdu, mozda ne od koga sam htjela i kad sam htjela..ali dobila sam ju. Sad je vrijeme da ja dam potvrdu sebi, sad je vrijeme da ja zavolim sebe. Vrijeme je da odmorim svoj napaceni um, dusu i kozu. I bit ce tesko, ali uspijet cu!

Javljat cu vam se cesto, obecajem! Probat cu bar svaki drugi dan.

Ljudi javljate se i nek mi se pridruzi jos netko dala sam si oduska ovim postom pa bas bi bilo lijepo da potaknem jos nekog na novo jos jedno putovanje. Ajmo ljudi...Idemo uspijet, idemo ziviti normalno i uzivati u zrakam sunca, u ljubavi najmilijih, idemo povecati kvalitetu zivota. Mozemo mi to... Uspijet cemo!
Vesna9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 16:23   #462
pokusavam prestati po ko zna koji put...

Pozdrav ljudi!Napisah kilometarski dug post i odjednom nema ga,nestade...Evo ove skracene verzije.Vesnice,pridruzujem ti se.Ni ja nisam bila dobra ovih dana.Javljacu se svaki dan u 15.000,dakle cim prodje jedan dan.Moji planovi su ovakvi:nema istiskivanja,nema sjeckanja zanoktica,nema veceranja i nema kopanja po uraslim dlakama.Tusiranje uvece,ujutro i po potrebi puzzle antibakterijskim sapunom,piling lica i tijela dva puta sedmicno,grozdjana mast na usne ujutro i uvece i po potrebi,mlijeko za tijelo ujutro,uvece,po potrebi,spf50 kad izlazim van,zubice detaljnije prati ujutro,uvece,po potrebi i po potrebi sprej za osvjezavanje daha(nemojte misliti da sam nemarna po pitanju zuba,nego hocu i o njima vise brinut)!Caj piti,ne dirati kozu rukama,,ne pregledati kozu,moliti se,biti pozitivna,pazljiva u radu,dobre misli i djela,ne galamiti na kcerkicu,davati ljubav,zdravo se hranit i setati dosta.Vesnice,sretno nam bilo i svima ostalima!Bodricemo se medjusobno.Sretno!
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 18:05   #463
Sve napisano vazi od sutra plus od drugog maja planiram poceti da vjezbam...Znaci javljam se prekosutra...puseeeeee
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:18   #464
Takodje cu koristiti Sona gel na lice,dekolte i ledja dok je ovo malo hladnije vrijeme i dok ima manje sunca,da mi malo ublazi flekice,kojih po ledjima pogotovo imam.
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:25   #465
Blagi piling jedanput do dvaput sedmicno,mora biti blag zbog Sona gela da ne ostetim kozu sto mi se par puta desilo...
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 13:58   #466
Ipak bez Sona gela.Prejak je,a koza mi se bas peruta na licu.Samo piling 1-2 sedmicno.Valjda ce od tog flekice postepeno nestati.
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:56   #467
Ipak krecem danas od 17 h;(Javljam se sutra od 17h...
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 12:12   #468
Opet sam se cackala. Ne puno, ali jesam.. Ne mogu vise, poludit cu.....poluditiiiiii cuuuu
Ne mogu vise ovako..ne ide, ne ide, ne ide. Pa kako
Mrzim svoju kozu, izludujee me, mrzim ju. Toliko dugo joj treba da se obnovi. Na par mjesta s istisnula prije par dana male pristice, mitesere. Malecne, nemas ih sta vidjeti..ali mjesto gdjr su bili jos uvijek nateceno i ne izgleda normalno. Ko da sam kopala neznam sta.. Nevjerojatna je, negdje pristici, negdje suha, perutava. Negdje ostaci mog masakriranja. Izluduje me, najradije bi ju skinula i uzela si novu
Kako vise, kako. Ovo je zacarani krug, ovdje nema kraja...nema kraja
Vesna9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 12:06   #469
Vesnice i kod mene isto.Ne ideeeee...Bas nemam vise snage ni za sta.Ni za pokusaje,ni za brojanje dana,ma ni za sta.Moja koza je ista takva.Istisnem mali mitisercic,jedva vidljiv,ujutro je na tom mjestu bukvalno nateknuce i upala,i ja istiskujem,istiskujem,nekad tokom dva,tri dana i naravno unistim kozu i ostane kraste promjera 1 cent.Koliko mi se puta to desilo?!Nebrojano mnogo...Jedina razlika u odnosu na sve dosadasnje padove je taj sto mislim da sam skontala da u mom teskom djetinjstvu i pubertetu lezi uzrok mog okp.Bas sam imala tezak zivot...Bas...Samo kako to sad rijesiti,kako?!Kako mozak odblokirati,kako pustiti kozu na miru?!Kako zastititi sebe od same sebe?!
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 23:44   #470
Evo me.. Ja sam bolje, odnosno koza mi je puno bolje, rane su zacijelile..Ali svejedno se ne ponasam lijepo, cackam ja i dalje pomalo. Samo sto nisam nikakvu stetu napravila pa kao ajd...
Ali nije ajd, ne ponasam se kako treba. Strah me nadolazeceg vremena, ceka me jako puno obveza oko faksa, strah me sta bi si sve mogla napraviti pod naletom velike nervoze....
Koji je nas problem, sto je to u nama dragi moji

Ja sam sada dobro, ali kako ce biti kasnije? Ostat cu pozitivna nekako ..moram
Vesna9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 08:25   #471
Quote:
Vesna9 kaže: Pogledaj post
Koji je nas problem, sto je to u nama dragi moji
Cure, vi se nikako ne liječite - nekom farmakoterapijom ili psihoterapijom? Nekako mi se čini da bi ovdje mogla biti riječ o nemogućnosti kontrole nagona/impulsa - slični mehanizam koji se javlja i kod svake druge ovisnosti. Htjela sam reći - meni se u stresnim razdobljima javlja nemogućnost kontrole nagona za prejedanjem, ali od kada pijem antidepresiv (zbog druge stvari), bez problema održavam dijetu. Možda bi vam to moglo pomoći? Ili KBT terapija? Čini mi se da se jako mučite i da ne uspijevate izaći iz 'začaranog kruga'.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 16:12   #472
Evo i mene s istim problemom,samo ja sam oduvjek znala da je psiholoske prirode a sad slucajno naidjoh na temu i konacno znam i ime poremecaja

To ludilo od cackanja traje godinama,bas kako je neka od vas napisala,neprestano kopanje i napipavanje do savrsene koze koja je u biti upravo suprotno nakon takvih "tretmana".

Imam slike od prije 5 - 6 godina dok nisam pocela se ljecit od depresije kakva mi je koza lica ledja i dekoltea bila,upalni pristevi jedan do drugoga i isto nakon svakog ceprkanja uzaludno obecanje da je zadnji put do nosenja rukavica po kuci i sve sto bi mi se cinilo kao moguca pomoc u sustezanju od tog.

To jos uvjek i danas radim mada na drugaciji nacin,prije sam kopala noktom u dubinu koze i uzrokovala upaljene cireve a sad to radim na nacin da jagodicom prsta pipkam kozu te vrtim lagano u krug dok ne osjetim da nema nista pod prstom.Vise nemam problema sa aknama i cirevima ali ne moram ni napomenuti da mi koza izgleda nekoliko godina starije nego jest te mi je lice puno prosirenih pora.Iako sam misljenja da su antidepresivi odradili dio posla da se barem ne ranjavam ipak ta ruzna navika je ostala i bojim se da cu cjeli zivot to nositi ili mozda kad se rjesim nekih svojih problema i to nestane,bar se nadam.

Sretno nam svima da se rjesimo ove glupe navike
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 19:41   #473
Exclamation Ne odustajte

Dragi moji.
Pratim vas otkako je ove teme.
Sve znam, jer sam i sama bila dio vas.

Molim vas. Tražite pomoć, jer teško ćete sami, gotovo pa nemoguće.
...


I pišite, dijelite svoja iskustva, i dobra, i loša, zajedno je lakše.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:03   #474
Question

Sjedim kraj prozora sama.Gledam malecku kako se igra u pjesku.Nisam izasla napolje s njom.Ne nakon danasnjeg maltretiranja koze.Dokle vise,dokle?Kao da nosim tudji grijeh,sta je ovo?!Postaje sve gore i gore...A koza...Eh ta koza...Kada bih stisnula kozu lica sa svih strana jako,iz svih porica bi izaslo nesto,kakav je ovo sadrzaj i odakle dolazi vise...Nista ne pomaze,nista.Zasto to istiskujem kad je to Sizifov posao?Zasto moj bolesni um ne pusti vise moju kozu na miru.I ne samo istiskivanje.Prepuna sam opsesivno kompulsivnih radnji.Unistavaju me,guse,ubijaju.Boze preblagi pomozi mi,molim te da prekinem ovaj niz...Danas u 17h ponovo prestala...Boze daj da ovo bude konacan prestanak,jer mnogo patim,a sa mnom i svi moji...
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 21:00   #475
Thumbs down

I danas isto kao i juce...Istiskujem kao da ne postoji sutra...Ne znam...Nista vise ne znam...Pokusacu od sutra ponovo.Sta drugo;(
majli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:40   #476
Quote:
majli kaže: Pogledaj post
Kada bih stisnula kozu lica sa svih strana jako,iz svih porica bi izaslo nesto,kakav je ovo sadrzaj i odakle dolazi vise...
Pimple popping ima cijela "kultura oko toga"
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 11:03   #477
Danas sam saznala da ovo što si radim ima ime i spada pod kategoriju poremećaja. Napokon!
Raskopavam se otkad sam počela brijati noge (nisu samo noge meta, već cijelo tijelo, al otuda je počelo). Nisam se htjela brijati svaki dan pa sam ih depilirala epilatorom, voskom, kako kad, no moja koža nikako nije voljela čupanje pa su nastajale urasle dlake koje sam naravno vadila van kako bih smirila upale koje su ubrzo prekrile cijeli donji dio nogu. Kad sam odlučila prestati s čupanjem i prihvatiti svakodnevno brinanje, noge su već izgledale kao mljeveno meso.
Al bar ih ne kopam više. Isto je bilo i na području pazuha i prepona. Zatim je usljedio nekakav hormonalni disbalans od kojeg mi je počelo rasti nekoliko crnih dlačica ispod pupka (a sva bijela, prozirna, plavuša, i svaka točkica mi se jako vidi) ugl. počela sam i njih čupkati pincetom jer su stvarno bile fuj, čvrste i debele i rasle su jako brzo, i da, urastale katastrofalno. Tako da mi je i taj dio kože uništen.
Ruke, ramena, prsa i gornji dio nogu su nekako počeli nesvijesno stradavati, a na tim djelovima nikad nisam ni skratila dlake (svijetle su, kratke, nevidljive). Ove godine sam saznala i za kožni poremećaj keratosis pilaris (pureća koža) tj. to su piknjice koje su mi prekrile kožu, svrbe, i rasturam ih oduvijek. Nisu nikada nestale. A ni neće jer ne postoji lijek za taj poremećaj, eventualno neke kremice koje možda mogu ublažiti stanje i koštaju 'ma ništa'.
U periodu kad sam bila trudna je bilo super, jer su se tada naglo smanjile piknjice, bilo ih je možda par tu i tamo i tada nisam ni imala poriv za kopanjem, nisam ninimala što kopati. Ali čim sam rodila, stanje se tako pogoršalo da je to grozno, proširilo se na vrat, obraze, donji dio ruku i nogu i leđa gdje nikad nije bilo.
Dakle, svijesna sam sada da imam nepopravljivo stanje kože na koje sam potrošila sram me reć koliko novaca, od čega naravno ništa nije uspjelo umanjiti problem. I već mi je dosta isprobavanja raznoraznih kozmetičkih preparata i metoda za zaustavljanje poriva za kopanje (nošenje rukavica, rezanje noktiju do kraja, bacanje pinceta u smeće, nošenje duge uske odjeće po ljeti ( jer ako je široka mogu provuć ruke ispod) ). A ja se ponekad ne mogu zaustavit, samo ih tražim (piknje) i gulim, vjerojatno jer sam isfrustrirana činjenicom da jednostavno neće nestati, pa bi bilo najbolje da još više zakompliciram stanje tako da bude još više vidljivo, s još više ožiljaka.
Poznajem ljude s istim problemom koji ne kopaju (i pitam se kako uspiju odoljeti da ne stisnu ) ali i oni su također malo u bedu zbog toga što su piknjice vidljive i čine kožu rožnatom. A i uvijek se nađe neki pametni koji ti poboljša samopouzdanje pitanjem : " ajme bože, šta ti je to po koži, jel zarazno?!" uz savjet da posjetiš doktora i isprobaš ovu i onu kremu.

I da zaključim, ja sam sada zbilja sretna osoba, ovo je kao neka stigma iz prošlosti koje se neznam riješiti.

Vama koji ste uspješni u samokontroli skidam kapu, dajte meni malo
A mi ostali koji se borimo, nek se izborimo.
Noshtromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:42   #478
Lightbulb Bachove kapi

Jel' možda tko probao riješiti ovaj svoj problem putem Bachovih kapi?
Javite ako imate iskustava, ako nemate, prosurfajte, pa vidite, možda može pomoći.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:39   #479
Omega..

Omega 3 su vam super za kožu i upalne procese..
Gledajte sastav, mora imati što više DHA, to je ono što liječi..
Ja trenutno imam najbolju Omegu...bar tak' vele Omega 3 Liquid od MYPROTEIN, ima čak 500 mg DHA, dođe 135 kn, 500ml i traje vam mjesecima do pola godine, ovisno o dozi koju pijete..

Zadnje uređivanje jakova : 30.06.2016. at 21:00.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:03   #480
Curke, kako ste?

Ja se i dalje borim... Opet je došlo ono vrijeme kad sam kao smanjila, ali nikako da prestanem. Izluđujem samu sebe, svaki put si obećam da je ovo zadnji put da sam se uništila i svaki put prekršim obećanje. Sva ogledala sam maknula, ali još uvijek ga imam u kupaoni. Zato sam oko njega nakeljila slike koje sam našla u ovoj grupi i koje me podsjećaju da ne diram lice. To sam napravila neki dan, tako da ne mogu reć djeluje li (za sad je oke, nisam ga pipnula od tad).
Ne znam više kako da si pomognem. Šta god pokušam, nakon nekog vremena propadne. Drago mi je da sam maknula ogledala jer znam da bi bilo puno gore da nisam, ali još uvijek nalazim način da zgriješim. Čak sam si napisala S.O.S. pismo koje bih trebala pročitat kad me ulovi poriv za čeprkanjem. Koliko puta sam ga pročitala? Jednom. Nakon što sam ga napisala. Ne mogu, kad me ulovi, ulovi me, ne mogu se isčupat iz toga što god si govorila i o čemu god razmišljala...
theNeo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.