Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 20:22   #81
nije istina. ja sam prosla 30 pa jos imam crvenilo kada me god netko pohvaljuje.
sara3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 21:02   #82
prekrasno si ovo napisala.... :-) super.
cestitke na ozdrvljenju. nadam se da cu i ja jednoga dana ozdraviti
sara3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 22:34   #83
javit cu cim se razviju neke nove informacija, a brijem da su na pomolu, dakle ocekujte u roku od mjesec dana odgovor na sve svoje patnje, nadajmo se pozitivan ........ a sara3------ tko je ozdravio?
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 19:36   #84
Upravo mi se dogodio klasicni primjer ovoga sto imam.
Na netu sam,na ovom forumu i ulazi osoba u sobu(nije blizu monitora i ne gleda) a ja se zacrvenio...dobro,to je jos skoro i normalna stvar da se covjek zacrveni u takvoj situaciji.Ili nije,neznam ni sam.
Buda,i sam kazes da je psihicki problem.Nije da navijam za psihijatre,psihologe...zelim da rjesis problem na bilo koji moguci nacin ali mislim da je to u nadleznosti psiho(loga/jatra).
Svi mi na ovoj temi imamo nesto zajednicko(zna se sto) ali smo takodjer svi i individualni slucajevi.
Npr. sto se mene tice,mogu bit crven dan i noc al ako to mene ne dira,*ebe itd.
Kada bi psiholog rijesio moj osjecaj koji prati crvenjenje i konstantno razmisljanje o tome nebi me ni bilo briga koje sam boje(crvene,zelene,oker-ma koja god boja to bila).
Ja uskoro krecem na terapiju pa cu javiti jel pomaze.
PaMa,nemoj cekat 2,3 godine.Djeluj sada ili pricekaj maximalno 6 mjeseci.Ako nema pomaka(na suho) nece ni biti.
I,da,sara3,ko je ozdravio?
Puno vas sve pozdravljam!!!Cujemo se
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 22:25   #85
?

Ne znam sto da ti kazem, ovo s ulaskom u sobu pogodeno u sridu to mi se isto desava. IDENTICNO pa di to ima. Ma da cura koja mi se svida prode u blizini i ja se zacrvnim. Najbolje kada mi netko kaze: "Zasto se crvenis?, nemoj" pa najradije bi ga prebio, kao se ja namjerno crvenim. Valjda ljudi ne razume ovo, ja sam vecini prijatelja rekao za ovu fobiju, ali mislim da oni to opet ne mogu doslovno svatiti oni misle da je to neka zajebancija da ce proci za dan, dva. Kazu, Mi uopce nismo primjetili da se ti crvenis. O da vjerujem im nema sta. Samo ti javi kako je bilo s terapijom pa cu ja najvjerovatnije probati, zavisi o tvojim rezultatima. Pozdrav
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 11:48   #86
znate sta mene koci kod odlaska psihijatru,bojim se da me prvi na kojeg naidjem nece shvatiti ili ce to shvatiti olako i meni ce onda potonuti sve ladje.Zato bi mi puno znacilo da se javi stvarno neko tko nas problem razumije ko je to prosao i rijesio uspjesno.
Prije par godina u jednim novinama sam citala clanak o crvenilu,ali to je samo olako opisano samo kao crvenilo i nakraju je napisano da se to moze rijesiti operacijom i HIPNOZOM ali nije napisano gdje to ima kod nas.Ja osobno vjerujem u hipnozu i mislim da bi se tu stvarno moglo nesto uciniti samo treba doci u prave ruke-kod pravog strucnjaka
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 19:31   #87
čitam i odlučila sam se javiti da podjelim s vama svoj ajmo reći "napredak".
već 5 godina me muči crvenilo,nekada je bilo i perioda kada nisam mogla sjediti u kafiću sa dvije kolegice s faksa i jednostavno se počinjem crveniti i odmah me obuzme vrućina.
jasno,drugi to primjete i gledaju kao da si nekakav luđak.no na mene su se svi naviknuli a ja sam to njima prezentirala kao da imam gripu,da mi je zlo,da nisam dugo spavala i slično.svakome sam druge stvari govorila i na neki način sam drugima pokušavala sebe ispričavati da ne pomisle o meni da sam luda jer koliko vidim po njihovim izrazima lica da upravo to misle.mrzim taj njihov izraz lica.
no u zadnje vrijeme se nešto pomaknulo.kada me počinje hvatati crvenilo i vrućina udahnem i odmah si kažem opusti se usredotoči se na ono o čemu se razgovara.i uspije.ne svaki put ali ipak uspije.
tako da mislim da je vlastiti trening najvažniji pokretač.i mislim da svatko treba u sebi naći načina kako da to prebrodi.
pozdrav vam svima
eennter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 20:09   #88
Arrow hehe enter

da, uspije na taj nacin enter, to i ja radim, prestanem razmisljati o crvenilu ali to ga ne rijesi kompletno, to samo makne najgori slucaj ala 'crven ko paradajz' ali svejedno jedna doza crvenila uvijek ostaje i uvijek je prisutna,.... ne kazem ja da nece pomoc psihijatar, pomoc ce u tolikoj dozi da se osoba ne sekira vise sa svojim problemom, tj da ne razmislja vise o crvenilu ali nece pomoc na taj nacin da ce to crvenilo nestati.... sara je izgleda nestala i nije napisala tko je ozdravio....čudno....

dakle, želio bi čuti o napretcima u psihijatrijskom odjelu sa hipnozom i razgovorima te se stvarno nadam pozitivnom odgovoru sa vaše strane, vidjet ćemo kako će to ići.... što se pak tiče operacija javit ću ja rezultate jer se nadam jednoj uskoro a vidjet ćemo kako će to ići........... sretno sa psihologom
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 20:13   #89
http://www.zdravljeizivot.com/forum/...p?TopicID=1973

evo malo informacija jadne zene koja nije nasla nasu temu
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 10:16   #90
Zanima jeli netko od vas pokusao sebi pomoci molitvom, tj. pravom vjerom u Boga i da ce vam pomoci ako se molite za pomoc. Naime, ja sam pitala svecenika za savjet i on mi je rekao da se puno molim, da molim za samopouzdanje i mir i da ce crvenilo nestati. Rekao mi je da je crvenilo odraz nesigurnosti stecene jos dok smo bili klinci jer nas se nije ohrabrivalo, nije nas se hvalilo, vec samo jako kritiziralo. Sad kad smo odrasli (netko vise, netko manje), javljaju se posljedice naseg strogog odgoja dok smo bili klinci.
Sto mislite o tome? Meni ima logike, a sad pocinjem sa molitvom. Bog.
gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:50   #91
Quote:
gemini kaže:
Zanima jeli netko od vas pokusao sebi pomoci molitvom, tj. pravom vjerom u Boga i da ce vam pomoci ako se molite za pomoc. Naime, ja sam pitala svecenika za savjet i on mi je rekao da se puno molim, da molim za samopouzdanje i mir i da ce crvenilo nestati. Rekao mi je da je crvenilo odraz nesigurnosti stecene jos dok smo bili klinci jer nas se nije ohrabrivalo, nije nas se hvalilo, vec samo jako kritiziralo. Sad kad smo odrasli (netko vise, netko manje), javljaju se posljedice naseg strogog odgoja dok smo bili klinci.
Sto mislite o tome? Meni ima logike, a sad pocinjem sa molitvom. Bog.

mislim da si potpuno u pravu,ja sam vjernica i zanemarila sam vjeru,pa mi je to pogorsalo stanje-ali jednostavno se nemogu u potpunosti usredotociti na molitvu i uglavnom molim samo onda kad se nadjem u nekoj velikoj nevolji.A sto se tice posljedica od malena to je istina.
Jedina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 01:43   #92
Molitva

Nemojte me krivo svatit, jer ja sam se osobno molio.
Mislim da to nije rijesenje jer meni nije pomoglo. Mozda nekom drugom hoce, slobodno probajte. Nego mene zanima da li se ikome od vas crvenilo desava razlicito o dana. Nekad ima dana da se zacrvenim ako me netko "pogleda", a ponekad bas treba biti totalno neugodno. Nije samo od dana imam neka razdoblja, ono po 10 dana.
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 09:21   #93
da,primjetila sam kada sam više anksioznija a imam takvih faza recimo kad ne spavam dovoljno nekoliko dana za redom tad sam više i tjeskobna i češće mi dolazi crvenilo.barem je tako kod mene
eennter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:18   #94
enter, valjda NERVOZNIJA, hrvatski nam odlazi kvragu zbog takvih rijeci uglavnom, moze biti da ce molitva pomoci u rjesavanju samopouzdanja ali opet nece rjesiti crvenilo...... i da katkada ovisi o danima, naravno da cemo se na kisoviti dan vise crveniti zbog vlage a opet na prevruci zbog vrucine, temperatura bi trebala biti taman - oko 20 stupnjeva sa malo sunca da bi sve bilo savrseno..... a i ovisi o stanju u kojem smo toga dana, mozemo biti u depresiji mozemo biti sretni sve ce to napraviti razliku .........


JEDNA STVAR KOJU SAM OTKRIL ----- nabavite si pravi jastuk, dobar jastuk na kojem spavate jer to moze znacit veliku razliku u crvenilu..... mora bit sa perjem znutra ili necim mekanim a opet da ej tkanina prozračna, eto
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 01:12   #95
buda, a zasto nebi eenter napisala da se osjeca anksiozno?
Nemoras popovat...
kako bi ti anksioznost pisao??Nervoznost??nije to bas isto...
Sto se teme tice mislim da ima tu nesto s tim dobrim i losim razdobljima.
Ok si dok te ne presijece jednom neka "nepovoljna" situacija i onda sve ispocetka.U bedu si pa lagano sve bolje i bolje i opet te presjece...
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 01:33   #96
dakle, sama fobija kao fobija jeste unutarnji strah (najvjerojatnije prouzročen nekom traumom) koji se projicira prema vani, pretpostavlja se da sve fobije direktno nemaju veze sa samom fobijom;

npr; strahovi se stvaraju u onom trenutku kada se nađemo u nepoznatoj situaciji a stresori su toliko jaki da je jako niska tolerancija na stres i tako nastaje trauma...

evo jedan primjer, ja sam se uvijek bojao promjene okoline (npr odlazak iz osnovne u srednju), samo zato što je mene mama jednom ostavila u autobusu jer je vidjela da stari dolazi pa je pohitala vani iz autobusa, a ja sam ostao u njemu, i on je krenuo, to je u meni stvorilo paniku i strah; i svaki put kada bi promijenio okolinu (majka me dakle ostavlja samoga) to bi poistovjetio sa tom stresnom situacijom i onda bi se epizoda histerije i plača ponovila...

dakle potražite u vašoj prošlosti razlog zašto se tako ponašate...

ako to nije fobija, o kojoj pričam, možda imate problema sa moralnim dijelom ličnosti (jer npr sramoćenje zbog tuđe sramote aktivira superego=po frojdu dio ličnosti zadužen za moral)...

eto tek toliko
mario_fargetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 01:39   #97
tjeskoba ili anksioznost je jedno te isto
mario_fargetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:33   #98
dobro dobro, u redu, je isto je. Samo sam htio napomenut da je bolje reć nervoznost, nemorate svi odmah skakat osim toga tu se radi o vrlo ozbiljnom problemu a samo sam napomenuo riječ.....


Daklo kako svima teče terapija?

Ja sam predao dokumente za potporu osiguranja u liječenju u inozemstvu kod ranije navedenog doktora u Italiji koji se bavi hiperhidrozom. Poslali su mi pismo da što prije dođem na pregled na Šalatu u vezi problema kako bi dijagnosticirali i znali odgovoriti hoće li mi dati nofce ili ne. Bilo bi dobro kad bi svi vi ako se tako odlučite napravili isto da se vidi da nas ima i da to je problem. Dakako, prvo morate otići kod doktora opće prakse (svog doktora) zatim svom doktoru reći šta vas muči. Doktor će vas preporučit na odjel dermatologije na šalati. Nakon što tamo dođete neka vam da žena svoju dijagnozu. Ali također vi predajte njoj svu dokumentaciju koju imate o svome stanju te joj naglasite da NIJE ROSACEA kako će reć (naravno ako znate da imate drukčije simpotme) i zatim joj još možete predati sljedeće ( http://www.hyperhidrosis-usa.com/facial_blushing.html ) dokument na kojem piše kako mnogo liječnika koji nisu upućeni u problem KRIVO DIJAGNOSTICIRAJU što se i meni dogodilo, naše stanje kao rosaceu.

Slijedi popis dobrih veza za pogledat u slučaju odlaska liječniku, (opet činim ovo kako bi svima vama pomogao)

http://www.santanna-gsd.it/cgi-bin/default.asp
http://www.santanna-gsd.it/cgi-bin/S...RVIZIO=IPERDRO
http://www.esfbchannel.com/cgi-bin/y...?board=general
http://www.hyperhidrosis.com/dr_lin.htm
http://www.surgicalteam.com/
http://www.giudiceandrea.com/
http://www.acta-clinica.kbsm.hr/Volume_39_2000/9/9.htm

To su samo neke od stranice koje bi vrijedilo pogledat jer vas muči isti problem kao i mene. Stvarno sam puno tražio i pogledajte i tražite vi, pomozite svima istima kao i sebi sa informacijama. Ako samo razgovaramo o psihološkim uzrocima koji su nam svima različiti a opet tako bezvezno i lagano poznati nećemo puno postići. Idemo se baviti fizičkim načinom rješenja problema a ne polemikama i mišljenjima jer svi znamo što znači misliti (drek znati).

Pomozite jedni drugima kao što ja pomažem vama
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:25   #99
Što to znači "potporu osiguranja u liječenju u inozemstvu"? Jel to znači da ćr ti oni platiti operaciju ili što? Ja sam isto zainteresiran pa me zanima točan postupak kako si ti došao do toga sa Šalatom i dokumentima?
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:28   #100
Bas citam sve ove odgovore, i u svakom odgovoru nadjem sebe!! Ja se crvenim u bilo kojoj situaciji, i uvijek osjetim da sam crvena - budu mi vruci obrazi i sto je najgore svi me zapitkuju a sto si se zacrvenila i sl. i onda se jos vise zacrvenim, nedavno sam citala u nekom casopisu da se to cesto i naziva "stresno crvenilo" a i procitala sam da i imaju neke tablete koje se piju dnevno a uzimaju se samo na recept - a vala necu se trovati - nekad se tim previse opterecujem a nekad me bas briga..!! pozdrav za sve!!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.