Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 19:36   #21
meni je supert trčati kad je hladno.
za sutra planiram trčanje
ne prakticiram neke osobite pripreme za zimske uvjete.
jedino što mogu izdvojit - jakna od flisa i nova crvena kapica.
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 19:36   #22
Quote:
roflbringer kaže: Pogledaj post
Evo proba san trčat na zimu oko 2km na dan i kad dodjem kuci otusiram se. Prekjucer san isto bia trčat i oznojia se dobro i dosa doma i otusira se. Jucer san se osjeca lose i bolilo me grlo i promukao sam. Mogu li ikako sprječit bolest i trčat svaki dan. Uvik stavin kapu i kapu od trenerke ali nepomaze!
isto se i meni dogodilo
jednom sam cak isao bez kape i pokupio upalu uha
poslusat cu ove prijedloge pa cu vidjet sta ce biti
[Manuel] is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 19:39   #23
i ja san isto bia dobija upalu uha
roflbringer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 19:59   #24
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
polipropilenska majica (uska uz tijelo) s dugim rukavima,
polipropilenska majica s kratkim rukavima,
goretex jaknu za trčanje ili bicikl
Di vi to kupujete? Ja sam se svaki put razbolila kad sam trcala zimi.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 20:25   #25
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Di vi to kupujete? Ja sam se svaki put razbolila kad sam trcala zimi.
intersport.
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 20:30   #26
Trčim zimi bez problema...samo se malo toplije obučem, stavim kapu i rukavice, MP4 i eto...malo smeta kod disanja, ali podnošljivo je...
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 21:34   #27
ne koristim rukavice ni kapu ni šal ni mp3 a staza po kojoj trčim ima 12 sve na otvorenom
disanje nije problem samo moram malo usporiti i nema beda
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:51   #28
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Di vi to kupujete? .
osim spomenutog intersporta tu su i ostali dućani sportske opreme Hervis, Iglu sport, Turbo sport...
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:56   #29
Quote:
roflbringer kaže: Pogledaj post
pa pomalo da uvatin kondiciju
trening treba trajati minimalno 30-45 minuta tri do pet puta tjedno...
ako ne možeš sve otrčati u komadu kombiniraj trčanje + hodanje. Puls treba biti takav da možeš nesmetano razgovarati (kada se uspušeš počneš hodati...)
Kada budeš sposoban 45 min (6-7 km) trčati u komadu treba početi raditi po nekom programu.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 19:24   #30
za 45 min osoba bi trebala biti u stanju istračati 7 km a za sat 10.500 m
ne treba nikakv program pratiti samo treba trčati redovno dakle cca 3-5x tjedno samo ako trčiš više od toga dolazi do smanjenja mišićne mase
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 10:55   #31
evo ljudi da vas pozdravim i svečano objavljujem da sam počela trčati i evo jučer sam odtrčala prvu turu od 3km za pola sata onako laganini i nisam uopće pala u neku krizu bolova .... odlučila sam skinuti koju kilicu pa sam i prehranu poboljšala
evo ovaj forum mi je kao dodatna motivacija i samo da vam kažem da me grlo malo boli ali to sam si sama kriva jer nisam stavila šal preko usta ali danas budem!!
idem u potragu za dobrim tenkama za trčanje pa ako netko zna dobar dučan.. cijene... i šta sve treba pogledati na tenisicama svaki savjet zlata vrijedi
1.1.2009 64,1kg
2.1.2009 63,5kg
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 11:13   #32
hy
htjela bih početi trčati, al ne želim se već sutra probuditi sa muskul fiberom i misli da više nikad ne želim proviriti van iz kuće, a kamoli trčati... zanima me kako se počinje, koliko bih trebala trčati prvih tjedana (sati, kilometara), kako se obući (jer je zima) i koliko bih trebala tjedno trčati da dođem u formu a opet da se ne zasitim trčanja.
hvala na pomoći
xandreax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 13:12   #33
Quote:
xandreax kaže: Pogledaj post
hy
htjela bih početi trčati, al ne želim se već sutra probuditi sa muskul fiberom i misli da više nikad ne želim proviriti van iz kuće, a kamoli trčati... zanima me kako se počinje, koliko bih trebala trčati prvih tjedana (sati, kilometara), kako se obući (jer je zima) i koliko bih trebala tjedno trčati da dođem u formu a opet da se ne zasitim trčanja.
hvala na pomoći
trening treba trajati minimalno 30-45 minuta tri do pet puta tjedno...
ako ne možeš sve otrčati u komadu kombiniraj trčanje + hodanje. Puls treba biti takav da možeš nesmetano razgovarati (kada se uspušeš počneš hodati...)
Kada budeš sposobana 45 min (6-7 km) trčati u komadu treba početi raditi po nekom trkačem programu.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 14:04   #34
Quote:
xandreax kaže: Pogledaj post
hy
htjela bih početi trčati, al ne želim se već sutra probuditi sa muskul fiberom i misli da više nikad ne želim proviriti van iz kuće, a kamoli trčati... zanima me kako se počinje, koliko bih trebala trčati prvih tjedana (sati, kilometara), kako se obući (jer je zima) i koliko bih trebala tjedno trčati da dođem u formu a opet da se ne zasitim trčanja.
hvala na pomoći
Meni je trčanje zimi SF.
Znoj, plus hladan zrak, plus niske temperature, plus udisanje, plus općenito stanje organizma uz sve ostale treninge nisu dobra kombinacija.

Tebi može biti okej jer vjerojatno nemaš 90 kila pa ćeš se manje znojiti, i vjerojatno nemaš te ostale treninge.
Ali ako te zasmeta, imaš i alternativu. Bolji izbor ti mogu biti kvalitetne trake za trčanje kakvih ima u nekim teretanama. Utipkaš gore program, vrijeme, mp3 player na uši i lijeva-desna-lijeva-desna-tup-tup-tup...


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 14:27   #35
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Meni je trčanje zimi SF.
Znoj, plus hladan zrak, plus niske temperature, plus udisanje, plus općenito stanje organizma uz sve ostale treninge nisu dobra kombinacija.

Tebi može biti okej jer vjerojatno nemaš 90 kila pa ćeš se manje znojiti, i vjerojatno nemaš te ostale treninge.
Ali ako te zasmeta, imaš i alternativu. Bolji izbor ti mogu biti kvalitetne trake za trčanje kakvih ima u nekim teretanama. Utipkaš gore program, vrijeme, mp3 player na uši i lijeva-desna-lijeva-desna-tup-tup-tup...


-Stipe
Evo ja bas radim kao i Stipe. Negdje 12 stupnjeva mi je granica traka-nasip
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 15:52   #36
Ja sam prije 2 dana trčao,kraće nego inaće jer je bilo zima dosta.
Ali nisam imao ništa oko usta(šal) pa me to malo zeznulo.
Užas je kad osjetiš hladan zrak u ustima

Ali inaće mi je sa šalom ok,samo što me čudno svi gledaju,trube mi i tako -.-

Normalno je vidjeti pijanca koji se jedva gega a nenormalno lika koji trči vani na staru godinu -.-
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 18:39   #37
čak i mene zajebavaju kada trčim čemo vidjeti na ljeto rezultate ubijanja po zimi
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:02   #38
trkaći pa kaj nemate savijet za tenisice, evo ja kupila u hervisu neke rbk premier running bile su 750 sada 37o pa bumo vidli sutra kak se bu trčalo.... he he ja metnem šal i pravac kroz šumu pa nema tko trubit...
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:42   #39
ne nemam 90 kg, ali za par mjeseci iamm maturalac... i 18 rođendan... i htjela bih se dovcesti u formu do tada... a 300kn svaki mjesec za teretanu mi se ne da davati, pogotovo jer ne mogu svaki dan ići... pa sam mislila trčati rekreativno...https://www.forum.hr/images/smilies/tongue1.gif
ne znam vidjet ću... ali trčanje definitivno jer je to najbolji i najbrži oblik...
xandreax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:50   #40
Bah, ti isti koji bulje i cude se ce svi redom na cudotvorne dijete na proljece i cuditi se kako su mlohavi i van forme, bolje da nam se pridruze ako ne, tko ih sisa, meni su isto malo smetali u pocetku, ali sam poslije shvatila da kod nas ljudi jos nisu osvijesteni o blagodatima fiz. aktivnosti i rekreacije, pa su skloni cak se i podsmjehivati onima koji nisu profi, a bave se sportom.
Coffeestain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.