Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 14:40   #461
Quote:
muamer80 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Živim u BiH (Zenica) i ovjde ljeti temperature znaju ići i preko 35 stepeni celzijusa, dok zime znaju biti poprilično hlade i sniježne (-15 stepeni).
Koji crijep bi mi preporučili za moju kuću?
Kontinental, mediteran su nazivi povezani s izgledom i oblikomcrijepa.
Ne znam kakav se crijep inače koristi u zenici, gledaj da bude u slkadu s okolinom.
Ista je glina od koje se radi i kontinental i mediteran.

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
mislim da si u pravu kolega, ali bilo bi dobro znati koji se crijepovi truse od kojeg proizvođača
Moj otac je prije 30god stavio Mediteran Kanjiža (tad je to bilo u modi u Dalmaciji), goreg crijepa nisam vidio. Potamnio za 3-4godine, nikakvo brtvljenje (svaka kiša s vjetrom-tavan pun vode), a sad je tavan pun crvene prašine.
A imam doma utorenog talijanskog crijepa iz 1940te, taj je ko nov.



Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
tondach je (navodno) provjeren, dok nexe nitko nema 30 godina da se vidi da li valja ili ne. A inače nexe kao i ostale građeviske firme u hr vrvi od korupcije i predstečajnih nagodbi.
Da, ciglana DILJ Vinkovci je otvorena prije 5 god, nitko nema nihov crijep 30god

Inače, 99% tvojih upisa su teške budalaštine, volio bih da se suzdržiš od upisa.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:29   #462
Hvala kolega. Ma kod nas se pokriva svim i svačim. Trenutno najviše limom, ali pošto ja nisam pobornik praćenja trendova želim staviti klasični crijep.
Samo sam u dilemi šta da odaberem, Jungmeier (Koramic), Creaton, Tondach ili nešto četvrto
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 10:07   #463
Imam obični Tondach Kontinental Plus (Zagorka Bedkovčina) nekih 15 g na kući. Nikaj se ne ljušti, niti je promijenil boju.

No, taj crijep izuzetno loše dihta (jer se može uzdužno pomicati nekih 5cm), tak da ti ga ne savjetujem ako nemaš podkonstrukciju s folijom.
Imam ga i na štaglju (bez podkonstrukcije) i zimi je štagalj pun snijega, skoro kak da ni nema krova. Kišu ne propušta.
Prije toga sam na štaglju imal crijep Zagorka Bedkovčina (dakle ista tvornica gdje se danas proizvodi Tondach), koji se izkrhal (izljuštil) nakon 15-tak godina, te smo ga poslije 25g. zamijenili ovim navedenim.
Ako se bojiš trajnosti radi kem. utjecaja zraka u Zenici, kupi engobirani ili glazirani crijep.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:21   #464
Dakle engobirani, jedna dilema rješena. E sad, koji, da li Tondach, Creaton ili Jungmeier?

Z9 Max
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:32   #465
Jeftiniji, tebi ljepši, lokalno dostupniji....
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:10   #466
Ma najbitniji je omjer cijene i kvalitete. Nisam znao, vidim da i Bramac ima glineni crijep. Ko a najbolji omjer cijene i kvalitete?

Z9 Max
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 07:24   #467
Od Bramaca sam definitivno odustao. Trazio sam da mi posalju garanciju da pročitam. Tamo piše da ako dobijem oštećen i izgreban crijep ili razlicite nijanse boja da to ne podliježe garanciji

Z9 Maximalno Strpljen
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 15:22   #468
Creaton Balance i Rapido

Pozdrav,
Imam par ponuda za Balance i Rapido po akcijskoj cijeni.
Čuo sam da se oni proizvode u Mađarskoj.
Da li ima razlike u kvaliteti u odnosu na crijep proizveden u Njemačkoj?
Da li je neko imao reklamacija na ove dvije vrste crijepa u zadnje vrijeme?
Hvala!
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 20:44   #469
Nisam valjda jedini na forumu koga sada zanima crijep
Izbor se sveo na Creaton Balance i Nexe Dioklecijan?

Z9 Maximalno Strpljen
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 07:40   #470
Ja sam stavio Creaton Rapido negdje u 9.-om mj. Crijep odlično pokriva i nije bilo reklamacije, svi su ravni. A kakav je s vremenom, vidjet ćemo.
kizoos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 15:07   #471
Hvala puno na informaciji. A da li si uzimao sve dodatne elemente?
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:14   #472
Krov

Meštri moji tribam mali savjet ili jos bolje potporu!!!

Zaleđe Šibenika,Zagora-jednokatnica,
betonskaa kosa deka.

Sad sta na nju stavit,ljudi mi preporucuju Tondach Venera
da je najlaksa za namjestit,jedno 130m2.
Kako sam ja racuna jedno 3000 eura.

Ili druga solucija na maltu/mort staviti stare kamene ploce,
meni estetski jos ljepse a vjerovatno i puno jeftinije,
to bi moga sam staviti.

Nije ih bas lako naci stare ploce sa srusenih kuca,
pa bi probao sa nekim benkovačkim kamenom,kupiti ga.

Šta kažete???
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:30   #473
krov

Kanjar pun ti je inbox.

Skupo mi je malo,2000 eura i trazi mi mestar
11 eura po m2.Znaci jos 1000 eura.
Jedino da probam sam napravit krov.

Ima li koji bracki kamen za krov?
Ili da trazim po zagori sa starih kuca?
Znaci ipak mi je dobro tu Veneru preporucija.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:36   #474
kud ste navalili sa inboxom, benkovac je slojeviti i ljušti se kanfanar je izvrstan, ali je transport i cijena paprena, brački , ne znam da li ga ima. većina kuća u zagori ima utoreni crijep kao nekad bedekovčina
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:59   #475
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
kud ste navalili sa inboxom, benkovac je slojeviti i ljušti se kanfanar je izvrstan, ali je transport i cijena paprena, brački , ne znam da li ga ima. većina kuća u zagori ima utoreni crijep kao nekad bedekovčina
A jebiga kad si poznat i priznat/uvazen.


IMas pravo daleko sam ja od kanfanara,
raspitat cu se za bracki.

Prije se stavljala ona ravna cigla/kupa/crijep
sad ih dosta stavlja mediteranku.

Sa starih rusevnih kuca je poskidan kamen sa krova,
poplocavalo se s njim unutra kuce ili okucnice
tako da ga nije lako naci.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 07:41   #476
Nemoš biti i jeben i pošten.

Kažeš, kosa ploča. Znači planira se živit ispod te ploče?
Ako da, tih 10cm kamena i malte ti je nikakva izolacija.
Za današnje pojmove na kosu ploču ide izolacija pa onda crijep. I da bi zadovoljio propise treba ti najmanje 8cm izolacije.
Ako hoćeš napravit kako triba, nema škrtarenja.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:36   #477
Cool

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Nemoš biti i jeben i pošten.

Kažeš, kosa ploča. Znači planira se živit ispod te ploče?
Ako da, tih 10cm kamena i malte ti je nikakva izolacija.
Za današnje pojmove na kosu ploču ide izolacija pa onda crijep. I da bi zadovoljio propise treba ti najmanje 8cm izolacije.
Ako hoćeš napravit kako triba, nema škrtarenja.
Za ovo gore si u pravu,ili plati kurvu ili likara.

Ako idem na klasicni krov onda ide
ljepenka-mural-kantinela-kamena vuna-paropropusna folija-kupa.
To me dode negdje oko 2000 eura e sad to je ok,
al me jebe meštar od 1000-1500eura a nisam siguran sam u sebe
da radim krov sam,sta bi mi donilo dobru uštedu.

Ako idem na kamen umjesto crijepa: stavljam ljepenku
i onda kamen sa maltom/mortom.

ispod te kose betonske ploce mogu stavit kao izolaciju knauf
sa kamenom vunom.
svejedno iznutra moram inkartat/zbukat ili ici sa knaufom.

A znam i ja da mi je najbolje ici sa kupom/crijepom i bit miran.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:07   #478
Dobio sam 3 uzorka crijepa Tondach Saturn i svaki crijep ima ovakve pukotine sa zadnje strane. Da li je ovo "normalno" i da li utiče na čvrstoću i dugotrajnost crijepa? Na uzorcima Creatona (Rapido) nema tih pukotina.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...2ca276e6d6.jpg

Poslano sa mog Z9MAX koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Majstor : 21.06.2016. at 20:52. Reason: Prevelika slike!!
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:21   #479
Trebam se odlučiti za boju crijepa pa sam neodlučan.

Odlučio sam se za marku Jungmeier Universo (zbog malog nagiba krova).

E sada prva dilema je da li je isplativo dati više novaca za glazirani (antracit) crijep ili uzeti samo engobirani (crni) crijep?

Druga stvar koje ma strah kod crne/sive boje je zagrijavanje i propadanje s vremenom. Da li propada puno brže od npr. crvenog crijepa?
Imate kakava iskustva.
Ako je bitno, na stropnu ploču ide 15 cm (10+5) stiropora.

Inače cijena je 86 kn/m2 engobirani, 92 kn/m2 glazirani, ali su svi ostali dodaci (koji na krovu imam poprilično zbog same konstrukcije koja je složena) su puno skuplji za glazirane crijepove. Veličina krova je cca 200 m2.
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:49   #480
Savjet, svima koji stavljaju novi krov, da kontaktirate predstavnike firmi koje prodaju crijep.
Za Creaton ima na Kukuljanovu inžinjer koji je za ovu regiju PGŽ. Dođe direkt na gradilište i sve objasni i uputi.

Dobro se raspitati što treba kod stavljanja krova.. od odzračnika, posebnih izvoda za nape i septičke. Kako odraditi opšav dimnjaka i folije oko dimnjaka.
Dobro se raspitajte kolika debljina letve i kontraletve treba biti da bi prozračivanje bilo optimalno.
Meni je majstor napravio katastrofu na krovu, i pored bajnog nadzornika. Predstavnik iz Creatona je rekao daje krov za sudsko vještačenje. Jedan građevinar je rekao da i majstoru i nadzornom možemo licencu rada poništiti.
I ako vam majstor iz Ri sa incijalima S.K. daje ponudu bježite glavom bez obzira, čovjek pojma nema.

Ne vjerujte majstoru ništa, raspitajte se točno od stručnih osoba. ako se majstor buni odma pedala.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.