Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 18:03   #1761
Meni tata nije imao službenu dijagnozu , ali da kažem što mislim da je imao,
ispala bi zločesta i nezahvalna. Bolje da šutim.
Još sam super izašla

BTW. po članku 13
PRAVILNIKU O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA VOZAČA I KANDIDATA ZA VOZAČE,
nitko tko piše na ovim stranicama ne bi imao vozačku.
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 18:37   #1762
Quote:
samomama2 kaže: Pogledaj post
BTW. po članku 13
PRAVILNIKU O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA VOZAČA I KANDIDATA ZA VOZAČE,
nitko tko piše na ovim stranicama ne bi imao vozačku.
Pa, to nije baš istina. Članak je diskriminirajući za psihoze, ali kod poremećaja ličnosti i anksiozno-depresivnih poremećaja svugdje stoji samo napomena: "dok ili ako se ne mogu uspješno regulirati terapijom".
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 19:43   #1763
18) nespecifične i specifične upalne bolesti CNS-a i ostalog živčanog sustava, (osim medicinski kontroliranih slučajeva gdje je prošlo najmanje šest mjeseci od izlječenja i ako nema posljedica koje utječu na sigurno upravljanje vozilom),

Tko će sve to procjenjivat?

22) uporaba lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima.

Tu se već nalazim. Npr. misar
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 07:32   #1764
dobro jutro,pitanjce u vezi Elicee...danas mi je drugi dan ,pijem pola tbl od 10 mg i ostati ću na toj dozi 2 mj ...sad me zanima jeli tko imao nuspojave da je usporen,tako sam neka ošamućena,nije da mi se spava...i koliko to mogu očekivati da traje.....bila sam zabrinuta oko dobivanja na težini al vidim apetit na elicei za mene je normalan...za razliku od mirzatena na kojemu sa bila jednom 2 tj pa stala jer bi i kravu pojela...lol...no da se vratim na temu...do kada će trajati ta ošamućenost,primjećujem da sam usporena i jučer sam plakala ko kiša...čini mi se da se depresivni simptomi koji su kod mene bili lagani,pojačavaju...možda je o normalno za početak anyway thanks svima
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 09:52   #1765
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
dobro jutro,pitanjce u vezi Elicee...danas mi je drugi dan ,pijem pola tbl od 10 mg i ostati ću na toj dozi 2 mj ...sad me zanima jeli tko imao nuspojave da je usporen,tako sam neka ošamućena,nije da mi se spava...i koliko to mogu očekivati da traje.....bila sam zabrinuta oko dobivanja na težini al vidim apetit na elicei za mene je normalan...za razliku od mirzatena na kojemu sa bila jednom 2 tj pa stala jer bi i kravu pojela...lol...no da se vratim na temu...do kada će trajati ta ošamućenost,primjećujem da sam usporena i jučer sam plakala ko kiša...čini mi se da se depresivni simptomi koji su kod mene bili lagani,pojačavaju...možda je o normalno za početak anyway thanks svima
ja sam cca 3 mjeseca na escitalopramu (što je i elicea) i meni su se na početku također pojačali i depresija i anksioznost, ovo drugo još uvijek traje. ja na tom ad-u nemam nikakav apetit, uspjela sam 5 kila izgubiti od početka liječenja, i više bi da se nisam doslovce tjerala da jedem. mene ubijala mučnina.
koliko će to trajati vrlo je individualna stvar. meni su se nuspojave počele povlačiti tek nakon 2 mjeseca i to nakon smanjivanja doze s 10 na 5 mg.
a ova letargija ti je isto očekivana nuspojava, al to mi je srećom kratko trajalo - svega 2-3 dana. nisi depresivan, nego nemaš volje za ništa. ni interesa.
uglavnom, stisni zube i daj joj šansu bar 2 mjeseca da počne djelovat i da se nuspojave smire.
sretno!
__________________
Trućserkenjblaaaa.
fafenštajnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 14:53   #1766
Quote:
samomama2 kaže: Pogledaj post
Ma super su ti naši doktori.
Kad ih čuješ na tv stalno govore da kako se niko više nema sramiti zbog psiholoških
problema, svi ih imaju, to više nije tabu i bla, bla,bla.
A onda su gore nego babe s pijace.

Moja majka ima78 godina, pije seroxat,sanval,normabel,neš za bubreg i tlak,
morala produžiti vozačku prije 15 dana.
Bila sva u strahu jer voli voziti a hodati ne može previše.
Išla se raspitati u Domu zdravlja što sve mora napraviti ali je bil velika gužva.
Otišla na policiju, dala sve što treba....i PRODUŽILI JE :klap:
ma daj ? a sta zapravo treba predat za produzenje? koliko dugo pije sanval? meni je on najbolji za usnivanje ali sam pročitala da se dobije rak a ja teški hipohondar, zapravo jedino se bolesti i bojim, niceg drugog otud i moja anksioznost , pa sam se prebacila na cerson /mada ni dr ne daje vise sanval, kao ne smije ako ga dugo pijes / a cerson slabije djeluje...
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 18:06   #1767
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
ja sam cca 3 mjeseca na escitalopramu (što je i elicea) i meni su se na početku također pojačali i depresija i anksioznost, ovo drugo još uvijek traje. ja na tom ad-u nemam nikakav apetit, uspjela sam 5 kila izgubiti od početka liječenja, i više bi da se nisam doslovce tjerala da jedem. mene ubijala mučnina.
koliko će to trajati vrlo je individualna stvar. meni su se nuspojave počele povlačiti tek nakon 2 mjeseca i to nakon smanjivanja doze s 10 na 5 mg.
a ova letargija ti je isto očekivana nuspojava, al to mi je srećom kratko trajalo - svega 2-3 dana. nisi depresivan, nego nemaš volje za ništa. ni interesa.
uglavnom, stisni zube i daj joj šansu bar 2 mjeseca da počne djelovat i da se nuspojave smire.
sretno!
A jbte kad sam ja nestrpljiva haha ja bi sve odmah plus me od jucer glavobolja pere auuuu....inače bojala sam se da cu se poceti debljati ali kod mene ni mrd ni prd....super...čak mi se i apetit smanjio malo wohoo
Thanks draga na svjetu
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 21:48   #1768
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ma daj ? a sta zapravo treba predat za produzenje? koliko dugo pije sanval? meni je on najbolji za usnivanje ali sam pročitala da se dobije rak a ja teški hipohondar, zapravo jedino se bolesti i bojim, niceg drugog otud i moja anksioznost , pa sam se prebacila na cerson /mada ni dr ne daje vise sanval, kao ne smije ako ga dugo pijes / a cerson slabije djeluje...
Ništa posebno nije trebala predat,sliku,formular i nitko je nije pitao nikakvu potvrdu od
doktora. Najbolje od svega da je sad još 10 godina mirna (ali budem javila kad ode u vožnju )
Sanval, nažalost pije već jaaaako puno godina.
Nema što nije probala ali uvijek se vraćala na sanval ( i to uspije zaspat 2,3 sata)
Vegga, znam da ti nije lako ako si još i težak hipohondar ali...realno, tko može reči više
što izaziva a što ne rak?
Sve je zagađeno,špricano otrovima, zrak, voda, ma sve šteti, tako da neznam koliko
ti se isplati brinuti se oko svega.Ja nisam čula ništa posebno za Sanval, ali vjerujem da niti jedan lijek nije baš bezopasan.
Probaj piti par dana, pa ti vidi.
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 15:39   #1769
Quote:
samomama2 kaže: Pogledaj post
Ništa posebno nije trebala predat,sliku,formular i nitko je nije pitao nikakvu potvrdu od
doktora. Najbolje od svega da je sad još 10 godina mirna (ali budem javila kad ode u vožnju )
Sanval, nažalost pije već jaaaako puno godina.
Nema što nije probala ali uvijek se vraćala na sanval ( i to uspije zaspat 2,3 sata)
Vegga, znam da ti nije lako ako si još i težak hipohondar ali...realno, tko može reči više
što izaziva a što ne rak?
Sve je zagađeno,špricano otrovima, zrak, voda, ma sve šteti, tako da neznam koliko
ti se isplati brinuti se oko svega.Ja nisam čula ništa posebno za Sanval, ali vjerujem da niti jedan lijek nije baš bezopasan.
Probaj piti par dana, pa ti vidi.
ma pijem ga vec godinama, upravo zato bi ga makla jer sam to pročitala na stranim portalima a i nasim....pijem cerson a onda nakon tjedan dana opet koji sanval i tako...ali sanval bolje djeluje uz malo mirzatena koji bi takodjer makla jer sam se nesto udebljala , ne jako ali jesam
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:52   #1770
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
zasto ne smijem popit calixtu? a smijem popit navecer ako sam ujutro popila xanax? ali sta kad kažes da me ne bi uspavao ..ja bi ipak isla probat ic na to testiranje ali ne bi spavala ako mi ne bi dali tabletu...bo ?


Tako smijes. Ali ne navecer zajedno smijesati Calixtu, Sanaval i Lorsilan.
Ako te zanima hoce li te Lorsilan uspavati, popij samo njega navecer.

Da, odi svakako na spavanje. Smijes piti sve sto inace pijes za spavanje, tak su meni rekli.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 12:17   #1771
Pitanje, jel netko od vas isao na testiranje
Serotonina. Nakon godine dana kako sam
pila nekoliko razlicitih lijekova nisu mi pomagali
nakon mjesec dana pauze isla sam na
testiranje i rezultat je da ga uopce nemam,
dakle kroz sve te lijekove uopce se nije
stvorio.
Sad sam na drugom tipu (Gestalt) terapije
i s obzirom sto smo sve iz proslosti izvukli
na povrsinu, padam sve dublje i bez lijeka
necu moci izdrzati, vec vise 2 mj. ne znam
kak se zovem..
Jel nekad netko imao slicno iskustvo, da
dijagnosticirana mi je depresija
Uglavnom trazim lijek koji ce me malo
podici, a sama ex. psih ne zna vise sto
bi mi dala
A ovako, no way da izdrzim, napadi panike,
bezvoljnost, letargija, nesanica, zelucani
problemi, povracanje..
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:52   #1772
Quote:
Lanali kaže: Pogledaj post
Pitanje, jel netko od vas isao na testiranje
Serotonina. Nakon godine dana kako sam
pila nekoliko razlicitih lijekova nisu mi pomagali
nakon mjesec dana pauze isla sam na
testiranje i rezultat je da ga uopce nemam,
dakle kroz sve te lijekove uopce se nije
stvorio.
Sad sam na drugom tipu (Gestalt) terapije
i s obzirom sto smo sve iz proslosti izvukli
na povrsinu, padam sve dublje i bez lijeka
necu moci izdrzati, vec vise 2 mj. ne znam
kak se zovem..
Jel nekad netko imao slicno iskustvo, da
dijagnosticirana mi je depresija
Uglavnom trazim lijek koji ce me malo
podici, a sama ex. psih ne zna vise sto
bi mi dala
A ovako, no way da izdrzim, napadi panike,
bezvoljnost, letargija, nesanica, zelucani
problemi, povracanje..
Kako se testira serotonin?
Da li si pila neki lijek duze, posto njima treba da prodjeluju.
Meni je nezamislivo lijecenje dep bez lijekova. Mogu mislit kako ti je tesko
ettsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:59   #1773
Deveti dan povecane doze cipralexa. Osjecam se da vise nikad necu biti dobro.
Sutra bi trebala na posao i to mi je takav strasan pritisak. Jos je i danas pokojnom tati rockas.
Kada otprilike ce prodjelovati 20mg cipralexa na kojem sam vec osam godina. Molim vas za savjete. Neutjesna sam
ettsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 16:08   #1774
ljudi koji ste izgubili libido na AD-u - da li se ikada vratio? mislim, dok ste još bili na njemu, ne kad ste se skinuli...
__________________
Trućserkenjblaaaa.

Zadnje uređivanje fafenštajnka : 29.05.2016. at 16:12. Reason: demencija
fafenštajnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:22   #1775
Quote:
ettsy kaže: Pogledaj post
Kako se testira serotonin?
Da li si pila neki lijek duze, posto njima treba da prodjeluju.
Meni je nezamislivo lijecenje dep bez lijekova. Mogu mislit kako ti je tesko
Privatni laboratorij, vadi se krv i nalaz se ceka
desetak dana.
Pila sam godinu dana vise vrsta bas za
podizanje serotonina i nalaz nula

Strahota..ne tesko
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:59   #1776
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Tako smijes. Ali ne navecer zajedno smijesati Calixtu, Sanaval i Lorsilan.
Ako te zanima hoce li te Lorsilan uspavati, popij samo njega navecer.

Da, odi svakako na spavanje. Smijes piti sve sto inace pijes za spavanje, tak su meni rekli.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
hm, ja zaboravila i polila sanval i 1 mg lorsilana...zaspala sam dosta brzo...e sad , zasto se ne smije to zajedno a npr, xanax i sanval ili diazepam moze? često sam ja znala popit navecer i xanax i sanval i calixtu...probat cu veceras samo lorsilan ali ako ne bude islo? ne znam zasto ne i npr calixtu...u čemu je caka kad inace svi drugi sedativi mogu
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 19:07   #1777
Quote:
ettsy kaže: Pogledaj post
Deveti dan povecane doze cipralexa. Osjecam se da vise nikad necu biti dobro.
Sutra bi trebala na posao i to mi je takav strasan pritisak. Jos je i danas pokojnom tati rockas.
Kada otprilike ce prodjelovati 20mg cipralexa na kojem sam vec osam godina. Molim vas za savjete. Neutjesna sam
Etta, meni je isto bila ulovila panika. Čak sam i temu bila otvorila,kako raditi dok lijek profunkcionira.
Bila sam van sebe. Srećom ili nesrećom, zbog drugih zdravstvenih problema još sam na bolovanju ( 3 mjeseca) ali bi bila išla moliti moju dr. da me oslobodi jer stvarno nisam bila
za raditi u takvom stanju.
Probaj i ti otići sutra, reci da te ulovio proljev , ma bilo što...i nije velika laž jer sve je to bolest.
Iskreno, mislim da ti nije ni moglo brže prodjelovati lijek, a obično drugi put kad se krene treba duže organizmu. Pitaj Boga zašto
Samo hrabro naprijed
samomama2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 00:07   #1778
Quote:
samomama2 kaže: Pogledaj post
Etta, meni je isto bila ulovila panika. Čak sam i temu bila otvorila,kako raditi dok lijek profunkcionira.
Bila sam van sebe. Srećom ili nesrećom, zbog drugih zdravstvenih problema još sam na bolovanju ( 3 mjeseca) ali bi bila išla moliti moju dr. da me oslobodi jer stvarno nisam bila
za raditi u takvom stanju.
Probaj i ti otići sutra, reci da te ulovio proljev , ma bilo što...i nije velika laž jer sve je to bolest.
Iskreno, mislim da ti nije ni moglo brže prodjelovati lijek, a obično drugi put kad se krene treba duže organizmu. Pitaj Boga zašto
Samo hrabro naprijed
Uzas, kakva su ova stanja. Treba to sve istrpit. Kada se probudim mi je najgore. Probat cu otici na posao ako ne uspijem, otici cu kod doktorice.
Ja se stvarno nadam da ce cipralex upalit jer se bojim prelaska na drugi, ma bojim se svega. Samo da mi nesto pomogne.
ettsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 08:20   #1779
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
ljudi koji ste izgubili libido na AD-u - da li se ikada vratio? mislim, dok ste još bili na njemu, ne kad ste se skinuli...
libido se vraća nakon skidanja da
Quote:
ettsy kaže: Pogledaj post
Deveti dan povecane doze cipralexa. Osjecam se da vise nikad necu biti dobro.
Sutra bi trebala na posao i to mi je takav strasan pritisak. Jos je i danas pokojnom tati rockas.
Kada otprilike ce prodjelovati 20mg cipralexa na kojem sam vec osam godina. Molim vas za savjete. Neutjesna sam
mislim da bi ti psih trebao promjeniti AD jer očito ovaj ne daje željene efekte
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:42   #1780
Quote:
Lanali kaže: Pogledaj post
Privatni laboratorij, vadi se krv i nalaz se ceka
desetak dana.
Pila sam godinu dana vise vrsta bas za
podizanje serotonina i nalaz nula

Strahota..ne tesko
Serotonin u plazmi ne kolerira najbolje sa serotoninom u mozgu.
Za mozdani serotonin valja napraviti lumbalnu punkciju (procjena preko cerebrovaskularnog likvora).
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.