Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 15:03   #1241
To je trebalo gasiti prije 10 godina. Nažalost.
Ovako će stvoriti rupu bez dna i adio mare...
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:21   #1242
Pošpricao sam nekim tekućim folijarnim petrokemijinim gnojivom za rajčice duplo manje od uputstva, ali sve je skoro skurilo bilje.
S takvim "stručnacima" nije ni čudao da je propala, čovjek pošprica bilje i ode mu kompletan godišnji urod..ko da je neko radio protiv kompanije..
a onaj Bakić još kupovao dionice..haha..
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:10   #1243
Evo samo da vidite da stav političara o bilo kojoj temi uvijek ovisi o tome da li mu je guzica u ministarskoj fotelji ili nije........

http://www.tportal.hr/biznis/politik...m-za-fajt.html
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:43   #1244
Kada sam to vidio rekoh si Spašena Je.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:41   #1245
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Kada sam to vidio rekoh si Spašena Je.
Nema tu kruha,samo novi gubici.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:32   #1246
Prehebeno

Sukladno čl. 246. st. 1 Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala izdavatelja Petrokemija d.d. u segment promatranja zbog prijedloga odluke Glavnoj skupštini o smanjenju temeljnog kapitala spajanjem dionica.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti...G5ENddyw==.pdf
goranbj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:20   #1247
Do kada će država paliti novac u čađari? ovo je već tragikomično, super za špekulante da izgube sve , osim iluzija.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:22   #1248
Dok bude zivio posljednji uhljeb u ovoj državi, znači dovijeka. Kenjaru je trebalo zatvoriti prije 10-15 godina i amen.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:20   #1249
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dok bude zivio posljednji uhljeb u ovoj državi, znači dovijeka. Kenjaru je trebalo zatvoriti prije 10-15 godina i amen.
Hm, treba zatvoriti mnoge, prije svega ove iz mirovinskih fondova i sve predsjednike uprava do sada.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:48   #1250
ovoj agoniji ne vidi se kraj, kreće nova runda paljenja novca poreznih obveznika i umirovljenika. ako je to tvrtka koja ima budućnost neka objave javnu ponudu pa da vidimo tko će dati pare?
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:34   #1251
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dok bude zivio posljednji uhljeb u ovoj državi, znači dovijeka. Kenjaru je trebalo zatvoriti prije 10-15 godina i amen.
Kolega ti ne kužiš magični investicijski trokut Varaždin-Kutina-Sl. Brod. Samo rijetki shvaćaju veličinu investiranja u tu trojku.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:53   #1252
vjerojatno još jedan čavao u ljes kenjare

https://www.bug.hr/znanost/amonijak-...kom-tlaku-1462
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2020., 12:57   #1253
Forum stručnjaci.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2020., 20:12   #1254
Hehe ti to na temelju jednog izvjesca?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2020., 20:32   #1255
Mene zanima koliko ljudi ovdje je radilo u branši?

Koliko ja čujem komentare s tržišta i iz same Petrokemije, njima je dosta smanjena cijena plina od strane vlasnika, i u principu uz malo reorganizacije bi trebala biti svake godine u plusu - a reorganiziraju sve živo, nabavu sam čuo da do najmanjih detalja mijenjaju. Mogla bi rasprava ići malo dalje, jer ekipa koja prodaje gnojivo na terenu zna za kakve cijene se PTKM izborila u regiji, a kakve su cijene npr. u Italiji, dosta je imalo veze sa monopolom koji je dugo držala, ali se zadržalo.

Ako bude 100 milijuna u plusu ove godine, to će sve dosta pozitivno izgledati. Naravno, ljudi gledaju PTKM prije privatizacije preko nekih logičnih principa poslovanja tvrtke, a oni nisu postojali do sad. Dobro bi bilo da se prodala dok je vrijedila 3 milijarde HRK, ali kad je moralo kao i sve u RH doseći dno da se proda. Slično kao i INA, sisalo se do kraja.
Mjollnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2020., 21:26   #1256
Povlastena cijena plina je na racun ine/mola, mislis da oni to daju tek tako? Za male dionicare? Zasto mislis da ce mol biti bolji gazda ovdje nego sto je bio u ini? Gdje je izrazito profitabilnu firmu razmontirao i izvukao svaku kunu u madarsku. Ina sad ne vrijedi ni 50% onoga sto je vrijedila na ipu, a tada je procjenjena na 1700kn mislim. Hvala mol.

Eto moje misljenje o ovome, ali svakako, iskoristite svaku priliku koju imate da zaradite na madarima.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2020., 08:41   #1257
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Hehe ti to na temelju jednog izvjesca?
Ja to na temelju upisa na ovoj temi i na temi Petrokemija. Samo treba pogledati cijenu plina sada i prije godinu dana i onda cijenu od prije nekoliko godina. I koliki je udio plina u troškovima Petrokemije, to se vidi u izvješću. I sve je jasno.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2020., 10:22   #1258
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Povlastena cijena plina je na racun ine/mola, mislis da oni to daju tek tako? Za male dionicare? Zasto mislis da ce mol biti bolji gazda ovdje nego sto je bio u ini? Gdje je izrazito profitabilnu firmu razmontirao i izvukao svaku kunu u madarsku. Ina sad ne vrijedi ni 50% onoga sto je vrijedila na ipu, a tada je procjenjena na 1700kn mislim. Hvala mol.

Eto moje misljenje o ovome, ali svakako, iskoristite svaku priliku koju imate da zaradite na madarima.
INA kao i PTKM je bilo leglo korupcije i lošeg poslovanja, država je uništavala tvrtku koliko je mogla i izvlačila pare. INA i PTKM su mogle biti jako uspješne priče, ali eto nisu. Uostalom, plin je na račun INA/PPD, jer imaju suvlasništvo te su i prije bili dobavljači, a ne INA/MOL. I ne daju oni to samo tako nego postoji i strategija poslovanja i restrukturiranje tvrtke. U principu je PTKM mogla biti privatizirana i 2006 kad su malo veći igrači od INE i PPD-a htjeli to preuzeti, ali politika radi svoje.

Ja zasigurno ne zarađujem od Mađara jer radim za konkurenciju, ali ok.
Mjollnir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2020., 14:14   #1259
Ina je u vlasnistvu madara vec 15tak godina, pa vidi FI, i reci kolko je uspjesna?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2020., 15:05   #1260
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ina je u vlasnistvu madara vec 15tak godina, pa vidi FI, i reci kolko je uspjesna?
Ako uspjeh mjeriš sa prethodnim gubicima od milijardu, pa 500 milijuna i slično prije privatizacije, onda da nisu uspjeli nastaviti rasipati novac kao ludi. To što su vukli novac u Mađarsku mene uopće ne čudi. Meni FI izgleda bolje nego prije privatizacije. Ne znam kako tebi to izgleda.

To bi radio i ja na mjestu MOL-a, ali opet kažem da ignoriraš da nije u Mađarskom vlasništvu nego ENNA/PPD i INA/MOL skupa to posjeduju, odnosno Rusi i Mađari. Meni je plus ako država ne mora upumpavati svoj novac u tvrtku koja nije profitabilna.
Mjollnir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.