Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 17:00   #61
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
dali je RH priznala kosovo kao državu
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kosovo...zingKosovo.svg
Da ali kao sto je vidljivo na karti nije bas da ih je cijeli svijet priznao... ali opet oni koji su njima vazni jesu. Samo mi je cudno zasto BiH nije, zbog Srbske?
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 27.06.2017., 17:02   #62
Da.
Miki Pirs is offline  
Old 27.06.2017., 17:03   #63
pa u čem je onda problem
ak smo priznali kosovo onda možemo i raspravljat o njegovim oružanim snagama

il možda nekog brine kaj če neko reč il se možda uvrijedit
JoZ@ is offline  
Old 27.06.2017., 17:10   #64
Ma opusteno...Vas forum,vasa pravila.
Miki Pirs is offline  
Old 27.06.2017., 17:12   #65
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
pa u čem je onda problem
ak smo priznali kosovo onda možemo i raspravljat o njegovim oružanim snagama

il možda nekog brine kaj če neko reč il se možda uvrijedit
Kao što sam opomenio jednog forumaša nedavno ovo je HRVATSKI forum na kojeme vrijede pravila i zakoni Rep. Hrvatske i pisati ce se na Hrvatskom standardnom jeziku, poštovati ce se suvereni stavovi slobodne Rep. Hrvatske a oni kojima to ne odgovara neka traze srecu na nekom drugom mjestu... Mene osobno zanima kako se Kosovske obrambene snage planiraju azvijati koliko sam razumio polaniraju postati prava vojska sa minimalnim budzetom pa ce biti jako zanimljivo promatrati taj njihov razvoj... ako im npr Rusiaj odluci po bagatela cijeni prodati neku vojnu opremu makar 50 oklopnih transportera to ce znaciti da nije bitno an cijoj si strani business is business a ujedno ce biti zanimljiva reakcije Srbije na sve to...
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 27.06.2017., 17:13   #66
koji kurki se uopce prepirete oko kosova, oni ni nemaju vojsku, tako da u ovoj temi kosovo nema sto trazit.
theD is offline  
Old 27.06.2017., 17:16   #67
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
koji kurki se uopce prepirete oko kosova, oni ni nemaju vojsku, tako da u ovoj temi kosovo nema sto trazit.
dal kosovo ima oružane snage?
JoZ@ is offline  
Old 27.06.2017., 17:19   #68
Ima snage sigurnosti koje su naoruzane samo lakim naoruzanjem. Onda mozemo u raspravu ubacit i lovacka drustva s obzirom na naoruzanje.
theD is offline  
Old 27.06.2017., 17:25   #69
Srbijanci novu Noru nazvali "Aleksandar"

Mislim da ni u Sj. Koreji jos nemamo tipa raketni bacač Kim Jong Un?
agentRico is offline  
Old 27.06.2017., 17:29   #70
Albanija nam je isto susjed, tj u susjedstvu, a nama važni jer drže jednu stranu Otranskih vrata.

Inače na Kosovu su nedavno pobijedile stranke koje se zalažu za spajanje s Albanijom, a jučer je Albanska stranka koja se zalaže za spajanje sa Kosovom dobila samostalnu većinu u parlamentu.

Tako da bi uskoro oružane snage Kosova i Albanije, mogle postati jednostavno "Oružane snage Albanije"
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 27.06.2017., 17:34   #71
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Srbijanci novu Noru nazvali "Aleksandar"

Mislim da ni u Sj. Koreji jos nemamo tipa raketni bacač Kim Jong Un?
Rofl, lol, kak' duhovito

U cemu je problem sa imenom Aleksandar ? Podsjeca te na Aleksandra Karadjordjevica ?

Hrvatska ima medjunarodnu zracnu luku "Franjo Tudjman" pa ja tu ne vidim nikakav problem.
Unknown Archont is offline  
Old 27.06.2017., 17:36   #72
Aleksandar Vučić, Aleksandar Vulin i Aleksandar "haubica" ex Nora .. sveto trojstvo Srbije...
agentRico is offline  
Old 27.06.2017., 17:40   #73
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Srbijanci novu Noru nazvali "Aleksandar"

Mislim da ni u Sj. Koreji jos nemamo tipa raketni bacač Kim Jong Un?
Ovako, pošto je "Nora" artiljerijsko oruđe, dobila je ime po knezu Aleksandru Karađorđeviću koji je 1850. godine potpisao ukaz kojim se u Srbiji osnovala artiljerijska škola. Ništa manje ništa više, samo odavanje počasti i poštovanje svoje istorije.

Sigurno je nećemo nazvati Bik Koji Sedi.

Uzgred, podržavam da raspravljate o vojsci tzv. Kosova, kakva je to "država", verujem da će takva biti i rasprava, uključujući i rok trajanja, i jednog i drugog.
Pavle Jurišić Šturm is offline  
Old 27.06.2017., 17:44   #74
Quote:
Pavle Jurišić Šturm kaže: Pogledaj post
Ovako, pošto je "Nora" artiljerijsko oruđe, dobila je ime po knezu Aleksandru Karađorđeviću koji je 1850. godine potpisao ukaz kojim se u Srbiji osnovala artiljerijska škola. Ništa manje ništa više, samo odavanje počasti i poštovanje svoje istorije.

Sigurno je nećemo nazvati Bik Koji Sedi.

Uzgred, podržavam da raspravljate o vojsci tzv. Kosova, kakva je to "država", verujem da će takva biti i rasprava, uključujući i rok trajanja, i jednog i drugog.
Ajde, to već ima smisla.
agentRico is offline  
Old 27.06.2017., 17:47   #75
Quote:
Pavle Jurišić Šturm kaže: Pogledaj post
Uzgred, podržavam da raspravljate o vojsci tzv. Kosova, kakva je to "država", verujem da će takva biti i rasprava, uključujući i rok trajanja, i jednog i drugog.
misliš da če se kosovo ubrzo spojit sa albanijom pa zato neče drugo trajat
JoZ@ is offline  
Old 27.06.2017., 17:54   #76
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
misliš da če se kosovo ubrzo spojit sa albanijom pa zato neče drugo trajat
usercas is offline  
Old 27.06.2017., 19:44   #77
Ajde prekinite svi više sa pizdarijama. Držite se teme rasprave. Ako imate što za reći o OS Koova ili Srbije ili koje druge države, samo naprijed. Ako ne, nemojte trolati i upropastiti i ovu temu!
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 27.06.2017., 21:06   #78
Trebalo bi definirati susjedne, pa države, pa oružane snage, jer malo tko od susjeda je i država i susjed i ima oružane snage. Osim Italije sve je to kao u nas flaster na dupetu glumi gaće.
zdaric is offline  
Old 27.06.2017., 21:44   #79
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Trebalo bi definirati susjedne, pa države, pa oružane snage, jer malo tko od susjeda je i država i susjed i ima oružane snage. Osim Italije sve je to kao u nas flaster na dupetu glumi gaće.
Definirajmo susjedne nam države:
Bliži susjedi:
Slovenija - mlađi brat, miljenik obitelji uspio u životu i nabija ti to na nos...
Mađaraska - mrzovoljni starac preko puta koji kada cuje da igraju Austrija-Mađarska pita protiv koga...
Srbija - baba koja ti dicu poliva ledenom vodom kada igraju nogomet u portunu jer joj smetaju dok gleda turske sapunice, nitko u susjedstvu je ne voli i sa skoro svakim susjedom ima sudski spor...
Bosna i Hercegovina - friško oženjeni mladi par koji još pokušava povatati sve konce, cesto ih cujes kako se svadaju oko blizinskog upravljaca, pokusavaju biti prijatelji sa svima ali bez uspjeha jer su se udali mladi pa se ne vole a morali su jer je ona ostala trudna sa malom Srbskom pa se sada mrze u braku...
Crna Gora - vječni neženja, kupio stan pored svoje majke Srbije, dobar susjed ne radi probleme, voli putovati cesto nije kuci, putovanja financira od prodaje starih maslina sto mu je djed ostavio...

Dalji susjedi:
Italija - bodybuilder koji zivi u vili preko ceste sa tri trake, glumi security-a po kvartu jer od dosade nema sto raditi, ima puno sponzora pa kada mu prodes isprid kuce mislis da si dosa u Pevec-ov odjel sa TV-ima u vrijeme reklama...
Albanija - decko koji je imao one night stand sa Srbijom iz cega je proizaslo Kosovo, decko ima prljavu proslost nekakve kriminalne aktivnosti (transport meda)... prestao sa svime i sada pokusava dobiti skrbnistvo nad Kosovom jer zna da vise nikad nece imati sansu za prosirenje loze... ne ide mu jer majke imaju prednost na sudu pa se parnica otegla...
Kosovo - tehnički nije susjed, do daljnjega se nalazi u domu za nezbrinutu djecu...
Grčka - srednjovječni neženja na kraju ulice, u kreditima do grla, voza S klasu po kvartu dok jede u javnoj kuhinji...
Bugarska - balkanac vulgaris, živi sam u dvokatnici na križanju JugoIstočno Europske i Malo Azijske ulice... priča se da ga je jednom istuklo u kaficu pa je istukao ženu i djecu zato je sam u kući... nije više agresivan sada mu se život svodi na nogometne utakmice i pivu...
Rumunjska - Malo se zna o njemu osim da uz Italiju jedini ima ogromnu vilu ali u vidno losem stanju... nekakav stari odvjetnik sto zivi od ustedevine...
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 28.06.2017., 22:34   #80
LOL odličan materijal za TLN epizodu, svaki glumac treba imati majicu sa zastavom da bude očito.
tadeusk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.