Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 22:44   #81
Quote:
"Specijalna" vojna policija. Koji smijeh jebote! Vojnu policiju treba smjestiti tamo gdje i spada - na privođenje pripitih vojnika, drkanje na prijavnici i mahanje lizalicom. Kakav jebeni dodatak!? Samo na Balkanu je od 1000 vojnika 500 "specijalaca". Što to radi ta "specijalna" vojna policija? Specijalno legitimira specijalno pripite vojnike po kolodvorima?
Skoro svaka VP u svom sastavu ima vod, satniju ili bojnu specijalne policije takve postrojbe za koje ja znam imaju Poljska,Češka,Slovačka,Njemačka,Litva,Latvija i da ne nabrajam dalje.
Unutar vojnih objekata ako se nešt dogodi odgovorna je prije svega vojna policija,vojna policija osigurava vojne osobe i strana vojna izaslanstva,a tu vjerojatno svoj djelokrug djelovanja i odgovornosti ima i SSVP
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:54   #82
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
U HV samo BSD. Ostale su npr. Grom, 75. rendžerska pukovnija, SAS, SEAL .... i ona najmlađa, a na koje najviše bacam drkicu - KSK.
aha
oni su svi specijalci
niko u toj postrojbi nije logističar il tajnica il vozač
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:07   #83
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
aha
oni su svi specijalci
niko u toj postrojbi nije logističar il tajnica il vozač
Logističari obično nisu, nego na takva mjesta idu "obični" logističari uz malo nužne obuke tipa padobranska.
Tajnice (na njih posebno drkam ) su na zapadu nepoznanica za većinu zapovjednika ispod divizijske razine, a što se vozača tiče - obično je specijalac ujedno i vozač inače ne bi bio specijalac.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:10   #84
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
pravilnik za izračunavanje plaća OSRH je poznat.
Tebi očito nije.
Inače nebi pisao nešto ovako:

Quote:
u borbenom sektoru imaš 50% dodatka (na vojničku osnovicu), kao časnik još mogućih 20% zapovjednog dodatka;
U kakvom borbenom sektoru?
I zapovjedni dodatak nije 20%.

Ako ne vjeruješ, www.nn.hr pa traži.

Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
3 specijalne postrojbe u OS RH, koje sam ti prije nabrojio, imaju određene svoje dodatke.
I ne samo te tri specijalne postrojbe.
Da si koji put u rukama imao Pravilnik o dodatcima na plaći u načinu isplate plaća u OSRH, znao bi da dodataka ima poprilično.



BTW - "konju", "jazavci", "pričate sranja" su tako jaki argumenti.

Kulture pojedinca.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:18   #85
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Skoro svaka VP u svom sastavu ima vod, satniju ili bojnu specijalne policije takve postrojbe za koje ja znam imaju Poljska,Češka,Slovačka,Njemačka,Litva,Latvija i da ne nabrajam dalje.
Pa možeš i dalje nabrajati: Ukrajina, Rumunjska, Rusija, Tadžikistan, Kazahstan itd. Pitanje je kako je to malo zapadnije.

To što je u nas netko krivo preveo "Special Investigations" u "Special Operations" to je nešto sasvim drugo.

Quote:
Unutar vojnih objekata ako se nešt dogodi odgovorna je prije svega vojna policija,vojna policija osigurava vojne osobe i strana vojna izaslanstva,a tu vjerojatno svoj djelokrug djelovanja i odgovornosti ima i SSVP
Kako nikad ne mogu vidjeti da ti stranci osiguravaju "hrvatska vojna izaslanstva". Pa ne dolaze u Faludžu jebote nego u Zagreb. Ali eto nečim se mora opravdati postojanje i "specijalni" dodatak.

Da "vojna policija osigurava vojne osobe" kako kažeš, onda bi gulili stražu. U moje vrijeme to nikad nisu radili.

Zadnje uređivanje Decimus : 25.03.2010. at 23:24.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:32   #86
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post

U kakvom borbenom sektoru?

I zapovjedni dodatak nije 20%.

Ako ne vjeruješ, www.nn.hr pa traži.

ovako, 5 satnija BSD-a spada pod borbeni sektor. ne da mi se sad nabrajati koje su to. te satnije imaju DODATAK 50%.
vidim da si mutav, pa ako ne vjeruješ onda se slobodno obrati na 051/ 652-894. ukoliko želiš točno doći do osobe koja je glavna personalka BSD-a obrati mi se na PM pa ću ti poslati kontakt ime i prezime osobe, kao i njezin broj.

nadalje, ZAPOVJEDNI DODATAK U CIJELIM OS RH JE 20%. (to ti čak i legenda decimus može potvrditi)
ti upravo mene uvjeravaš da ja svaki mjesec krivo čitam svoju isplatnu listu tamo gdje piše ZAPOVJEDNI DOD. (0.20) i da mi MORH uplaćuje, a ZABA uredno svaki mjesec proknjiži više para za nešto što ti tvrdiš da si pročitao da nije tako. sjedi 5.

i opet ti kažem - fino tu sad iznesi u kojem sam ja to dijelu lagao za izračun plaće u BSD-u? naravno da ne znaš jer niti u jednom.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:39   #87
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
To što je u nas netko krivo preveo "Special Investigations" u "Special Operations" to je nešto sasvim drugo.
daj ne bulazni. kakve special investigations. otkud samo to smisliš? iz kojeg si to AJP-a sad na brzinu izvukao, ha??

vjerujem da kod većine postera koje čitaju ovaj podforum izazivaš podsmijeh, osim kod možda pilatusa, ali hvala Bogu danas je demokracija pa ti nitko ne brani da izneseš svoje mišljenje, čak ni ono prema kojem NI SSVP, a NITI SDN VOB-a nisu specijalne postrojbe.
tvoje frustracije su me zaista počele nasmijavati.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:39   #88
Quote:
Da "vojna policija osigurava vojne osobe" kako kažeš, onda bi gulili stražu. U moje vrijeme to nikad nisu radili.
Piše osoba ne objekata ali čuvaju i objekte

Quote:
Kako nikad ne mogu vidjeti da ti stranci osiguravaju "hrvatska vojna izaslanstva". Pa ne dolaze u Faludžu jebote nego u Zagreb. Ali eto nečim se mora opravdati postojanje i "specijalni" dodatak.
Čovjek pa nisam mislio da sada 50 njih trči oko nekog generala u punoj ratnoj opremi već to rade ovako i to neradi SSVP
http://www.morh.hr/hr/multimedija/fo...x-09.html#foto
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:42   #89
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Imaš 3 pišanja u vojsci, navčil si 2-3 fraze o kojima očigledno nemaš pojma, ali dobro zvuče, ljenčariš kao i svaki drugi oficir službe (pardon: "rod") bezbednosti, tu i tamo te nadređeni obaveštajac ponudi cigarom i odmah si "specijalac".
Pazi, ISTAR jebote! Kako to gordo zvuči. Idem odmah bacit drkicu na otaj ISTAR.
koncept ISTAR postrojbe bio je primjer moderne vojno-obavještajne postrojbe, koja je za tvoju informaciju svuda, a tako i u SAD-u, specijalna postrojba.

sa svakim tvojim postom iz tebe izvire sve veći jad i nemogućnost sakrivanja gorčine razočarenjem u OSRH ili u život općenito.

baš si bogec.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:46   #90
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
daj ne bulazni. kakve special investigations. otkud samo to smisliš? iz kojeg si to AJP-a sad na brzinu izvukao, ha??
Što ti je sad AJP ? Nisi amerikanac, piši pune nazive da te ceo svet razume.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:52   #91
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
vjerujem da kod većine postera koje čitaju ovaj podforum izazivaš podsmijeh, osim kod možda pilatusa, ali hvala Bogu danas je demokracija pa ti nitko ne brani da izneseš svoje mišljenje, čak ni ono prema kojem NI SSVP, a NITI SDN VOB-a nisu specijalne postrojbe.
tvoje frustracije su me zaista počele nasmijavati.
Gle momak. Ova država je danas u NATOu i krajnje je vrijeme da bar vi koji ste još uvijek ostali u našoj vojsci izbacite ta ruska i jugoslavenska sranja i shvaćanja "specijalaca". A to se neće skoro dogoditi ako zamišljaš da je nešto specijalac zato što mu je nekakav birokratski ili vojnopolicijski lobi dao nekakav "specijalni" dodatak i što ni njima samima nije jasno zašto uopće postoje. Razmisli je li normalno imati na 5-6 bojni pješadije i 3-4 kojekakve "specijalne", pa možda dokučiš odgovor.

A uz to moraš biti malo i kulturniji u iznošenju svojih misli.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:55   #92
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Čovjek pa nisam mislio da sada 50 njih trči oko nekog generala u punoj ratnoj opremi već to rade ovako i to neradi SSVP
http://www.morh.hr/hr/multimedija/fo...x-09.html#foto
Jebiga care, ja mislio da ćeš mi pokazati takvu sliku ali u Njemačkoj, Engleskoj, Americi.... Vjeruj mi da ni tim stranim brigadirima i generalima nije jasno koji ih kurac kojekakvi specijalci "osiguravaju" usred Zagreba. Ljudi misle da su došli na Zapadnu obalu ili u Faludžu.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:09   #93
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
koncept ISTAR postrojbe bio je primjer moderne vojno-obavještajne postrojbe, koja je za tvoju informaciju svuda, a tako i u SAD-u, specijalna postrojba.
Aha, sanjaj.


Quote:
sa svakim tvojim postom iz tebe izvire sve veći jad i nemogućnost sakrivanja gorčine razočarenjem u OSRH ili u život općenito.
Zašto tako misliš?

Quote:
baš si bogec.
Možeš ti i bolje.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:11   #94
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Gle momak. Ova država je danas u NATOu i krajnje je vrijeme da bar vi koji ste još uvijek ostali u našoj vojsci izbacite ta ruska i jugoslavenska sranja i shvaćanja "specijalaca". A to se neće skoro dogoditi ako zamišljaš da je nešto specijalac zato što mu je nekakav birokratski ili vojnopolicijski lobi dao nekakav "specijalni" dodatak i što ni njima samima nije jasno zašto uopće postoje. Razmisli je li normalno imati na 5-6 bojni pješadije i 3-4 kojekakve "specijalne", pa možda dokučiš odgovor.
ej momak, vojska RH je ustrojena dobrim dijelom prema NATO standardima, a preustroj je počeo još prije nekoliko godina (ne želim točno navoditi godinu, jer niti sam nisam siguran kad je došlo do oformljavanja primjerice gmbr-a i gmtbr-a). preustroj ostalih postrojbi, među ostalima i specijalnih, počeo je 2007. godine, a u nekima još i dan danas traje.

te iste specijalne postrojbe, za koje ti tvrdiš da nisu specijalne, obavljaju prema NATO standardima, a ne prema tvojim navedenim ruskim i jugoslavenskim shvaćanjima, specijalne poslove. s obzirom na gore izrečeno, ne smatram da je netko tko prima 30 ili 50% specijalnog dodatka u pravom smislu riječi specijalac samo zbog tog dodatka, budući da taj netko može obavljati logističke poslove koji nemaju veze sa specijalnim zadaćama. međutim, postrojba kao takva ima težišne zadaće koje su po vokaciji specijalne, a definicija istih se ne razlikuje u mnogočemu u OSRH od stranih OS-a. isto tako mi nije jasno da tebi kao bivšoj DVO, s većim ili manjim iskustvom, nije jasno postojanje ostalih spec. postrojbi poput SSVP ili VOB.

nadalje, ne mogu vjerovati da pričaš, u mojem osobnom mišljenju, besmislice o postrojbama poput SSVP ili SDN VOB-a. ali kao što sam gore i rekao, svatko ima pravo na svoje mišljenje pa tako i ti. da li je isto uzrokovano ovim ili onim razočaranjem, u to neću ulaziti.

također, kako meni možeš spočitavati jugoslavenska shvaćanja vojske, a ti sam koristiš jugoslavenske termine poput pješadija. po mojem mišljenju općenito u OSRH je ostali premali broj DVO, a tako i pješaštva. no, drugi su ustrojili prema NATO standardu ovu vojsku, a tvoje mišljenje je skroz irelevantno. kao i moje u ovom slučaju.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:40   #95
A čuj u Italiji su to nazvali Carabinieri
http://en.wikipedia.org/wiki/Arma_dei_Carabinieri
Ili u Francuskoj
http://en.wikipedia.org/wiki/French_Gendarmerie
A to nisu valjda baš neke banana republike
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 08:26   #96
Sorry kaj upadam s ovim pitanjem kaj nema veze s Hrvatskom i BSD-om, al me zanima, pa možda znate odgovor.

Jel ima kakve šanse da upadnem u neku američku specijalnu postrojbu iako nemam njihovo državljanstvo ???
Ako da, koja je procedura i kako ???
Tsar Boz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 11:41   #97
mozda prvo kada bi se prijavio u vojsku njihovu,i prezivio 4-5godina ratista afgana i iraka,dobio drzavljanstvo i tek onda probo u spec.postrojbe.ili probati kao placenik ako ti to odgovara.ima jedan forumas koji je sa ovih nasih krajeva u amer.vojsci pa neka nam on to bolje objasni.
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:40   #98
Meni i je cilj upasti u neku specijalnu postrojbu i završiti na ratičtu u Iraku, Afganistanu...
Nisam neki bolesnik, al neki ljudi koji to žele stvarno osjete poziv za to. Time se nitko nebavi bez osobnog razloga.

Bio bih najzadovoljniji kad bi mogao biti u Američkim Green Berets.

Ako Ameri imaju nešto kao program kadet, znači idem na fakx u Americi i istodobno sam u njihovoj vojsi. možda bi tako dobio državljanstvo, te bih nakon tih 5 godina faksa mogao probat pristupit nekoj specijalnoj postrojbi.
Tsar Boz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 14:54   #99
Quote:
Tsar Boz kaže: Pogledaj post
Meni i je cilj upasti u neku specijalnu postrojbu i završiti na ratičtu u Iraku, Afganistanu...
Nisam neki bolesnik, al neki ljudi koji to žele stvarno osjete poziv za to. Time se nitko nebavi bez osobnog razloga.

Bio bih najzadovoljniji kad bi mogao biti u Američkim Green Berets.

Ako Ameri imaju nešto kao program kadet, znači idem na fakx u Americi i istodobno sam u njihovoj vojsi. možda bi tako dobio državljanstvo, te bih nakon tih 5 godina faksa mogao probat pristupit nekoj specijalnoj postrojbi.
jaoooo, bolje se ti primi knjige.
kadet program imaš i tu. a na američku vojnu akademiju nećeš upasti, hhhmmm, nikad. izuzev ako te MORH ne pošalje. a MORH je svoje ljude na Westpoint i Citadell prestao slati još početkom desetljeća.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:02   #100
kaj se trudiš odgovarat viš da frajer spama žešće i sam gluposti piše

prvi izbor mu je da bude vojni pilot al najveći san mu je da bude u specijalcima pa će to probat pošto poto, ma daaaj molim te..
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.