Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2010., 17:58   #81
Mogu reći da ima "unlock pattern"
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 19:56   #82
facebook meni radi odlicno, dosta igara sam probao i sve mi rade ukljucujuci i navigon navigaciju, Awd launcher nisam probao ali koristim go launcher.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:19   #83
kupio sam navedeni mobitel i stavio sam na njega android 2.2 froyo (ova verzija: I5800XXJP9). kako izbrisati taj androjid 2.2 i vratit se na onu početnu verziju androida (2.1) koja je bila kad sam kupio mob?
(nisam napravio backup prije instalacije)
niko_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:17   #84
Question Znam daga volite - ali kako do većih slova

Jučer sam kupio mobitel Samsung I5800 Galaxy 3, a istim dan sam završio na ovim stranicama Foruma. Jasno je da su me nužda i zlo natjerali na traženje pomoći. Pa bih zamolio upućene da mi pomognu. Hvala!
Evo: U T-comu sam trebao produžiti ugovor, pa sam došao razgledavati modele. Dva puta sam dolazio i dosta toga pregledao uz pomoć prodavača. Svaki puta sam naglasio svoje prioritete: da se baterija ne puni često i da slova budu velika – na porukama i na tastaturi.
Da ne duljim, zapeo sam na dva Samsungova modela: Samsung S3370 i Samsung S5620 – koji ekrani a na meniju su velike ikone i velika slova. Kako sam imao puno bodova htio sam ovaj skuplji, ali ga nije bilo na zalihama. Doista sam dugo istraživao ta dva modela, posebno jeftiniji. Ne mogu reći ni da je prodavatelj bio neljubazan, da pače. Kako nisu imali model kojo sam htio, ponudio mi je „sličan“ a skupulji model koji sama još doplatio: Samsung I5800 Galaxy 3. Prodavač je provjerio je li sve u paketu i ja sam otišao kući. ali, jao – model koji ovdje hvalite, imao je manje ikone i najmanja slova, valjda najmanja od svih mobitela. Nešto što je za mene neupotrebljivo, osim u sobnim uvjetima, pod svjetlom i s naočalama na dohvat ruke , ali napisati poruku ili ju pročitati na ulici, na brzinu, to bi bilo nemoguće.

Mobitel sam odnio natrag danas, uvjereni u prava potrošača, alio ga ne žele uzeti, niti zamijeniti. Kako ste Vi prije svega tehnički forum li za tehničke probleme, molio bih Vas – zna li netko mogu li se slova, ikone i napisi na meniu povećati kao npr na modelu Samsung S3370? U meniu nema te mogućnosti, iako stariji Samsunogov model koji imam ima upravo tu mogućnost, izbor između tri veličine slova.
Znam da je pre dugo za forum, ali ipak očekujem Vašu pomoć. Ako može i e-poštom. Hvala.
Lucijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 20:26   #85
Quote:
niko_89 kaže: Pogledaj post
kupio sam navedeni mobitel i stavio sam na njega android 2.2 froyo (ova verzija: I5800XXJP9). kako izbrisati taj androjid 2.2 i vratit se na onu početnu verziju androida (2.1) koja je bila kad sam kupio mob?
(nisam napravio backup prije instalacije)
kak si to napravio? gdje ima uputstva kako staviti 2.2? i zašto želiš vratiti nazad na 2.1? što nešto nije u redu?
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 13:51   #86
Quote:
fawlty82 kaže: Pogledaj post
kak si to napravio? gdje ima uputstva kako staviti 2.2? i zašto želiš vratiti nazad na 2.1? što nešto nije u redu?
napravio sam preko Odina, (uputstva imas ovdje: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880), al to ti nije službena verzija.. 2.2 izgleda obećavajuće, ali sam uočio neke sitne bugove i nije neka prevelika razlika u odnosu na 2.1, barem meni, ipak bih rađe čekao službenu verziju
niko_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:26   #87
ja sam ga isto razmisljao da ga stavim al sam odustao, sad koristim go launcher
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 20:05   #88
Koliko ja znam, ne može se mijenjati veličina slova. Neka me netko ispravi ako sam u krivu ili ako postoji aplikacija za to.

Za poruke koristi Handcent SMS, ima brdo opcija, a između ostalog i veličinu slova.

Inače se na dummy Samsung mobitelima veličina slova mijenja tipkama za glasnoću, ali na Androidu to ne funkcionira.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:39   #89
evo sestra mi je nabavila ovaj mob, ali je malo prenapredan za nju...a možda i za mene

postavio bih neka pitanja pa ako mi netko zna odogovoriti....

1. da li je normalno da pokraj ikonice za stanje baterije i jačinu signala stoji ona ikonica za edge mrežu (E)?
jer kad smo upalili mob, mislim da smo slučajno otišli na aplikaciju Layar i da se onda to pojavilo...možda je i bilo prije toga, ali se ne sjećam točno...odmah smo tu aplikaciju prekinuli (stisnuli onu dolje strelicu za natrag), no simbol za edge je ostao....i skinulo je nekoliko kuna s računa...poslije sam postavio da mobitel koristi samo gsm mrežu, no taj simbol i dalje tamo stoji...novci se više nisu skidali...

na wifi se uredno spaja i tada tog simbola za edge nema...i da, tamo pod postavke sam negdje našao da je mu je mobilna mreža edge pa valjda zato i stoji taj simbol tamo...no ne znam da li to tako i treba biti....

2. e sad,probao sam još aplikaciju Maps dok je bio na wifi-ju...pretpostavljam da se ona jedino i može koristiti kad je mobitel spojen na net, odnosno wifi...i nadam se da mi onda ne može ni na koji način skidati novce s računa ili se kojim slučajem varam?

i još jedna stvar...instalirao sam Kies na laptop, ali nigdje ne vidim da je predviđen baš za gt-i5800, tj. nigdje nisam vidio da je taj model naveden...iako ga prepoznaje kao gt-i5800 kada se spaja...no na trgovini aplikacija nisam našao nešto predviđeno baš za njega...doduše, nisam dugo vremena proveo na tome...
3.uglavnom, zanima me da li sam možda instalirao krivi Kies ili je on jedan jedini?

4. sestra kaže da je skidala neke igre i teme sa trgovine aplikacija ali ih nigdje na mobitelu nema...u čemu bi mogao biti problem?

ispričavam se ako su pitanja malo nejasna, jer tek je jedan dan kod mene, a nisam imao puno vremena proučavati ga. hvala.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:09   #90
1. meni je stajalo, pa sam obriso APN postavke i sad nema. Edge ti je kao 2.5G (nebitno) i spajao ti se preko operatera (APN postavke) i zato su otisle pare

2. nisam korisio maps, upravo instaliravam: http://cafe.mobil.hr/threads/66781-T...s-10-(Android)

3. nisi, meni je isto kakalo, pa sam skinuo drivere za galaxy S. googlaj. Također, kies ti zahebava na win7 x64

4. sa marketa: stisnes INSTALL, pa ACCEPT, pa OK i mora bit u meniju (odn kas u stanju cekanja stisnes "Aplikacije")

i kod mene je jedan dan zasad sam zadovoljan, osim kiesa.
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:01   #91
e sad pitnje glede jedne igrice (inace ih ne igram, al me zanimalo), naime instalirao sam onaj Raging Thunder 2, i ide sve to fino divno krasno, osim kaj su auti bijeli. Jel to zato sto nema onaj graficki akcelerator? Nije mi jasno, jel kad pogledam onaj LG gt540 na phonearena testu lijepo radi igra....
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 11:27   #92
kako se pisu poruke? samo preko qwery tipkovnice ili se mogu pisati u stilu obicne tipkovnice?
ladyinblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:04   #93
na originalnom androidu (koji je trenutno 2.1) imas opciju te 4x3 tastature. Ja sam stavil Froyo, i nisam naso. no osobno mogu pisat na qwerty i u portrait i u landscape modu, a prsti su mi ko cevapi (doslovno). Sve je stvar prakse. E da, taj 2.2 je jaaako brzi od 2.1, pa mislim da bi mogo zrtvovat tastaturu. A i na marketu ima tonu tih tastatura, tak da se moze i nac valjda neka
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 23:04   #94
cickova i index.yu- postovi premješteni u dobru temu.
cickova- inače slobodno prijaviš post pa ga odmah prebacim
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 07:12   #95
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
na originalnom androidu (koji je trenutno 2.1) imas opciju te 4x3 tastature. Ja sam stavil Froyo, i nisam naso. no osobno mogu pisat na qwerty i u portrait i u landscape modu, a prsti su mi ko cevapi (doslovno). Sve je stvar prakse. E da, taj 2.2 je jaaako brzi od 2.1, pa mislim da bi mogo zrtvovat tastaturu. A i na marketu ima tonu tih tastatura, tak da se moze i nac valjda neka
si stavio oficial foryo ili ovako neki koje mozes naci na netu
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 10:01   #96
nema jos officialnog. Na donje stranice se moras registrirat.
Evo ovako:
1.) tu skines froyo-a; (firmwares->Enter firmware section->Android->Kliknes na sliku moba->skines ovaj fajl I5800XXJPF. To ti je zadnji update od froyo-a.
2.) odeš na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880. tu su ti upute. ti gledaj UPGRADING (scrollaj dole). Tam ti je program s kojim radis (na slici)... ma sve ti pise.

Jedino na sto pazi (na kaj sam ja zgubil sat vremena) je to da prije samog upgrade-a mob ugasis, izvadi SIM i SD te stisni (i drzi) redom: VOLUME DOWN+HOMNE BUTTON+POWER. onda ce ti uc u download mod. Sama instalacija bi trebala trajat oko 5-7 minuta. i uzivas. osjeti se razlika u nekim stvarima.
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 17:21   #97
sve sam to vidio, neda mi se nista dirati jer mi i ovako radi sasvim dobro, bio sam skinuo sve al sam odustao.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 18:10   #98
gle, lako se vrati, postupak zacas gotov, a kad vidis brzinu, onda bus sretan. ja sam isto bil skeptican, n00b sam za takve stvari, pša je sve bez problema islo
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:54   #99
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
gle, lako se vrati, postupak zacas gotov, a kad vidis brzinu, onda bus sretan. ja sam isto bil skeptican, n00b sam za takve stvari, pša je sve bez problema islo
koji je postupak za vraćanje na orginalnu verziju androida 2.1?
ja sam si stavio froyo i sad se ne znam vratit na staro..
niko_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:25   #100
e tu ti nemrem pomoc, jel ja samo znam da se moze vratit, al nije mi trebalo, oa se nisam ni interesiro... sry
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.