Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 55 55.56%
Promocije Puls 10 10.10%
Mediane 1 1.01%
2x1 komunikacije 33 33.33%
Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 11:13   #8641
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Milanovic je alfa muzijak isto kao sto sam ja Brad Pitt... Milanovic je uvijek imao zelju biti alfa muzijak, frajer... Netko tko se pokusava priheftati najjacoj skvadri iz kvarta, koja ga nikad nije prihvatila jer je tatin sinčić...
Pa je. Znaš kako se veli, oni koji nisu prirodni alfe se moraju pošto poto grabiti za poziciju i žele se na silu pokazati svima kao da jesu upravo oni takvi. Znam još takvih kvazi-alfi čije je najjače oružje galama i agresivan ton, te takvi lako zavaraju prosječan puk po tom pitanju. Al nećemo više o njemu ovdje da ne dođu neželjeni gosti u obranu idola.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 04.09.2016., 11:21   #8642
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Zašto su žene sklonije glasati za SDP nego muškarci? To po svim istraživanjima RTLa se javno vidi.
Početna točka bila bi da žene odgovore na to pitanje

Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
S jedne strane muškarci su skloniji kriminalu i imaju veću toleranciju prema istom.
Ne znam baš
DM-ovi imaju puno više zaštitarskih intervencija zbog krađa nego željezarije

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Bilek je doduše bio u Bandićevom klubu u ovom sazivu.
Uz malo sreće, Bandić, zahvaljujući ranijem postavljanju raznih Perkovićki u Sabor i sličnim manevrima (i pokušaju povećanja moći kupovinom zastupnika, koja ipak jest prepoznata kao takva među biračima) u ovom sazivu neće imati nikakav klub


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 04.09.2016., 11:40   #8643
Zašto u ovim anketama nema pitanja: tko je najveći negativac u hrvatskoj politici?!
Ili je sada toliko očigledno da je najveći negativac Milanović, pa je to pitanje suvišno,
ili ga "objektivne" ankete žele zaštiti, kako ne bi naškodili SDP-u?
Nije valjda da je ovo pitanje bilo samo zbog Karamarka?!?
Glagolitic is offline  
Old 04.09.2016., 11:47   #8644
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Zašto u ovim anketama nema pitanja: tko je najveći negativac u hrvatskoj politici?!
Jer je to pitanje besmislena glupost


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 04.09.2016., 12:01   #8645
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Jer je to pitanje besmislena glupost


-Stipe
Dok je Karamarko bio na čelu HDZa taj kriteriji nije vrijedio?

-Isco....
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 04.09.2016., 12:01   #8646
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Zašto u ovim anketama nema pitanja: tko je najveći negativac u hrvatskoj politici?!
Ili je sada toliko očigledno da je najveći negativac Milanović, pa je to pitanje suvišno,
ili ga "objektivne" ankete žele zaštiti, kako ne bi naškodili SDP-u?
Nije valjda da je ovo pitanje bilo samo zbog Karamarka?!?

U anketama po izbornim jedinicama nikad nije bilo takvog pitanja, ne vidim zašto bi ga bilo sada.
Rok is offline  
Old 04.09.2016., 12:03   #8647
Možda se varam, ali mislim da je to standardno pitanje redovitih mjesečnih istraživanja na razini cijele zemlje koje već dugi niz godina provodi Promocija Puls, a ne ovih usredotočenih predizbornih anketa. Vjerojatno će se pitanje vratiti kad se vrate i te mjesečne ankete.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Old 04.09.2016., 12:19   #8648
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Možda se varam, ali mislim da je to standardno pitanje redovitih mjesečnih istraživanja na razini cijele zemlje koje već dugi niz godina provodi Promocija Puls, a ne ovih usredotočenih predizbornih anketa. Vjerojatno će se pitanje vratiti kad se vrate i te mjesečne ankete.
U tome i jest "štos" što (ako izuzmemo ono neposredno nakon Karamarkova odlaska) nije bilo "redovitih mjesečnih istraživanja" s pitanjem o najnepopularnijem političaru, jer bi ono očigledno naškodilo Milanoviću!
A to se ipak nije smjelo dopustiti!
Glagolitic is offline  
Old 04.09.2016., 12:24   #8649
Zadnja je bila u srpnju, dakle nakon Karamarkovog odlaska.
http://www.promocija-plus.com/javno_...o_mnijenje.htm
U kolovozu je izgleda nisu radili, ali nisu ni lani u studenom.

No na stranu to, svi znaju da će bez Karamarka Milanović bit najnegativniji, sumnjam da to netko pokušava prikriti.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Old 04.09.2016., 12:36   #8650
Obzirom da je početni spin o samo dva moguća izbora "zbog stabilnosti" propao, može se očekivati do izbora smanjenje partijanerskog udjela u broju zastupnika.

MOST najvjerovatnije ostaje na 15-tak zastupnika. ŽZ i Bandić dobivaju nešto više.

Prirodna koalicija nam se smiješi. Ispunjenje uvjeta o tri preferencijalna glasa bi urušilo trenutni podobnički sustav. Mislim da će puno prije partijaneri (konačno) u otvorenu koaliciju nego sami sebi jamu iskopati.
Page is offline  
Old 04.09.2016., 12:50   #8651
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Teško da će MOST sa SDP-om pogotovo nakon stalnih napadanja od strane HNS-a i HSS-a (a ne treba zaboraviti ni Jambu).Jedino kad bi se SDP riječio partnera,ali mislim da se to neće dogoditi.
MOST želi da Hrvatska krene u nekom pozitivnom smjeru i da.... neće pristati kao niti kod HDZ-a na Beljake za ministarstva poljoprivrede, niti drugu sumnjivu ekipu... ali okretanje pile naopako (kao što to Maras veli da MOST želi u oporbu pored vrlo jednostavno provedivih nekoliko zahtjeva (i smislenih)).... jednostavno ne stoji. Svjetonazorske provale koje tu neki pokušavaju (i kroz medije) naglasiti, nemaju veze sa dobrobiti države.


Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ajmo, moji analitičari, objasnite mi jednu stvar: Zašto su žene sklonije glasati za SDP nego muškarci? To po svim istraživanjima RTLa se javno vidi.
Na žalost jer se da lagano manipulirat njima (većim dijelom). Ako prate specifične vijesti ili čitaju isključivo neke portale kao spužve su. Vidim svih par prijateljica koje su promijenile stajalište unutar par godina od onih koje su ljubile oltare do toga da ništa povezano s crkvom ne valja. Ili dok su im super frendići skupljali ustaške znakovlje pa je to bilo fora dok su postali prvoborci antifašisti. Ima i onih koje mi citiraju index.hr kao argument (toliko su upile članak).
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Old 04.09.2016., 13:34   #8652
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ajmo, moji analitičari, objasnite mi jednu stvar: Zašto su žene sklonije glasati za SDP nego muškarci? To po svim istraživanjima RTLa se javno vidi.
Zato jer su u prosjeku pametnije i bolje obrazovane od muškaraca
drumforce is offline  
Old 04.09.2016., 14:32   #8653
Po neobjavljenoj anketi Ipsosa za kolovoz na uzorku od 7800 ljudi, Most - navodno - dobiva između 17-27 mandata (sudeći po anketnom postotku dobivenom na razini države).

Ne znam postotak, al pretpostavljam da je to oko 15%.
Neki o tom pišu, al još nisam ubra otkud je iscurila info i koliko je povjerljiva...
__________________
sta cemo?
tigric is offline  
Old 04.09.2016., 14:39   #8654
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Zadnja je bila u srpnju, dakle nakon Karamarkovog odlaska.
http://www.promocija-plus.com/javno_...o_mnijenje.htm
U kolovozu je izgleda nisu radili, ali nisu ni lani u studenom.

No na stranu to, svi znaju da će bez Karamarka Milanović bit najnegativniji, sumnjam da to netko pokušava prikriti.
Dakle, potpuno se potvrđuje teza da istraživanja pogoduju Milanoviću, odnosno SDP-u.
Naime, u listopada 2015., mjesec dana uoči prošlogodišnjih izbora vrši se istraživanje, koje prokazuje Karamarka kao najnegativnijeg političara.
Ove godine, međutim, u kolovozu, mjesec dana uoči izbora nema tog istraživanja, jer bi bilo jasno da je Milanović najveći negativac. (Karamarkov rejting kakav god bio ne bi škodio HDZ-u.)
Naravno da ove činjenice "svi znaju", ali njihovo objavljivanje ostavlja jak dojam na dio biračkog tijela.
Glagolitic is offline  
Old 04.09.2016., 14:50   #8655
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ajmo, moji analitičari, objasnite mi jednu stvar: Zašto su žene sklonije glasati za SDP nego muškarci? To po svim istraživanjima RTLa se javno vidi.
Mislim da razlog leži u tome što su žene u prosjeku manje upućene u politička zbivanja, podložnije su dojmovima, a njih stvaraju dominantni mediji, nad kojima stare neokomunističke strukture imaju apsolutnu dominaciju i koje manje-više neprikriveno protežiraju SDP i srodne stranke.

Nego, imam ja jedno drugo pitanje:
Zbog čega SDP ima u prosjeku starije glasačko tijelo?!
Glagolitic is offline  
Old 04.09.2016., 14:51   #8656
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Zbog čega SDP ima u prosjeku starije glasačko tijelo?!
Ništa manje starije nego HDZ

Prema dosad objavljenim anketama na RTL-u za 8 izbornih jedinica, bez neodlučnih glasača:

70+ godina

3. HDZ: 26,2% - SDP: 47,6% - Most: 2,4%
4. HDZ: 41,7% - SDP: 29,2% - Most: 2,1%
5. HDZ: 44,1% - SDP: 33,3% - Most: 1,1%
6. HDZ: 34,4% - SDP: 44,4% - Most: 1,1%
7. HDZ: 37,1% - SDP: 33,7% - Most: 2,2%
8. HDZ: 17,8% - SDP: 40,0% - Most: 2,4%
9. HDZ: 40,2% - SDP: 33,9% - Most: 1,8%
10. HDZ: 37,6% - SDP: 36,6% - Most: 6,9%

Dakle, ovisi o izbornoj jedinici (a i poklapa se sa stranačkim preferencijama u toj izbornoj jedinici).
Normalno da će više starih glasati za SDP u Istri, dok će u Slavoniji više starih biti za HDZ
drumforce is offline  
Old 04.09.2016., 14:54   #8657
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Zato jer su u prosjeku pametnije i bolje obrazovane od muškaraca
Mlađe žene da, ali za SDP uglavnom stariji ljudi glasaju. Mislim da je na anketi od prošlih izbora Milanović dobivao najviše glasova baba kućanica.
Zek0slav is offline  
Old 04.09.2016., 14:55   #8658
Sto se vise blize izbori sve je izvjesnije da novu vladu sastavljaju HDZ i Most. SDP je katastrofalnom kampanjom izgubio sve sanse, a i ankete koje su inace uvijek precijenjivale SDP pokazuju da cemo imati istu vladu kao i zadnju godinu samo sam s Plenkovicem na celu

HDZ +Most+Bandic+2-3 manjinca i ako zatreba moguc je tu i HDSSB
emanuelson1000 is offline  
Old 04.09.2016., 14:58   #8659
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
za SDP uglavnom stariji ljudi glasaju
To je mit, pogledaj anketu iznad koju sam stavio
drumforce is offline  
Old 04.09.2016., 14:58   #8660
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ništa manje starije nego HDZ
Gostujući u emisiji Veto na Jabuci TV voditelj istraživanja Ipsosa Ante Šalinović profilirao je birače...

- Ono što je specifično za SDP jest da je njima sklonija starija biračka populacija.
- HDZ ima puno ravnomjerniju strukturu birača. Njihova struktura birača prati opću populaciju Hrvatske i to je prosječno tijelo koje otprilike jednako prati različiti segment strukture birača" – rekao je Šalinović.

http://www.vecernji.hr/izbori2015/sd...e-dobi-1038226
Glagolitic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.