Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 11:42   #81
Čekaj Number19 ne razumin sad jesi ti odslužija vojni rok ili ne??Vidim da spomineš fakultete i to.Nema tu nikakve prisile...Sam je Kotromanović reka da bi želija pozvati da vidi odziv ito je to.Ako triba 20 000,od tih 20 000 nek je 5000-7000 liječničko,medicinsko osoblje,tehnički,kemijski inžinjeri,razni stručnjaci itd.ostaje ti najviše do 15 000 onih koji bi bili mobilizacijska pričuva...odnosno razvrstana pričuva...e sad ako si ti služija vojni rok ili bilo ko odavde može ga se pozvati,ali ne i hvatati da dodje ukoliko ne želi.oni koji su dragovoljno služili vojni rok u zadnjih 7 godina otkad se ukinija obvezni takodjer mogu ići.oni koji nisu služili vojni rok radi ukidanja istog ne mogu biti pozvani jer ga nisu ni služili.pa neće oni danas sutra tu pričuvu slati negdje vani a da u njoj stoji neko ko nije služija vojni rok.jer ti isti koji nisu služili vojni rok su imali dobrovoljno odlučit oću ili neću.koga nije zanimalo nije ni iša.15 000 ljudi mogu od šale nabavit među dragovoljcima i onim obveznicima da ih tako nazovem...ionako ih ima dosta na čekanju koji žele u vojsku a ne mogu jer se broj stalno smanjiva i otpuštaju ljude

Inace svi znamo da otpuštaju iz vojske,a isto tako san ima priliku cuti od nekog čovika ko zna dobro situaciju da su im stigla naređenja da se moraju rješavat kadra jer to jednostavno više nije isplativo...tako da ovih 20 000 ako uzmemo one među njima koji će biti na ugovornoj osnovi,znaci placeni
hmm,neznan baš....
a vama koji se čudite po kojem principu kažen vam ako onaj ko je zaključno s 2007.godinom iša na vojni rok mogu ga pozvat.takva osoba sad ima 25,26 godina..dakle nije starac
od 2008. je bilo dobrovoljaca koje se može pozvat u pričuvu ako žele.
dakle razvrstana pričuva koja uključuje one iz obveznog vojnog roka i dobrovoljce s obzirom na njihovu vojnu specijalnost tokom vojnog roka.
oni koji nisu išli na vojni rok njih se ni ne zove u pričuvu.pa neće pričuva oružanim snagama biti neko ko nije vidija puške u životu
eto nadan se da san pomoga nekome

evo vam kopiran tekst
Quote:
Pričuvni sastav dijeli se na ugovorne i mobilizacijske pričuvnike. Ugovorni pričuvnici su specijalisti koji će s Ministarstvom obrane potpisati ugovor i za to će primati novčanu naknadu, a radi se o nedostajućim specijalnostima kao što su kemijski i zrakoplovni inženjeri, tehničari ili medicinski kadar. Oni će se odabrati putem javnog natječaja. Razvrstani pričuvnici bit će vojni obveznici prema vojnoj specijalnosti stečenoj tijekom služenja vojnog roka a koji neće primati naknadu.

Zadnje uređivanje Hollow Point : 24.07.2014. at 13:33.
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:08   #82
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Čekaj Number19 ne razumin sad jesi ti odslužija vojni rok ili ne??Vidim da spomineš fakultete i to
Nisam, jer nisam u generaciji koja je bila obaveza a isa sam na faks odma nakon srednje na kojemu sam jos pa nisam ni ima prilike (osim ako nisam zelio odugovlacit sa faksom). Inace koje se medicinski kadrovi traze za vojsku osim tehnicara i lijecnika (radiolozi, stomatolozi, lab tehničari, farmaceuti?)

Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Inace svi znamo da otpuštaju iz vojske,a isto tako san ima priliku cuti od nekog čovika ko zna dobro situaciju da su im stigla naređenja da se moraju rješavat kadra jer to jednostavno više nije isplativo...tako da ovih 20 000 ako uzmemo one među njima koji će biti na ugovornoj osnovi,znaci placeni
hmm,neznan baš....
a vama koji se čudite po kojem principu kažen vam ako onaj ko je zaključno s 2007.godinom iša na vojni rok mogu ga pozvat.takva osoba sad ima 25,26 godina..dakle nije starac
od 2008. je bilo dobrovoljaca koje se može pozvat u pričuvu ako žele.
dakle razvrstana pričuva koja uključuje one iz obveznog vojnog roka i dobrovoljce s obzirom na njihovu vojnu specijalnost tokom vojnog roka.
oni koji nisu išli na vojni rok njih se ni ne zove u pričuvu.pa neće pričuva oružanim snagama biti neko ko nije vidija puške u životu
eto nadan se da san pomoga nekome
Ako je bio u zadnjoj generaciji i tada iamo 18-19 ali vjerojatnije da su ti iz zadnjih generacija sada blize 30-oj

Da pisalo se da postoje glasine kao da ce otpustit 1000 profesionalnih vojnika (kojih je sad 16 000) i u istom je članku pisalo kako je za Hrvatsku optimalna brojka od 15 000 profesionalnih vojnika i 50-100 000 pričuvnika Što se vama čini od toga?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:52   #83
Ma ljudi kakva pričuva od 20 000...nama treba pričuva od 500 000 muškaraca koji bi prošli barem tu 9-mjesečnu temeljitu obuku koja bi morala biti OBAVEZNA, ne dragovoljna. Moramo se ugledati na državu Izrael. I djevojke slat na vojni rok i to obavezan.

I mi Hrvati smo u sličnom okruženju, sa istom povijesnom sudbinom kao Izrael kad su nam susjedi u pitanju. Jaka vojska je jedina garancija stabilnosti. Najveća moć Izraelske vojske nije aktivni sastav, već dobro obučeni rezervni sastav koji broji stotine tisuća mladića i djevojaka koji su prošli 3 godišnju, odnosno 2 godišnju obuku za žene i odličan sustav brze mobilizacije u slučaju ugroze.

Mi smo na trusnom području, na burama baruta i tako se moramo ponašat. Imamo nerasčišćene račune sa mnogim susjedima, a pogotovo sa Bosnom u kojoj imamo ludog Dodika, mi u svakomo momentu moramo biti spremni izvest novu Oluju u Bosni ako to zatreba i tako blokirat koridor - usuđujem se čak reći da je to naša uloga i obveza prema saveznicima pogotovo Americi koja ne podržava ono što se dešava u Bosni i što bi se potencijalno moglo dogoditi. Kad ti možeš u kratkom roku mobilizirat ako treba i 500 000 obučenih ljudi onda si ti respektabilna sila i nitko se neće igrati sa tobom. Zapalili bi im onda i tu Republiku Srpsku i Srbiju zajedno ako nešto pokušaju.

Ovako, sa 20 000 rezervista, pa makar oni prošli i obuku BSD-a, nitko te neće ozbiljno shvatit.

HRVATSKA-IZRAEL - samo ću to reći i to uvijek pamtite - HRVATSKA-IZRAEL - to na mora biti uzor kad je razvoj vojske u pitanju i odnos prema domovini.

Ja bi čak i mlade Hrvatice obavezno slao na obuku od barem 3 mjeseca kad napune 18 godina i to obavezno.
MBT202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:41   #84
Čuo sam je jučer s uredom za obranu, oni dobili prve informacije o ovome prije nekih desetak- petnaest dana i žene reče "možete više informacija naći na netu nego tu kod mene". Uglavnom ono što mi je mogla reći je da su uvjeti da imaš manje od 35 godina i odslužen vojni rok. Kaže da neće imati nikakove druge informacije do 9. mjeseca...
__________________
Neverending loop-DSL out of sync-DSL in sync
No_Brains_at_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:06   #85
Quote:
MBT202 kaže: Pogledaj post
Ma ljudi kakva pričuva od 20 000...nama treba pričuva od 500 000 muškaraca koji bi prošli barem tu 9-mjesečnu temeljitu obuku koja bi morala biti OBAVEZNA, ne dragovoljna. Moramo se ugledati na državu Izrael. I djevojke slat na vojni rok i to obavezan.

I mi Hrvati smo u sličnom okruženju, sa istom povijesnom sudbinom kao Izrael kad su nam susjedi u pitanju. Jaka vojska je jedina garancija stabilnosti. Najveća moć Izraelske vojske nije aktivni sastav, već dobro obučeni rezervni sastav koji broji stotine tisuća mladića i djevojaka koji su prošli 3 godišnju, odnosno 2 godišnju obuku za žene i odličan sustav brze mobilizacije u slučaju ugroze.

Mi smo na trusnom području, na burama baruta i tako se moramo ponašat. Imamo nerasčišćene račune sa mnogim susjedima, a pogotovo sa Bosnom u kojoj imamo ludog Dodika, mi u svakomo momentu moramo biti spremni izvest novu Oluju u Bosni ako to zatreba i tako blokirat koridor - usuđujem se čak reći da je to naša uloga i obveza prema saveznicima pogotovo Americi koja ne podržava ono što se dešava u Bosni i što bi se potencijalno moglo dogoditi. Kad ti možeš u kratkom roku mobilizirat ako treba i 500 000 obučenih ljudi onda si ti respektabilna sila i nitko se neće igrati sa tobom. Zapalili bi im onda i tu Republiku Srpsku i Srbiju zajedno ako nešto pokušaju.

Ovako, sa 20 000 rezervista, pa makar oni prošli i obuku BSD-a, nitko te neće ozbiljno shvatit.

HRVATSKA-IZRAEL - samo ću to reći i to uvijek pamtite - HRVATSKA-IZRAEL - to na mora biti uzor kad je razvoj vojske u pitanju i odnos prema domovini.

Ja bi čak i mlade Hrvatice obavezno slao na obuku od barem 3 mjeseca kad napune 18 godina i to obavezno.
Dva pitanja:

1.) Koliki je godišnji proračun republike Izrael?
(Postavite usporedbu sa Hrvatskim godišnjim proračunom.)

2.) Da li postoji razlika u sigurnosnim aspektima između Hrvatske i Izraela?
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:18   #86
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Dva pitanja:

1.) Koliki je godišnji proračun republike Izrael?
(Postavite usporedbu sa Hrvatskim godišnjim proračunom.)

2.) Da li postoji razlika u sigurnosnim aspektima između Hrvatske i Izraela?
bas sam to htio reci,izrael s obzirom na godisnji proracun mogu imati u profi sastavu 500 000 vojnika bez rezerve.a mi jedva imamo novca za ovih 16.000 vojnika u profi sastavu...
frenky911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 19:42   #87
Quote:
MBT202 kaže: Pogledaj post
Ma ljudi kakva pričuva od 20 000...nama treba pričuva od 500 000 muškaraca koji bi prošli barem tu 9-mjesečnu temeljitu obuku koja bi morala biti OBAVEZNA, ne dragovoljna. Moramo se ugledati na državu Izrael. I djevojke slat na vojni rok i to obavezan.

I mi Hrvati smo u sličnom okruženju, sa istom povijesnom sudbinom kao Izrael kad su nam susjedi u pitanju. Jaka vojska je jedina garancija stabilnosti. Najveća moć Izraelske vojske nije aktivni sastav, već dobro obučeni rezervni sastav koji broji stotine tisuća mladića i djevojaka koji su prošli 3 godišnju, odnosno 2 godišnju obuku za žene i odličan sustav brze mobilizacije u slučaju ugroze.

Mi smo na trusnom području, na burama baruta i tako se moramo ponašat. Imamo nerasčišćene račune sa mnogim susjedima, a pogotovo sa Bosnom u kojoj imamo ludog Dodika, mi u svakomo momentu moramo biti spremni izvest novu Oluju u Bosni ako to zatreba i tako blokirat koridor - usuđujem se čak reći da je to naša uloga i obveza prema saveznicima pogotovo Americi koja ne podržava ono što se dešava u Bosni i što bi se potencijalno moglo dogoditi. Kad ti možeš u kratkom roku mobilizirat ako treba i 500 000 obučenih ljudi onda si ti respektabilna sila i nitko se neće igrati sa tobom. Zapalili bi im onda i tu Republiku Srpsku i Srbiju zajedno ako nešto pokušaju.

Ovako, sa 20 000 rezervista, pa makar oni prošli i obuku BSD-a, nitko te neće ozbiljno shvatit.

HRVATSKA-IZRAEL - samo ću to reći i to uvijek pamtite - HRVATSKA-IZRAEL - to na mora biti uzor kad je razvoj vojske u pitanju i odnos prema domovini.

Ja bi čak i mlade Hrvatice obavezno slao na obuku od barem 3 mjeseca kad napune 18 godina i to obavezno.

Potpuno se slažem, prijatelju, s svime što si naveo. Smatram kako su ukidanje obveznog služenja vojnog roka i uvođenje civilnog služenja dok se vojni rok obvezno služio, dvije najveće strateške greške vezane uz HV (naravno, uz slabu opremljenost).

Što se mene tiče, čast mi je što sam služio vojni rok u Hrvatskoj vojsci i dobio čin ročnog razvodnika, pa ću se, u tom smislu svakako odazvati pozivu u vojnu pričuvu ako ga dobijem (budući sam u graničnom području, sa skoro navršenih 35).
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 12:04   #88
Ne treba ići u megalomaniju!
Do novog rata na ovim prostorima će doći samo u slučaju raspada NATO pakta i do tada se ne treba brinuti o nekoj opasnosti od Srbije, Bosne koje su u još gorem gospodarskom stanju od nas, a i vojska im je isto u jadnom stanju sa zastarjelom neodržavanom opremom i nesposobna za ofenzivne akcije.

Ali u današnjem svijetu gdje se praktično trenutno vodi treći svjetski rat niskog inteziteta (Ukrajina, Sirija, Irak) situacija se može relativno brzo zakomplicirati!
Tako da u svakom slučaju treba imati određenu pričuvu koja će u slučaju rata omogućiti držanje linija dok se mobilizira cijela zemlja i obuče dodatne snage.

Po meni ovaj plan što se ima je i ok ja bih osobno da odlučujem išao na tih nekoliko tisuća specijalista u ugovornoj pričuvi i osnovao bih u svakoj županiji jednu pričuvnu pješačku pukovniju od 1000 ljudi. Tako da se u slučaju rata može odmah podići 20 000 ljudi, a za 2 mjeseca se stigne mobilizirati i obučiti dodatne snage u slučaju potrebe.
I po meni treba i dalje ostati na dobrovoljnom služenju vojnog roka, ali povečati taj broj na prvotno planiranih 2000 ljudi godišnje. Tako da bi uvijek imali onda dovoljno mlađih ljudi za tu pričuvu.
Nema smisla u miru tjerati u vojsku nekoga tko to ne želi i nema afiniteta prema tome to se radi samo u ratu kad je kritična situacija, a uostalom kakve koristi na prvoj crti od nekog bezveznjaka koji se ne želi boriti, njega onda bolje iskoristiti za neke radove u pozadini.

Također iskustva zadnjh ratova i ovih koji trenutno traju je da se borbe vode uglavnom po gradovima i da mala grupa pješaka opremljena prijenosnim protuoklopnim i protuzračnim sustavima može pružati dugotrajni otpor i nanjeti dosta gubitaka napadačima. Tako da bi tih 20 000 ljudi bilo dovoljno da se drži linija dok se ne mobiliziraju dodatne snage.
WSG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 12:54   #89
Bez zakona, i to dobrih, može se napraviti samo jedno poluuspješno slikanje za TV i predizbornu kampanju....

Odradio vojni rok u HV-u 2001 i od 600 ljudi za stražu je bilo sposobno ni 100-po zimi kad je bio minus i manje...
Da sad ne govorim u detalje da je stacionar maltene otvoreno nudio svakome da se izvuče sa straže...

Vrh svega mi je bio kad je bojnik-zapovjednik vojarne rekao liku-ako nastaviš raditi gluposti nazavt ču ti roditelje i reči što radiš....Razlog-ukinut vojni pritvor...

Kod prekomande za 600 ljudi cca 2000 intervencija i potezanja veze da se dođe što bliže doma....


Tak da poučen iskustvima, ak se ne slože jako dobri zakoni, sa jasnim obvezama i pravima za sve strane ak bude lijepo vrijeme možda dođe pola ljudi prvi put, drugi put ni 1/4....

Kakva vlast i država takvo i sve drugo....
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:10   #90
Quote:
WSG kaže: Pogledaj post
Nema smisla u miru tjerati u vojsku nekoga tko to ne želi i nema afiniteta prema tome to se radi samo u ratu kad je kritična situacija, a uostalom kakve koristi na prvoj crti od nekog bezveznjaka koji se ne želi boriti, njega onda bolje iskoristiti za neke radove u pozadini.
Kako bi rekla jedna mudra baba iz mog sela - "zato nas je đava i odnija". - zbog takvog bijedničkog razmišljanja maminih sinova i plačipički. Da vas drugi brane dok vi spavate sa ženama u krevetu.

Sve bi ja vas poslao u vojsku i još, k tome napraavio retrogradnu obvezu služenja vojnog roka, za sve one koji, ili nisu služili, ili "služili" civilku, od balavurdije pa do 40 godjna starosti.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:24   #91
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Kako bi rekla jedna mudra baba iz mog sela - "zato nas je đava i odnija". - zbog takvog bijedničkog razmišljanja maminih sinova i plačipički. Da vas drugi brane dok vi spavate sa ženama u krevetu.

Sve bi ja vas poslao u vojsku i još, k tome napraavio retrogradnu obvezu služenja vojnog roka, za sve one koji, ili nisu služili, ili "služili" civilku, od balavurdije pa do 40 godjna starosti.
baš tak
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:32   #92
Cool

Quote:
MBT202 kaže: Pogledaj post
Ma ljudi kakva pričuva od 20 000...nama treba pričuva od 500 000 muškaraca koji bi prošli barem tu 9-mjesečnu temeljitu obuku koja bi morala biti OBAVEZNA, ne dragovoljna. Moramo se ugledati na državu Izrael. I djevojke slat na vojni rok i to obavezan.
I to retroaktivno, svi na Slunj 3 miseca... , a onima s prigovorom savjesti uvesti javne radove od 6 miseci i to ne u đačkom domu nego u Gunju i kopaj blato....
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:42   #93
To bi bio fantastičan način da iz ove države u roku mjesec dana odseli 100.000 mladih ljudi. Pa onda taman 2050. možemo prestati postojati
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:57   #94
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
To bi bio fantastičan način da iz ove države u roku mjesec dana odseli 100.000 mladih ljudi. Pa onda taman 2050. možemo prestati postojati
Misliš mladih anacionalaca i alternativaca koji će u slučaju rata jebavat ženku u toplom krevetu, a ja ću visit na čuki?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 21:27   #95
Eto, sve je rečeno

http://objektivno.hr/aktualno/5751-k...a-ostalima-300
hrzovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 21:31   #96
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Misliš mladih anacionalaca i alternativaca koji će u slučaju rata jebavat ženku u toplom krevetu, a ja ću visit na čuki?
Ne, nego onih koji su se u geopolitičkoj situaciji u kojoj ne prijeti apsolutno nikakav ratni sukob spremni odreći nekoliko desetaka tisuća kuna svoje trenutne plaće tijekom tih predloženih 9 mjeseci. Nije više uopće teško otići u inozemstvo - samo odeš preko granice s osobnom. Za par godina neće biti ni zaustavljanja. Samo prođeš, jer granice kao takve neće postojati. Usput povedeš bolju polovicu i odeš u uređeniju državu i tamo stvaraš male državljane stranih zemalja, koji neće imati ni državljanstvo RH. Ne treba im

2050. se lijepo država podijeli između Mađarske i Italije i to je to.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 21:33   #97
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Misliš mladih anacionalaca i alternativaca koji će u slučaju rata jebavat ženku u toplom krevetu, a ja ću visit na čuki?
heh..druže..što se tiče ćuka više sam se straha nauživo od svojih neg od onijeh priko...jel znaš ti kakvo je to veselje kad imaš kraj sebe nekog diletanta,pametnjakovića,miroljubca,vegetarijanca i ne znam šta još...
Što se mene tiče ko neće u vojsku niti ne mora..nek ostane doma i mir.Barem neće smetat.Ali ako će on tako onda se država lijepo postavi prema njemu.Pa kaže:nema stipendije,nema bogami džaba ni na fakultet,nema posla za tebe u HŽ-u ni u Hc-u,nema posla u Županiji,općini,mjesnoj zajednici..pa ni u komunalcu..jednostavno pajdo razguli od državne sise...i kraj priče.
Stvari su tak jednostavne da ne mogu bit jednostavnije...samo se neko treba sjetit i sve lijepo regulirat zakonski.
Prema mome nekakvom kontanju obvezno služenje vojnog roka u uvjetima kad na duže vrijeme ne prijeti neka ugroza je nepotrebno.
Ovo dragovoljno je čist fajn samo što treba pojačat godišnju kvotu...i naravno kad čovjek odsluži svoje tu i tamo ga zovnut na kakvu vježbicu,gađanje,obuku osvježenja.
Na taj si način u par godina prizvedeš par tisuća ljudi s kojima možeš računat i znaš na čemu si.
Naravno kad je neminovno da se za naciju sprema generalno sranje onda se zna il ideš u vojsku il ti život neće baš bit bajan...Sve se to da osmislit.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 21:39   #98
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne, nego onih koji su se u geopolitičkoj situaciji u kojoj ne prijeti apsolutno nikakav ratni sukob spremni odreći nekoliko desetaka tisuća kuna svoje trenutne plaće tijekom tih predloženih 9 mjeseci. Nije više uopće teško otići u inozemstvo - samo odeš preko granice s osobnom. Za par godina neće biti ni zaustavljanja. Samo prođeš, jer granice kao takve neće postojati. Usput povedeš bolju polovicu i odeš u uređeniju državu i tamo stvaraš male državljane stranih zemalja, koji neće imati ni državljanstvo RH. Ne treba im

2050. se lijepo država podijeli između Mađarske i Italije i to je to.
Tko nešto može reći samo bijeda od čovjeka, pogotovo ovu zadnju rečenicu. No, dobro, barem si se u potpunosti otkrio, tko si i što si.

Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
heh..druže..što se tiče ćuka više sam se straha nauživo od svojih neg od onijeh priko...jel znaš ti kakvo je to veselje kad imaš kraj sebe nekog diletanta,pametnjakovića,miroljubca,vegetarijanca i ne znam šta još...
Što se mene tiče ko neće u vojsku niti ne mora..nek ostane doma i mir.Barem neće smetat.Ali ako će on tako onda se država lijepo postavi prema njemu.Pa kaže:nema stipendije,nema bogami džaba ni na fakultet,nema posla za tebe u HŽ-u ni u Hc-u,nema posla u Županiji,općini,mjesnoj zajednici..pa ni u komunalcu..jednostavno pajdo razguli od državne sise...i kraj priče.
Stvari su tak jednostavne da ne mogu bit jednostavnije...samo se neko treba sjetit i sve lijepo regulirat zakonski.
Prema mome nekakvom kontanju obvezno služenje vojnog roka u uvjetima kad na duže vrijeme ne prijeti neka ugroza je nepotrebno.
Ovo dragovoljno je čist fajn samo što treba pojačat godišnju kvotu...i naravno kad čovjek odsluži svoje tu i tamo ga zovnut na kakvu vježbicu,gađanje,obuku osvježenja.
Na taj si način u par godina prizvedeš par tisuća ljudi s kojima možeš računat i znaš na čemu si.
Naravno kad je neminovno da se za naciju sprema generalno sranje onda se zna il ideš u vojsku il ti život neće baš bit bajan...Sve se to da osmislit.
Situacija se okrene dok rekneš keks i evo ti nama opet bradatih spodoba na granice. Nema ti tu dugoročnosti, moj prijatelju, nismo mi Švicarska ili Luksemburg.

Što se tiče onih "vegetarijanaca" iz tvoje prve rečenice, za takve je u JNA služio termiin "dekovanje" ili po srpski "ćebovanje". .

Konačno, da povežem prvu i zadnju rečenicu iz tvog posta - svakako ne bi kraj sebe volio imati onog tko nije služio vojske niti vidio kalaša, a kamoli što drugo na čuki, obučenog na "hitnom ratnom tečaju" za tjedan dana.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 22:35   #99
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Situacija se okrene dok rekneš keks i evo ti nama opet bradatih spodoba na granice. Nema ti tu dugoročnosti, moj prijatelju, nismo mi Švicarska ili Luksemburg.

Što se tiče onih "vegetarijanaca" iz tvoje prve rečenice, za takve je u JNA služio termiin "dekovanje" ili po srpski "ćebovanje". .

Konačno, da povežem prvu i zadnju rečenicu iz tvog posta - svakako ne bi kraj sebe volio imati onog tko nije služio vojske niti vidio kalaša, a kamoli što drugo na čuki, obučenog na "hitnom ratnom tečaju" za tjedan dana.
da,da super... to su jako djelotvorne metode... ćebovanje i sve ostale gluposti koje su prakticirale starješine i komandanti.
Treba se vratit staroj dobroj JNA i sve će biti fajn.

A ko je za vrijeme D.R. držao crte...bogati pa ko je imao vremena za ikakvu obuku jedva da se znalo rastavit i sastavit Kalaša.Al svejedno se držalo i ratovalo jer je postojao motiv..bilo je volje kod ljudi jer su znali da im drugog nema.
Šta misliš da su svi prvo imali neku pustu obuku pa išli u rat.?.... jesu klinac.

Ako nešto neko neće,ne vidi smisao..moš ga J...t.Ne vrijedi ti ništ.Jednostavno nema smisla trošit vrijeme,živce i nečije novce na njega.
Dosta je da imaš dvojicu takvi u desetini pa da ti upropaste čitavu priču.Na takve ljude se nemreš oslonit.Dragovoljac e to ti je nešto sasvim drugo

Ašto se tiče Čejena i Taliba u komšiluku dok se oni pokrenu trebat će vremena i sigurno će bit nekih znakova.Trenutno ni jedni ni drugi nisu u mogućnosti ni prnt . Nit imaju financija nit postoji nekakav moment u nacionalnom tijelu.A bez tog nema ništ.
Svakoj pizdariji predhodi nekakvo komešanje i to se vrlo lako uoći i stigne se reagirat na vrijeme.Al ovo je sve više stvar politike.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 23:49   #100
nisu svi ali je vecina imala obuku i znali barem unekoliko sto i kako
a ti se zapitaj koliko je zivota uludo izgubljeno, jer se ljudi nisu znali ponasati na terenu i pod vatrom
i koliko je psiha puklo jer su se mamini mezimci nasli u prostoru koji suknja ne pokriva
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.