Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2019., 01:35   #1
Der goldene Handschuh aka The Golden Glove (2019)



https://www.imdb.com/title/tt7670212/

A serial killer strikes fear in the hearts of residents of Hamburg during the early 1970s.

prema istinitom dogadaju , Gosp.Honka serijski ubojica u Hamburgu. Preporuka , jedan od boljih u zadnje vrijeme sa killers pogotovo jer je true . Glumac je top , njegova soba i birc Goden Glove , malo me posjeca na Sidro na Savi Zg. HEHEHE
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 11:13   #2
Ovo djeluje prilično obečavajuće.

Inače, znaju švabe dobro napraviti filmove ovakve ili slične tematike, npr. The Silence
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 11:17   #3
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
malo me posjeca na Sidro na Savi Zg. HEHEHE
E sad moram pogledati.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 12:53   #4
Ajme pa ovo se gleda! Ne vidim ga još u videoteci...

Inače mi je lošast bio zadnji Akin, uspio je od aktualne i zanimljive tematike napravit (meni) prilično bezvezan film, a bojim se na što će ovo ličit zbog Metascore rejtinga (), ali definitivno me zanima, bar kao neki treš.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 09:59   #5
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
njegova soba i birc Goden Glove , malo me posjeca na Sidro na Savi Zg.
Hehe, s ekipom Bukowskog. Mogao bi proć i ko neka zapuštena verzija Starih krovova, gdje nekad mali Perica sad oronuli lik nakon obiteljske traume odvodi doma na poznatu nam lokaciju, propale zagrebačke grofice...

Akin nakon ovog mora više snimiti horor
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 00:39   #6
Vama to valja?
Naporan je film, jesu likovi živopisni i setting je prljavo-degutantno zanimljiv, ali razvlači li ga razvlači, i na kraju nema to sve skupa nekog smisla, ne zna bi li se fokusirao na Honku ili na Handschuh ekipu... samo razmišljaš koliko su svi oni gnjusni i mizerni (što je valjda i poanta).
Nema mi onu autentičnu odvratnost kao npr. Henry - Portrait ili Angst... ne izaziva neku mučninu ni nelagodu, samo je naporaaan.
Dobar je dio s prezentiranjem nadimaka, te natruhe humora dobro dođu.
A glavni glumac ima samo 23 godine, i neki kao ljepotančić k tome.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 13:51   #7
Kad se već primio posla trebao je to luđe isfurat. I dramaturški izokrenut i zasolit. Fora mi je bilo pogledat. Ali onak, istinita priča o ubojici, na što se film i poziva, s jezom koja je meni više komična nego strašna, možda nisam normalan ne znam. Svejedno bar sam se par puta nasmijao
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 19:06   #8
Znači sličan nam je dojam. A kaj bi trebali predstavljati ona plavokosa 'anđelica' i onaj njezin papak? Iz kojeg su razloga uvedeni u priču?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 19:24   #9
plavusa ,to predstavlja njegovu ultimativnu mastariju tj idealnu s kojom bi htio bit da mu bude zrtva, da moze radit s njom sta hoce. to su stavili tak..

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 19:46   #10
Dođu ko intermeco. Plavojka je teaser, za njega i publiku. A i kontrast ekipi u filmu. Nedosanjani san. Čak je ne bi zamislio kao njegovu žrtvu, nego više polazište frustracije, iznad onoga što čini ženama, ali ga pokreće jer je ne može dohvatiti. Poput žena s postera. Ona koja ga potiče na uzbuđenje, strast za ispoljavanje frustracije

To djevojče u kombinaciji s papkom, hm, ja bi volio zamislit da je to Akinov prikaz nove, lijepe, uljuđenje Njemačke u odnosu na ostatke raspalog nasljeđa
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 20:05   #11
Ovo prvo da, s drugim odlomkom se ne bih složila. Ona je također društveno neprilagođena na svoj način, u školi joj se govori da neće biti ništa od nje, djeluje kao da se smrtno dosađuje svime i skita se po šugavim barovima. Znači nije baš oličenje anđela i sređenosti. On si nju zamišlja zanosnijom nego što jest, jer je mlađa i ljepša od svih koje viđa svakodnevno, a usto mu se obratila i to sa smješkom, ne gađenjem
Znači, fantazija da, ali da je personifikacija uljuđenosti, ne bih rekla. Mislim da namjerno nije uzeo neku uber ljepoticu za tu ulogu.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2019., 23:07   #12
Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
Kad se već primio posla trebao je to luđe isfurat. I dramaturški izokrenut i zasolit.
Je, ali vrag vidio razmišljati. Lakše ovako natrpati gadarije radi gadarije, nauštrb priče.
Jezivo nije, samo je upilao s ružnoćom. A ono guranje borića u njegovo groblje su valjda neki pokušaji humora.
Praznjikav film, al meni je takav Fatih, taman misliš možda oće, ali neće
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 00:10   #13
Veli nam on da se počeo bavit filmom radi horora. Možda ga jednog dana i snimi.

Inconnu, istinu zboriš. A dečec je očito dodatak da baš ne visi solo po rupama. Neovisno o tom paru kopka me pomisao da su usmrđeni leševi ideja ostalog nasljeđa nacizma. Ne znam vjerojatno brijem, ali Akin često u zadnje vrijeme govori o rastu ekstremne desnice u Njemačkoj, i taman se film događa u vremenu kad su čišćeni preostali ratni kadrovi a glavni lik serijski ubojica. Doduše ubija domaće cure.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 08:17   #14
Quote:
logoff kaže: Pogledaj post
Inconnu, istinu zboriš. A dečec je očito dodatak da baš ne visi solo po rupama. Neovisno o tom paru kopka me pomisao da su usmrđeni leševi ideja ostalog nasljeđa nacizma. Ne znam vjerojatno brijem, ali Akin često u zadnje vrijeme govori o rastu ekstremne desnice u Njemačkoj, i taman se film događa u vremenu kad su čišćeni preostali ratni kadrovi a glavni lik serijski ubojica. Doduše ubija domaće cure.
Ovo s leševima je lako moguće. Ne bih išla toliko daleko da djela samog serijskog ubojice tumačim kroz tu prizmu - on je jednostavno luđak, a motivaciju ima smisla promišljati eventualno s ekipom iz Mindhuntera, ne kroz neku metaforu. Ali i ja si razmišljam da je kompletna ekipa iz Zlatne rukavice neki otpadak transformirajuće, postnazi Zapadne Njemačke u procesu industrijalizacije, neka prijeteća masa koja simbolizira, možda, ostatke nataloženih frustracija u društvu nakon otklanjanja opasnosti.
Fora mi je kako su susjedi Grci zapravo stalno nasmijani i stan im je nekako svjetliji, interijer im nije skučen i prljav kao kod Fritza ili u Rukavici.

Da, Akin se i u prošlom filmu Aus dem Nichts bavio ekstremnom desnicom, samo je meni i to bio baš razočaravajuć, lijen i plošan film.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 08:52   #15
Da taj prethodni mu nije bio nešto. Ajd ono prije toga s klincima je bilo donekle simpatično. Da ne idem dalje unatrag, imam dojam da ga svašta pere. I sve mi to djeluje ko nedorečeni miks festivala i kino distribucije, pa želje za žanrovskim filmom. Čini se nikako na zelenu granu.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.