Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 09:10   #61
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Šta ne'š izdržati? Što bi ja trebao reć? Moj traje 5 mj
Ma nemoguce, 5 mj!!!!!!!! Pa skrenut cu ako to budemo toliko cekao, i onda jos pravi posao cekanja kad predam papire.

Uhf zvat cu ih u ponedjeljak

Ali salu na stranu, kako je moguce da ti toliko dugo traje assessment? Zar ne pise pri tvojoj agenciji koliko dugo mozes cekati najdulje odovor. Ovi moji koliko god su smotani i rigidni ipak imaju sve zadano i koliko sam vidio stvarno odogovaraju unutar tih okvira.
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 09:24   #62
Oznaka na Skills Assessmentu

Zna li netko koji se broj mora upisati pod rubrikom Reference number/receipt number u EIOu?
Mozda zvuci priglupo, ali... Dobio sam od authorityija racun o zaprimljenoj uplati na kojem pise i reference number i receipt number. A EOI je to uredno prihvatio kao legalno rjesenje. Ali... jos uvijek nemam konacno rjesenje skills assessment authority.

Ima li netko tko kakav savjet ili je prosao istu stvar?


Poanta je sa ovim podacima mogu predati EIO bez frke i uci odmah u prvi krug poziva (ukoliko me pozovu naravno) a ako cekam skill tko zna kada ce to biti gotovo pa mi je palo na pamet da i oni tako stede vrijeme jer se ceka da dobijes case officera pa dok prikupis sve papire, taman ti dodje i skill

Evo bio bih zahvalan ako netko ima ponuditi kakvo rjesenje ili misljenje.
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 09:32   #63
Bikkeru please

Prije sto godina si napisao kako su te trazili za assessment da pokazes kako si super kroz svoje radna mjesta i klijente. Ako sam dobro shvatio i ti imas/o svoju firmu u HR?

Obzirom da imam slican problem, jer imam svoju firmu u kojoj radim, jesi morao davati izjave klijenata ili i njihove brojeve telefona ili nesto vise.
Ako ti je nezgodno mozemo i na PM.
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:54   #64
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Prije sto godina si napisao kako su te trazili za assessment da pokazes kako si super kroz svoje radna mjesta i klijente. Ako sam dobro shvatio i ti imas/o svoju firmu u HR?

Obzirom da imam slican problem, jer imam svoju firmu u kojoj radim, jesi morao davati izjave klijenata ili i njihove brojeve telefona ili nesto vise.
Ako ti je nezgodno mozemo i na PM.
je da, imah firmu i prikazao sam slijedeće;
-broj radnika kroz zadnjih 10 godina sa imenima i prosječnim plaćama; napravili mi u firmi koja je vodila knjige i ovjerili
-tri kupca; promet kroz zadnje tri godine sa njihovim izjavama
-tri dobavljača sa prometima kroz tri godine i njihovim izjavama
-moje isplatne liste, cca 6 komada kroz 10 godina
-pisma preporuke od poslovnih partnera a vezano uz moje djelovanje
-statement od mog mentora iz vremena naukovanja
-potvrdu o naukovanju iz firme gdje sam naukovao ( sreća pa radi i nakon 20 godina )
-majstorski ispit
-diplome sa tečajeva i kurseva ( to samo ne vrijedi ali u sklopu sa ostalime upotpunjuje sliku )

uglavnom u bookletu je bilo sve što treba za samozaposlene, to me i koštalo najviše, i sve je bilo na memorandumima firmi koje su dale izjave, sa žigovima imenima i kontakt telefonima...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:59   #65
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
je da, imah firmu i prikazao sam slijedeće;
-broj radnika kroz zadnjih 10 godina sa imenima i prosječnim plaćama; napravili mi u firmi koja je vodila knjige i ovjerili
-tri kupca; promet kroz zadnje tri godine sa njihovim izjavama
-tri dobavljača sa prometima kroz tri godine i njihovim izjavama
-moje isplatne liste, cca 6 komada kroz 10 godina
-pisma preporuke od poslovnih partnera a vezano uz moje djelovanje
-statement od mog mentora iz vremena naukovanja
-potvrdu o naukovanju iz firme gdje sam naukovao ( sreća pa radi i nakon 20 godina )
-majstorski ispit
-diplome sa tečajeva i kurseva ( to samo ne vrijedi ali u sklopu sa ostalime upotpunjuje sliku )

uglavnom u bookletu je bilo sve što treba za samozaposlene, to me i koštalo najviše, i sve je bilo na memorandumima firmi koje su dale izjave, sa žigovima imenima i kontakt telefonima...
E puno ti hvala na info.
A nisam pitao, bio si obrtnik ili doo, a kao djelatnost jel to bila usluga ili i prodaja robe i usluga? Pitam jel vidim da pises da si imao dobavljace i kupce.
A sad nakon sto si sve prosao, koliko mislis da je imalo utjecaja to sto is radio za sebe, odnosno samozaposlen, vise ili manje u nekim periodima, ili si stalno radio super kao firma pa je moje pitanje suvisno
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:49   #66
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
Ma nemoguce, 5 mj!!!!!!!! Pa skrenut cu ako to budemo toliko cekao, i onda jos pravi posao cekanja kad predam papire...

....Poanta je sa ovim podacima mogu predati EIO bez frke i uci odmah u prvi krug poziva (ukoliko me pozovu naravno) a ako cekam skill tko zna kada ce to biti gotovo pa mi je palo na pamet da i oni tako stede vrijeme jer se ceka da dobijes case officera pa dok prikupis sve papire, taman ti dodje i skill

Evo bio bih zahvalan ako netko ima ponuditi kakvo rjesenje ili misljenje.
Engineers Australia - čeka se prosječno 17 tjedana, na njihovoj stranici piše.
Provjeri sa svojim authoritijem koliko se čeka kod njih

NEMOJ SE IGRATI SA PRIJAVOM NA EOI DOK TI NIJE RIJEŠEN SKILL!!!

Riskiraš dobivanje vize ! ! !
__________________
Penis bonus, pax in domus

Zadnje uređivanje Frrrantic : 01.02.2013. at 19:38.
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:13   #67
Quote:
blasfemme kaže: Pogledaj post
skattemus, a chime se ti bavish u zivot da tako letash iz zemlje u zemlju? ako nije bed pitati
Naravno da nije - ja sam TV voditeljica za poker emisije a kad nisam ispred kamere, onda kuham zdravu hranu za sportase i igrace pokera - evo mozes ovdje pogledati cime se bavim - link na PM

Brutalna samoreklama.

Tufljo - pa hajde da se zapijemo, ako budes mogao doci. Taman 50 dolara za po casu vina.
Uvijek me prebaci kad dodjem u AU i vidim cijene.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.

Zadnje uređivanje Skattemus : 06.02.2013. at 19:28. Reason: maknula link
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:24   #68
Sutra drugi korak ka emigraciji u Oz, IELTS. Pozdrav iz Havane sa Bascarsije.
__________________
kamen, bush i maslina...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:31   #69
slična - ista stvar

Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
je da, imah firmu i prikazao sam slijedeće;
-broj radnika kroz zadnjih 10 godina sa imenima i prosječnim plaćama; napravili mi u firmi koja je vodila knjige i ovjerili
-tri kupca; promet kroz zadnje tri godine sa njihovim izjavama
-tri dobavljača sa prometima kroz tri godine i njihovim izjavama
-moje isplatne liste, cca 6 komada kroz 10 godina
-pisma preporuke od poslovnih partnera a vezano uz moje djelovanje
-statement od mog mentora iz vremena naukovanja
-potvrdu o naukovanju iz firme gdje sam naukovao ( sreća pa radi i nakon 20 godina )
-majstorski ispit
-diplome sa tečajeva i kurseva ( to samo ne vrijedi ali u sklopu sa ostalime upotpunjuje sliku )

uglavnom u bookletu je bilo sve što treba za samozaposlene, to me i koštalo najviše, i sve je bilo na memorandumima firmi koje su dale izjave, sa žigovima imenima i kontakt telefonima...

Ej bikeRR
Vidim naveo si booklet za samozaposlene??
O čemu se to radi jer nisma tak nešto primjetio.
Ja također idem na skill "civil engineering technician" a zadnjih 4 godine radim u svojoj firmi.

E da, i ono bitno, za radno iskustvo koje moraš imati - znaći li to da i posao i naslov zaposlenja u npr ugovoru, mora biti istog naslova kao i skill koji prijavljuješ ili je bitno da je u struci? - nadam se da kužite pitanje.

I inače, po iskustvima ili mišljenjima ostalih iskusnih, a vidim da ovdje ima majstora koji ne pišu gluposti inače rezervirane za forume, nego su stvarne i korisne stvari - 189 ili 190?

P.S. Jel se itko trudio nači posao prije vize pa pokušati nači sponzora?
Ja jesam i mislim da ne šljive pet posto ako nemaš radne i boravišne dozvole, a vidim i da svima fali malo razumijevanja pa da barem odgovore ,,,pa i negativno

Svaka čast ekipi na na ovom topicu a posebno ovima koji su sve super opisali i pomogli.
PODARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:42   #70
Quote:
modernist1 kaže: Pogledaj post
E puno ti hvala na info.
A nisam pitao, bio si obrtnik ili doo, a kao djelatnost jel to bila usluga ili i prodaja robe i usluga? Pitam jel vidim da pises da si imao dobavljace i kupce.
A sad nakon sto si sve prosao, koliko mislis da je imalo utjecaja to sto is radio za sebe, odnosno samozaposlen, vise ili manje u nekim periodima, ili si stalno radio super kao firma pa je moje pitanje suvisno
kao doo za trgovinu i usluge, s tim da su servisne usluge te koje su me odvele down under... trgovaca na svakom ćošku

to što sam radio za sebe me i otjeralo tu... nisam znao ili bolje rečeno nisam htio mutiti pa sam ostao kratkih rukava na početku krize, pa mi pukao film i odlučio se na pečalbu...
Iskustvo vođenja posla koje imam u hr mi je ovdje pomoglo nezamislivo jer kao netko tko je vodio vlastiti biznis mogu sagledati unaprijed cijelu situaciju i djelovati u željenom smjeru... Nakon četiri mjeseca sam bio unaprijeđen na osnovu tog stava i djelovanja. Vidim da očekuju još više ali nije dobro sve dati odmah
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:52   #71
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
kao doo za trgovinu i usluge, s tim da su servisne usluge te koje su me odvele down under... trgovaca na svakom ćošku

to što sam radio za sebe me i otjeralo tu... nisam znao ili bolje rečeno nisam htio mutiti pa sam ostao kratkih rukava na početku krize, pa mi pukao film i odlučio se na pečalbu...
Iskustvo vođenja posla koje imam u hr mi je ovdje pomoglo nezamislivo jer kao netko tko je vodio vlastiti biznis mogu sagledati unaprijed cijelu situaciju i djelovati u željenom smjeru... Nakon četiri mjeseca sam bio unaprijeđen na osnovu tog stava i djelovanja. Vidim da očekuju još više ali nije dobro sve dati odmah
Ja sam doo ali nije trgovina nego ugrađnja industrijskih podova- u biti ja čekam od familije dole da mi organizira eventualno sponzorstvo sa jednom firmom jel bi proizvodili materijale ali znaš kak to već ide - sam se uvijek moraš pobrinuti za sve tako da ako za mjesec dana niš ne saznam, radim sam na prijavi.
Ali zanima me da li radni staž u svojoj firmi možeš uvrstiti u radno iskustvo u toj struci? - ovdje sam kao direktor - mislim formalno - to znači da gutam sva g...na od ove otimačine državne...ma da ne plačem i sam si u tome vidim.

Ja još čekam i blizance i nije baš lako ali bio sam dole ljetos i zemlja je brutalna za rad. vidio sam kak to funkcionira jel i moji rade građevinu (u jednom obliku) i ako ništa, barem sve možeš naplatit.

Na koju je opciju bolje sa onim 189 ili 190 visom i kak tebi napreduje?

P.S. jel si ti iz RR power - motori i to?
PODARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:59   #72
Quote:
PODARI kaže: Pogledaj post
Ej bikeRR
Vidim naveo si booklet za samozaposlene??
O čemu se to radi jer nisma tak nešto primjetio.
Ja također idem na skill "civil engineering technician" a zadnjih 4 godine radim u svojoj firmi.

E da, i ono bitno, za radno iskustvo koje moraš imati - znaći li to da i posao i naslov zaposlenja u npr ugovoru, mora biti istog naslova kao i skill koji prijavljuješ ili je bitno da je u struci? - nadam se da kužite pitanje.

I inače, po iskustvima ili mišljenjima ostalih iskusnih, a vidim da ovdje ima majstora koji ne pišu gluposti inače rezervirane za forume, nego su stvarne i korisne stvari - 189 ili 190?

P.S. Jel se itko trudio nači posao prije vize pa pokušati nači sponzora?
Ja jesam i mislim da ne šljive pet posto ako nemaš radne i boravišne dozvole, a vidim i da svima fali malo razumijevanja pa da barem odgovore ,,,pa i negativno

Svaka čast ekipi na na ovom topicu a posebno ovima koji su sve super opisali i pomogli.
nisam primjetio da ima poseban booklet za samozaposlene, nego u uvjetima je bilo jasno razgraničeno, no to je bilo tamo davne 2010 prvi neuspjeli i 2011 uspjeli

Vrlo je komplicirano razlučiti šta i kako je najbolje za koga....

Meni je prvi skil propao jer nisam dokazao naukovanje za trade za koji sam aplicirao iako imam preko 20 godina rada u njemu i na osnovu njega sam vodio firmu...Naime ja imam dva tradea i u dokumentima o praksi iz srednje škole imam "krivi". Izgledalo mi je dovoljno to što imam radno iskustvo, no figa... Srećom, firma u kojoj sam naukovao je u mom gradu i danas aktivna i to nije bio problem kasnije, iako u srednjoj školi samo imaju podatak da sam naukovanje obavio , ali nemaju gdje i koliko

U mom ugovoru o radu sa firmom je stajalo da sam ja direktor

Ja sam na sponzorskoj vizi 457, a to znači da sam MORAO naći sponzora prije aplikacije... imaš negdje u prijašnjoj temi opisano kako sam to radio, cca 2 mjeseca unazad...Mislim da je i Tufljo na 457.
Osobno mislim da nije problem naći sponzora samo ih moraš počešati gdje ih svrbi no naravno ne svrbi svakog na istom mjestu.
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:15   #73
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
nisam primjetio da ima poseban booklet za samozaposlene, nego u uvjetima je bilo jasno razgraničeno, no to je bilo tamo davne 2010 prvi neuspjeli i 2011 uspjeli

Vrlo je komplicirano razlučiti šta i kako je najbolje za koga....

Meni je prvi skil propao jer nisam dokazao naukovanje za trade za koji sam aplicirao iako imam preko 20 godina rada u njemu i na osnovu njega sam vodio firmu...Naime ja imam dva tradea i u dokumentima o praksi iz srednje škole imam "krivi". Izgledalo mi je dovoljno to što imam radno iskustvo, no figa... Srećom, firma u kojoj sam naukovao je u mom gradu i danas aktivna i to nije bio problem kasnije, iako u srednjoj školi samo imaju podatak da sam naukovanje obavio , ali nemaju gdje i koliko

U mom ugovoru o radu sa firmom je stajalo da sam ja direktor

Ja sam na sponzorskoj vizi 457, a to znači da sam MORAO naći sponzora prije aplikacije... imaš negdje u prijašnjoj temi opisano kako sam to radio, cca 2 mjeseca unazad...Mislim da je i Tufljo na 457.
Osobno mislim da nije problem naći sponzora samo ih moraš počešati gdje ih svrbi no naravno ne svrbi svakog na istom mjestu.
A ti si onda već dole...nisam skužio.
Jedan je skoro postao sponzor no nije uspjelo iz glupih razloga.
Ja "kolegama po struci" nudim nešto što je zbilja ok, barem je ovom u Sydneyu bilo ok, ali ne kužim, niti ne odgovore - možda nitko ne čita info@... mailove u firmi. Vidjet ću kaj će moj lik dole napraviti za mjesec dana.

Samo kratko - pošto si na 457 - ako te firma sponzorira, da li mora biti baš u struci za koju imaš školu ili možeš doći raditi nešto što znaš a nije tvoja struka?
Tnx mate :-)
PODARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:26   #74
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Naravno da nije - ja sam TV voditeljica za poker emisije a kad nisam ispred kamere, onda kuham zdravu hranu za sportase i igrace pokera...


Uvijek sam zamišljao forumaše (pogotovo administratore) kao četverooke bljedolike nerd-ove... ovo nisam očekivao

Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
Sutra drugi korak ka emigraciji u Oz, IELTS. Pozdrav iz Havane sa Bascarsije.
Guud lak
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 02:12   #75
Pa nisi daleko od blijedolika i nerd - osim to moderiram tu po forumu, aktivna sam na Redditu i Imguru i jos par sajtova. A sunca vidim na slikama.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 05:14   #76
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post


Uvijek sam zamišljao forumaše (pogotovo administratore) kao četverooke bljedolike nerd-ove... ovo nisam očekivao



Guud lak
Hvala, trebat ce mi. Ej, a jos kad se ispostavi da je Strikalica zapravo Monica Bellucci tek onda nista vise nece biti isto. :-)
__________________
kamen, bush i maslina...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 05:27   #77
Radi Striksy se Monika ne pojavljuje u Hrvatskoj.

Sretno Igore!
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 10:03   #78
Quote:
PODARI kaže: Pogledaj post
A ti si onda već dole...nisam skužio.
Jedan je skoro postao sponzor no nije uspjelo iz glupih razloga.
Ja "kolegama po struci" nudim nešto što je zbilja ok, barem je ovom u Sydneyu bilo ok, ali ne kužim, niti ne odgovore - možda nitko ne čita info@... mailove u firmi. Vidjet ću kaj će moj lik dole napraviti za mjesec dana.

Samo kratko - pošto si na 457 - ako te firma sponzorira, da li mora biti baš u struci za koju imaš školu ili možeš doći raditi nešto što znaš a nije tvoja struka?
Tnx mate :-)
tu ti je sve o 457 vizi http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/sbs/ stuka, praksa, škola, staž i sponzorstvo mora biti za ISTO zanimanje... No kad dođeš dolje mislim da te nitko neće pitati šta radiš u firmi koja te sponzorira iako i oni imaju strah od kontrola ...
bikeRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 10:38   #79
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Naravno da nije - ja sam TV voditeljica za poker emisije a kad nisam ispred kamere, onda kuham zdravu hranu za sportase i igrace pokera - evo mozes ovdje pogledati cime se bavim - www.tatjanapasalic.com

Brutalna samoreklama.

Tufljo - pa hajde da se zapijemo, ako budes mogao doci. Taman 50 dolara za po casu vina.
Uvijek me prebaci kad dodjem u AU i vidim cijene.
prebrutalna...

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Pa nisi daleko od blijedolika i nerd - osim to moderiram tu po forumu, aktivna sam na Redditu i Imguru i jos par sajtova. A sunca vidim na slikama.
da li ces biti dosljedna i sada sebi dati infraction ili karton zbog offtopica/spamanja/trolanja teme?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 10:53   #80
Quote:
bikeRR kaže: Pogledaj post
kao doo za trgovinu i usluge, s tim da su servisne usluge te koje su me odvele down under... trgovaca na svakom ćošku

to što sam radio za sebe me i otjeralo tu... nisam znao ili bolje rečeno nisam htio mutiti pa sam ostao kratkih rukava na početku krize, pa mi pukao film i odlučio se na pečalbu...
Iskustvo vođenja posla koje imam u hr mi je ovdje pomoglo nezamislivo jer kao netko tko je vodio vlastiti biznis mogu sagledati unaprijed cijelu situaciju i djelovati u željenom smjeru... Nakon četiri mjeseca sam bio unaprijeđen na osnovu tog stava i djelovanja. Vidim da očekuju još više ali nije dobro sve dati odmah
Slicno je i kod mene, samo sto ja prodajem samo usluge a onda mozes skuziti kako je super bilo meni kad je kriza dosla a nisam politicki povezan i nisam htio umrljati ruke Bas mi je drago da si uspio.

Imam jos jedno malo, mozda osobno pitanje, ali nadam se da ces smoci snage odogovoriti, moze i PM. Smeta li te to sto si na 457 vizi? Odnosno stvara li ti pritisak ta viza u smislu eventualnog otkaza ili slicnog? Kako se s time nosis? kako sam vidio ti si tamo sa familijom otisao, sto znaci zea i dijete ako se ne varam Molim te nemoj misliti sa te provociram, nego samo pitam jer mene to muci mjesecima a ja jos ni nisam dolje.
modernist1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.