Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 18:38   #2601
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Kad je stigla druga stafordica Alba, od prvog dana je jahala po starijoj.
Zubicima ju grickala, pratila ju u stopu, dosadivala.
Dok je bila stene trajalo je to stanje: starija trpi a mladja ludo stene, a cim je malo porasla počele su se igrati, jurcati zajedno...
Bit ce sve ok, to je sad ta faza, samo pratiš da bas nije prepredosadno stene pa neka bude mala pauza.
Ma nek je ona i dosadna,pekinezerica ima svoja mjesta gdje se zbuksa a ova nemre do nje. Nego ju prejako grize u igri,primi ju za bilo koji dio tijela i drzi,trese,jako,a deset puta je jace stene od nje... Ne znam kak da postignem to da dobije osjecaj da je prejaka i da treba pazit,a da ne shvati to kao da joj branimo da se igra s pekinezericom. Znaci samo da smanji ugriz...
Marina12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 20:57   #2602
Quote:
Marina12344 kaže: Pogledaj post
Ne znam kak da postignem to da dobije osjecaj da je prejaka i da treba pazit,a da ne shvati to kao da joj branimo da se igra s pekinezericom. Znaci samo da smanji ugriz...
Iskreno rečeno, nikako joj to ne možeš objasniti. No, ako budeš na vrijeme intervenirala i sprečavala je da je grabi zubima i trese, s vremenom će se sama učiti kontrolirati, a onda će kontrolirati i ugriz.

Daje li pekinezerica kakve signale - cvili, reži, na bilo koji način pokazuje da je mala prejako grize?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 07:41   #2603
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Daje li pekinezerica kakve signale - cvili, reži, na bilo koji način pokazuje da je mala prejako grize?
Da, cvili. Malo ostane zetečena, sakrije se ali poslije je opet sve isto. Lei ili Lima zovu na igru,igra počinje i za dvije minute završava jer se Lei splaši.
Marina12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 08:16   #2604
Quote:
Marina12344 kaže: Pogledaj post
Da, cvili. Malo ostane zetečena, sakrije se ali poslije je opet sve isto. Lei ili Lima zovu na igru,igra počinje i za dvije minute završava jer se Lei splaši.
Znači, pekićka zacvili i sakrije se. A kako mala reagira? Prestane ili nastavlja? Pretpostavljam da nastavlja jer se pekićka skriva.

Možda da pokušaš s načinom koji sam već opisala, da cviliš, gunđaš i režiš umjesto pekićke. Ako ne bude išlo, onda ih prekini u igri.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 14:35   #2605
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Znači, pekićka zacvili i sakrije se. A kako mala reagira? Prestane ili nastavlja? Pretpostavljam da nastavlja jer se pekićka skriva.

Možda da pokušaš s načinom koji sam već opisala, da cviliš, gunđaš i režiš umjesto pekićke. Ako ne bude išlo, onda ih prekini u igri.
Lima nastavlja. Prekinem ja igru,galamim,ona se malo smiri i kasnije opet isto bude. Nadam se da ce se to uskoro smirit jer bi se jadna Lei igrala,a ne moze :-( nekad izgleda frustrirano kaj joj niš nemre...
Marina12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 14:50   #2606
A gle, treba vremena. Kod nas je to trajalo bar dva mjeseca. Dva mjeseca da počne prvi kvalitetni kontakt, a onda daljnja razrada. Dva mjeseca ustrajnog cviljenja, režanja i gunđanja, mojeg, dakako. Dva mjeseca kontinuiranog opreza. A još je meni bilo lakše nego tebi jer nije postojala realna opasnost od fizičke ozljede.

P. S. Nemoj galamiti. To će je samo još više potaknuti na divljanje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:47   #2607
Skužila sam danas da kad ju malo zveknem po guzi ona (dobermanica) se sva izbezumi. Al skroz malo, s igrackom. Ništa drugo do sad nije palilo.... I odmah u nastavku igre vidim promjenu. Ugrizla bi najradije pekićku od zaigranosti svom snagom al se predomisli. Tu i tam ju je znala čopit al puno rijeđe i kraće joj traje stisak. Sad nezz dal da nastavim to po guzi,da kasnije nebi bilo posljedica,ipak će bit tele od psa pa ne bih da mi postane agresivna il plašljiva zbog tog.... A kad se ja ubacujem stalno to isto nije baš najzdravije za njihov odnos,jel da?
Još savjeta slobodno :-)
Marina12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:28   #2608
Quote:
Marina12344 kaže: Pogledaj post
Skužila sam danas da kad ju malo zveknem po guzi ona (dobermanica) se sva izbezumi. Al skroz malo, s igrackom. Ništa drugo do sad nije palilo.... I odmah u nastavku igre vidim promjenu. Ugrizla bi najradije pekićku od zaigranosti svom snagom al se predomisli. Tu i tam ju je znala čopit al puno rijeđe i kraće joj traje stisak. Sad nezz dal da nastavim to po guzi,da kasnije nebi bilo posljedica,ipak će bit tele od psa pa ne bih da mi postane agresivna il plašljiva zbog tog.... A kad se ja ubacujem stalno to isto nije baš najzdravije za njihov odnos,jel da?
Još savjeta slobodno :-)
A bi li ti njoj mogla privući pažnju na igračku, ali tkao da je ne zvekneš, nego dodirneš? Ili joj pokažeš igračku? Mislim, ako je zvekneš, malo ili puno, posve je svejedno jesi li to učinila igračkom ili nečim drugim.

Tvoje ubacivanje daleko je zdravije za njihov odnos nego da dobrica prejako gricne pekićku pa da nastane kuršlus za cijeli život. Uostalom, ionako ćeš stalno biti prisutna uz njih dvije i normalno je da te doživljavaju kao osobu kojoj će dotrčati da se pohvale, s kojom će se pomaziti, kojoj će se požaliti.

Ne znam zašto, ali stalno imam osjećaj da se ti želiš držati po strani u nadi da će se to već nekako riješiti. Neće. Ili hoće, ali ne onako kako bi ti htjela.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 21:36   #2609
Quote:
Marina12344 kaže: Pogledaj post
Skužila sam danas da kad ju malo zveknem po guzi ona (dobermanica) se sva izbezumi. Al skroz malo, s igrackom. Ništa drugo do sad nije palilo.... I odmah u nastavku igre vidim promjenu. Ugrizla bi najradije pekićku od zaigranosti svom snagom al se predomisli. Tu i tam ju je znala čopit al puno rijeđe i kraće joj traje stisak. Sad nezz dal da nastavim to po guzi,da kasnije nebi bilo posljedica,ipak će bit tele od psa pa ne bih da mi postane agresivna il plašljiva zbog tog.... A kad se ja ubacujem stalno to isto nije baš najzdravije za njihov odnos,jel da?
Još savjeta slobodno :-)
Ti ces se morat umjesat, ali nikakvim rezanjem na dobermanicu kako ti je savjetovano. Ne znam zasto si se bas odlucila na dobermana uz pekinezera kada su to sasvim razliciti psi, ali ok, ne odabiremo kakvi psi nam se svidaju

Uglavnom, dobermanica ce ti sigurno postat dominantan pas zato sto je veca, jaca, aktivnija, i tim sto ti rezis u ime male, em se sigurno osjecas glupo, em to dobermanicu moze ucinit ljubomornom. Ne znam grickali tebe dobermanica mozda u igri? Ako da, i ako to nekad bude prejako, nemoj se bojat viknut od boli, ona ce se naucit da slabije grize u igri, to ce se vjerojatno onda prenjet i na pekinezericu. To sto kazes da je "udaris" kada ona krene prejako je zapravo ok, jer je vadis iz tog njenog elementa kada je previse zaigrana, ona nece imat posljedice od toga jer je ne mlatis, to je jednostavno kratki tap po tijelu bez sile. Isto tako mozes koristit nekakav zvuk jer je dokazano da pas bolje reagira na zvuk,dosta je popularan onaj "clicker". Ako ona vec uspjesno paznju prebaci na nesto drugo kad to napravis, onda svaki put kada joj to napravis reci joj neku rijec da ona sve to poveze, poput "mir" ili "stani" cekaj da se smiri i das joj nagradu, kakvu god hoces, igranje sa tobom, hrana, omiljenu igracku, svejedno. Ako nastavi po svom, jednostavno je fizicki odvoji od pekinezerice, najbolje druga soba i cekaj dok se smiri ili posto je jos zaigrano mladunce, daj joj igracke da ti ne sazvace nesto vrijedno. Ja bi ti savjetovao da krenes sa treningom, "sjedni,lezi,mir" tako ces ju puno lakse smirit i drzat pod kontrolom u nekim situacijama.

Pekinezerica ce lakse podnjet tvoje bavljenje dobermanicom jer je starosjedioc i ti zauzimas njenu stranu u igri, a i kad odvojis dobermanicu, njoj ce dobro doc malo odmora. Probaji malo vise setat dobermanicu jer ce onda imat manje energije za pekinezericu
astralwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 23:48   #2610
Pozdrav,
Trebao bi mi savijet.

Nedavno sam udomila pasicu, mješanka, jako dobra i mila, nježna. Samo bi se mazila i spavala. Igračke ju baš ne interesiraju. Našli su ju na smetlištu sa 2 bebe, bebe su nakon što ih je othranila udomljene, ja sam ju uzela čim su bebe otišle. Brzo se vezala za mene. E sad, ja imam još 2 kunića i činčilu, svi su slobodni. Ne zatvaram ih u kaveze. Zecove ne ferma toliko ali činča joj je napeta. Pretpostavljam zato jer je malena i brza.

Kako da ju naviknem na njih da ih ne dira? Kako da joj pokažem da se ne zalijeće na činču?

Dok je bila na privremenom slagala se s svim psima a otkako je kod mene, niti sa jednim se nije skompala. Čini mi se kao da je malo ljubomorna na druge pse. Ako mazim nekog psa odmah doleti i počne režat, e da i ima 8 kg, nije baš neka opaka frajerica.

Ovo mi je prvi pas i nemam baš iskustva. Hvala
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 08:23   #2611
Quote:
black leather kaže: Pogledaj post
Zecove ne ferma toliko ali činča joj je napeta. Pretpostavljam zato jer je malena i brza.

Kako da ju naviknem na njih da ih ne dira? Kako da joj pokažem da se ne zalijeće na činču?
Nikad nisam imala doma takvu ili sličnu kombinaciju, ali sam promatrala ponašanje pasa različite naravi koji su privremeno boravili kod mene ili koje sam povremeno čuvala.

Iz tog skromnog iskustva i na osnovi svega što pišeš, moram ti reći: bojim se nikako. Morat ćeš ih fizički spriječiti da ne dođu u dodir ili bdjeti nad njima 24 sata dnevno.

Dakako, postoji i mogućnost da je kujica još uvijek pod utjecajem hormonalnog stresa - kad je bio okot? - pa joj treba dati malo vremena i pratiti eventualne promjene u ponašanju.

Quote:
Dok je bila na privremenom slagala se s svim psima a otkako je kod mene, niti sa jednim se nije skompala. Čini mi se kao da je malo ljubomorna na druge pse. Ako mazim nekog psa odmah doleti i počne režat, e da i ima 8 kg, nije baš neka opaka frajerica.
Heh, ne znam kakve su joj fizičke karakteristike, ali veličina i težina nisu jedine u igri kod eventualnih napada. Jazavčari nemaju ni deset kila, ali imaju zube na kojima bi im pozavidio i znatno veći pas. Tako da... sve ovisi.

Ono što se kod ljudi naziva ljubomorom kod pasa je zapravo čuvanje "svojega". Ovo što kažeš o razlici u ponašanju između privremenog i stalnog boravka primijetila sam kao karakteristično u ponašanju pasa koji su dolazili k meni na privremeno čuvanje. Nisu oni, naravno, znali hoće li kod mene ostati dugo ili kratko, ali u početku su svi bili mirni i krotki jer su "proučavali" situaciju. Nakon nekog vremena, različito od psa do psa, počeli bi se opuštati, osjetili se na sigurnom i pokazali pravu narav. Ne mislim time reći da je ta narav bila loša ili dobra, jednostavno, prvih dva-tri tjedna bila je prigušena, prikrivena, zatomljena.

Za rješavanje nesigurnosti kod pasa, a to je glavni osjećaj kod tvoje pasice, ne postoji gotov recept. Većinom smo prisiljeni "svirati po sluhu" - promatrati psa i svoje ponašanje prilagoditi tako da od njega dobijemo željenu reakciju. Neke smjernice ipak postoje. Recimo, vrlo je važna rutina, ponavljanje stalnog obrasca u hranjenju, izlasku u šetnju, pozivu na igru. to ne znači da psa moraš hraniti svaki dan u isto vrijeme točno na sekundu, ali ako uvedeš sistem, recimo, da se ujutro digneš, skuhaš kavu, staviš je na stol, a onda uzmeš zdjelicu, napuniš je hranom i njoj daš jesti, stvorit ćeš obrazac čijim ćeš ponavljanjem kod psa stvoriti sigurnost da je to tako i da će tako i ostati. Kad idete u šetnju, ne znači da morate uvijek prolaziti istim ulicama, dapače, raznovrsnost je odlična za mentalnu stimulaciju, ali zato se ti možeš u svakoj situaciji i na svakom mjestu prema njoj jednako ponašati, to jest biti s njom u interakciji, pokazati joj da pratiš što radi, davati joj razne poticaje ne bi li od nej dobila željeno ponašanje (dođi, stani, sjedi), kao i odgovarati na poticaje koje ona tebi daje - kad te sama od sebe zainteresirano pogleda ili se dođe javiti, kažeš joj bravo, pomaziš je pa idete dalje. Ovo sve, naravno, pod uvjeotm da se krećete onuda gdje je psa dopušteno puštati bez lajne, ali isto se može primijeniti i na povodcu, s time da je psu kretanje ograničeno.

Vraćam se na tvoje zečeve i činčilu. I ja vjerujem da je pasici činča zanimljivija od zečeva zato što je brza i skakuće pa se kod nje budi ono što se naziva plijenski nagon, to jest želja za lovom. Taj nagon možeš pokušati zadovoljiti u igri lopticom, natezanjem, traženjem skrivenih predmeta i/ili skrivene hrane - prvo dvoje vani i kod kuće, posljednje doma. Ujedno joj možeš ukazati na razliku između onoga što je poželjno i onoga što nije - lov na činču nije poželjan pa ga sprečavaš, negoduješ, preusmjeravaš joj pažnju na igračku. Sve ovisi o tome koliko je, da tako kažem, "nabrijana" za lov. Kod nekih pasa nije lako, ali treba stalno pokušavati. I stalno paziti.

Znam za slučaj istovremenog čuvanja argentinca i jorkija: argentinac je bio lovac na mačke pa mu je i jorki izgledao kao mačka i točno se na njemu vidjelo kako stalno vreba. Ne znam bi li se to s vremenom smirilo, ali bilo ih je bolje i sigurnije razdvojiti.

Oprosti na poduljem postu i "predavanju". Nadam se da će ti bar nešto od ovog razmišljanja pomoći.

P. S. Pretpostavljam da pasicu namjeravaš sterilizirati. To bi joj moglo dodatno pomoći da ubuduće izbjegne hormonalni stres povezan s tjeranjem, ali ne i nužno. Promatraj njezino ponašanje, vidi koliko si se ti spremna nositi s pojačanim oprezom u šetnjama svakih pola godine pa prema tome odluči.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 00:12   #2612
Neka si se raspisala, hvala ti na tome.

Okot je bio prije cca 3 mj, ne znam točno. Sterilizirat ju namjeravam, čim prođe tjeranje. Naime počela se već tjerat, vetica je rekla da je čudno ali moguće je radi stresa i svega što joj se izdogađalo pa su hormončeki malo poludili.

Sa lajne je još ne puštam, šećemo se svuda. Pokušavamo steć pseće frendove no kako se počela tjerat, trenutno je to nemoguća misija.

Trudim se imat rutinu sa njome, i nagradim ju kada je dobra i pokudim kada nije. Trudi se ugoditi čovijeku, i baš prati moju reakciju na neka djela. Naime činča je bila skočila pored nje i stajala, a pasica se ukipila i gledala mene šta ću ja napraviti ali svejedno joj je pogled malo bježao prema činči. Ona je odskakutala dalje i tada sam pohvalila pasicu.

Znam da me čeka dug vremenski period prilagodbe, vjerujem ako su mogli drugi moći ćemo i mi
Tek je malo sa nama i počela se opuštati i tu vidim ovo što si napisala, polako počinje pokazivati svoju narav <3
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 08:07   #2613
Ja imam pesa kojemu su napete kokosi
Nema sto nisam probala, ali njemu je kokos i dalje vaznija od bilo cega.
Ja sam se jednostavno pomirila da mu je lovacki nagon prevelik i pazim na to gdje ga pustam.
Sto se tice natezanja i loptica koje proizvode zvukove, to je tek donijelo problem. To njima oponasa plijen, a ono cvicanje je glasanje pljena kad ga se docepa. Tako da smo mi sa tim prestali, osim kad decko nece da dodje onda je zvuk loptice u akciji
Mozda se s vremenom privikne na njih, ali nje nemoguce da se nikada nece priviknuti, i tog trebas biti svijesna.
Gledala sam jedan video istina sa kokosima no dobro. Kavez je bio na stolu, a pas na uzici, otvorili su kavez i kokosi su bile na stolu. Ona je preusmjeravala fokus na sebe hranom i tako par tjedana svaki dan, dok pas nije prestao gledati u njih. Potom ih je spustila dolje kod psa i isto radila par tjedana. Nakon tog je pustila psa i kokosi skupa. Nije im nista napravio, mada se ja u to za svog nikada ne bi pouzdala
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:27   #2614
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Ja imam pesa kojemu su napete kokosi
Nema sto nisam probala, ali njemu je kokos i dalje vaznija od bilo cega.
Ja sam se jednostavno pomirila da mu je lovacki nagon prevelik i pazim na to gdje ga pustam.
Sto se tice natezanja i loptica koje proizvode zvukove, to je tek donijelo problem. To njima oponasa plijen, a ono cvicanje je glasanje pljena kad ga se docepa. Tako da smo mi sa tim prestali, osim kad decko nece da dodje onda je zvuk loptice u akciji
Mozda se s vremenom privikne na njih, ali nje nemoguce da se nikada nece priviknuti, i tog trebas biti svijesna.
Gledala sam jedan video istina sa kokosima no dobro. Kavez je bio na stolu, a pas na uzici, otvorili su kavez i kokosi su bile na stolu. Ona je preusmjeravala fokus na sebe hranom i tako par tjedana svaki dan, dok pas nije prestao gledati u njih. Potom ih je spustila dolje kod psa i isto radila par tjedana. Nakon tog je pustila psa i kokosi skupa. Nije im nista napravio, mada se ja u to za svog nikada ne bi pouzdala
Ma to ti je skroz normalno, naročito jer je riječ o haskiju. Naš samojed isto ima potrebu loviti i sklon je naganjanju svega ali evo još nije ništa ulovio. U dijelovima gdje nema prometa a on ode za lisicom, pustim ga neka se igra a ako je u visokorizičnom području, npr na ulasku u šumu onda počnem oponašati da tjeram mačku, odmah sve ostavlja i dolijeće u pomoć.
Naučiš se na to da ti je pas lovac, samo treba vremena. Moj je noćas uz ridgebacka i biglicu prvi nanjušio neprijatelja-lisicu i otišao u lov, ovo dvoje mu se pridružilo nakon sigurno minute.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 13:50   #2615
Mislim da je ovo ok tema za pitati preporuke - koje su najbolje škole za pse u Zagrebu?

Imamo mješanku staru pet godina. Nađena je kad je imala samo tjedan dana, i iskreno, od prvog dana smo imali problema s njom (tj. sestra i njen bivši dečko, ja sam do prije godinu dana studirala i viđala je svakih par tjedana). Tvrdoglava je ko mazga. Naravno, bilo je jako puno faktora tu zbog kojih su stvari otišle van kontrole, ali ne bih u detalje s tim. Pogriješili smo svi u odgoju i svemu, neću lagati. No, daleko smo stigli i od, do prije 2-3 godine, katastrofalne situacije, gdje su postojale dvije osobe u kući - sestra i ja, koje su bile jedine osobe koje se ne boje i koje rade s njom. Nakon dugotrajnog rada i muke s njom i njenim reagiranjem na sve, sad možemo reći da je dobra u šetnji, da ne uništava namještaj, i da je se ukućani napokon ne boje i ne misle da je stvarno vuk Ostao je, doduše, cijeli spektar drugih problema, od toga da na druge pse reagira ili genijalno ili katastrofalno (uglavnom ovisi o drugom psu), da neke ljude toliko voli da im se popne na glavu i ne može se iskontrolirati u tim situacijama (a poprilično je velika, i nerijetko ih izgrebe), da se PANIČNO boji veterinara, do toga da u situacijama kad zna da je napravila nešto što ne smije ili jednostavno ne želi ići kući iz šetnje gdje bude puštena (uglavnom su to izleti na neka jezera itd.), ne želi doći ni pod koju cijenu.
Sada su se neke stvari napokon posložile, i sestra i ja smo odlučile da ćemo je povesti u Zagreb s nama, i, ovaj puta probleme riješiti uz pomoć stručnjaka, jer ne želimo pogriješiti (ponovno) u najbitnijem dijelu. Mislim da bi s njom za početak definitivno trebao individualni rad, jer za neke situacije jednostavno ne znamo kako će reagirati. Budući da nismo iz Zagreba i ne znamo nikoga, odlučila sam pitati ovdje za savjete.
Hvala vam unaprijed

Znam da će vjerojatno netko pitati, pa da odmah kažem - da, sterilizirana je.
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:04   #2616
Quote:
milas_lacrymosa kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo ok tema za pitati preporuke - koje su najbolje škole za pse u Zagrebu?

Imamo mješanku staru pet godina. Nađena je kad je imala samo tjedan dana, i iskreno, od prvog dana smo imali problema s njom (tj. sestra i njen bivši dečko, ja sam do prije godinu dana studirala i viđala je svakih par tjedana). Tvrdoglava je ko mazga. Naravno, bilo je jako puno faktora tu zbog kojih su stvari otišle van kontrole, ali ne bih u detalje s tim. Pogriješili smo svi u odgoju i svemu, neću lagati. No, daleko smo stigli i od, do prije 2-3 godine, katastrofalne situacije, gdje su postojale dvije osobe u kući - sestra i ja, koje su bile jedine osobe koje se ne boje i koje rade s njom. Nakon dugotrajnog rada i muke s njom i njenim reagiranjem na sve, sad možemo reći da je dobra u šetnji, da ne uništava namještaj, i da je se ukućani napokon ne boje i ne misle da je stvarno vuk Ostao je, doduše, cijeli spektar drugih problema, od toga da na druge pse reagira ili genijalno ili katastrofalno (uglavnom ovisi o drugom psu), da neke ljude toliko voli da im se popne na glavu i ne može se iskontrolirati u tim situacijama (a poprilično je velika, i nerijetko ih izgrebe), da se PANIČNO boji veterinara, do toga da u situacijama kad zna da je napravila nešto što ne smije ili jednostavno ne želi ići kući iz šetnje gdje bude puštena (uglavnom su to izleti na neka jezera itd.), ne želi doći ni pod koju cijenu.
Sada su se neke stvari napokon posložile, i sestra i ja smo odlučile da ćemo je povesti u Zagreb s nama, i, ovaj puta probleme riješiti uz pomoć stručnjaka, jer ne želimo pogriješiti (ponovno) u najbitnijem dijelu. Mislim da bi s njom za početak definitivno trebao individualni rad, jer za neke situacije jednostavno ne znamo kako će reagirati. Budući da nismo iz Zagreba i ne znamo nikoga, odlučila sam pitati ovdje za savjete.
Hvala vam unaprijed

Znam da će vjerojatno netko pitati, pa da odmah kažem - da, sterilizirana je.
Moja topla preporuka je UrbanPet. Nazovi, dogovorite konzultacije pa vidi, nama je jako pomogla.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 21:30   #2617
Hvala puno, vidit ćemo
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 19:19   #2618
Kako psa najlakse nauciti da obavlja nuzdu na jednom mjestu.

Kupio sam pelene,i kapi,nakapam kapi na pelenu,on dodje i svu pelenu rastrga.

Posto je dvoriste veliko pa mi stvara problem.
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 19:41   #2619
Ne trebaju ti kapi nego mokracom od psa namoci pelenu i ostavi je tamo gdje najcesce obavlja nuzdu. Svaki put kad tamo obavi nagradi ha i vremenom pomici pelenu premalokaciji gdje zelis da pisa.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 21:35   #2620
Quote:
somersby1 kaže: Pogledaj post
Kako psa najlakse nauciti da obavlja nuzdu na jednom mjestu.

Kupio sam pelene,i kapi,nakapam kapi na pelenu,on dodje i svu pelenu rastrga.

Posto je dvoriste veliko pa mi stvara problem.
Ako nuždu obavlja u dvorištu, ne treba ti pelena. Možeš pokušsti s kapima, a možeš ga i, kad primijetiš da mu se pripiškilo, navabiti na mjesto koje si zamislio kao "pišaonicu" pa ga pohvaliti i nagraditi ako to obavi tamo gdje treba. Ako je kujica, imaš šance da uspiješ, ali kao je mužjak, teško: muški su skloniji obilježavanju, iako to ni kod kuja nije isključeno. Velika nužda nešto je drugo - to ćeš ionako pokupiti pa će se lakše naviknuti na jedno mjesto.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.