Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 19:44   #81
Quote:
Nickiannita kaže: Pogledaj post
Kao stvoreno za introverte.
nije u tome point. kad se piše ima se par sekunda više, za prić bliže - pod uslovom da je čovik pismen.
Morlah is offline  
Old 05.11.2014., 19:57   #82
Quote:
Morlah kaže: Pogledaj post
nije u tome point. kad se piše ima se par sekunda više, za prić bliže - pod uslovom da je čovik pismen.

Izmedju ostalog i to. Dodala bih da je stvar i u jednodimenzionalnosti interakcije. Eliminirano je sve sto inace utjece na percepciju sugovornika: govor tijela, izgled i sl.
Zaboravila sam o cemu tocno govorimo..., pisanju ili video komunikaciji?

Ako je komunikacija pisanjem kao ova ovdje, onda, radi jednodimenzionalnosti, moze imati i suprotan ucinak: laksu i detaljniju komunikaciju ali i vrlo suzenu sliku sugovornika.
Nicki is offline  
Old 06.11.2014., 00:26   #83
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
To je onda "one night stand" - seks za jednu noc.

"Night stand" je nocni ormaric.

Da, moguce da je mislila da od 9 - 6 radi i onda izlazi i tu joj se nudi seks za jednu noc, ali se jos ne misli u to upustati, jer smatra da nije u dobroj formi.

E sad, kad kaze da nije u dobroj formi - jeli htjela reci da nije u kondiciji da izdrzi maratonski seks za jednu noc, ili je htjela reci da smatra da ne izgleda dovoljno dobro brz odjece...???

Ma zezam se malo, inace mi se svidja post
nisam znala su night stands nocni ormarici?
jel onda one night stand ustvari znaci jedan noćni ormaric?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Old 06.11.2014., 16:06   #84
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
nisam znala su night stands nocni ormarici?
jel onda one night stand ustvari znaci jedan noćni ormaric?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 06.11.2014., 18:24   #85
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
nisam znala su night stands nocni ormarici?
jel onda one night stand ustvari znaci jedan noćni ormaric?
znači jebe se uvijek samo jedan ormarić na noć, a?

dobro da se o tome raspravlja na temi o depri ...tama paše
DrSigmundFreud is offline  
Old 07.11.2014., 16:16   #86
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
nisam znala su night stands nocni ormarici?
jel onda one night stand ustvari znaci jedan noćni ormaric?
Značenje ovisi o dužini stanke između riječi. Ako je duža ili kraća između riječi "one" i "night" od stanke između riječi "night" i "stand".

(one night) stand
one (night stand)

Hello Operator is offline  
Old 07.11.2014., 17:01   #87
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
znači jebe se uvijek samo jedan ormarić na noć, a?

srecom u njemackom nema tih zabuna.


Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Značenje ovisi o dužini stanke između riječi. Ako je duža ili kraća između riječi "one" i "night" od stanke između riječi "night" i "stand".

(one night) stand
one (night stand)

aha kuzim sad
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Old 07.11.2014., 17:45   #88
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post

srecom u njemackom nema tih zabuna.




aha kuzim sad
No, noćini ormarić se piše skupa - nightstand.
Hello Operator is offline  
Old 09.11.2014., 19:05   #89
bitno da smo rijesili temu ormarica nije nigdje uvijek lako, i samo se treba pokusavat drzat glavu uspravno.

I ako gledas pozitivno, nemas dugorocnih problema, samo kratkorocne. Idem doma u 12om mjesecu, u 11om i 12om mi stizu dragi ljudi.

prosli tjedan su dosli bivsi kolege u moj grad, ovaj tjedan kolegica privatno, i tak. I danas sam bila s bivsim kolegom i zenom mu na kavi, i viberirala se s frendicom koja je rodila, i drugom koja bude. Iskreno, stvarno mislim da je moguce u svakoj situaciji biti orijentiran na pozitivno ili negativno.

To sto netko nije uz mene fizicki je jedino ogranicenje ako imamo neke tjelesne night stand potrebice :-) tako da ce mi to mozda smetati u buducnosti, sad ne.
Tutankhamon is offline  
Old 09.11.2014., 19:18   #90
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post

srecom u njemackom nema tih zabuna.




aha kuzim sad
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 18.11.2014., 15:42   #91
Ovaj vikend sam bio u Zagrebu i vidio sam da nemam za cim da zalim sto sam napustio Hrvatsku. Kao prvo nitko od prijatelja nije imao vremena za mene da se vidimo, neki cak nisu ni na pozive i poruke odgovarali. Sreo sam i bivsu djevojku, bolje da nisam.
asusf5sl is offline  
Old 19.11.2014., 06:34   #92
Quote:
asusf5sl kaže: Pogledaj post
Ovaj vikend sam bio u Zagrebu i vidio sam da nemam za cim da zalim sto sam napustio Hrvatsku. Kao prvo nitko od prijatelja nije imao vremena za mene da se vidimo, neki cak nisu ni na pozive i poruke odgovarali. Sreo sam i bivsu djevojku, bolje da nisam.
Zavist?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 19.11.2014., 08:35   #93
Quote:
asusf5sl kaže: Pogledaj post
Ovaj vikend sam bio u Zagrebu i vidio sam da nemam za cim da zalim sto sam napustio Hrvatsku. Kao prvo nitko od prijatelja nije imao vremena za mene da se vidimo, neki cak nisu ni na pozive i poruke odgovarali. Sreo sam i bivsu djevojku, bolje da nisam.
A kaj, trebali bi ti se klanjati kaj si malo svratio u ZG? Jel mislis da si bolji i pametniji kaj si otisao van, a oni ostali u ZG??
Ljudi imaju svoje zivote i to je tvoj problem kaj ti mislis da bi svi trebali prestat sa svime kaj rade u zivotu da se vide sa tobom.

I itekako imas za cime zaliti zaliti ali to ces vjerojatno shvatiti za par godina.
Gaad is offline  
Old 19.11.2014., 09:55   #94
Ne mislim da bi sada svi prijatelji trebali organizirati veliki party sto je on dosao za vikend , no ...bas da se nema vremena za kratku kavicu ( a znam da je kavica obicaj u HR ) ili sto je jos gore , niti se ne javiti dojucerasnjem prijatelju na telefon ....strasno !
Kada sam zivjela u Hr i dolazila kuci u Halden za praznike ili godisnji , redovito sam se vidjala sa rodjacima i prïjateljima ,potpuno normalno da se pozelimo jedni drugih ako se ne vidjamo redovito kao ranije.
po mom skromnom misljenju , za takvim "krasnim prijateljima"zaista ne treba noto zaliti, nego ici dalje u zivotu i u novoj zemlji naci nove ljude .
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Old 19.11.2014., 09:56   #95
Ne mislim da bi sada svi prijatelji trebali organizirati veliki party sto je on dosao za vikend , no ...bas da se nema vremena za kratku kavicu ( a znam da je kavica obicaj u HR ) ili sto je jos gore , niti se ne javiti dojucerasnjem prijatelju na telefon ....strasno !
Kada sam zivjela u Hr i dolazila kuci u Halden za praznike ili godisnji , redovito sam se vidjala sa rodjacima i prïjateljima ,potpuno normalno da se pozelimo jedni drugih ako se ne vidjamo redovito kao ranije.
Po mom skromnom misljenju , za takvim "krasnim prijateljima"zaista ne treba niti zaliti, nego ici dalje u zivotu i u novoj zemlji naci nove ljude .
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Old 19.11.2014., 10:55   #96
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
A kaj, trebali bi ti se klanjati kaj si malo svratio u ZG? Jel mislis da si bolji i pametniji kaj si otisao van, a oni ostali u ZG??
Ljudi imaju svoje zivote i to je tvoj problem kaj ti mislis da bi svi trebali prestat sa svime kaj rade u zivotu da se vide sa tobom.

I itekako imas za cime zaliti zaliti ali to ces vjerojatno shvatiti za par godina.

Ne razumijemo se. Ja to uopce nisam ocekivao. Ali ako smo se do prije par mjeseci druzili intenzivno ocekivao sam makar da mi neke osobe mogu odgovoriti na poruku a ne ignorirati. Mislim da je fer i lijepo od mene sto sam im se javio kad sam dosao. U buduce to necu vise ciniti ako netko mene moze otpisati iz svog zivota mogu i ja njega.
asusf5sl is offline  
Old 19.11.2014., 13:18   #97
Quote:
asusf5sl kaže: Pogledaj post
Ne razumijemo se. Ja to uopce nisam ocekivao. Ali ako smo se do prije par mjeseci druzili intenzivno ocekivao sam makar da mi neke osobe mogu odgovoriti na poruku a ne ignorirati. Mislim da je fer i lijepo od mene sto sam im se javio kad sam dosao. U buduce to necu vise ciniti ako netko mene moze otpisati iz svog zivota mogu i ja njega.
Bar sad znas ko su ti pravi prijatelji i vidis da nisi nista izgubio odlaskom u inostranstvo.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 19.11.2014., 13:20   #98
Quote:
Nemesea kaže: Pogledaj post
Ne mislim da bi sada svi prijatelji trebali organizirati veliki party sto je on dosao za vikend , no ...bas da se nema vremena za kratku kavicu ( a znam da je kavica obicaj u HR ) ili sto je jos gore , niti se ne javiti dojucerasnjem prijatelju na telefon ....strasno !
Kada sam zivjela u Hr i dolazila kuci u Halden za praznike ili godisnji , redovito sam se vidjala sa rodjacima i prïjateljima ,potpuno normalno da se pozelimo jedni drugih ako se ne vidjamo redovito kao ranije.
Po mom skromnom misljenju , za takvim "krasnim prijateljima"zaista ne treba niti zaliti, nego ici dalje u zivotu i u novoj zemlji naci nove ljude .
Pravi prijatelji ce te docekati na aerodromu. Bar su takvi oni koje ja smatram prijateljima i rodbinom.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 19.11.2014., 15:01   #99
Gaad,napisao si da će on itekako žaliti za par godina...meni jednostavno nije jasno za čime?
Očito je u Hr bilo loše kad je čovjek otišao živjeti u inozemstvo, eto sad je očito da je imao i " divne vjerne prijatelje"koji su toliko sada od 0-24 zauzeti da neki nemaju niti vremena javiti se na telefon.
Hoće li mu možda nedostajati strah od otkaza ako je radio,strah od neplacenog posla, itd ima toga.
Možda s vremenom i nastaje neka nostalgija, istina, no vjerojatno za starim vremenima, jer mjesto a pogotovo ljudi se mijenjaju
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Old 19.11.2014., 15:05   #100
Quote:
Nemesea kaže: Pogledaj post
Gaad,napisao si da će on itekako žaliti za par godina...meni jednostavno nije jasno za čime?
Očito je u Hr bilo loše kad je čovjek otišao živjeti u inozemstvo, eto sad je očito da je imao i " divne vjerne prijatelje"koji su toliko sada od 0-24 zauzeti da neki nemaju niti vremena javiti se na telefon.
Hoće li mu možda nedostajati strah od otkaza ako je radio,strah od neplacenog posla, itd ima toga.
Možda s vremenom i nastaje neka nostalgija, istina, no vjerojatno za starim vremenima, jer mjesto a pogotovo ljudi se mijenjaju
Ni meni to nije jasno. Mozda se ovaj vrati pa nam to malo pojasni.

Ma ako ti je negdje lijepo, nema tu nostalgije. Neki ljudi (koji nisu nigdje uspjeli otici) se time samo tjese.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.