Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 08:48   #1181
Pitaju Vucica: A sto ste vi njemu rekli?
Kaze Vucic: Ja sam mu rekao da su dirnuli u teritorijalni integritet Srbije
Pita novinar: A sta vam je on na to rekao?
Kaze Vucic: Nista, hladnokrvno, ja sam tebi prenio sta je poruka amerike i to je to.
Hahahahhah

Mislim, ti srbi su teske budale...kače se oni sa svima, dok ne dobiju po pi... pa onda kmece kako su zrtve. Oni nemaju utjecaja ni u svojoj drzavi, a mos mislit kako ce ih netko pitati u svijetu jel smijemo nabavit neko oruzje. Pa dok su nama srali za te dalekomente rakete, Sumadija im je skoro bila spremna i testirana. Kao da to ameri nisu znali??? Pa nisu oni glupi.

Nas su ameri vec povukli za usi kao i ostale da moramo izdvajat duplo vise za vojsku. Pa u sta da utucemo tih jos cxa 4 mlrd kuna? Necemo valjda sve u place? Pa jasno je ko dan da to znaci da moramo nabavit neko oruzje. A istini za volju skoro sve je defanzivno i nama fale osnove kao npr PZO da mozemo normalno fukcionirat kao vojska. Di su jos ostale stvari za npr mornaricu? Dakle, mi i sa 2% gdp-a cemo trebat godine i godine ulaganja, da se mozemo nazvat ozbiljnom vojskom, jer smo vise manje sve rastrajbali, od onoga i sto smo imali.

Sto se tice nekog rata...srbi bi opet krenuli u rat, da imaju sa cime. A kod nas ljudi bjeze od rata, jer su vidjeli, da dok su jedni ginuli, drugi su spremali dijamante u kofere. Imamo na obje strane demotivaciju.
Sto vise oruzja isto znaci da u slucaju rata, ce na njihovoj strani biti puno mrtvih. A kada mrtvacke vrece krenu dolazit, onda se javnost pocinje okretat od rata. Ne mozes prodavat pricu o nekakvom nebeskom narodu koji je nepobjediv
Jos jednu stvar je rekao Vucic...oko 90% robne razmjene je sa europom i regijom. Da njima zapad lupi samo sakncije, oni bi se trenutno raspali i umrli od gladi uz dug od 24 mlrd dolara. Narod bi razapeo Vucica.
Skup svih tih cinjenica cini da rata nema. Ali rusi, kao sto su javno priznali, da su oni nagovorili okolne drzave da napadnu Izrael u sestodnevnom ratu (ako se dobro sjecam), tako oni ohrabruju Dodika, da prica o odvajanju RS od Bosne. Samo kao sto su okolne drzave naj.... od židova, za sto je ruse kasnije bolio k..., tako ce i u tom mozda potencijalnom sukobu, kad ta gamad sa istoka opet dobije po lamprnji, kmecat kako su zrtve.
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:55   #1182
Quote:
falkone kaže: Pogledaj post
Pitaju Vucica: A sto ste vi njemu rekli?
Kaze Vucic: Ja sam mu rekao da su dirnuli u teritorijalni integritet Srbije
Pita novinar: A sta vam je on na to rekao?
Kaze Vucic: Nista, hladnokrvno, ja sam tebi prenio sta je poruka amerike i to je to.
Hahahahhah

Mislim, ti srbi su teske budale...kače se oni sa svima, dok ne dobiju po pi... pa onda kmece kako su zrtve. Oni nemaju utjecaja ni u svojoj drzavi, a mos mislit kako ce ih netko pitati u svijetu jel smijemo nabavit neko oruzje. Pa dok su nama srali za te dalekomente rakete, Sumadija im je skoro bila spremna i testirana. Kao da to ameri nisu znali??? Pa nisu oni glupi.

Nas su ameri vec povukli za usi kao i ostale da moramo izdvajat duplo vise za vojsku. Pa u sta da utucemo tih jos cxa 4 mlrd kuna? Necemo valjda sve u place? Pa jasno je ko dan da to znaci da moramo nabavit neko oruzje. A istini za volju skoro sve je defanzivno i nama fale osnove kao npr PZO da mozemo normalno fukcionirat kao vojska. Di su jos ostale stvari za npr mornaricu? Dakle, mi i sa 2% gdp-a cemo trebat godine i godine ulaganja, da se mozemo nazvat ozbiljnom vojskom, jer smo vise manje sve rastrajbali, od onoga i sto smo imali.

Sto se tice nekog rata...srbi bi opet krenuli u rat, da imaju sa cime. A kod nas ljudi bjeze od rata, jer su vidjeli, da dok su jedni ginuli, drugi su spremali dijamante u kofere. Imamo na obje strane demotivaciju.

Jos jednu stvar je rekao Vucic...oko 90% robne razmjene je sa europom i regijom. Da njima zapad lupi samo sakncije, oni bi se trenutno raspali i umrli od gladi uz dug od 24 mlrd dolara. Narod bi razapeo Vucica.
Skup svih tih cinjenica cini da rata nema. Ali rusi, kao sto su javno priznali, da su oni nagovorili okolne drzave da napadnu Izrael u sestodnevnom ratu (ako se dobro sjecam), tako oni ohrabruju Dodika, da prica o odvajanju RS od Bosne. Samo kao sto su okolne drzave naj.... od židova, za sto je ruse kasnije bolio k..., tako ce i u tom mozda potencijalnom sukobu, kad ta gamad sa istoka opet dobije po lamprnji, kmecat kako su zrtve.
Previše energije gubiš na Vučića koji nije ništa. Možda bi trebao shvatiti da on isključivo marketinški koristi našu modernizaciju i opravdava neku njihovu nabavu. Pa i njemu je jasno da ulaskom u rat s RH u ratu je sa NATO i potpuno je svejedno iz koje članice NATO če mu doletiti ATACMS ili krstareći sa mora.
On nemože ništa spriječiti i svaka daljnja rasprava o tome je bespredmetna.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:03   #1183
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Pa do kad deco?

Nama su tri petoljetke najmanje otvorena vrata za sve što hoćemo, i mi sve što hoćemo i nabavimo, sukladno spremnosti na plaćanje istoga. Stolu pri kojem se razgovara o nabavama za OSRH nekakva Srbija ne može ni prismrditi, kamoli reći nešto. Srbija na nabave za OSRH ima daleko manje utjecaja nego ovaj forum koji ga nema.

Znači okanite se baljezganja lidera regijona samo jedna stvar nas sprječava u nabavi koječega- što nismo spremni platiti račun.

A za sve "obožavatelje" lidera regijona strpite se, pravo kmečanje tek predstoji, nabavite zaštitnu slušnu opremu mogli bi lako oglušiti od kuknjave, jecanja, vriske i kmečanja
U potpunosti se slažem. Nakon ovoga treba staviti točku.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:14   #1184
Vama sve treba crtat...boli mene uvo za tog majmuna...ali njega spominjem, jer je on pravo olicenje srpskog naroda ili bolje receno plemena. I kada spominjes srbe, najbolje je spomenuti njega.
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:08   #1185
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
Na to sam već odgovorio u prijašnjim postovima. Ponoviti ću; Srbija nemože utjecati na nabavu M270 MLRS nikako. Stvar je da smo mi u pregovorima za taj lanser i projektile 270 mm ali novinari su ubacili ATACMS. Ako idemo dalje, s obzirom na srpski raketni sistem šumadija čiji projektili navodno imaju domet do 300 km, za ATACMS su nam otvorena vrata bez ikakvih problema. Malo su prviše novinari digli prašinu oko toga.
Sve pet. Imaš pravo na svoje mišljenje i to respektiram.

Međutim, ja razlikujem donacije od akvizicije. Donacije jesu politički uvjetovane, akvizicije nisu. Po kuloarima sam načuo da je Vučić svojevremeno prošle godine rekao Amerikancima da postoji mogućnost da Srbija uđe u NATO, ali da to ne može dok god NATO naoružava "neprijateljski nastrojene komšije". Tu je mislio na Hrvate, a Amerikancima je kao jamstvo ozbiljnosti ideje približavanja Srbije NATO dao riječ da neće uspjeti ubojstvo crnogorskog premijera čime bi se spriječio ulazak Crne gore u NATO. Time su Amerikanci jednostavno usporili proces donacije M270 Hrvatskoj, te dali Vučiću vremena da pripremi svoje Srbe za promjenu priče i postupno priklanjanje NATO savezu. Rusi su bili bjesni, oni su tada usporili dostavljanje donacije aviona Srbiji, zato jer nisu htjeli da Crna gora uđe u NATO. Previše su kapitala uložili u Crnoj gori, i to im nikako nije odgovaralo. Nakon nekog vremena, poboljšanja odnosa Rusije i Srbije, isporuke ruske donacije Migova Srbiji, Amerikanci su uvidjeli da ih Srbi samo vuku za nos i Hoyt je to jednostavno skratio i pitao Vučića na koju će batinu/stolicu sjesti, američku ili rusku. Dobro se oni razumiju međusobno, obojici su poznati gej krugovi i značenje tog izraza. Sad je samo pitanje vremena, jer sat radi tikataka a vrijeme nije na srpskoj strani. Ako Amerikanci uvide da nema ništa od dobivanja Srbije mirnim putem preko Vučića, Vulina i Dačića, ići će drugim metodama. Zasad kako stvari stoje, još će se natezati po tom pitanju. Stoga će još uvijek procesi donacija biti usporeni, a procesi akvizicija neće.

Da je RH kojim slučajem jasno i otvoreno kupovala ATACMS sustav kao akviziciju na M270, onda bi to bilo točno da na to Srbija ne bi mogla utjecati. Ali ako RH očekuje donacije od SAD, onda mora biti spremna čekati ukoliko donor tu donaciju koristi u međunarodnoj politici za igre "mrkve i batine" prema trećim državama.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 12:08   #1186
U regionalnoj smo temi emisije Novi dan u petak kod Tihomira Ladišića ugostili urednika časopisa Defender, Marka Ćustića. Razgovaralo se o namjeri Hrvatske da nabavi balističke rakete.

"Riječ je o raketnom sustavu, koji ispaljuje balističke rakete, dakle radi se o 12 raketa na jednom oklopnom vozilu puta x vozila, i one se isplajuju i do 120 km, ovisno o modelu. Nose bojeve glave, najčešće imaju kasetnu municiju i namijenjena je za zaustavljanje neprijateljskih prostora", opisao je Ćustić.

"Bitan je taj veliki domet, a Srbiju to brimne jer nema adekvatan odgovor na takvu prijetnju", komentirao je.

Podsjećamo, srbijanski premijer Aleksandar Vučić pozvao je u četvrtak zemlje u regiji da se ne naoružavaju i poručio kako će i Srbija voditi računa o vlastitoj zaštiti, ustvrdivši kako je zamolio Ameriku da Hrvatskoj ne isporučuje oružje. Više o tome možete pronaći OVDJE.

"Cilj je Hrvatske zastrašivanje Srbije, jer je američki interes da Srbija zna da se mora odlučiti za zapad. Ovo je samo jedan od koraka koje Amerika čini da Srbiju vuče prema europskim integracijama", smatra Ćustić.

"Oni su svjesni da je neupitno kretanje prema zapadu i postepeno priključivanje zapadnom, euroatlantskom vlaku, a opet imaju važne proruske faktore - jedan je srpska pravoslavna crkva, a drugi su najmoćniji tajkuni koji su zainteresirani za izvoz u Rusiju."

Rekao je i kako BiH ima dugu tradiciju proizvodnje streljiva, a Srbija industriju koja je nekad bila strahovito jaka, a sada se malo u nju ulaže, a i ljudi koji tamo rade su nezadovoljni time.

"Hrvatska mora sudjelovati u obavezama koje je preuzela ulaskom u NATO"

http://hr.n1info.com/a95601/Svijet/R...si-Srbiju.html


08.01.2016 Dotični "nounar" hladno u kameru sveudilj pučanstvu objavljuje :

"Hevatska je dobila sustav M270 da bi zastrašivala Srbiju i prisilila je na odluku pristuma zapadnoj alijansi !!!

:klap: :klap:

Nikad nitko nije objavio demanti ovog djetinjastog nastupa dotičnog analizatora !
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 13:20   #1187
Čini se da od toga neće biti ništa, ako je i postojala ideja uspješno je minirana lupetanjem o Nišu i sl... Međutim RH će u budućnosti morati pronaći zamjenu za postojeće sisteme... A tu mi se kao vjerojatno jeftinije rješenje od M270 trenurno poželjnom alternativom čini Lynx http://www.imisystems.com/wp-content...17/01/LYNX.pdf

Moglo bi nam biti zanimljivo da može ispaljivati različite vrste raketa, od ovih "glupih" koje koristimo sada, pa do Predator Hawk... http://www.imisystems.com/wp-content...TOR-HAWK-1.pdf
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 15:14   #1188
Iako je ovo nevezano uz temu, ali ono znatiželjan sam, volio bi čuti od iskusnih kako točno itd .
Buduči da je srbija okružena sa NATO članicama, i recimo da već imaju sustav S300 pa teoretski recimo da je imala srbija 1999 godine taj sustav kako bi Nato reagirao ???

Na srpskim sajtovima se hvale da Nato nebi napadao srbiju, ali ja mislim da nije sustav S300 toliko svemoguč. Evo naprimjer sustav ima ograninečn broj raketa, kad ih potrošiš onda nemaš ništa .
Drugo, zar Nato nebi slao rakete koji imitiraju tj oponašaju zrakoplove ??? U cilju da srbija ispuca sve što ima pa da onda šalju zrakoplove ??? Nisam dosta upoznat sa tom temom, totalni sam amater.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 15:24   #1189
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Iako je ovo nevezano uz temu, ali ono znatiželjan sam, volio bi čuti od iskusnih kako točno itd .
Buduči da je srbija okružena sa NATO članicama, i recimo da već imaju sustav S300 pa teoretski recimo da je imala srbija 1999 godine taj sustav kako bi Nato reagirao ???

Na srpskim sajtovima se hvale da Nato nebi napadao srbiju, ali ja mislim da nije sustav S300 toliko svemoguč. Evo naprimjer sustav ima ograninečn broj raketa, kad ih potrošiš onda nemaš ništa .
Drugo, zar Nato nebi slao rakete koji imitiraju tj oponašaju zrakoplove ??? U cilju da srbija ispuca sve što ima pa da onda šalju zrakoplove ??? Nisam dosta upoznat sa tom temom, totalni sam amater.
Nema nepobjedivog sustava, pa tako ni S-300.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 19:16   #1190
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Čini se da od toga neće biti ništa, ako je i postojala ideja uspješno je minirana lupetanjem o Nišu i sl... Međutim RH će u budućnosti morati pronaći zamjenu za postojeće sisteme... A tu mi se kao vjerojatno jeftinije rješenje od M270 trenurno poželjnom alternativom čini Lynx http://www.imisystems.com/wp-content...17/01/LYNX.pdf

Moglo bi nam biti zanimljivo da može ispaljivati različite vrste raketa, od ovih "glupih" koje koristimo sada, pa do Predator Hawk... http://www.imisystems.com/wp-content...TOR-HAWK-1.pdf
Biti će, ne beri brigu, plan je bio krenuti kad se završi sa haubićima, ali nounari se dovatili i eto.. Stručna nanaliza gratis uz Modru Lastu učinila svoje na bespućima interneta.
jedini problem s MLRS u HR biti će posprdne količine.


Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Iako je ovo nevezano uz temu, ali ono znatiželjan sam, volio bi čuti od iskusnih kako točno itd .
Buduči da je srbija okružena sa NATO članicama, i recimo da već imaju sustav S300 pa teoretski recimo da je imala srbija 1999 godine taj sustav kako bi Nato reagirao ???

Na srpskim sajtovima se hvale da Nato nebi napadao srbiju, ali ja mislim da nije sustav S300 toliko svemoguč. Evo naprimjer sustav ima ograninečn broj raketa, kad ih potrošiš onda nemaš ništa .
Drugo, zar Nato nebi slao rakete koji imitiraju tj oponašaju zrakoplove ??? U cilju da srbija ispuca sve što ima pa da onda šalju zrakoplove ??? Nisam dosta upoznat sa tom temom, totalni sam amater.
Srbija je i ovako pobedila ceo NATO, a sa s -300 bi još i više.

Da je otađbina kojim slučajem imala S-300 i dan danas bi se čudili kako bre se radar pokvario, kao i za MIG 29, najbolji vazduhoplov u vascela vasiona. Odgojno bi ih nalupali svejedno, s jednakim skorom. Otađbina bi i dalje bila jedina država koja je kapitulirala isključivo pod zračnim udarima. Čestitke otađbini. A due credit when credit is due, rekli bi Američani...
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 00:21   #1191
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Drugo, zar Nato nebi slao rakete koji imitiraju tj oponašaju zrakoplove ??? U cilju da srbija ispuca sve što ima pa da onda šalju zrakoplove ??? Nisam dosta upoznat sa tom temom, totalni sam amater.
Nema raketa koje oponasaju zrakoplove. Posalje se prastare Tomahawke, pa neka ih ruse sa S300, cija je cijena rakete veca od cijene Tomahawk-a.

Za extra zabavu ide simultano HARM u S300 radar. Ako ga iskljuce HARM ide i dalje po inerciji na zadnji polozaj. Znaci moraju sklopiti radar za S300 i bjezat dalje gdje nece grunut. Dok se iskljuceni radar vozi S300 ne radi i ranjiv je na napade bilo cime. Recimo F-16 sa najprimitivnijim bombama ga rasturi.

OK, kao u Siriji pokriju S300 za Pantsyr-ima, pa nema prilaza avionima. Samo sta Pantsyr bez pokrova S300 ima daleko manji domet od hrpe zapadnih stand-off municija koje ce ga samljet bez da mu ulaze u domet.

Jos nismo dotakli ECM tematiku.

Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Razgovaralo se o namjeri Hrvatske da nabavi balističke rakete.
Koje? Hwasong?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 10:07   #1192
A sustavi koji oponasaju radare? HARM pamti zadnji polozaj, al sta ako imas puno sustava koji to "laziraju" a su skroz pokretni?
Sta je moguce da cijena jedne rakete s-300 bude vise od Tomahawka?
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 00:15   #1193
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post
A sustavi koji oponasaju radare? HARM pamti zadnji polozaj, al sta ako imas puno sustava koji to "laziraju" a su skroz pokretni?
Sta je moguce da cijena jedne rakete s-300 bude vise od Tomahawka?
A još je bolji detalj ako su tomahawk raketlini pred umirovljenjem onda im ih je jeftinije ispucati kao mamce nego ekološki zbrinuti
Cijene variraju ali osnovna izvozna verzija S-300 rakete košta 1,2mil dolara
A tomahawk block 4 košta ravno 1mil dolara a ameri još imaju i block 3 na skladištu
Onaj sa više love pobjeđuje u ratu cijena ovih raketa je tu negdje cca ali ameri ih štancaju koliko treba a sirija i iran ih ne proizvode nego kupuju a rusima to odgovara

Ispucaju par tomahawka da radari na zemlji zasvijetle i onda F-35 pošalje HARM na zadnju lokaciju radara a uz sve to sateliti i dronovi prate kretanje i pozicije sustava 0-24h
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 07:29   #1194
Jedini problem je što za tu naivnu taktiku znaju i oni na kojima bi bila primjenjena.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 07:40   #1195
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Jedini problem je što za tu naivnu taktiku znaju i oni na kojima bi bila primjenjena.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Osim sto jos nitko nije nasao nacin razlikovanja prijetnje projektila, da a i stari Tomahawk moze nesto raznijeti kao i novi.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 01:03   #1196
Bio je primjer izraelske doktrine za S300 razvijene u vježbama na Cipru....na war in the rocks....i nemrem ga nać više da ga hebeš.

Anyway neku večer su ga upotrijebili na aerodromu mezzah kod Damaska. Izbacili iz službe i modernizirani S200 i pokoji pantsir koji su ih čuvali.

Poanta je poslati dosta dummy dronova koji radarskim odrazom simuliraju krstarece rakete a onda poslati naoružane dronove kada se hvata PZO nižeg dometa na zamjeni municije. Tako je par dronova napravilo dar mar na Mezzahu sa Spike NLOS atgm ovima....i južni Damask je neko vrijeme bio bez PZO-a
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 21:09   #1197
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Poanta je poslati dosta dummy dronova koji radarskim odrazom simuliraju krstarece rakete a onda poslati naoružane dronove kada se hvata PZO nižeg dometa na zamjeni municije. Tako je par dronova napravilo dar mar na Mezzahu sa Spike NLOS atgm ovima....i južni Damask je neko vrijeme bio bez PZO-a
Zanimlijvo. Pitam se koliko kosta 95Ya6 raketa? Harop je $3-4.5mil, Heron, koji nosi Spike oko 4mil. Na prvi pogled se ne isplati, no ako imaju neki jeftini decoy pa Heroni i prezive, a Pantsyr-i ne...

Cini se da je vrijeme za anti-drone lasere. Rusima treba Iron Beam.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 00:16   #1198
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Čini se da od toga neće biti ništa, ako je i postojala ideja uspješno je minirana lupetanjem o Nišu i sl... Međutim RH će u budućnosti morati pronaći zamjenu za postojeće sisteme... A tu mi se kao vjerojatno jeftinije rješenje od M270 trenurno poželjnom alternativom čini Lynx http://www.imisystems.com/wp-content...17/01/LYNX.pdf

Moglo bi nam biti zanimljivo da može ispaljivati različite vrste raketa, od ovih "glupih" koje koristimo sada, pa do Predator Hawk... http://www.imisystems.com/wp-content...TOR-HAWK-1.pdf
Budući da Hrvatska kupuje F-16 Barak od Izraela a Delilah ide na dotični F-16, postoji mogućnost da bi mogli usput nabaviti neku vrstu sustava LYNX. Druga varijanta je uzet Lora sustav (koji je poboljšana verzija M-270 ATACMS rakete) a može se monitirati na obične kamione kako to već imamo s RBS-15 koji ima domet 80km.

Treba vidjeti cijenu, jer ako se ne varam Lora bi mogla biti nešto jeftinija i jednostavnija za održavanje/nabavu nego kombinacija M-270 i ATACMS. A kad već kupujemo od Izraelaca avione, neće smetat ako se kroz par godina u nekoj isporuci i koja raketlina nađe. Zasad teško da će kupovat tako nešto jer je proračun za ovu godinu zatvoren.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 18:14   #1199
Jel stižu ti M270?
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 18:24   #1200
Stižu.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.