Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 20:58   #1261
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
To ne mijenja činjenicu da je SAA danas doživila debakl i poniženje. Da te tako razjebu opkoljene snage iz enklava je prestrašno. I to navodno brane elitne 42.brigada i republikanska garda. Nisu to neki NDFovci. Kako će se dalje odvijati situacija vidit ćemo ali ovo danas je jako loše po SAA.
Je, slažem se da se to prelako i prečesto događa. Još je čudnije da se radi o dobro utvrđenim položajima gdje se front nije pomicao godinama. Moguće da je ovo očajnički pokušaj glavosjeka koji idu na sve ili ništa ali za sada se ne čini tako.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.03.2017., 21:00   #1262
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Vidio bih tebe kako herojski odbijaš val kamiona samoubojica. sigurno bi ako treba i zadnji tamo ostao da zaustaviš napad
Ja bi prvi zbrisao bez daljnjega al kakva je to obavještajna služba u SAA pa posredno i Rusa kad nikako da otkriju što im glavosijeci spremaju. Uvijek ih uhvate špuštenih gaća.
žerac76 is offline  
Old 19.03.2017., 21:03   #1263
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Ovou damasku mi vuče na alepski scenarij probijanja opsade koji je završio teškim debaklom glavosječa.
Koja je ovo faza revolucije?
Andrijakos is offline  
Old 19.03.2017., 21:05   #1264
Quote:
narog kaže: Pogledaj post

jebeni vojni uspjesi i taktika, pošalji 50 kamiona samoubojica pa šta prođe prođe
Sve je dopušteno u ljubavi i ratu.
Ja im samoubojice uopće ne zamjeram. (Protiv vojnih ciljeva)
Andrijakos is offline  
Old 19.03.2017., 21:06   #1265
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Je, slažem se da se to prelako i prečesto događa. Još je čudnije da se radi o dobro utvrđenim položajima gdje se front nije pomicao godinama. Moguće da je ovo očajnički pokušaj glavosjeka koji idu na sve ili ništa ali za sada se ne čini tako.
Nesmetano im kopaju tunele pod guzicama i konstantno im uvaljuju iste fore. Dosadno je više gledati uvijek iste stvari.
Dali su očajnički trzaji ili nisu pokazat će vrijeme. Nadam se da jesu al čini mi se da nisu.
žerac76 is offline  
Old 19.03.2017., 21:07   #1266
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ja bi prvi zbrisao bez daljnjega al kakva je to obavještajna služba u SAA pa posredno i Rusa kad nikako da otkriju što im glavosijeci spremaju. Uvijek ih uhvate špuštenih gaća.
A dronovi, zračno izviđanje, SIGINT - sve je zakazalo

Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Nesmetano im kopaju tunele pod guzicama i konstantno im uvaljuju iste fore. Dosadno je više gledati uvijek iste stvari.
Dali su očajnički trzaji ili nisu pokazat će vrijeme. Nadam se da jesu al čini mi se da nisu.
Što je najgore, ni alkajedaši nisu baš najbistriji i često unaprijed najavljuju "velike stvari", tvitaju i hvale se na sve strane...
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.03.2017., 21:22   #1267
Ova dva su danas bili spearhead of attack
https://twitter.com/IvanSidorenko1/s...50691083935745
Znači dva SVBIEDa i tunel bomba a ne 50.

Navodno krenuo "huge" kontranapad SAA..
žerac76 is offline  
Old 19.03.2017., 21:24   #1268
Iznenadili su tim samoubilackim napadima, ali po vladinim izvorima nije doslo do spajanja s Kabunom. Takoder, protunapad je u tijeku. Prije njima vjerujem jer twiter dihadisti su uvijek prilicno optimisticni i objavljuju osvajanja "unaprijed".
Resurrected is offline  
Old 19.03.2017., 21:33   #1269
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ja bi prvi zbrisao bez daljnjega al kakva je to obavještajna služba u SAA pa posredno i Rusa kad nikako da otkriju što im glavosijeci spremaju. Uvijek ih uhvate špuštenih gaća.
Otkriju oni svašta, od sastanaka vođa koje zbombaju pa do raznih akcija u kojima naprave zasjede. Ali ne možeš sve otkriti, ne postoji savršena vojska, služba i rat u kojem sve ide kao po loju i nema pogrešaka ili koraka nazad.
Ovakvi samoubilački napadi unište liniju obrane i teško je onda momentalno pokrpati rupe. Vjerujem da će SAA brzo vratiti izgubljen teritorij i da će se AL-Qaeda vratiti u mišje rupe u Jobaru uz prilične gubitke, ali žao mi je vojnika kojih je vjerojatno popriličan broj stradao u samoubilačkim napadima.
Na preokret ukazuju vijesti koje dolaze, o opkoljenim alkajedašima u zgradama i napretku SAA.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 19.03.2017., 21:43   #1270
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Otkriju oni svašta, od sastanaka vođa koje zbombaju pa do raznih akcija u kojima naprave zasjede. Ali ne možeš sve otkriti, ne postoji savršena vojska, služba i rat u kojem sve ide kao po loju i nema pogrešaka ili koraka nazad.
Ovakvi samoubilački napadi unište liniju obrane i teško je onda momentalno pokrpati rupe. Vjerujem da će SAA brzo vratiti izgubljen teritorij i da će se AL-Qaeda vratiti u mišje rupe u Jobaru uz prilične gubitke, ali žao mi je vojnika kojih je vjerojatno popriličan broj stradao u samoubilačkim napadima.
Na preokret ukazuju vijesti koje dolaze, o opkoljenim alkajedašima u zgradama i napretku SAA.
Otkriju sklonište vođe a ne mogu otkriti pripreme za tako masivni napad kao što je bija danas? Te pripreme traju prilično dugo i ne moguće ih je sakriti, pogotovo u današnje vrijeme..
žerac76 is offline  
Old 19.03.2017., 22:33   #1271
Taman kad se Asad poveselio da je skršio opoziciju, ona mu je pokucala na vrata, ovi u istočnoj Ghouti su takvi veterani i borci da bi mogli sami osloboditi cijeli Damask
USAisfreedom is offline  
Old 19.03.2017., 23:14   #1272
Pobunjenici nastavljaju napredovati

https://syria.liveuamap.com/en/2017/...lsham-fighters

https://syria.liveuamap.com/en/2017/...-the-militants
Caxito is offline  
Old 19.03.2017., 23:52   #1273
dramite bezveze kao da su dosli do predsjednicke palace. njihov je napredak potpuno nebitan a pozicija im beznadna. Za Damask bi veca prjetnja bila da mu se koja pobunjenicka skupina priblizi izvana. mene vise brine ISIL tamo dole sto se priblizava daari. S obzirom da granice na golanu s izraelom i Jordanom imaju nepresusan izvor ljudstva i naoruzanja + zdravstvenu njegu.
Pacifista is offline  
Old 20.03.2017., 07:34   #1274
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Taman kad se Asad poveselio da je skršio opoziciju, ona mu je pokucala na vrata, ovi u istočnoj Ghouti su takvi veterani i borci da bi mogli sami osloboditi cijeli Damask

They thought they could just attack the Syrian Capital and get away from it?! No, not today, not ever. Today their attack was repelled, they were killed, their skulls were crushed under the tanks, their bodies were burned, and they were introduced to the hell they opened its doors.
This is some of our might, and what comes next will make them think a thousand times before attempting anything against the capital of civilization.
and as we say in Arabic:
"لما الشام تنضام, بيصحى السلاح و الحوار بنام."

Izvor: Syrian Arab Army fbk profil
__________________
Hajduk - znanje, iskustvo, kompetencije, napredak, sportski rezultat
fazan is offline  
Old 20.03.2017., 08:28   #1275
Je li iko pročitao za ono mučenje gdje su vruću vodu ili čaj sasipali na glavu uhvaćenom sirijskom vojniku.
njami njami is offline  
Old 20.03.2017., 08:42   #1276
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Vidio bih tebe kako herojski odbijaš val kamiona samoubojica. sigurno bi ako treba i zadnji tamo ostao da zaustaviš napad
Sve više vjerujem da je problem u tome što se SAA sastoji od mnoštva jedinica koje djeluju svaka za sebe i kojima vladaju lokalni šerifi. Po tome se ne razlikuju puno od vojske terorista. Valjda je takav njihov mentalitet.

https://www.mycity-military.com/Aktu...odina_282.html

Quote:
Problem Sirije je kompleksan, o tome bi se moglo danima pisat ali evo ukratko, ja ne pisem puno po forumima, ali Siriju pratim od prvog dana svaki dan, pratim i jednu i drugu stranu kako bi ima sta bolji uvid u situaciju na terenu... Mi dns imamo situaciju da od Hame do Alepa imamo 100 punkteva koji uzamju novac, ne znam dali se sicas da je prije par tjedana bila nestasica ljekova u Alepu jer kamioni nisu prosli chek point tj. Nije placeno NDF-u...
A u sito vrime zarobljene su ogromne kolicine ljekova koje cuva Liwa - al Quds brigada u svojim skladisitima( isto milicija) i nisu ih raspodjelili po bolnicama. To je samo jedan od primjera a ima ih more. Problem su i krscanske milicije koje takoder imaju veliku autonomiju i kontroliraju svoje podrucje... Situacija na terenu je takva da vise ima milicija nego regularnih snaga, ja cak ocekujem da ce u kasnim fazama rata doc do otvorenog sukoba izmedu milicija i SAA... Evo prije neki dan tip u Hami ili Homsu ( nisan siguran) na zaruke sina potrosio 4 miliona dolara, za to se moglo bojna jedna opremit pancirima i svom popratnom opremom preko Iraka. Mi takvih problema barem u Hrvatskoj nismo imali, jer su detektirane rano i odmah u korjenu srezane... Ja sam uvjerenja da u Siriji sigurno ima 50 sposobnih i hrabrih vojnika koji su spremni sluzit casno svojoj domovini te na takvim idealima ustrojit svoje jedinice... NDF Je vise zla napravia nego dobra.
Evo link pa procitaj, osobno mislim iako je njemacka novina da clanak nije napuhan, jer iz onoga sta sidorenko objavi i razni pro SAA twiterasi dosta se toga poklapa
m.spiegel.de/international/world/a-1137475......phszJ6fkpG
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 20.03.2017., 08:47   #1277
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Je li iko pročitao za ono mučenje gdje su vruću vodu ili čaj sasipali na glavu uhvaćenom sirijskom vojniku.
koji su ti zeleni vehabijski koljači maloumnii umobolnici retrdirani
koja sve mučenja neće izmisliti prema šiitima i hrišćanima
ista su to gamad i crni i zeleni
SLANINA is offline  
Old 20.03.2017., 08:50   #1278
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
koji su ti zeleni vehabijski koljači maloumnii umobolnici retrdirani
koja sve mučenja neće izmisliti prema šiitima i hrišćanima
ista su to gamad i crni i zeleni
Nisu isti, zeleni su priznati u zapadnom svijetu kao legitimna opozicija.
USAisfreedom is offline  
Old 20.03.2017., 09:01   #1279
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nisu isti, zeleni su priznati u zapadnom svijetu kao legitimna opozicija.
ma ok ima i kod njih dosta frakcija i nemože čovek da ih popamti više.
nemislim na sve zelene, ima tu nekih frakcija koji se pošteno bore i ne prave okave monstruozne zločine, ali većina zelenih frakcija su klonirani crni bradati pacovi
SLANINA is offline  
Old 20.03.2017., 09:53   #1280
Ne treba se brinuti previše zbog napada kozojeba. To su im posljednji trzaji,
ionako je u tijeku protudar SAA koja je već vratila neke od jučer izgubljenih položaja. Ljubitelji umjerenih glavosječa su se prerano počeli veseliti...
Ipak bilo bi dobro da se SAA ozbiljnije prihvati čišćenja istočnih predgrađa
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.