Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 15:55   #1
Ne mogu ući u svoj profil na facebooku...

Hm......dakle ovako......
kad upišem svoju šifru, pojavi se upozorenje da je šifra netočna....a kad probam kliknuti na ono zaboravljena šifra, traži se da napišem svoj mail u kojem bi trebao bit link za ulazak na facebook.......samo što ja ne mogu sad ući ni na mail, jer mi se i tamo pojavi da je šifra netočna.........

izgleda da mi je netko ušao u profil i izmjenio šifru i za face i mail.....
Što mi je činiti??????

ajmo hakeri
cura u nevolji
__________________
Ako nemate što raditi, ne radite to ovdje....
pravnica_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 16:58   #2
Vjerojatno ti je to napravio netko blizak. Raspituj se kod svojih poznanika i prijatelja. Možda saznaš nešto. I pogledaj si svoj profil kod prijatelja/prijateljice. Možda je onaj tko ti je to napravio ostavio kakav trag na tvom profilu. Kad (ako) saznaš tko ti je to napravio, ili ga moli da ti vrati pristup, ili probaj na isti način kao i on/ona (pogađanjem).

Ubuduće nemoj za šifre stavljati nešto što će ti netko tko te poznaje moći pogoditi. Npr. ne za šifre stavljati ime dečka/cure, ime ljubimca, najdraži hobi...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:09   #3
a jooooj, ma ne radi se o nekom bliskom.......sigurna sam!!!!
osim toga, nitko - al stvarno nitko nije znao šifru, i bila je stvarno nezgodna, ajmo tako reći..........
znači ništa drugo mi ne preostaje osim pogađanja.....o bože sveti........to je mision impossible
__________________
Ako nemate što raditi, ne radite to ovdje....
pravnica_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:30   #4
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
a jooooj, ma ne radi se o nekom bliskom.......sigurna sam!!!!
Ja ipak mislim da se radi o nekome koga poznaješ (ne morate biti bliski) makar je moguće i da nije nitko poznat.

Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
osim toga, nitko - al stvarno nitko nije znao šifru, i bila je stvarno nezgodna, ajmo tako reći..........
Čim je šifra neka riječ koja se može naći u nekom rječniku (hrvatski, engleski... bilo koji), probija se puno lakše. Što je šifra sastavljena od više nasumičnih brojki i slova, to je kvalitetnija. Npr. marko je loša šifra (čitaj: loše ti se piše), marko356 je bolja šifra, pogotovo ako je ovaj broj na kraju bezvezni, a a7sd82fb34 je odlična šifra (pogotovo ako je još malo dulja).

Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
znači ništa drugo mi ne preostaje osim pogađanja.....o bože sveti........to je mision impossible
Postoje 4 načina probijanja šifri.

Prvi je pogađanje šifre. Najjednostavnije, ali ne garantira uspjeh. Postoje programi koji automatski obavljaju pogađanje. Za njihov rad je potreban rječnik koji se sastoji od niza riječi koje program koristi za pogađanje. Zato je dobro poznavati osobu kojoj se pokušava otkriti šifra, da se što je više moguće smanji broj riječi za isprobavanje.

Drugi način je brute force napad. Prevedeno, isprobavanje svake moguće kombinacije. Pošto postoje milijarde i milijarde mogućih različitih šifri (milijarda je ovdje puno premali broj), ovo baš i ne obećava.

Treći način je razbijanje kriptoalgoritma. Za ovo je potrebno vrlo visoko znanje i to opet ne obećava uspjeh. U praksi, zaboravi.

Četvrti način (djelomično se poklapa s prvim), ujedno i najčešći način razbijanja šifri je da ti je netko na ovaj ili onaj način kaže.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:38   #5
A sigurno si na hotmail ili gmail (ako koristiš) uzela ono tajno pitanje, na koje svatko tko te zna može pogoditi odgovor pa je od tamo promijenio password na facebooku.
b-baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:40   #6
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
Hm......dakle ovako......
kad upišem svoju šifru, pojavi se upozorenje da je šifra netočna....a kad probam kliknuti na ono zaboravljena šifra, traži se da napišem svoj mail u kojem bi trebao bit link za ulazak na facebook.......samo što ja ne mogu sad ući ni na mail, jer mi se i tamo pojavi da je šifra netočna.........

izgleda da mi je netko ušao u profil i izmjenio šifru i za face i mail.....
Što mi je činiti??????

ajmo hakeri
cura u nevolji
prije nego se to desilo..jesi li dobila poruku od prijatelja sa mail liste da pogledaš film na youtube?film nisi mogla pogledat jer nisi imala posljednju verziju flasha,pa si morala i to skinuti?
ako je to tako bilo...stanje ti je ozbiljno....
zaražena si sa Net-Worm.Win32.Koobface.a....
očisti kompjuter i promjeni sve lozinke,ako ideš na pay-pal...ni slučajno dok ne očistiš kompjuter...
ako je ovako bilo..tvoj komp je sad zombi...
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 20:14   #7
Quote:
Wrbhhh kaže: Pogledaj post


Postoje 4 načina probijanja šifri.
I 5 način, koji mi se jedini čini izvedivim - da poljepim oglase po gradu MOLIM HAKERA KOJI MI JE IZMJENIO ŠIFRU DA MI SE SMILUJE. ČEKA GA BOGATA NAGRADA......

ma očajna sam.....
__________________
Ako nemate što raditi, ne radite to ovdje....
pravnica_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 20:29   #8
Quote:
dobrota kaže: Pogledaj post
prije nego se to desilo..jesi li dobila poruku od prijatelja sa mail liste da pogledaš film na youtube?film nisi mogla pogledat jer nisi imala posljednju verziju flasha,pa si morala i to skinuti?
neee, ništa takvo....
jednom sam pokupila neki virus na sličan način, pa se opametila........
sad ne radim sebi probleme, al eto - rade mi ih drugi..........
__________________
Ako nemate što raditi, ne radite to ovdje....
pravnica_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 11:46   #9
prvo dobi pristup mailu, njega si osposobi preko tajnog pitanja, ako možeš...
ak ne možeš to, onda je vjerojatnost uspjeha restoracije facebook šifre jako jako jako mala...
__________________
x
horny but sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:00   #10
http://askbobrankin.com/forgot_facebook_password.html

Na kraju piše ono što bih i ja predložio... pošalji im mail i moli ih. Dokaži slikama da si to ti.
paladin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:24   #11
Quote:
paladin kaže: Pogledaj post
Na kraju piše ono što bih i ja predložio... pošalji im mail i moli ih. Dokaži slikama da si to ti.
To sam i napravila, vidit ćemo sad šta će mi javit.......
usput, sad sam sigurna da mi je netko provalio šifru, jer sam s tuđeg profila uspjela vidit da su mi na moju listu prijatelja zadnja 2 dana dodane osobe koja ja nisam uopće prihvatila.....
__________________
Ako nemate što raditi, ne radite to ovdje....
pravnica_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 19:51   #12
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
Hm......dakle ovako......
kad upišem svoju šifru, pojavi se upozorenje da je šifra netočna....a kad probam kliknuti na ono zaboravljena šifra, traži se da napišem svoj mail u kojem bi trebao bit link za ulazak na facebook.......samo što ja ne mogu sad ući ni na mail, jer mi se i tamo pojavi da je šifra netočna.........

izgleda da mi je netko ušao u profil i izmjenio šifru i za face i mail.....
Što mi je činiti??????

ajmo hakeri
cura u nevolji
1.
Za rjesavanje ovog problema ako ste zaboravili password za logiranje u Windowse potreban Vam je bootabilni CD ili disketa za ulazak u DOS platformu.

Sljedite upute:

1.) Bootajte se u DOS
2.) Pozicionirajte se u C:\Windows\repair\
3.) Pronađite datoteku Sam i kopirajte je u C:\Windows\System32\Config\ naravno Owerwrite ( potvrdite kopiranje ) preko postojeće datoteke
4.) Restartajte PC i u Control Panelu odredite novu lozinku za pristup Windowsima.


2.
Kada se pokrene XP i welcome screen, klikni na CTRL+ALT i pritisni DEL 2 puta, otvorit ce se klasicni Logon Screen. u username napisite "Administrator" (bez navodnika) a password ostavite prazno, lupi Enter i uzivaj!


3.

Evo jedan koristan način da pristupite fileovima od ostalih korisnika na vaÅ¡em computeru, uz to možete raditi joÅ¡ mnogo ostalih korisnih stvari (poput mijenjanja passworda i sl).
da bi stvorili system user tj uÅ¡li u njega trebate napraviti sljedeće:

1.) Pritisnite Start i onda na Run, i u polje run napišete "cmd" (bez navodnika)

2.) Pojavit će vam se crni prozor, tj ms dos ili command prompt.

3.) u taj dos napište: sc create systemprompt binpath= "cmd.exe /K start" type= own type= interact
-ovim kodom dos će kreirati kraticu, koja kad se upiÅ¡e ( a to je: sc start systemprompt) otvoriti novi Command Prompt, ali ne iz vaseg accounta nego direktno iz systema.

4.) sada u dos napišite: sc start systemprompt
- otvorit će vam se novi dos isti kao i ovaj prvi

5.) sad minimalizirajte ova dva dosa tj command prompta i otvorite task manager. U task manageru morate iskljućiti process explorer exe, Å¡to ćete ućiniti tipkom End process. Kada iskljućite explorer.exe nećete vidjeti icone ni start meni. nebrinite, vratit ćemo to kako je bilo.

6.) Sada se vratite na onaj SYSTEM prompt, ako ga ne vidite koristite Alt+Tab, ali pazite da to bude onaj drugi prompt (system prompt)a ne onaj prvi.

7.) sada u taj system prompt ukucajte: start explorer.exe
- pojavit će vam se system user, i vi ćete moći radiiti sve Å¡to poželite na svom compu,( gledati fileove drugih korisnika, mijenjat im passworde i sl.).

8.) A da bi vratili stari user, u Task Manageru morate iskljuciti explorer.exe i onda idite (u Task Manageru) File>New Task i upisite explorer.exe i vaš vas stari account ce biti vracen

eto ga, i to je to, uz ovu radnju preporučujem casicu crnoga vina Vranac.




Ova tri nacina sam nasao na netu.
Licno nisam isprobao(nisam imao potrebe).
Probaj ako hoces.
_________________
__________________
Ja se tebi svidjam , a ti meni !? Uzmi ubi pa se pusku!! Samo za nju koja nije tu,a ona zna koja je ta!!
Mali Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 19:56   #13
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
.... ulazak na facebook.......

Quote:
Mali Mrav kaže: Pogledaj post
.... ako ste zaboravili password za logiranje u Windowse...

Mrave, sad si usr'o šefa i stan'cu!
božesačuvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:06   #14
Quote:
Mali Mrav kaže: Pogledaj post
1.
Za rjesavanje ovog problema ako ste zaboravili password za logiranje u Windowse potreban Vam je bootabilni CD ili disketa za ulazak u DOS platformu.

Sljedite upute:

1.) Bootajte se u DOS
2.) Pozicionirajte se u C:\Windows\repair\
3.) Pronađite datoteku Sam i kopirajte je u C:\Windows\System32\Config\ naravno Owerwrite ( potvrdite kopiranje ) preko postojeće datoteke
4.) Restartajte PC i u Control Panelu odredite novu lozinku za pristup Windowsima.


2.
Kada se pokrene XP i welcome screen, klikni na CTRL+ALT i pritisni DEL 2 puta, otvorit ce se klasicni Logon Screen. u username napisite "Administrator" (bez navodnika) a password ostavite prazno, lupi Enter i uzivaj!


3.

Evo jedan koristan način da pristupite fileovima od ostalih korisnika na vaÅ¡em computeru, uz to možete raditi joÅ¡ mnogo ostalih korisnih stvari (poput mijenjanja passworda i sl).
da bi stvorili system user tj uÅ¡li u njega trebate napraviti sljedeće:

1.) Pritisnite Start i onda na Run, i u polje run napišete "cmd" (bez navodnika)

2.) Pojavit će vam se crni prozor, tj ms dos ili command prompt.

3.) u taj dos napište: sc create systemprompt binpath= "cmd.exe /K start" type= own type= interact
-ovim kodom dos će kreirati kraticu, koja kad se upiÅ¡e ( a to je: sc start systemprompt) otvoriti novi Command Prompt, ali ne iz vaseg accounta nego direktno iz systema.

4.) sada u dos napišite: sc start systemprompt
- otvorit će vam se novi dos isti kao i ovaj prvi

5.) sad minimalizirajte ova dva dosa tj command prompta i otvorite task manager. U task manageru morate iskljućiti process explorer exe, Å¡to ćete ućiniti tipkom End process. Kada iskljućite explorer.exe nećete vidjeti icone ni start meni. nebrinite, vratit ćemo to kako je bilo.

6.) Sada se vratite na onaj SYSTEM prompt, ako ga ne vidite koristite Alt+Tab, ali pazite da to bude onaj drugi prompt (system prompt)a ne onaj prvi.

7.) sada u taj system prompt ukucajte: start explorer.exe
- pojavit će vam se system user, i vi ćete moći radiiti sve Å¡to poželite na svom compu,( gledati fileove drugih korisnika, mijenjat im passworde i sl.).

8.) A da bi vratili stari user, u Task Manageru morate iskljuciti explorer.exe i onda idite (u Task Manageru) File>New Task i upisite explorer.exe i vaš vas stari account ce biti vracen

eto ga, i to je to, uz ovu radnju preporučujem casicu crnoga vina Vranac.




Ova tri nacina sam nasao na netu.
Licno nisam isprobao(nisam imao potrebe).
Probaj ako hoces.
_________________
Jesi se ti danas najeo radijacije ili što?
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:11   #15
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
.....
ajmo hakeri
....
Ovo ga je napalilo!
božesačuvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 20:33   #16
Ja iskreno nemam pojma kako i na koji nacin rijesiti ovaj njen problem.
Stavio sam ovo tu mozda se iz toga moze izvuci nesto interesantno za nju.
Izgleda da nisam dobro razumio sto znaci facebook.
Jel moze netko da mi objasni.
__________________
Ja se tebi svidjam , a ti meni !? Uzmi ubi pa se pusku!! Samo za nju koja nije tu,a ona zna koja je ta!!
Mali Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:06   #17
Quote:
Izgleda da nisam dobro razumio sto znaci facebook.
Jel moze netko da mi objasni.
Vidi ovdje:
http://www.facebook.com/
A, pomaže i Google.
zubagonivincenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:07   #18
facebook=slikovnica........
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:10   #19
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
To sam i napravila, vidit ćemo sad šta će mi javit.......
usput, sad sam sigurna da mi je netko provalio šifru, jer sam s tuđeg profila uspjela vidit da su mi na moju listu prijatelja zadnja 2 dana dodane osobe koja ja nisam uopće prihvatila.....
ne mogu virovat....
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:25   #20
Quote:
zubagonivincenta kaže: Pogledaj post
Vidi ovdje:
http://www.facebook.com/
A, pomaže i Google.
Tako brate mili,malo njemackog da te cijeli svijet razumije
Sad mi je sve jasno.
Ispricavam se pravnici.
Samo sam htjeo bit od koristi
__________________
Ja se tebi svidjam , a ti meni !? Uzmi ubi pa se pusku!! Samo za nju koja nije tu,a ona zna koja je ta!!
Mali Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.