Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 16:31   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U osnovi ovo što pitaš ima najviše veze s dvije stvari: jedna je da osoba ima jake veze u novinarskim krugovima pa je oni prezentiraju u takvom svjetlu, a druga da su te veze jake u odnosu na onaj činioc njena temeljna karaktera koji ima veze s slikom koju ostavlja javnosti - ASC.

aha, ok.

kad smo vec kod toga, koliko je vazno kad se neka kuca proteze preko dva znaka. da ostanem ontopic, ako moja prva kuca zahvata 7 stepeni raka i 12 stepeni lava (a kod mog brata, npr, taj prvi znak je uvijek znatno manji od onog drugog).... da li to znaci da ce me nekad kasnije u zivotu ljudi vise dozivljavati kao lavicu nego kao racicu? zasad sam, ja mislim, racica.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:38   #62
Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
kad smo vec kod toga, koliko je vazno kad se neka kuca proteze preko dva znaka.
Većina kuća u većini karata se proteže kroz dva znaka. Pa tu niti kužim pitanje niti u kojem smislu bi to bilo/trebalo biti "važno"? Mislim - tako to jest.
Quote:
da ostanem ontopic, ako moja prva kuca zahvata 7 stepeni raka i 12 stepeni lava (a kod mog brata, npr, taj prvi znak je uvijek znatno manji od onog drugog).... da li to znaci da ce me nekad kasnije u zivotu ljudi vise dozivljavati kao lavicu nego kao racicu? zasad sam, ja mislim, racica.
Natalna karta je vrlo složena i jedinstvena mreža polja, planeta, aspekta i mnogih dr. činioca da je ovakav način promatranja i pristupanja vrlo sakati. Znak na vrhu polja pokazuje pristup, najkarakterističniji stav i značajke iskustava osobe prema području života koje to polje simbolizira, da bi se dalje razvijalo kroz znakove koji slijede....no da se život osobe dijeli na način kako si napisala je po meni potpuno krivi pristup astrologiji.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 06:50   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Većina kuća u većini karata se proteže kroz dva znaka. Pa tu niti kužim pitanje niti u kojem smislu bi to bilo/trebalo biti "važno"? Mislim - tako to jest.

Natalna karta je vrlo složena i jedinstvena mreža polja, planeta, aspekta i mnogih dr. činioca da je ovakav način promatranja i pristupanja vrlo sakati. Znak na vrhu polja pokazuje pristup, najkarakterističniji stav i značajke iskustava osobe prema području života koje to polje simbolizira, da bi se dalje razvijalo kroz znakove koji slijede....no da se život osobe dijeli na način kako si napisala je po meni potpuno krivi pristup astrologiji.
ajoj, pa naravno da je natalna slozena i sa puno cinilaca.... mozda se nisam dobro izrazila. a ti si mi ipak odgovorila sto znaci da je moje pitanje imalo smisla (da se dalje razvija kroz znakove koji slijede). sto je vec receno puno puta ovde tako da nisam morala ni pitati ali u trenutku pisanja mi to nije palo napamet. ja sam ipak laik, pa su i moja pitanja laicka. tenks enivej.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:22   #64
fish, molim te..
1. pitanjce: da li bi zaista trebalo planet koji je pred kraj jedne kuće tumačiti kao da je u sljedećoj kući? to je dosta bitno pitanje u mojoj natalnoj jer, ono, ni manje ni više nego sunce mi je u 11. kući, ali blizu 12.
da li bi to trebalo tumačit kao da je u 12. kući?

2. ako je u to onda ipak 11. kuća, može tumačenje?
-> sunce u 11. kući u strijelcu
__________________
zaista, čovjekova sudbina je unaprijed zacrtana. religija griješi samo u tome što varijanta sudbine nije jedna, već njih ima beskonačno mnoštvo.
tara84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 12:52   #65
... evo jedno pitanje vezano uz pojam stvaralaštva.

Kako 05. kuća predstavlja područje samoostvarenja, vid neopipljivog stvaralaštva koje nije odvojivo od same osobe, kada to stvaralaštvo dobije fizičku manifestaciju i time postane fizički odvojivo od same osobe, promatramo li ga i dalje kroz 05. kuću ili kroz 02. kuću kao područje koje opisuje vlastitu imovinu koja je nastala kao plod našeg rada?

Da budem malo jasnija, gledamo li i stvaralaštvo i njegovu materijalizaciju kroz 05. kuću ili materijalizaciju tog stvaralaštva ipak povezujemo sa 02. kućom?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 13:56   #66
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo jedno pitanje vezano uz pojam stvaralaštva.

Kako 05. kuća predstavlja područje samoostvarenja, vid neopipljivog stvaralaštva koje nije odvojivo od same osobe, kada to stvaralaštvo dobije fizičku manifestaciju i time postane fizički odvojivo od same osobe, promatramo li ga i dalje kroz 05. kuću ili kroz 02. kuću kao područje koje opisuje vlastitu imovinu koja je nastala kao plod našeg rada?

Da budem malo jasnija, gledamo li i stvaralaštvo i njegovu materijalizaciju kroz 05. kuću ili materijalizaciju tog stvaralaštva ipak povezujemo sa 02. kućom?
Gleda se peta kuca te redom sesta kao druga od pete, deseta kao sesta od pete i druga kao deseta od pete.
astwo heup is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:22   #67
Quote:
astwo heup kaže: Pogledaj post
Gleda se peta kuca te redom sesta kao druga od pete, deseta kao sesta od pete i druga kao deseta od pete.
... aha, znači 05. je stvaralaštvo, 06. je materijalizacija tog stvaralaštva, 10. je način, svakodnevica stvaranja, a 02. je status, image kao konačan ishod?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:46   #68
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... aha, znači 05. je stvaralaštvo, 06. je materijalizacija tog stvaralaštva, 10. je način, svakodnevica stvaranja, a 02. je status, image kao konačan ishod?
Status i image je MC
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:52   #69
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Status i image je MC
... znam, ali ako gledamo 02. kuću kao desetu od 05., tada je 02. kuća konačan ishod, status i image onoga što je počelo u 05., zar ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 15:24   #70
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... znam, ali ako gledamo 02. kuću kao desetu od 05., tada je 02. kuća konačan ishod, status i image onoga što je počelo u 05., zar ne?
2. kuca: proces vrednovanja; koliko cijenimo sami sebe; kako i koliko snto svjesni vlastitog tijela i izgleda; kako razvijao urodjene sposobnosti; odnos prema novcu i imovini; emotivna vezanost za stvari.

Druga kuca govori o ponasanju, misljenju i materijalnim dobrima koja smatramo vaznima. Isto tako se istice i nas odnos prema onome sto smatramo vrijednim, te prema nasim htjenjima. Ova kuca se bavi i onim sto ostvarimo vlastitim trudom i vezana je uz imovinu i financijsku sigurnost opcenito


izvor: http://www.vidovitadzemila.com/murof...hp?topic=129.0
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 15:39   #71
... mislim da na početku nisi pročitao odgovor koji mi je dao/la astwo heup, a na koji sam joj odgovorila, zbog toga smo u nesporazumu - ti pišeš o drugoj kući općenito, a ja o tomu da je ona deseta od 05., u tom kontekstu.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:16   #72
ako mi 7 kuca završava na 7 i nesto stupnjeva ovna,a venera mi je na 9 i 20 stupnjava ovna,jel bi se moglo reci da mi je venera u 7 a ne u 8 kući?
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 17:54   #73
ako planet u kući npr Sunce čini same kvadrature sa tri druga planeta,
a vladar kuće (Uran) samo dobre aspekte, s tim da vladar (Uran) čini dva dobra aspekta sa planetama s kojim Sunce čini dva loša

kako se tumači djelovanje te kuće: pozitivno ili negativno
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 17:40   #74
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ako mi 7 kuca završava na 7 i nesto stupnjeva ovna,a venera mi je na 9 i 20 stupnjava ovna,jel bi se moglo reci da mi je venera u 7 a ne u 8 kući?
Ako je Venera prešla u 8. polje stupnjevima, onda je u 8. polju. A što se tiče vrha polja to smo pisali već dosta puta, vrh polja predstavlja žarište - vrhunac planetarnog utjecaja na polje u čijem vrhu planeta jest.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:27   #75
Moze neko da mi kaze, sta znaci 8 kuca u blizancima??
Pru777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:15   #76
Imam pitanje...
Kod planeta uvijek gledamo u kojoj se kući nalazi i tako ih tumačimo, no da li je moguće tumačiti planet i kroz opozitnu kuću , naročito ako je u opoziciji s vrhom te kuće?
Primjerice imam neptun u 12., no kako on utječe na šestu kuću? To je primjer, ne tražim odgovor.
I na kraju ako ih možemo tumačiti kroz suprotne kuće od onih u kojima se nalaze, pitanje je kako ih tumačiti kroz one nasuprot?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:18   #77
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...
Kod planeta uvijek gledamo u kojoj se kući nalazi i tako ih tumačimo, no da li je moguće tumačiti planet i kroz opozitnu kuću , naročito ako je u opoziciji s vrhom te kuće?
Primjerice imam neptun u 12., no kako on utječe na šestu kuću? To je primjer, ne tražim odgovor.
I na kraju ako ih možemo tumačiti kroz suprotne kuće od onih u kojima se nalaze, pitanje je kako ih tumačiti kroz one nasuprot?
Planet može utjecati na opozitnu kuću(i na bilo koju drugu)jedino ako radi neki aspekt sa drugim planetom u njoj, inače ne utječe
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:39   #78
a čemu služi onda tumačenje osi?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 22:11   #79
Kakav utjecaj ima Hiron kad je jedini planet(oid) koji se nalazi u gornjoj polovici?

Uopće me zanima što znači kad je popunjena samo donja polovica...
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 22:25   #80
ne kužim... 4. polje je dom i obitelj, koliko sam čitala, ona u kojoj odrastamo... a kaj sa onim između, odnosno sa obitelji koju stvorimo i tim domom?
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.