Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2014., 10:44   #1521
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
General Janko Bobetko zaslužuje da mu se oda poštovanje na ovoj temi na godišnjicu njegove smrti...kad ga se već ova usrana država ili ono što je ostalo od države nije sjetila ni jednim slovom.

A u Zadru bi trebao imati barem ulicu ako ne i spomenik.
još jedan titin general koji je među prvima počeo rušiti NDH sa srbima 1941...a čak nije ni dragovoljac DR
E Hrvati...cccccc
donraka is offline  
Old 02.05.2014., 12:41   #1522
Quote:
donraka kaže: Pogledaj post
još jedan titin general koji je među prvima počeo rušiti NDH sa srbima 1941...a čak nije ni dragovoljac DR
E Hrvati...cccccc
pa kaj?
JoZ@ is offline  
Old 02.05.2014., 15:08   #1523
Ovako su ljuti krajišnici ojkali 1993;

"Oj Bobetko što si naumio na krajinu kad si udario.
Stani ,stani Titin generale, plati ćeš nam za Ravne kotare".

Imat će general ulicu u Zadru.
pp5d6 is offline  
Old 02.05.2014., 21:53   #1524
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ovako su ljuti krajišnici ojkali 1993;

"Oj Bobetko što si naumio na krajinu kad si udario.
Stani ,stani Titin generale, plati ćeš nam za Ravne kotare".
U nastavku te pjesme ide:
"Gore sela kod Grčkog Islama
gori kula Janković Stojana"
marasovac is offline  
Old 03.05.2014., 11:03   #1525
Onda ide anologijski stih,koji su suznih očiju pjevali:
"Alaj nam se pred očima drema,
dosadno je kada pljačke nema."
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Old 04.05.2014., 07:19   #1526
velika je šteta po državu šta nije ostao neki oblik obaveznog služenja vojske , nego je to ukinuto, prvo na 6mj pa do kraja. Danas mladi poslije završetka srednje, ako ne upišu faks, su prepušteni sami sebi a još k tomu nesamostalni i ovisni o roditeljima, tako da je to jako loša perspektiva. Vojarne su većinom postale fakulteti di Hrvatska školuje visoko-obrazovanu masu mladih kojima je jedini cilj pobjeći iz države s diplomom.
Nedavno sam na Korzu sreo bivšeg kolegu koji je jedva izvukao živu glavu u Posavini, radi kao kamerman, sjeli na kavu - nije nam palo na pamet pričati o ratu. Pitam se zašto ?
istox is offline  
Old 04.05.2014., 19:38   #1527
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Ne volim kada se RH naziva usranom, ali nemoj ovo shvatit kao prigovor na izreceno

Sve u svemu tuzno

Pocivaj u miru generale
Potpuno si u pravu.
Ja to isto tako to izbjegavam u svojim postovima jer jednostavno ja o državi RH mislim u superlativima.
Ovdje se radilo o čistom lapsusu, mislio sam na Vlast a NE na državu.

Hvala, drago mi je da isto razmišljamo.
hr1u00 is offline  
Old 05.05.2014., 15:37   #1528
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ovako su ljuti krajišnici ojkali 1993;

"Oj Bobetko što si naumio na krajinu kad si udario.
Stani ,stani Titin generale, plati ćeš nam za Ravne kotare".

Imat će general ulicu u Zadru.
oče 100% kako je Kalmeta počeo štancat ulice po braniteljima 23 godine nakon uspostave Hrvatske dopast će njega a bome i Klempu
donraka is offline  
Old 06.05.2014., 17:19   #1529
Quote:
donraka kaže: Pogledaj post
oče 100% kako je Kalmeta počeo štancat ulice po braniteljima 23 godine nakon uspostave Hrvatske dopast će njega a bome i Klempu
Tko je Klempo?
marasovac is offline  
Old 04.08.2015., 11:32   #1530
pozdrav svim pripadnicima 141 brigade
tomotomo is offline  
Old 03.09.2015., 08:16   #1531
Svašta... Čekaj, ovih par srbenda na forumu su u biti na ovoj temi o legendarnom vojskovođi (čitaj retardiranom krvoloku pomračenog uma - što je i službeno zaključeno, da ne bude da je to moje subjektivno mišljenje) i njegovim veličanstvenim analima (čitaj srpskim proserima), odlučili na kraju doslovno reći da su jadni nenaoružani ljudi sami krivi što su ih ovi poklali i poubijali poput stoke, te da su dobili što su zaslužili i da je to briljantna vojna pobjeda?

A u pm... ma nema srbovima pomoći, sjeban je to narod do srži izgleda. Kako drugačije objasniti ovakve krvoločne i agresivne upise posvuda po forumu? Kako objasniti da ih većina (preko 90%) i dan danas apsolutno potiče na četništvo i uništavanje, pa čak i možda na novi rati? Dovoljno je samo vidjeti i političko stanje u beogradskom pašaluku (to im je sve što im je ostalo od te njihove velike cpbije), kakva je to politika, kuda to vodi i čime sve prijete.

Dno, dna... jadno da jadnije ne može biti. Treba biti pažljiv i dobro pamtiti kakvi su i na što su spremni.
Lord of Angmar is offline  
Received Infraction
Old 03.09.2015., 10:44   #1532
kao prvo..ja bi vas sada sve dobro natukao jer sam sada ne ispavan.
slučajno sam nabasao na ovu temu i jučer..zapravo sinoć i pa sve do ranih jutarnjih sati pročitao sve stranice..
i sada sam neispavan.
a treba noćas gaziti ovu mašineriju iz hamburga prema našem balkanu..

zanimljivo je bilo čitati i povezivati priče ratnika forumaša koji su se našli u istom trenutku na različitam stranama..čak su i cijevi bile uperene jedni u druge ...
to danas, nakon 20g izgleda smiješno ali u ono vrijeme sigurno nikome nije bilo do smijeha..
i jedna i druga strana su dali svoje godine za neke ideale, ali o tome ne bi.

znači ovako..
91. godine sam još bio mlad za vojsku, bio sam na školovanju, ali 92. nakon završetka školovanja prijavio sam se u HV, ali kada su vidjeli moje diplome na kojima je pisalo JNA, jer sam se 88-91 godine školovao u vojnoj školi...glatko sam odbijen..
srećom u toj cijeloj nesreći odmah sam se zaposlio kao vozač kamiona..i odmah sam dobio ratni raspored..to je bila radna obaveza.
dosta smo radili za vojsku, pogotovo 95g.kada su neke stvari sjele na svoje mjesto
za vrijem bljeska sam bio u "rezervi" s kamionom ..čekao se poziv da se javi dal treba što voziti , ratni materijala..oružije i municiju.
za vrijeme oluje, također ...tada su nas okupili u vojarni na borongaju..
ali te dvije akcije su odrađene bez greške tako da nekog posla što se tiče logistike i naše potrebe nije bilo..ali neka nešto ostane i tajna.
forsiranje une i save nakon oluje..
e tu je bilo posla..
navozili smo se pošteno na relaciji varaždin breg-gojilo gdje je bilo skladište
čitao sam ali to je post od prije 2g..da je na šlepera išlo 30t granata..
ne ..dobro se sjećam..išlo je nekih 15t...3 sanduka u visinu, koliko u red, ne sjećam se više...mislim one 155, ali ne držite me za riječ..toga smo se navozili pošteno
i nikada neću zaboraviti vožnju od varaždin brega do križevaca.trebalo je hitno pokupiti neki materijal i otpremiti ga što bliže prve crte..nas dva kamiona a dobili smo 3oja vozila vp da nam čisti put..
u doba događanja naslova teme na tom terenu su bili dečki iz virovitice koji su pratili svoju brigadu..i prema njihovim pričama njihovi kamioni su služili kao skladišta municije, ne na prvoj crti, ali blizu.

ja sam dobio raspored negdje u studenome da sa plesa prevezemo nešto za zemunik i nakon toga raspored nam je bio da se javimo u drvar..lob 307 ..ili 308..nemojte me hvatati za riječ pretjerano..sjećam se da su bili zadrani...dok su dolje u kninu prije one inine pumpe bili splićani.mislim na logistiku
koliko me pamćenje služi, stacionirani smo bili u drvaru ..dolje na raskrižju pa se išlo lijevo..u blizini one unisove tvornice.
2 tjedan smo dolje na relaciji zadar-drvar-zadar prevozili ratni materijal
u samim ratnim operacijama nisam bio, ali kao logistika , da.
u svome kamionu sam imao potpisanu zapovijed od strane Ante Gotovine da nas 3 kamiona koliko nas je bio ne smije nitko dodatno kontrolirati.zbog toga je i bilo nekoliko komičnih situacija na punktu na strmici i u kistanjima..
nažalost..taj papir, koji je u biti bio jedini dokaz da sam na neki način sudjelovao u tome svemu je na moje oči izgorio u zadru kada ga je zapalio tamošnji tada nama nadređeni..tko je to bio ..i kako se zvao..ni tada a niti sada ne znam..
al sjećam se dobro da je iz džepa u svojoj kancelariji izvadio fajericu u tu zapovijed zapalio.
a nas raspustio i poslao kućama
nikada nisam potezao to pitanje..
nemam status branitelja...i nikada nisam tražio.malo mi je krivo kada vidim tko se ima koliko dana, a dobro znam gdje su bili i što su radili.
bila je to radna obaveza za koju sam bio plaćen.
mogao bi još puno pisati o ta dva tjedna provedena dolje na toj relaciji zadar-drvar-zadar..bilo je i komičnih, ali i ozbiljnih sitacija, mada je tada već sve bilo gotovo
ali to nije tema ove teme..
sisley34 is offline  
Old 03.09.2015., 16:05   #1533
RS mitovi i bajke

Mene u svemu tome žalosti samo jedna činjenica, a koja je klica mogućim sukobima u budućnosti. Ljudi nikako da prestanu vjerovati političarima, bajkama i mitovima i počnu misliti što je za njih i njihovu dijecu dobro, koja im je budućnost, kako će se školovati, što će raditi...
Vezano za to jedna mala crtica;
Bio sam nedavno na jednoj Krajiškoj svadbi u Omarskoj, ima s desne strane neki motel i sala za svadbe, preko jednog mog dobrog prijatelja koji je iz miješanog braka pa ima tamo rodbine...i molio me daj dođi, vidi kako je...itd...i ajde kažem ja idem, da vidim kako je sad tamo, kako ljudi žive, šta se priča jer na čelu ne piše ko si i šta si, pogotovo što ne očekuju da jedan "ustaša" se pojavi tu.
I ajde, svadba ko svadba, ali muzika i ponašanje ljudi...užas...nije to veselje..to je više ličilo na sprovod...samo su pjevali neke tužaljke...oj banijo moja, oj kninu moj...ćeri pamti gdje su ti đedovi grobovi itd..itd...pa dajte ljudi, nakon 20 g....život ide dalje..čemu živjeti u prošlosti...što je bilo bilo je...nema povratka...ili se još sanja neka revizija...osveta ili sl. ??
A najbolji dio je kad su došli do mene i kažu ajde i ti malo oderi (cijelo vrijeme se pucalo ko da je napad na Omarsku ) ) i nije baš da mi je falio kalaš, ali ajde svi muški deru pa da ne odudaram od svih odem i ja....i daju mi iz gepeka kalaš, okvir, municiju i puni si sam...a gepek pun ko 91...nema čega nema...uzmem gloka i kalaš...a ovaj moj me gleda ko isusa, znam ja šta on misli...mislim si i ja...prolaze slike kroz glavu poginulih, masakriranih...djece...ako sad okrenem na njih brat bratu pola svatova ode u materinu prije nego me roknu...ali ima tu djece...žena...ma ne, nisam životinja, kako god je bilo, bilo je...ima tu i onih koji bi zaslužili ali ima puno i onih koji nisu. A poslije bi mediji pisali da opet povampirene ustaše ubijaju srpsku nejać...i svi oni moji prijatelji, suborci koji su pali časno za ovu našu domovinu u grobu bi se okretali...
Dignem kalaša prema mjesecu...ovaj puta će on platiti jer se tako kurvanjski smijulji, kao da zna...a možda i zna, puno puta smo razgovarali )...i oderi...kažu poslije...lepo si to drugar odero...kratko i nije ti se tresao...ahh rekoh vježbao sam u streljani u mladosti...
Pogledam svog prijatelja...on odahnuo...šapne mi..majke mi mislio sam da ćeš po njima oderati, budale daju svakome kalaša )...rekoh ne brini, znaš ti mene...ajde idemo doma...dosta mi je svadbe...

Oprostite ako je malo off ali htio sam plastično prikazati atmosferu....ne znam što to ljude tamo i danas toliko fascinira oko oružja i pucanja...a po pričama sve neki žestoki borci...pa meni je dosta pušaka i pucanja, za cijeli život mi se ogadilo...i danas se sa djecom nikad ne igram rata već lutkama i autićima, u mojoj kući nema niti jedan plastični pištolj ili puška...ne dam...ne dam da mi djeca uče ratovati..dosta je bilo.
Jer tko najviše želi da rat prestane...
Legija1987 is offline  
Old 03.09.2015., 16:30   #1534
ahahhahahaha gdje ces bas u Omarsku,tamo sve komunisti bivsi

Ne znam brate,cudi me da si bas takve srece imao da to bude,ne pamtim svadbu ima 15 godian da je bila 1 pjesma o krajini itd.

Vidi,zivot mora dalje,i treba da ide dalje. to sto se ti i ja prisjecamo ne znaci da nasa djeca treba da misle o tome.
Ja imam prijatelja i iz Srebrenice,iz kolone one. I oni su anstavili dalje,gori su ovi sto uopste tamo nisu bili a sjete se toga pred godisnjicu,s obe strane.

Bas kad si spomenuo svadbu,trebam sad na jednu kod vas,i to tu Zap slavoniju,u selo gdje sam ratovao 92. Kad se napije mpa krenem da obilazim linije hahaha.
Sve ti je to normalno,sem ovog dijela da svadba nije bila vesela
To za djecu si upravu,ovaj moj kreten otisao u spec policiju,ne mogu mu zabranit,neka ide svojom sudbinom,sutim,ako voli neka uziva u tom sto radi,ali nije da mi je drago bas.
diverzant72 is offline  
Old 03.09.2015., 16:47   #1535
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
...
znači ovako..
91. godine sam još bio mlad za vojsku, bio sam na školovanju, ali 92. nakon završetka školovanja prijavio sam se u HV, ali kada su vidjeli moje diplome na kojima je pisalo JNA, jer sam se 88-91 godine školovao u vojnoj školi...glatko sam odbijen..
A svizac?
mwm is offline  
Old 03.09.2015., 16:57   #1536
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
ahahhahahaha gdje ces bas u Omarsku,tamo sve komunisti bivsi

Ne znam brate,cudi me da si bas takve srece imao da to bude,ne pamtim svadbu ima 15 godian da je bila 1 pjesma o krajini itd.

Vidi,zivot mora dalje,i treba da ide dalje. to sto se ti i ja prisjecamo ne znaci da nasa djeca treba da misle o tome.
Ja imam prijatelja i iz Srebrenice,iz kolone one. I oni su anstavili dalje,gori su ovi sto uopste tamo nisu bili a sjete se toga pred godisnjicu,s obe strane.

Bas kad si spomenuo svadbu,trebam sad na jednu kod vas,i to tu Zap slavoniju,u selo gdje sam ratovao 92. Kad se napije mpa krenem da obilazim linije hahaha.
Sve ti je to normalno,sem ovog dijela da svadba nije bila vesela
To za djecu si upravu,ovaj moj kreten otisao u spec policiju,ne mogu mu zabranit,neka ide svojom sudbinom,sutim,ako voli neka uziva u tom sto radi,ali nije da mi je drago bas.
Ma sala je bila u Omarskoj...ali svatovi iz BL , Prijedor i okolna sela..
Deralo se momački cijelu večer a policije niotkuda
Kod nas se pazi, naši izlaze kad se puca
Legija1987 is offline  
Old 04.09.2015., 08:29   #1537
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
Bio sam nedavno na jednoj Krajiškoj svadbi u Omarskoj, ima s desne strane neki motel i sala za svadbe, preko jednog mog dobrog prijatelja koji je iz miješanog braka pa ima tamo rodbine...i molio me daj dođi, vidi kako je...itd...i ajde kažem ja idem, da vidim kako je sad tamo, kako ljudi žive, šta se priča jer na čelu ne piše ko si i šta si, pogotovo što ne očekuju da jedan "ustaša" se pojavi tu.
I ajde, svadba ko svadba, ali muzika i ponašanje ljudi...užas...nije to veselje..to je više ličilo na sprovod...samo su pjevali neke tužaljke...oj banijo moja, oj kninu moj...ćeri pamti gdje su ti đedovi grobovi itd..itd...pa dajte ljudi, nakon 20 g....život ide dalje..čemu živjeti u prošlosti...što je bilo bilo je...nema povratka...ili se još sanja neka revizija...osveta ili sl. ??
A najbolji dio je kad su došli do mene i kažu ajde i ti malo oderi (cijelo vrijeme se pucalo ko da je napad na Omarsku ) ) i nije baš da mi je falio kalaš, ali ajde svi muški deru pa da ne odudaram od svih odem i ja....i daju mi iz gepeka kalaš, okvir, municiju i puni si sam...a gepek pun ko 91...nema čega nema...uzmem gloka i kalaš...a ovaj moj me gleda ko isusa, znam ja šta on misli...mislim si i ja...prolaze slike kroz glavu poginulih, masakriranih...djece...ako sad okrenem na njih brat bratu pola svatova ode u materinu prije nego me roknu...ali ima tu djece...žena...ma ne, nisam životinja, kako god je bilo, bilo je...ima tu i onih koji bi zaslužili ali ima puno i onih koji nisu. A poslije bi mediji pisali da opet povampirene ustaše ubijaju srpsku nejać...i svi oni moji prijatelji, suborci koji su pali časno za ovu našu domovinu u grobu bi se okretali...
Dignem kalaša prema mjesecu...ovaj puta će on platiti jer se tako kurvanjski smijulji, kao da zna...a možda i zna, puno puta smo razgovarali )...i oderi...kažu poslije...lepo si to drugar odero...kratko i nije ti se tresao...ahh rekoh vježbao sam u streljani u mladosti...
Pogledam svog prijatelja...on odahnuo...šapne mi..majke mi mislio sam da ćeš po njima oderati, budale daju svakome kalaša )...rekoh ne brini, znaš ti mene...ajde idemo doma...dosta mi je svadbe...

Oprostite ako je malo off ali htio sam plastično prikazati atmosferu....ne znam što to ljude tamo i danas toliko fascinira oko oružja i pucanja...a po pričama sve neki žestoki borci...pa meni je dosta pušaka i pucanja, za cijeli život mi se ogadilo...i danas se sa djecom nikad ne igram rata već lutkama i autićima, u mojoj kući nema niti jedan plastični pištolj ili puška...ne dam...ne dam da mi djeca uče ratovati..dosta je bilo.
Jer tko najviše želi da rat prestane...
Tužno... Kao što rekoh, lijepo se vidi iz toga što si napisao - vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada!

Rispekt za to što si im pokazao da si čovjek na mjestu, a njih ko šljivi!
Lord of Angmar is offline  
Old 05.09.2015., 04:24   #1538
uvod..
vojska je uvijek bila produžena ruka politike, a vojnik je uvijek bio i biti će samo zamjena za olovku u političarevim rukama.
temu sam pročitao..s srijede na četvrtak do 4 ujutro.pa sam bio ljut na sebe i na vas ..
temu je pokrenula osoba koja je željela nešto više saznati o događajima oko prijevoja, ali kako se uključila u raspravu i druga, ona protivnička strana dobila je dodatnu draž, jer malo je tema gdje se to može naći...pogotovo što pojedini forumaši su se našli jedan drugome na nišanu.ali u punom smislu te riječi
i upravo to daje neku dodatnu draž što se može o nekom događaju bez politikanstva i nekih ideologija napaviti kompletna slika.
a upravo čitajući postove samih neposrednih sudionika , između redaka se lako može vidjeti da , bez obzira što su u jednom trenutku jedan drugoga željeli , neću reći ubiti, ali reći ću ..onesposobiti...ne osjećaju mržnju prema dotičnoj osobi nego mržnju prema ideologiji koja se vrzma u glavama.

ja sam na taj teren došao nešto kasnije druga polovica studenoga, u sklopu logističke brigade 307, e sada točno ne znam dal je to logistička brigada ili logistička baza...ali znam da smo na kamionima imali natpis LoB307.
zapravo, bili smo poslani u Drvar..ali tada je bilo već sve gotovo..deyton je bio potpisan počelo je povlačenje iz MG..
ja sam radio u sklopu radne obaveze kao vozač kamiona u Čazmatransu, pa smo tamo bili poslani kao logistika..na relaciji zadar-drvar-zadar.
neke slike su mi ostale u glavi, ali osobe u smislu činova i dužnosti sam sve pozaboravljao..
sjećam se da smo bili smješteni tamo u drvaru na raskršću pa lijevo..tamo je negdje bila i ona unisova tvornica, koliko me pamćenje služi..

ovo je samo mali uvod..
e sada glavo pitanje...
dal se što god zna o ona 4 srpska vojnika što su ostali u Rupi..njihov identitet i slično? za poginule Hv vojnike se više manje zna, izvučeni su..
ali što je srpskima...pošto je njihova vojska napustila taj teren ..
dal se uopće netko ineteresirao za njima?
znam da je poslije "bljeska" kumov otac bio u postrojbi koja je čistila teren od mrtve stoke i mrtvih zaostalih ljudi..pa me zanima dal je i ovdje bio to slučaj, mada su tu operacije odavno se rasplamsale pa nije baš bilo naroda.
dok sam dolje prolazio sjećam se da je to bio totalno pust kraj...od strmice do grahova su bila samo 3 kontrolna punkta..čini mi se dolje u strmici, pa gore gdje je danas granica i čini mi se da je bio jedan u grahovu na raskršću.

e još jedno pitanje..čini mi se da je Dardin spomenuo bitku u Rupi..kao "fer play"..laički rečeno..ali baš tim rječima,dok BLUSPITFIRE opet spominje momka s prerezanim vratom što mi baš ne spada u "ferplay"...
sisley34 is offline  
Old 05.09.2015., 12:47   #1539
Quote:
biosamvojnik kaže: Pogledaj post
Evo kako jer bilo na obilježavanju 20. Oprost je uvijek bitan, jučer, danas i sutra. I mi njima i oni nama. Onome ko je teže pogođen - obično je teže oprostiti. Ali i ne mora biti. Oprost se ne može temeljiti na pričama, nego na istini. A šta je istina, svako gleda sa svoje strane, svako voli svoje, siguran je u svoje i teže se uživit u drugu stranu. Kao na onoj karikaturi kad čovjek s jedne strane vidi broj 6, a s druge strane čovjek vidi broj 9
iskreno...
bojim se da se već sada stvara generacija ljudi koji će jednoga dana ponovo ratovati..
Oluju dva naroda doživljavaju sasvim različito, i svoju djecu uče sasvim različitim stvarima...a ne treba biti dovoljno pametan da se ne zna što će to značiti za nekih 50g kada se ta djeca afirmiraju kao osobe i kada se nađu skupa i kada krenu neke rasprave...koje opet može potaknuti netko sasvim treći radi svojih interesa...
tipični primjer odnosa ustaše-partizani-četnici..
možda jesmo tehnološki napredniji od svojih predaka ali smo u glavama sasvim isti...i na isti način se djeluje na našu psihu.
pa znaš i sam da se pored rata mecima vodio veliki psihološki i medijski rat..na stotine i stotine pobijenih četnika a nas jako malo ..i slično...
i ne kaže se bezveze da 100 puta ponavljana laž postaje istina.
ja danas, kroz svoj posao srećem ljude koji su 91. napadali vukovar..srećem ih u nišu.jer dolje često dolazim.i čovjek otvoreno kaže da je bio tamo,bio je redovni ročnik, da je pucao , ali isto kaže kao i ti, da ne zna dali je nekoga uspio pogoditi..pucali su na njega, pucao je on na njih..nakon dva tjedna je bio prebačen u osiguranje u karađorđevo, a više manje svi znamo što se tamo dešavalo..
kaže prije samog odlaska da je bio uvjeren da se dešavalo ono što se prenosilo na medijima, ali kada je došao tamo i vidio to sve...i danas se pita zašto?...zašto?..

i baš zato su super ovakve stvari, gdje se dvije strane, koje su u dotičnome događaju sudjelovale...
čitajuči postove vidi se da se to sve poklapa..
ali kada se ode u idelogiju odmah nastupi lagani kuršlus..a to je samo dokaz da se stvari ne prihvaćaju jednako..
mislim da je post od prije godinu dana gdje je BIOSAMVOJNIK rekao da iako su srbi vojno poraženi od svoje ideologije velike srbije nisu odustali...ali isto tako i na neki način vjerujem, čini mi se da je to DIVERZANT napisao..da se on nije vodio idejom nikakve velike srbije...a to je samo dokaz koliko masli čovjek može biti pijun u rukama velikih igrača...
političari će jedan drugome stisnuti ruke, nasmijati se i otići na večeru dok će kod maloga čovjeka ostati trajne i fizičke i psihičke rane.
sisley34 is offline  
Old 05.09.2015., 13:44   #1540
Tako nekako, bojim se i ja da će nam djeca ili bar unuci morat opet ratovat za kurac. Jer se neće opet ništa popravit u glavama. Najgori su mi crno-bijeli pogledi na događaje, ni ja nisam iznimka. Ali vidim da to nije rješenje i volim čut drukčiji osvrt pa i pogled s druge strane. Od normalnih ljudi. Ne znam bi li bilo rješenje da se sastanu timovi povjesničara, ali pravih koji se bave tim razdobljima i da se rasprave sporne teme - da se da sud povijesti o događajima koji nas svađaju. Inače, evo nedavno, Srbi kod nas slave veliku obljetnicu pravoslavnog manastira Krka, a došao je "po zadatku" i katolički pop koji im je čestitao, razmijenile su se službene nježnosti. Ovaj naš pop nije se iz pristojnosti usudio reć da naša crkvena i službena povijest drukčije gleda na prošlost tog manastira. Ali je srpski pop rekao svoju verziju povijesti manastira i da smo jedni drugima činili zla u prošlosti, s time da smo mi njima činili veća zla, nego oni nama. Mislim, da nije bila prigoda da to zadnje kaže čak i ako je istina, a mi mali sad možemo ratovat oko te magle je li istina ili nije istina. Evo srpska strana i njena priča http://www.eparhija-dalmatinska.hr/Manastiri-Krka-L.htm, a evo hrvatska strana i njena priča http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...8/Default.aspx A radi se o svetinjama i jednoj vjeri. Pa ti budi optimist. Sad se ide na pomirenje i ekumenizam - ujedinjenje crkava. Najprije su se razdvojili i zavadili narod, a sad trebaju izmirit i pomirit narod. A mi vjernici jedni i drugi bi trebali biti najbolji dio svoga naroda. Koji ne žele zlo i ne čine zlo i ne lažu itd.
biosamvojnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.