Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2006., 00:24   #2001
@ Crow Jane
Evo ti primjer:
Osobe s problemima, iz obitelji, ili iz nekog drugog izvora, cesto ne znaju, kako da se nosi s tim problemima.

Dogadja se, da zbog toga imaju psihicke probleme, koji se manifestiraju nekad kroz razne ovisnosti, o alkoholu, drogama, tabletama i slicno, nekad kroz depresiju ili neki drugi psihicki poremecaj te vrste, nekad kroz poremecaj prehrane, anoreksija, bulimija, binge eating disorder ( emotional eating ili ti self-medicating with food) i slicno.

Ovisnost o hrani zbog psihickih problema, funkicionira, na isti princip, kao i ovisnost o drogama i alkoholu, anoreksija, bulimija, depresija i ostalo, a to je da sluzi, kao bijeg od problema, okrutne stvarnosti, za trenutno uklanjanje bola.

Dakle samo dijeta, samodisciplina i ostale price, nije dovoljna, dok se prvo ne rijese ti psihicki problemi.

I opet ponavljam, ovdje ne govrimo o 10 kg viska.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:35   #2002
Quote:
talia kaže:
Pa, kako, onda znas, da je od tonalina?

Aaaaa... od cega bi bilo?

Pokusavala sam ja sa reduciranim unosom hrane, kretanjem itd, al nije to bas dalo zeljene rezultate.

Vidim da bas i ne virujes u to sta pisem, al ne muljam ti nista. Meni je pomoglo, al opet, znam ljude koji su odustali jer nisu bili zadovoljni.

Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:46   #2003
Quote:
Morska vila kaže:
Aaaaa... od cega bi bilo?

Pokusavala sam ja sa reduciranim unosom hrane, kretanjem itd, al nije to bas dalo zeljene rezultate.

Vidim da bas i ne virujes u to sta pisem, al ne muljam ti nista. Meni je pomoglo, al opet, znam ljude koji su odustali jer nisu bili zadovoljni.

Pitam, jer sam cula da je skup, tako da je dobro znati, da li stvarno funkcionira.
Ne mislim da ti muljas, nego pitam, da li si sigurna, da je bas od toga?
Cesto muljaju proizvodjaci takvih preparata.
Mozes li napisati malo vise svom iskustvu s tonalinom, imali kakvih stetnosti, sto je to, itd?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 01:17   #2004
Quote:
talia kaže:
Pitam, jer sam cula da je skup, tako da je dobro znati, da li stvarno funkcionira.
Ne mislim da ti muljas, nego pitam, da li si sigurna, da je bas od toga?
Cesto muljaju proizvodjaci takvih preparata.
Mozes li napisati malo vise svom iskustvu s tonalinom, imali kakvih stetnosti, sto je to, itd?
Imas na www.dietpharm.hr opcenito o tonalinu.

Istina, skup je, al eto...

Ja nisam primjetila nikakve stetnosti, krvna slika mi je samo takva, a i usput sam se konzultirala sa lijecnicom i ona mi je rekla da je ok.
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 04:29   #2005
Quote:
Morska vila kaže:
Imas na www.dietpharm.hr opcenito o tonalinu.

Istina, skup je, al eto...

Ja nisam primjetila nikakve stetnosti, krvna slika mi je samo takva, a i usput sam se konzultirala sa lijecnicom i ona mi je rekla da je ok.
Samo ovo pise:

Quote:
TONALIN CLA je broj 1 u svijetu za mršavljenje i oblikovanje tijela. Sada je pravo vrijeme da učinite nešto za sebe. Oblikujte mišiće i otopite masne naslage uz Tonalin CLA iz Dietpharma.


Namjena:

* za mršavljenje i oblikovanje mišića

Sastojci:

* konjugirana linolna kiselina CLA
I nije bas neko objasnjenje.
Koliko kosta bocica i koliko ima kapsula?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 09:51   #2006
Quote:
Crow Jane kaže:
Sorry, meni ovo zvuči ko ozbiljni psihološki poremećaj.
To i je psihološki poremećaj, ljudi često idu iz krajnosti u krajnost. Svi žele postići nešto na lakši način koji naravno nije i zdraviji. Prošla sam i faze anoreksije i bulimije... Strava... Sve je u glavi i sve se može riješiti. Sad imam 15 kg viška i baš sam sretna "bucka". Život mi nije u opasnosti. A prema BMI imam normalnu tjelesnu težinu. Onih 15 kg je viška prema nekim modnim standardima za koje me baš briga.
Želim reći da nevalja pretjerivati sa ničime, nije dobro ni zdravo biti debeo ali isto tako ni premršav. Kada pričam sa nekim o mršavljenju uvijek kažem uhvati se rola, bicikla, plivanja a ne izgladnjivanja jer organizam strada. Znam iz osobnog iskustva. Nemojte plakati zbog 10 il 15 kg viška, ako netko smatra da mu to predstavlja golem teret neka se savjetuje sa liječnikom. Nikad nikome nebih preporučila isprobavanje raznoraznih dijeta bez savjeta sa liječnikom.

Pozdrav.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 09:54   #2007
Quote:
talia kaže:
To je isto, kao netko kaze da smatra, da anoreksija ne postoji i da je anoreksija kao psihicki poremcaj izmisljotina i sranje?

Da, kuzim bit.
Bit je da si ti puna predrasuda, u koje cvrsto vjerujes, bez ikakve osnove.
Je, stara, zemlja je ravna ploca

Na kontracepcijskim pilulama pise-side effect-weight gain.Kontracepcijske pilule su hormoni, a debljanje ima veze s hormonima.


Debljanje je takoder povezano s policisticnim jajnicima, gdje je, takoder, prisutan hormonalni poremecaj.
U danasnje vrijeme cetrvtina zena ima problema s policisticnim jajnicima.

Sto se tice farbe za kosu, zasto se trudnicama ne preporucije farbanje, kad je to tako bezazleno?

Samo jos cekam, da kazes, da ni pusenje nije stetno

Stara imas internet, imas knjiznicu u svom gradu, informiraj se prije nego provalis jos koju besmislicu.
Gle onak, ne pada mi na pamet više svađati se oko tak banalne teme sa zatucanim babuskarama. Da, ja imam predrasuda prema OVERWEIGHT ljudima. Zato jer mislim da je najlakše i najkukavičkije za svoju debljinu okrivit emocionalne probleme. A primit se nečeg konstruktivnog, umjesto naricat za svojom sudbinom? Pa ako je to predrasuda - so be it. Bolje i to nego se licemjerno pravit kak je to, eto, baš super imat 60 kg viška.

Kaj se tiče kontracepcije, ja ju pijem već 10 godina upravo radi policističnih jajnika, i stoga znam o toj problematici to da se nećeš udebljat samo od tableta ako NE ŽDEREŠ!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 09:56   #2008
ja imam policisticne jajnike,mengu skoro cijeli mjesec svaki mjesec,al zaista najmanje 3 tjedna
ne da sam onda zivcana ne da se onda prezderavam vec bi tada nekog i ubila
evo danas nemam mengu 1 dan nakon najmanje 3 tjedna i jos se cudim da ju nemam,hvala bogu da je nemam
hormoni mi lude i ja kad sam zivcana jedem jedem i jedem i normalno da kile idu gore
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 11:56   #2009
bravo za kolegicu Crow Jane, ja sam također mišljenja da za svoju debljinu ne traba tražiti krivca kao što su emocinonalni problemi već treba biti šef da oprostite svojoj guzici a ne dopustiti da ona gospodari s vama pa neće biti problema niti s kilama, također treba raditi na svom tijelu i izgledu te na izgradnji svog duha, jer tko zapusti sebe samog, svoj duh, prijatellje i neke ostale ljudske potrebe normalno da zapušta i svoje tijelo pa nije ni čudno što se deblja i baca u depru i sve ostalo mu postane krivac samo ne on , mnogima je teško priznati, ali je tako, zaista zar nisu rekli da se ne može na mjesec pa su ljudi dokazali da se može, tak vam je i to, ako ne drugima dokažite bar sami sebi da možete biti svoj gazda
pandora098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 13:21   #2010
Quote:
talia kaže:
@ Crow Jane
Evo ti primjer:
Osobe s problemima, iz obitelji, ili iz nekog drugog izvora, cesto ne znaju, kako da se nosi s tim problemima.

Dogadja se, da zbog toga imaju psihicke probleme, koji se manifestiraju nekad kroz razne ovisnosti, o alkoholu, drogama, tabletama i slicno, nekad kroz depresiju ili neki drugi psihicki poremecaj te vrste, nekad kroz poremecaj prehrane, anoreksija, bulimija, binge eating disorder ( emotional eating ili ti self-medicating with food) i slicno.

Ovisnost o hrani zbog psihickih problema, funkicionira, na isti princip, kao i ovisnost o drogama i alkoholu, anoreksija, bulimija, depresija i ostalo, a to je da sluzi, kao bijeg od problema, okrutne stvarnosti, za trenutno uklanjanje bola.

Dakle samo dijeta, samodisciplina i ostale price, nije dovoljna, dok se prvo ne rijese ti psihicki problemi.


I opet ponavljam, ovdje ne govrimo o 10 kg viska.
Apsolutno se slažem.

Nekidan sam gledala na tv-u neku emisiju o gojaznosti i upravo su tu 'emocionalnu glad' spominjali kao jedan od glavnih problema.

Eto, ja osobno imam taj problem (samo što nemam toliko puno kg viška - ali nikad ne znaš... )
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:06   #2011
Quote:
Crow Jane kaže:

Tak je i sa žderanjem - ak Oprah kaže da je to zbog traume, uh, onda valjda je. Ajmo žderat i dalje i opravdavat se za to kaj smo debeli.

debelo se varaš. to nije opravdanje al je uzrok. neki ljudi imaju tik na hranu, neki na alkohol itd. to je sve duboko ukorijenjeno u potsvijest i protiv toga se i treba boriti baš na način na koji se Oprah bori jer prava debeljuca jednostavno ima tik na to i lakše joj je na takav način nego se isključivo koncentrirati na dijetu.

promijeni potsvijest i nikad neces bit debel.. lako prestat bit debel fizički, al takvi ljudi su debeli u duši - uvijek će se tome vracati
left here is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:52   #2012
Quote:
pandora098 kaže:
bravo za kolegicu Crow Jane, ja sam također mišljenja da za svoju debljinu ne traba tražiti krivca kao što su emocinonalni problemi već treba biti šef da oprostite svojoj guzici a ne dopustiti da ona gospodari s vama pa neće biti problema niti s kilama, također treba raditi na svom tijelu i izgledu te na izgradnji svog duha, jer tko zapusti sebe samog, svoj duh, prijatellje i neke ostale ljudske potrebe normalno da zapušta i svoje tijelo pa nije ni čudno što se deblja i baca u depru i sve ostalo mu postane krivac samo ne on , mnogima je teško priznati, ali je tako, zaista zar nisu rekli da se ne može na mjesec pa su ljudi dokazali da se može, tak vam je i to, ako ne drugima dokažite bar sami sebi da možete biti svoj gazda
Ne treba traziti krvica, nego UZROK, tako da znas, kako pristupiti rijesavanju tog uzroka.
Inace ces samo raditi yo-yo s dijetama cijeli zivot.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 19:26   #2013
Quote:
Crow Jane kaže:
Gle onak, ne pada mi na pamet više svađati se oko tak banalne teme sa zatucanim babuskarama. Da, ja imam predrasuda prema OVERWEIGHT ljudima. Zato jer mislim da je najlakše i najkukavičkije za svoju debljinu okrivit emocionalne probleme. A primit se nečeg konstruktivnog, umjesto naricat za svojom sudbinom? Pa ako je to predrasuda - so be it. Bolje i to nego se licemjerno pravit kak je to, eto, baš super imat 60 kg viška.

Kaj se tiče kontracepcije, ja ju pijem već 10 godina upravo radi policističnih jajnika, i stoga znam o toj problematici to da se nećeš udebljat samo od tableta ako NE ŽDEREŠ!
Ne, nego treba pravilno dijagfnosticirati razlog, zbog kojeg se debljas, da bi mogla PRAVILNO pristupiti rijesavanju tog problema.
Ako se netko deblja, jer jede emocionalnih razloga, nikakva dijeta nece pomoci, dok prvo ne rijesi tu emocionalnu stvar sam sa sobom, ili uz pomoc psihologa.
A kako ce to napravit, ako provo ne otkrije uzrok, razlog.

Sto se tice tableta i policisticnih jajnika, radi se o hormonima, zar ne?

Gle, dokle god imas policisticne jajnike, mozes imati teskoca s gubitkom kila, mozes se postavit na trepavice, gladovat, vjezat kako lude, kile ne idu dolje.
Kad si izljecene od policistcnih jajnika, puno lakse ces smrsati.

Sto se tice pilule, kako to da nekim zenama od pilule narastu sise, a sise su samo salo?

Ti jako potcjenjujes utjecaj hormona na zensko tijelo, a hormoni i pale i zare nasim tijelima. Hormoni mogu izazvati promijene raspolozenja, depresiju, gubitak libida, pa i debljanje.

Pogledaj samo sto nam hormoni rade jednom mjesecno, prije menstruacije i za vrijeme.
Ja sam se prosle sedmice par dana prije menstruacije, isla spremat za vanka i par haljina, koje sam probala, su mi sve bile tijesne, preko sisa i stomaka.

Ove sedmice su mi opet taman.

Zato sto sam, za vrijeme prije menstruacije sva napuhana.

Sad zamisli da je nekome tako na piluli non-stop.
Meni je tako bilo na piluli, zato sam je prestala uzimat.
Plus sam na piluli stalno bila zivcana i totalno izgubila zelju za seksom.

Znaci nije stvar u tome da ce ti pilula bit "opravdanje", nego je stvar u tome da, pravilno dijagnosticiras razlog i uklonis ga.
Ako se ja debljam od pilula, prestat cu je uzimat.
Necu mislit, nema to veze s pilulom i nastavit je uzimat i ic na yo-yo dijete cijeli zivot.

Jos jedna stvar koja moze uzrokovat debljanje su intolerancije na hranu, npr .mlijecne proizvode, gluten, psenicu, rajcice.
Osobe koje su intolerantne na odredjene vrste hrane, mogu se debljati, od tih vrsta hrane, jer njihovo tijelo, zbog intolerancije, ne probavlja pravilno te vrste hrane.

Dakle takve osobe, ako imaju problema s mrsavljenjem, ma koliko se trudile, trebaju izbaciti iz prehrane, bas te prizvode na koje su intolerantne i puno ce lakse izgubiti visak kilograma.

Dakle, ovdje se na radi o kukavicluku, nego o tome da je pravilan pristup mrsavljenju individualisticki pristup, tj. naci razloge i uzroke, zasto se, bas ta odredjena osoba deblja, jer su za svakog drukciji i onda ukloniti taj uzrok i tome pristupiti na nacin na koji odgovara toj osobi i njenom tijelu.

A ne ove "one size fit all" dijete i povrsni i plitki savjeti tipa:
"Manje zderi, pa ces se i manje debljat."
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 00:28   #2014
Tonalin

Quote:
talia kaže:
I nije bas neko objasnjenje.
Koliko kosta bocica i koliko ima kapsula?

Pise ,samo ides na opsirnije:

SASTAV

Dvije kapsule sadrže 1000 mg konjugirane linolne kiseline CLA (ulje dobiveno iz biljke šafranike - Carthamus tinctorius), 0,24g bjelančevina, 1g masti, 0,12g ugljikohidrata, želatina, glicerol i antioksidans-miješani tokoferoli.

OPREMA

Kutija sa 90 kapsula, bez šećera.

PROIZVOĐAČ

Za Fidifarm d.o.o. Zagreb, Obrtnička 37, Rakitje, Hrvatska, proizveo COGNIS GmbH, Njemačka.

SVOJSTVA I PODRUČJA PRIMJENE

Za dobar oblik tijela, zdravlje i dobru kondiciju nije dovoljno samo smanjiti tjelesnu težinu. Mnogo važnije je postići optimalni omjer između tjelesne masti i mišićne mase. Klasičnom dijetom do smanjenja težine u prvom redu dolazi zbog gubitka vode te propadanja mišića, a tek potom dolazi do gubitka masti. Svakodnevno uzimanje Tonalina CLA, uz redovitu tjelesnu aktivnost dovodi do gubitka čak 20% masnih naslaga i očuvanja mišićne mase tako da tijelo postaje bolje oblikovano. CLA ili konjugirana linolna kiselina, prirodna je višestruko-nezasićena masna kiselina koju nalazimo u mesu i mliječnim proizvodima. Znanstvenici vjeruju da danas hranom unosimo znatno manje količine CLA u odnosu na razdoblje od prije tridesetak godina (svega 100-300 mg na dan), a jedan od razloga je činjenica da je u našoj prehrani sve manje crvenog mesa, a sve više mesa peradi, mliječnih prerađevina s manje masnoća i vegeterijanskih namirnica. Također, kada je riječ o regulaciji tjelesne težine i očuvanju dobrog izgleda tijela, opće je prihvaćeno stajalište o važnosti smanjenog unosa crvenog mesa, punomasnog mlijeka te mliječnih prerađevina. No, osobe koje se strogo pridržavaju tog pravila susreću se i sa svojevrsnim prehrambenim paradoksom. Zbog nedovoljnog unosa CLA, smanjenje tjelesne masnoće te povećanje udjela korisne mišićne mase može biti otežano. Dva su primarna mjesta djelovanja CLA - adipociti ili masne stanice (mjesta pohrane masti) te skeletne mišićne stanice (mjesta pretvorbe masti u energiju). Klinička istraživanja su pokazala da CLA smanjuje pohranjivanje triglicerida te potiče njihovu razgradnju u masnim stanicama. Također, smanjuje broj postojećih masnih stanica potičući njihovu dezintegraciju. Druga su klinička istraživanja pokazala da CLA povećava proizvodnju energije iz masti. S obzirom na spomenuta mjesta primarnog djelovanja CLA, podložna su četiri mehanizma pomoću kojih CLA utječe na smanjenje udjela tjelesne masti; smanjuje količinu masti koja se pohranjuje nakon obroka, povećava razgradnju masti u masnim stanicama, pospješuje metabolizam masti, smanjuje ukupan broj masnih stanica. Do sada je ukupno provedeno 7 kliničkih istraživanja kojima se željela utvrditi sigurnost i učinkovitost Tonalina CLA. Klinički i laboratorijski nalazi pokazuju da Tonalin CLA pomaže u smanjenju udjela tjelesne masti, povećavajući u isto vrijeme nemasnu mišićnu masu koja tijelo čini vitkijim. Razlog tome je što jedan gram masnoće zauzima više prostora nego jedan gram mišića, pa se promjenom omjera masnog i mišićnog tkiva postiže gubitak masnih naslaga i suvišnih kilograma, uz istovremeno oblikovanje tijela. Rezultati istraživanja pokazuju da se redovitom primjenom proizvoda Tonalin CLA (najkraće tijekom 3 mjeseca) uz istovremeno vježbanje tri puta na tjedan postiže smanjenje ukupne tjelesne masti za čak 20%.

Pet razloga za Tonalin CLA!

1. Tonalin CLA je jedinstveni proizvod vrhunske čistoće i kvalitete, prisutan na svjetskom tržištu.

2. Proces proizvodnje Tonalina je zaštićen, a temelji se na znanstvenoj podlozi.

3. Tonalin CLA sadrži patentiranu i zaštićenu CLA čije je djelovanje potvrđeno najvećim brojem kliničkih ispitivanja.

4. Sigurnost uporabe Tonalina CLA ispitana je i potvrđena dugoročnim studijama u trajanju od 12 do 24 mjeseca.

5. Tonalin CLA je proizvod s ekskluzivnom licencom Cognis grupe.

NAČIN PRIMJENE I ČUVANJA

Uzima se 2x2 ili 3x2 kapsule, raspodjeljene na tri dnevna obroka. Čuvati na tamnom i suhom mjestu, pri temperaturi do 25 °C, izvan dohvata djece.

UPOZORENJE

Trudnice i dojilje ne smiju uzimati Tonalin CLA. Tonalin kao dodatak prehrani nije nadomjestak ili zamjena uravnoteženoj prehrani.

SERIJSKI BROJ I ROK VALJANOSTI

Otisnut na pakovini

Rješenje Ministarstva zdravstva

i socijalne skrbi RH od 27. prosinca 2005.

Klasa: UP/I-541-02/05-01/357

Ur.broj: 534-07-01/9-05-2

__________________________________________________ _______
P.S.
Jedna bocica kosta 134 kn.
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 00:55   #2015
Hvala, Morska vilo, meni taj link nije radio.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 00:59   #2016
Quote:
talia kaže:
Hvala, Morska vilo, meni taj link nije radio.
Ma nema na cemu!
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:27   #2017
Quote:
imago2007 kaže:
Ja ne vjerujem da si za tjedan dana skinula 8 kg. To je teoretski nemoguće na tvoju kilažu. Nema šanse.
SLAŽEM SE. MAKSIMALNO SI MOGLA IZGUBIT 5 KG.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 09:29   #2018
Quote:
snjeska kaže:
ja imam policisticne jajnike,mengu skoro cijeli mjesec svaki mjesec,al zaista najmanje 3 tjedna
ne da sam onda zivcana ne da se onda prezderavam vec bi tada nekog i ubila
evo danas nemam mengu 1 dan nakon najmanje 3 tjedna i jos se cudim da ju nemam,hvala bogu da je nemam
hormoni mi lude i ja kad sam zivcana jedem jedem i jedem i normalno da kile idu gore
POČNI PITI KONTRACEPCIJSKE I SVE ĆE TI SE REGULIRATI!
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 11:34   #2019
e, da malo i ja neš kažem o tonalin tabletama....prije nekog vremena kad su nas počeli bombardirati na TV s reklamana o njima neka cura ovdje na forumu ih je počela hvaliti kak su super i kak mršavi koristeći ih...kad sam zapitala da malo netko pojasni kak dugo ih koristi, koliko je izgubio/la kila - odjednom muk, niko ništa....
no dobro, ajde da se uvjerim na vlastitoj koži kak to radi jel bih rado skinula 5 kg, a nikak mi ne uspjeva ...možda bih trebala i koju više - ali sa 5 bih bila recimo zadovoljna...
dakle, pijem ih već tri mjeseca, ni kila dolje, a bavim se rekreativno trčanjem i još nekim sitnijim vježbicama kad mi se da (i sinoć sam pretrčala 4 km, pazim na prehranu, mada ne mogu reči da ne jedem, kad jedem)
dakle, htjela sam samo reči da ih više ne bum kupovala jel na svojoj koži nisam primjetila manjak kilograma samo u novčaniku manjak kuna...nažalost
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 11:41   #2020
Quote:
left here kaže:
debelo se varaš. to nije opravdanje al je uzrok. neki ljudi imaju tik na hranu, neki na alkohol itd. to je sve duboko ukorijenjeno u potsvijest i protiv toga se i treba boriti baš na način na koji se Oprah bori jer prava debeljuca jednostavno ima tik na to i lakše joj je na takav način nego se isključivo koncentrirati na dijetu.

promijeni potsvijest i nikad neces bit debel.. lako prestat bit debel fizički, al takvi ljudi su debeli u duši - uvijek će se tome vracati
Oprah ima sve moguće na raspolaganju od osobnih trenera, do vlastitih kuhara, nutricionista i ostale garde koja je trebala nju izmodelirati , no sve to nije urodilo plodom jer joj jednostavno genetika nije naklonjena....sada super zgleda...izmodeliro ju neki striček doktor
emili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.