Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2003., 22:02   #21
Hvala svima koji su ljubazno odgovorili. Onima koji su neinformirani preporučujem da se nauče koristiti internetskim predraživačima tipa google ili yahoo...Ovaj topic je u svojoj tematici bio izuzetno jasan, pa bih molila da se sudržite veleomunih misli - treba manje jesti i više vježbati, jer ispada da imate problema s razumijevanjem pročitanog teksta.

But, whatever...hvala svima koji su u stanju zadržati fokus. Topic sam postavila zato što nemam definirano mišljenje o tome. Moja susjeda je za 3 mjeseca smršavila 25 kg. /s dva mala prekida/. Uglavnom, kad ju vidim, zapitam se možda se isplati malo i pretrpjeti jer je očito dijeta jako efikasna. Znam da ima neugodnih nuspojava, zadah i sl. ali koja nema neki minus? Žena se osjeća sjajno i nema nikakvih zdravstvenih problema. Kaže da nije bila gladna jer nije jela ugljikohidrate.

Hvala onima koji su odgovorili iz vlastita iskustva. Odgovori su i ovdje podijeljeni pa sumnjam da mogu naći zajednički nazivnik.

Ajmo nabrojati prednosti i mane te dijete.

Prednosti:
1. relativno brz gubitak težine
2. lako se podnosi - nema pretjerane gladi
3. nije prekomplicirana za provođenje


Minus:
1. Zadah
2. Nejasno pitanje masnoća u krvi i oštećenja bubrega
3.

Na mojoj listi ispade da je u plusu. Što vi mislite?
 
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 22:06   #22
Sve sto potencijalno moze ostetiti bubrege kod mene ima veliki minus.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 22:11   #23
Asa, još jedan veliki minus je taj da manje više svi vrate izgubljene kg (ne, 2, 3, 5, nego baš tih dvadesetak - što je svakako veliki atak na organizam). Vjerojatno zato jer kad se počne kombinirati sva hrana, nakon dijete, onda nastavljaju u količinama u kojima im to dijeta ne brani, pa očito da je tu greška.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 22:28   #24
Pa evo, moje je mišljenje da ako se kg koje nakupljaš npr. 1 godinu, skinu za 2. mjeseca, onda to sigurno nemre bit +. Ja poznam jednu curu koja je isto tak skinula 30 kg, za par mjeseci, i evo je sad, deblje neg kaj je bila prije dijete. Nije za zajebanciju, ja mislim. Sigurna si da bi htjela riskirat tako nešto? Jer očito je da su rezultati samo kratkoročni.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 22:45   #25
Ma nemoj ici na nikakve dijete,ja sam ih probala hrpetinu i nije bilo nikakvog ucinka. Kad te kile prestanu opterecivati i kad postanes zadovoljna svojim odrazom u ogledalu kile ce polako padati! Naravno malo pripaziti na prehranu,piti puno vode i kretati se..... ucinkovitost zagarantirana a zdravlje i zivci sacuvani! Ipak,sretno!
 
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 22:52   #26
Jooooojjj...te fore s vodom su mi najbolje...pijte i kile se tope...ma mozhsimislit...ako su nastale papanjem nema te vode koja ce ih odnijet.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 23:01   #27
A kaj ja znam jel pomaze ili ne ali sigurno ne steti. Ja pijem 4 litre dnevno al sam se bacila na vegetarijanstvo pa moze biti da nije samo voda u pitanju. Ja cu pit i dalje pa kud puklo da puklo.
 
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 23:07   #28
4 litre? A koliko si ti sati na wc-u dnevno?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 23:10   #29
Ja oduvijek pijem puno tekucine ali priznajem i da stalno pishkim...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 00:21   #30
Svaki cas si na wc-u,budis se 12 puta ponoci ali sta sad....ak se vec mora.... ako pomaze ipak mi je to draze nego biti gladna,deracit se na sve oko sebe i u znoju se budit jel sam sanjala cokoladu,joj,cokoladaaaaaa!
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 12:14   #31
Ovak, ja sam za to da se smanje ugljikohidrati, ali i suhomesnato, te da se ubaci mlijecno i zaista puuuno voca i povrca. Tako se mogu nadoknaditi ugljikohidrati. Ja se tako hranim i super mi je. Imam i brdo enegrije pa redovito optrcavam Jarun, a kile su se rastopile.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 12:16   #32
visoko proteinska dijeta

Nedavno sam otvorila temu na Zdravlju o visoko proteinskim napitcima, ali baš i nije ekipa zainteresirana pisat o tome. Nadam se da društvo ovdje ipak ima neke odgovore na moja pitanja.

Naime, moja mama ima cca 30 kg previše i nekih zdravstvenih problema koje te kile nose. Naišla je na nekakvu dijetu u kojoj se tri puta dnevno moraju piti visoko proteinski napitci. Voljela bih kad bi mi netko napisao koji proizvodi i po kojoj cijeni se mogu nabaviti u Hrvatskoj. Isto tako, ako ima netko tko je probao takvu dijetu da mi kaže svoja iskustva o brzini mršavljenja i eventualnim problemima koji mogu nastati.
Tenks.
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 14:51   #33
bila sam dva puta na visokoproteinskoj dijeti i oba puta skinula po 10 kg za mjesec dana ali sam ih oba puta brzo vratila i jos dodala 2 kg na bivsu kilazu.narusila sam hormonalnu ravnotezu,dobila odljev i zaglavila u bolnici.znaci,nevalja...ali
sada pijem jabucni ocat,jedem relativno normalno samo sto ne jedem poslije 17 sati i za tjedan dana skinula sam 2 kg a dobro se osjecam,stovise jako dobro.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 15:42   #34
Ezop, koji si napitak trošila?
Poslala bi ti pm, ali obzirom da nemaš uključenu tu opciju, moram ispitivat ovak javno.
__________________
Pes mater kosti oglabal!
idy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 15:55   #35
Idy,jesi probala bolnicku dijetu? traje 15 dana a izgubis nekih 7 kg, ali mozes je ponavljati,svi koji su bili na njoj izgubili su kile (tako sam barem cula). I ja pijem tablete od jabucnog octa ali ne vidim da pomazu...
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 16:28   #36
1. ne bih preporučila na dulje od 2 tjedna
2. vrlo efikasna
3. na dulje od 2 tjedna vrlo nezdrava
4. kile se vrlo brzo vraćaju nazad

bila sam na "mesnoj" dijeti pred 5-6 godina, izgubila kile, vrlo brzo ih vratila. usput čula objašnjenje liječnice i više nisam ponavljala. daklem:
negativno utječe na metabolizam.
laičko objašnjenje: jedeš normalno, probava teče normalno i onda organizmu uskratiš sve osim bjelančevina. organizam se "muči", traži još, ali šipak. ondak se dešava da npr. ako ti je prije od ukupne hrane koju pojedeš 70% ulazilo u metabiličke procese, sada ti se taj postotak povećava. drugim riječima, organizam radi pojačanim tempom nastojeći iskoristiti što više hrane koju uneseš u organizam.
kada se skineš s dijete, organizam je već "uhodan" pa i dalje radi pojačanim tempom - zbog toga brže debljanje nakon dijete.

oštećuje bubrege
u nedostatku drugih hranjivih tvari, rezličiti metabolitički mehanizmi "uzimaju" zamjenski bjelančevine ili produkte njihove razgradnje, a kao rezultat nastaju ketoni koji se izlučuju preko bubrega i oštećuju ih.
kao posljedica mesne dijete često je miris urina sličan acetonu.

curke, ne se zezati s tom dijetom. maksimalno 2 tjedna, a preporučljivo 1 tjedan s pauzama između

inače, ja nisam biokemičar, a biokemiju sam već malo i zaboravila, tako da se ispričavam ako sam malo previše "polaičila". bit je u tome da je dijeta opasna.

ja sam skinula kile brojanjem bodova i ne miješanjem zabranjenih namirnica: npr. ne jedeš meso s krumpirom/rižom/tjesteninom nego ili meso ili priloge posebno. sa salatom i povrćem može i jedno i drugo. pred par godina sam se dovukla do idealne kilaže i dalje je tako

i još nešto, što mi se ne sviđa:

Quote:
opcenito ne kuzim osobe ( sad mislim na one iz RL-a ) koje se debljaju mjesecima , da ne kazem godinama , uljene se skroz i onda ocekuju da to sve nestane za tjedan dana od neke carobne dijete. Ponekad me brine IQ takvih osoba
mene brine IQ osoba koje to nisu sposobne skužiti.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 19:33   #37
Po meni je to za jako kratak rok.. Tjedan, najviše dva... Onda dva tjedna klasika s ugljikohidratima (samo manje količine da ne dođe do debljanja), onda opet tjedan proteinske. Više od 2-3 kg tjedno nije zdravo izgubiti. POGOTOVO ako to traje tri mjeseca

Uskraćivanje bilo koje vrste namirnica ni na srednji rok nije zdravo.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 20:00   #38
Molim samo odgovor na pitanje s obzirom da ih ovdje ima nekoliko koji su provodili dijete s ne-miješanjem namirnica. Svi stalno trube o tome, a nitko nikada ne kaže koliko vremena mora proći između ne-miješanja namirnica i kako to funkcionira. Npr. ako ja u 14 sati pojedem šniclu, onda kada smijem pojesti krumpir? Nekoliko sati nakon toga ili ubrzo nakon toga?
Hvala na odgovoru.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 17:37   #39
jabucni ocat ?????

.....mala digresija na temu......
jabucni ocat, koliko ga piti i kada jer sam cula da dugotrajnija upotreba najcesce dovodi do idealne tezine i uskladjenog rada metabolizma.....tj. pravilnog funkcioniranja cijelog organizma.....hvala unaprijed svima....
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 21:58   #40
Tablete jabucnog octa kupis u dm-u jel mislim da su tamo jeftinije nego u ljekarnama a pijes 1-2 dnevno. Imas puno vrsta tableta jabucnog octa,ja trenutno pijem od DIETPHARMa
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.