Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2004., 18:33   #1
Olympus Club

jel ga ima netko? kakva su vam iskustva?
xxGaladrielxx is offline  
Old 03.07.2004., 20:15   #2
Ja ga nemam, ali prema onome što sam pročitao o njemu, opaka stvarčica.
Inače imam 5050 zoom tako da mogu pretpostaviti šta ovaj novi može.

EDIT
Evo link sa specifikacijama
H3MAT0M is offline  
Old 03.07.2004., 20:42   #3
ma htjela sam samo razmijenit iskustva
xxGaladrielxx is offline  
Old 16.07.2005., 01:15   #4
Format slika kod Olympusa

Dakle.. imam namjeru kupiti digitalni SLR Olympus E-300

Jel mi može netko objasniti koja je to posebnost u vezi formata slike "3/4"?
Mr. Lipi is offline  
Old 19.07.2005., 00:04   #5
Ako je 35 mm format 2:3 (24 mmx36 mm),
a 6x6 format je 1 :1, onda je 3 x 4 ..... nešto između. Ništa posebno, samo odnos stranica formata......
d
tridi is offline  
Old 19.07.2005., 00:09   #6
Ako je 35 mm format 2:3 (24 mmx36 mm),
a 6x6 format je 1 :1, onda je 3 x 4 ..... nešto između. Ništa posebno, samo odnos stranica formata......
d
tridi is offline  
Old 21.08.2005., 23:36   #7
Re: Format slika kod Olympusa

Quote:
Mr. Lipi kaže:
Dakle.. imam namjeru kupiti digitalni SLR Olympus E-300

Jel mi može netko objasniti koja je to posebnost u vezi formata slike "3/4"?
kupujes slr a pitas takve gluposti!!!
 
Old 24.08.2005., 09:58   #8
3:2 je omjer stranica kod filma..i vecina uređaja za izradu fotografija radi u tom formatu, pa ako slikas u omjeru 4:3 a printas na 3:2 stroju ili ce ti okidat dio slike ili ce ti biti bijeli rub sa strane slike.

Olympus je isao drugom logikom pa je usvojio omjer 4:3 sto je omjer stranica casopisa! Eto razloga!
Pa ako slikas za casopis cijela slika ce ti stati na stranicu bez kidanja, dok ako slikas u 3:2 formatu morat ces kidat sliku.

4:3 je omjer standardnijih rezolucija na monitoru.

A ako te zanima four-thirds system.. to je druga pisma.. olympus je napravio digitalni fotoaparat bottom up..sve je nanovo redizajnirano i koristi posebne objektive.
Mana je sto ne mozes korisiti neke stare objektive ako ih imas, osim neke stare OM uz pomoc adaptera, a onda ti ne rade sve opcije, a prednost je sto je sve duplo manje i duplo lakse i ima manje vinjetiranja i sl. poremecaja.
Npr. 300mm 2.0 za canona tezi oko 7 kg, a za Olympusa oko 1 kg.. jer je zbog crop faktora 2.0 sve duplo manje.
U biti sve se svodi na to, canon i nikon mogu korisititi vecinu starih objektiva, a za olympusa moras kupovati nove.

Ne znam koliko se ozbiljno mislis bavit fotografijom, ali ne bi ti preporucio kupovinu dslr-a ako ne mislis potrosit oko 20 000 kn na objektive.. a ako se vec odlucis za potrosti toliko novca mozda je bolje kupit kakav canon.
flomasteric is offline  
Old 25.04.2006., 21:40   #9
Olympus SP-500 (6,0mil,10x zoom)

Jel mi moze netko rec dal se isplati kupit ovaj fotic i kakav je?
Trazim sto kvalitetniji aparat do 3000-3500 kn i mislio sam uzet ovaj...
Dal netko moze preporucit nesto bolje za ovaj novac?
bonnie billy is offline  
Old 26.04.2006., 00:28   #10
O kojoj je umjetnosti riječ?
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Old 26.04.2006., 20:37   #11
Nemaš IS na njemu,tj.stabilizator slike,tako da nećeš moći velikim zuum-om,a bez stativa, moći nešto kvalitetnije izvesti.Pogledaj nešto slično drugih proizvođača,recimo Sony DSC H1,ili Panasonic DMC FZ5...oni pariraju pixelima i zoom-om Olimpusu SP 500,a i cijenom.

Preporučam ti www.cafe.mobil.hr,na njihovom forumu imati ćeš šta pročitati,za i protiv određenog fotoaparata...
alen is offline  
Old 26.04.2006., 20:38   #12
[IMG]www.cafe.mobil.hr[/IMG]
alen is offline  
Old 27.04.2006., 23:24   #13
Hvala.
bonnie billy is offline  
Old 10.02.2007., 00:51   #14
Olympus camedia C-740 ultra zoom

Ovako imam ovaj digitalac...meni je cist dovoljan...ono htio bih se bavit malo umjetnickim fotografiranjem pa ak cu bash trebat cu si kupit neki žešći fotic al sad me zanima ak ima itko tak nesto....
zanima me kako se namjesta duga ekspozicija i kako se namjesta da okida isti tren kad stisnem gumb....jer ako nema dovoljno svijetla onda mi automatski namjesta (nije stavljen na AUTOmatsko slikanje i izostravanje) pa tako mogu slikat samo sa blicom da mi nebude mutna fotografija...pls help

fala
Mile1 is offline  
Old 10.02.2007., 07:47   #15
Malo se igraj pa ćeš dobiti neke rezultate, barem je na digitalcu eksperimentiranje besplatno. S vremenom ćeš nešto i naučiti. A možda i da pogledaš ovdje:
http://www.canon.co.jp/Imaging/enjoydslr/index.html

i ovdje:
http://jarac.net/photo/_mala_skola_f...jmovi_001.html
Banderas-Sedmica is offline  
Old 10.02.2007., 12:27   #16
www.dizajnzona.com
www.fotogalerija.net
http://www.dpreview.com/gallery/
borisphotography.blogspot.com
Sibencan is offline  
Old 21.02.2007., 19:44   #17
Slikanje u mraku... mjesec

Imam Olympus FE-130, nije to ono nešto, ima 5MPx pa me zanima, kaj mogu napravidi da dok slikam mjesec da mi nebude mutna slika ili da mi nebude onako razmrljan. Probal sam staviti noćni mod, to ne pali, isključim blic obavezno, pa probam namjestiti na sport image (valjda je tamo kraća ekspozicija), da ono protiv drhtanja ruku, nikad ne dobijem super sliku. A i ako dobar bude mjesec, onda su ružni preljevi iz one mjesec/oblak žute boje u neku crnu, onak ispadne zrnato. Ima li tko kakav savjet ?
(osim da kupim novog digiralca)

Hvala
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Old 21.02.2007., 22:31   #18
stavi ga na stativ i automatsko okidanje.
thunderstorm is offline  
Old 25.02.2007., 13:35   #19
stativ, ugasi blic i upali self-timer. ako nije dobro trebaš bolji fotić.
cement is offline  
Old 25.02.2007., 13:43   #20
i ekspozicija na najduže moguće. bez stativa ništa. teško ćeš uhvatit mjesec u zenitu dobro a da nemaš neki bolji objektiv. probaj ga slikat dok izlazi pa se čini veći.
__________________
n/a
paučko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.