Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 07:53   #201
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
za početak, ako netko hoće kvalitetan portret unutra, koristit će i kvalitetnu rasvjetu, neće namjestiti svoju babu za praznike ispred tv-a i praviti kvalitetan portret (tehnički) na iso800! što se tiče šuma, da canon je za 2 klase bolji po pitanju senzora od olympusa i nikona, cmos je uvjerljivo najbolje što postoji danas... ako se netko želi ozbiljnije baviti fotografijom, i ima ograničen budget od 5-6000kn, olympus kit je bolji izbor jer će te sve drugo što bi kupio s canonom doći preko te cijene za tu kvalitetu slike. hoće li kit objektivi u olympusu zadovoljiti amaterskog fotografa? s vremenom će naravno htjeti više, ali za početak ima 2 odlična stakla koja su znatno bolja od većine canona i sigmi u tom cjenovnom razredu, a ne treba zaboraviti da je bitan faktor u cijeloj raspravi - cijena!
olympus i još 10 godina do canona po objektivima? danas olympus ima manji izbor kvantitativno, ali ne bih baš rekao i kvalitativno po onome što sam sve skupa vidio.
a što sam tako napaljen na olympuse? iskreno, ne znam ni sam... otkad se bavim fotografijom, uvijek su mi prvi izbori bili nikoni i zorkiji, tu i tamo koji zenit, neko vrijeme sam se koristio canon slr-ima, a onda je došla digitalija i u džepu se nosio olympusov kompakt. po mom mišljenju, danas ako kupuješ dslr s kit objektivima, olympus te za cijeli raspon košta 6000kn, canon za cijeli raspon približno 7500kn, a canon za cijeli raspon i istu kvalitetu oko 9000kn.
"kvalitetan portret" .... ovo s "babom" već spada blizu granice pristojnosti .... ali to više govori o onome tko o tome piše....

probaj kad je slabije svjetlo s olyem na ulici poslikat iz ruke bilo što pa će ti biti sve jasno....
ma oly ima lošiji senzor i procesor i to je to i ima manji izbor objektiva... a nitko imalo zahtjevniji s kit objektivima neće biti zadovoljan.... dakle oly trenutno nema prođu kod imalo zahtjevnijih fotografa.... a cijena je relativna... ako kupiš nešto jeftino a loše - bacio si novce!
-NIK- is offline  
Old 12.04.2007., 08:43   #202
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
zaboravih napomenuti... da, kupi 400d ili 350d i stavi 50mm na njega i uživaj, i kvaliteta fotke i šum, i oštrina i rezolucija sve je super... ali si zaglavio na 80mm! nema širokog kuta, nema tele, nema allaround,... za to ćeš izdvojiti još puno novca za istu kvalitetu... ako fotkaš samo i isključivo portrete i relativno udaljenu arhitetkuru, to je odličan izbor... u svim ostalim slučajevima je u najmanju ruku smiješno samo to uzimati kao argument pri kupnji
mogu ti reći da sam jučer ispucao 500 tinjak fotki s 400d i s ovim sigminim objektivom 18-200 f/3.5-6.3 i da ima pristojnu kvalitetu... svakako da ću biti još zadovoljniji s kvalitetnijim objektivima... a to je za allround sasvim pristojni objektivić za 2.500 kn.... a toliko koštaju i olyevi kit objektivi - a opet mislim da se možemo složiti da je olyevo tijelo (e500, e400) lošije od canon 400d....
za široki kut ef 28 mmf/2.8 za cca 1200 kn će mi biti sasvim dovoljno za početak....a za tvoju informaciju neću zaglaviti na 80 mm..... primjerice canon ef 85 mm/f 1.8 USM za cca 2.500 kn je pojam oštrine za olyeve kit objektive....
a olyevi objektivi su nepristojno skupi i izbor je triput manji....
a za slikanje klinca i ostaloga imam doma par kompakta a tu je i stari nikon F50dok ne nabavim nešto s čime ću biti zadovoljan u digitaliji.. zasad mislim da je to canon eos 400d...a kako stvari stoje mislim da ću završiti na npr:, sigmi 17-70 2.8-4.5 i (jopet 2500 kn) sigma 70-200 2.8 ex macro 77 hsm(oko 7000 kn) (ove sigmice su mi kod jednog frenda davale jako simpatične fotke!) ili nadam se canon 70-200 f/2.8 USM IS (13700kn ).... ako naletim na nešto dobroga rabljenoga- još bolje...
hah čuj... kolko love tolko muzike... da me to ne zanima ne bih se s tim bavio i u to ulagao... kolko para tolko muzike.... a izbora i kombinacija koliko hoćeš - za razliku od nekih !!!
moja preporuka onima koji se misle ozbiljnije baviti fotografijom da izbjegavaju olympus u ulaznim dslr -ma tako dugo dok ne naprave dobar senzor i procesor i/ili ne smanje cijenu objektvima.... (možda se već s E510 nešto izmijeni)... dotada, oly - ne hvala!
-NIK- is offline  
Old 12.04.2007., 08:50   #203
Quote:
-NIK- kaže: Pogledaj post
"kvalitetan portret" .... ovo s "babom" već spada blizu granice pristojnosti .... ali to više govori o onome tko o tome piše....

probaj kad je slabije svjetlo s olyem na ulici poslikat iz ruke bilo što pa će ti biti sve jasno....
ma oly ima lošiji senzor i procesor i to je to i ima manji izbor objektiva... a nitko imalo zahtjevniji s kit objektivima neće biti zadovoljan.... dakle oly trenutno nema prođu kod imalo zahtjevnijih fotografa.... a cijena je relativna... ako kupiš nešto jeftino a loše - bacio si novce!
OK, dečki sad ste pretjerali pa se moram malo nadovezati s obzirom na to da sam pokrenuo ovaj topic.

Dakle, prepucavanje o opremi itd... može ići u nedogled jer je to očigledno vrlo složena rasprava. Definiraj mi kvalitetnu fotografiju? Za nekoga je to fotka s idiotom, za nekoga DSLR s kit objektivom, za nekoga niti L stakla nisu dovoljno dobra. Dakle osim objektivnih karakteristika, doživljaj fotografije i njene kvalitete je stvar subjektivnog doživljaja pojedinca.

Cilj topica je bio odabrati opremu s budžetom od cca. 6000-7000kn bez namjere kupovanja puno dodatne skupe opreme (eventualno kakav fiksni jeftini objektiv, polarizacijski filter ili nešto slično u granicama do 1000kn). Očito je da se s ovim pretpostavkama najviše isplati uzeti Olympus E500 DZK i time je stvar riješena. S obzirom na to da sam godinama fotkao s relativno lošim kompaktom, prijelaz na taj DSLR će biti ogroman pomak na bolje.

Sad da vam objasnim zašto meni nije bitan vrlo kvalitetan senzor. Dakle, gotovo nikada ne razvijam fotke na veličinu veću od 10x15. Ako i razvijem koju na veće dimenzije, to će biti neka koja je fotkana u dobrim svjetlosnim uvjetima, s najviše 400 ASA i neće ići na više od A4 niti pod razno, čak i to je jako veliko za moje potrebe. Naravno da nisam blesav da razvijem na A4 ili na nešto veće dimenzije fotku koja je fotkana na 3/4 senzoru na 1600 ASA.

Što se tiče fotkanja u unutarnjem prostoru gdje su svjetlosni uvjeti slabiji... Ovako, u unutarnjem prostoru uglavnom koristim male žarišne daljine za koje se može koristiti dulja ekspozicija kod slikanja iz ruke. Ako procijenim da je i dalje preduga ekspozicija, a podesio sam već na dosta visoku osjetljivost, koristit ću blic kao i na svakom fotiću do sada. Dakle no big deal.

Nisam profić nego amater. Svjestan sam ograničenja jeftinije opreme koja nije profesionalna. Čak i da me ne zadovolji kvalitetom i mogućnostima, to je sve što ću si za dugo vremena moći priuštiti na polju fotografske opreme.

Zahvaljujem svima na komentarima i sample fotkama. Cilj topica je postignut, bar što se mene tiče. Nema smisla da se sad tu pokoljete u prepucavanjima Canon-Oly-Nikon bla...
zozo77 is offline  
Old 12.04.2007., 08:58   #204
Quote:
-NIK- kaže: Pogledaj post
...a cijena je relativna... ako kupiš nešto jeftino a loše - bacio si novce!
Ne bih se složio. Ako kupiš nešto jeftino, u pravilu si kupio nešto relativno nekvalitetno. Zašto bi to bilo bacanje novaca? To je kupnja. Svaka roba ima svog kupca. Ako nemaš para za skupo i kvalitetno, a nemaš namjeru i/ili mogućnosti štedjeti i skupljati pare za kupnju, onda kupiš jeftino, ako ti ti ta stvar već treba. I jeftino i loše ima neku vrijednost samo manju od skupog i kvalitetnog. I najgori fotić na svijetu može napraviti fotku koja će neke ljude zadovoljiti kvalitetom. Hrpa ljudi ni ne zna šta su L stakla i vjerojatno ne bi ni skužili razliku u kvaliteti da im pokažeš fotku s kit objektiva i sa L stakla. Da je na fotki pesek, to je za njih pesek i fućka im se i za zrno i za kromatske aberacije. Karikiram naravno, ali skužili ste o čemu pričam.
zozo77 is offline  
Old 12.04.2007., 12:13   #205
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio. Ako kupiš nešto jeftino, u pravilu si kupio nešto relativno nekvalitetno. Zašto bi to bilo bacanje novaca? To je kupnja. Svaka roba ima svog kupca. Ako nemaš para za skupo i kvalitetno, a nemaš namjeru i/ili mogućnosti štedjeti i skupljati pare za kupnju, onda kupiš jeftino, ako ti ti ta stvar već treba. I jeftino i loše ima neku vrijednost samo manju od skupog i kvalitetnog. I najgori fotić na svijetu može napraviti fotku koja će neke ljude zadovoljiti kvalitetom. Hrpa ljudi ni ne zna šta su L stakla i vjerojatno ne bi ni skužili razliku u kvaliteti da im pokažeš fotku s kit objektiva i sa L stakla. Da je na fotki pesek, to je za njih pesek i fućka im se i za zrno i za kromatske aberacije. Karikiram naravno, ali skužili ste o čemu pričam.
ok... tvoja lova... ja za to ne bi dal tolku lovu...

a ovo da ako kupiš nešto jeftino da si kupio relativno nekvalitetno isto ne drži vodu... npr. ovaj objektivić f 50/1.8 je jeftin oko 600 kn a slike su mu itekak oštre.... kod olya nemaš veliki izbor objektiva....

a prije sam već napisao da je u fotografiranju najvažniji fotograf...

kod olya ti je najvažnije je da ti ne možeš uopće dobiti oštru sliku kad slikaš u slabim svjetlosnim uvjetima a treba ti nekaj "zamrznutoga" s velikom brzinom zatvarača... a to nije tak rijedak slučaj da ti to treba...

želim ti puno sreće i što više lijepih slikica... probao sam te upozoriti da znaš kaj kupuješ jer sam i ja u sličnoj situaciji.... but... tvoja lova....
-NIK- is offline  
Old 12.04.2007., 19:18   #206
da, slazem se...olympus nije nesto, tj jako te limitira ako gledas na fotografiju kao hobby na dulje staze...
olympusovi (bas kao i sony) objektivi su bezobrazno skupi, a bit dSLR fotografije i je mogucnost izmjene objektiva...za one koji ne vole mijenjati objektive
postoji dosta turistickih objektiva 18-200 [sigma, tamron, nikon]...
camundongo is offline  
Old 13.04.2007., 00:09   #207
hm...

sve skupa zbrojeno, zaboravlja se jedna stvar... ovdje je bilo govora i moji postovi su usmjereni na procjenu vrijednosti za novac, tj kit ponude! ne na kupnju dodatne opreme, osobno biram lošiji senzor i jedan kvalitetniji all around objektiv plus jedan tele objektiv, naspram boljeg senzora i jednog lošijeg kit objektiva... but, maybe that's just me, nakon canona i kit objektiva, sa olympusom sam zadovoljniji za istu vrijednost... iako, neusporediv je užitak posuditi 400d i fino staklo, no tu već ne govorimo o kit ponudi... da bi canon kit bio bolji od olympus kita (gledajući izradu, servis, senzor, dust reduction, procesor i objektive), trebaš kupiti dva objektiva, puhalicu jer na canonu dust reduction ajd recimo radi "diskretno", i moliti boga da nikad nemaš posla sa hrv. canon servisima
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 13.04.2007., 00:10   #208
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
OK, dečki sad ste pretjerali pa se moram malo nadovezati s obzirom na to da sam pokrenuo ovaj topic.
tko tebe šta pita, ti šuti! pokrenuo si topic, i sad tiho
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 13.04.2007., 10:10   #209
Riješite mi dilemu/dileme

Pozdrav!
Evo ovako stoje stvari. Bavim se tako fotografiranjem u slobodno vrijeme i najvise sto trebam slikat su:
skupine ljudi,
portreti
i recimo kasnije svatovi što objedinjuje prva dva navoda.

Narano već imam tijelo canon 30d, flash 430ex i objektiv s kojim bas nisam presretan ima mi veliki raspon 18-200 pa u širokom kutu nemam oštrine na rubovima što mi je kod slikanja skupina jako bitno, pa me sad zanima što da kupim od optike.
Sve priče vode da nemogu profulat ako uzmem L i raspon

EF 17-40mm f/4L USM, - za taj široki kut 5400kn
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, - (7500kn) za široki i portrete ili
Canon EF 24-70mm f/2.8L USM i - također (9000kn)
Canon EF 70-200mm f/2.8L USM(i varijacije f4 ili f/2.8 IS) - i ovaj za closeup portrete

A mene sada muči kao i svakoga tko nema baš novaca da kupi sve ovo ili barem dio, kako stoje stvari sa fiksnim objektivima koji su jeftiniji i po nekim pričama nezaostaju za ovima (koliko?)
Posebno me zanimaju usporedbe za fotografiranje skupina + pejzaži i arhitektura jel sada bih to najprije uzeo

Objektiv Canon EF 20mm f/2.8 USM - cijena oko 3100kn
Objektiv Canon EF 28mm f/1.8 USM - cijena oko 3000kn

kako ova dva daju oštru sliku, i dali puno griješim, ili da se preformuliram dali gubim na kvaliteti slike u usporedbi s EF 17-40mm f/4L USM koji stoji oko 5400kn. Imali netko možda neki drugi objektiv za prijedlog?? Dakle bitna mi je oštrina i kaliteta!
Hvala!
akun is offline  
Old 13.04.2007., 16:15   #210
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
tko tebe šta pita, ti šuti! pokrenuo si topic, i sad tiho
ma samo da se ne pokoljete tu zbog foto-opreme. Kog bum onda davil posle? Ček samo dok kupim taj fotić napokon pa kad krenu pitanja...
zozo77 is offline  
Old 13.04.2007., 16:42   #211
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
ma samo da se ne pokoljete tu zbog foto-opreme. Kog bum onda davil posle? Ček samo dok kupim taj fotić napokon pa kad krenu pitanja...
hehe, da... ma, tu se zapravo nema što puno raspravljati, 350/400d je bolji fotić, e500 bolji kit... ili imaš love za više ili nemaš, vrlo jednostavno d50 je isto super izbor za tijelo, loš za opremu... ovdje baš i ne vrijedi ona "o ukusima se ne raspravlja", ali otprilike tako nekako završe sve rasprave o opremi...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 13.04.2007., 16:44   #212
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
Ček samo dok kupim taj fotić napokon pa kad krenu pitanja...
na žalost, taj tjedan/mjesec kad kupiš fotić neću imati pristup internetu, pa... ali inače bih stvarno rado pomogao
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 15.04.2007., 00:03   #213
Quote:
akun kaže: Pogledaj post
Objektiv Canon EF 20mm f/2.8 USM - cijena oko 3100kn
Objektiv Canon EF 28mm f/1.8 USM - cijena oko 3000kn
Ovo ne bih uzeo, preskupo za prosjecne, ali nedovoljno dobre objektive.
U tim fokalnim duzinama jedini fiksni objektivi sto vrijede su 24 f/1.4 L i 35 f/1.4 L, ali oni i kostaju (mislim oko 10 000 kuna svaki)...Ali su zato jako ostri i vec pri f/1.4.
camundongo is offline  
Old 15.04.2007., 00:05   #214
Quote:
akun kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ovako stoje stvari. Bavim se tako fotografiranjem u slobodno vrijeme i najvise sto trebam slikat su:
skupine ljudi,
portreti
i recimo kasnije svatovi što objedinjuje prva dva navoda.

Narano već imam tijelo canon 30d, flash 430ex i objektiv s kojim bas nisam presretan ima mi veliki raspon 18-200 pa u širokom kutu nemam oštrine na rubovima što mi je kod slikanja skupina jako bitno, pa me sad zanima što da kupim od optike.
Sve priče vode da nemogu profulat ako uzmem L i raspon

EF 17-40mm f/4L USM, - za taj široki kut 5400kn
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, - (7500kn) za široki i portrete ili
Canon EF 24-70mm f/2.8L USM i - također (9000kn)
Canon EF 70-200mm f/2.8L USM(i varijacije f4 ili f/2.8 IS) - i ovaj za closeup portrete

A mene sada muči kao i svakoga tko nema baš novaca da kupi sve ovo ili barem dio, kako stoje stvari sa fiksnim objektivima koji su jeftiniji i po nekim pričama nezaostaju za ovima (koliko?)
Posebno me zanimaju usporedbe za fotografiranje skupina + pejzaži i arhitektura jel sada bih to najprije uzeo

Objektiv Canon EF 20mm f/2.8 USM - cijena oko 3100kn
Objektiv Canon EF 28mm f/1.8 USM - cijena oko 3000kn

kako ova dva daju oštru sliku, i dali puno griješim, ili da se preformuliram dali gubim na kvaliteti slike u usporedbi s EF 17-40mm f/4L USM koji stoji oko 5400kn. Imali netko možda neki drugi objektiv za prijedlog?? Dakle bitna mi je oštrina i kaliteta!
Hvala!
uzmi 17-40 f/4 L za grupne fotke i pejzaze,
a 85 f/1.8 USM (oko 2400 kuna dodje) za portrete


evo tu vidi sto moze 85 f/1.8 USM:

http://www.pbase.com/cameras/canon/ef_85_18u

to bi bila savrsena (i ne preskupa) kombinacija za ono sto tebi treba
camundongo is offline  
Old 19.04.2007., 20:10   #215
E sad kad sam napokon skupio pare i odlučio što bih kupio, sad su tek nastali problemi. Naime, namjerio sam se na E500DZK sa 14-45 3,5-5,6 i 40-150 3,5-4,5, ali toga više nigdje nema. Onda sam gledao E400DZK za kojeg mi lik u Vemilu tvrdi (tako piše i na njihovom webu) da dolazi u kompletu sa 14-42 F2,8-3,5 i 40-150 F3,5-4,5. Na Olympusovom site-u naravno piše da E400DZK sadrži 14-42 F3,5-5,6 i 40-150 F3,5-5,6 što je bitna razlika. E330 DZK mi je treća opcija jer dolazi sa istim objektivima kao i E500, ali taj opet ima nešto jači šum i nešto manje mpx, dakle lošiji senzor.

Kažu po reviewima da objektivi 14-42 F3,5-5,6 i 40-150 F3,5-5,6 također uopće nisu loši i da poprilično šiju Canon/Nikon/Sony kit objektive.

E sad nisam pametan kaj izabrat. Cijena je vrlo povoljna, i E400 DZK i E330 DZK su ispod 6000kn. Moj budžet je 8000kn, eventualno za koji mjesec uleti još 2000-3000kn, ali to nije ziher. Čak i da skupim tih 10000-11000 kn, to je to i nema više dalje ulaganja u opremu. Za 8000kn ne mogu kupiti Canon/Nikon/Sony/Pentax s jednim širokim zoomom i jednim tele zoomom koji bi po oštrini, svjetlini i ostalim kvalitetama odgovarali Olympusovim kit objektivima. Čak niti za 10000 ili 11000kn to ne mogu.

Ideja koju sad imam je ovih 8000kn uložit u tijelo, dva što bolja objektiva tak da sam miran, a kasnije s parama koje su ostale i eventualno još 2000 ili 3000kn mijenjat jedan objektiv za neki bolji (npr. kod Oly-a bih probao prodati 14-45 ili 14-42 i kupiti 14-54 F2,8-3,5).

Joj, kak je ta kupnja komplicirana stvar.
zozo77 is offline  
Old 19.04.2007., 20:19   #216
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
E sad kad sam napokon skupio pare i odlučio što bih kupio, sad su tek nastali problemi. Naime, namjerio sam se na E500DZK sa 14-45 3,5-5,6 i 40-150 3,5-4,5, ali toga više nigdje nema. Onda sam gledao E400DZK za kojeg mi lik u Vemilu tvrdi (tako piše i na njihovom webu) da dolazi u kompletu sa 14-42 F2,8-3,5 i 40-150 F3,5-4,5. Na Olympusovom site-u naravno piše da E400DZK sadrži 14-42 F3,5-5,6 i 40-150 F3,5-5,6 što je bitna razlika. E330 DZK mi je treća opcija jer dolazi sa istim objektivima kao i E500, ali taj opet ima nešto jači šum i nešto manje mpx, dakle lošiji senzor.

Kažu po reviewima da objektivi 14-42 F3,5-5,6 i 40-150 F3,5-5,6 također uopće nisu loši i da poprilično šiju Canon/Nikon/Sony kit objektive.

E sad nisam pametan kaj izabrat. Cijena je vrlo povoljna, i E400 DZK i E330 DZK su ispod 6000kn. Moj budžet je 8000kn, eventualno za koji mjesec uleti još 2000-3000kn, ali to nije ziher. Čak i da skupim tih 10000-11000 kn, to je to i nema više dalje ulaganja u opremu. Za 8000kn ne mogu kupiti Canon/Nikon/Sony/Pentax s jednim širokim zoomom i jednim tele zoomom koji bi po oštrini, svjetlini i ostalim kvalitetama odgovarali Olympusovim kit objektivima. Čak niti za 10000 ili 11000kn to ne mogu.

Ideja koju sad imam je ovih 8000kn uložit u tijelo, dva što bolja objektiva tak da sam miran, a kasnije s parama koje su ostale i eventualno još 2000 ili 3000kn mijenjat jedan objektiv za neki bolji (npr. kod Oly-a bih probao prodati 14-45 ili 14-42 i kupiti 14-54 F2,8-3,5).

Joj, kak je ta kupnja komplicirana stvar.

optimum-online? ni oni nemaju više?
inače, 14-42 je jako dobar objektiv, po mnogima oštriji od 14-45... osobno bih se složio da je oštriji i to po cijelom rasponu, ali sve skupa mi se čini "tamnijim", malo teško za objasniti... s vremenom svakako kupi 14-54 jer je to fantastičan objektiv, možda i najbolje uopće što trenutno možeš dobiti za taj novac...

e sad, e400 ima svoje prednosti i mane... e330 bih isključio iz izbora
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 19.04.2007., 20:58   #217
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
optimum-online? ni oni nemaju više?
inače, 14-42 je jako dobar objektiv, po mnogima oštriji od 14-45... osobno bih se složio da je oštriji i to po cijelom rasponu, ali sve skupa mi se čini "tamnijim", malo teško za objasniti... s vremenom svakako kupi 14-54 jer je to fantastičan objektiv, možda i najbolje uopće što trenutno možeš dobiti za taj novac...

e sad, e400 ima svoje prednosti i mane... e330 bih isključio iz izbora
Cool! Tak sam si nekak i mislil. A taj 40-150 F3,5-5,6? Jel' to usporedivo s hvaljenim 40-150 F3,5-4,5?
zozo77 is offline  
Old 19.04.2007., 21:07   #218
Quote:
zozo77 kaže: Pogledaj post
Cool! Tak sam si nekak i mislil. A taj 40-150 F3,5-5,6? Jel' to usporedivo s hvaljenim 40-150 F3,5-4,5?
na žalost nisam puno koristio, više me zanimao 14-42 tako da sam ovog samo pogledao na trenutak... gledajući sample fotke, šteta je jedino za blendu manje, oštrina tu negdje, boje tu negdje...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 21.04.2007., 01:36   #219
@ zozo77 : koliko ja vidim, u ve-milu još imaš e500 double zoom kit
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 22.04.2007., 11:26   #220
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
@ zozo77 : koliko ja vidim, u ve-milu još imaš e500 double zoom kit
Vidio sam i ja da na webu piše da ima, ali kad sam ih nazvao tip mi je rekao da je to stari model, da to više nemaju i ponudio mi E400 DZK. No, ima u Optimi E500 DZK za 6000kn i još dobiš 1GB CF karticu jer je to sad na nekoj akciji. Naručio sam i navodno sutra to mogu pokupit.
zozo77 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.