Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 23:35   #3881
Ne čisto meso, nego tu Land of Fleich od piletine ovoj osjetljivoj maci. Probaj joj dati samo malo da vidiš da li će povraćati ili imati proljev pa joj onda daj kao pravi obrok. Jer ako je ko moj micko požderat će jer je fino a onda kasnije veselje.

Ma imala sam ja jednu takvu specijalku, samo je suhu hranu jela, ni sirovo, ni kuhano, od mokrih je samo lizala saft i jela je samo whiskas u bijelom umaku. A ovi dvoje su mi sve jeli šta im se dalo, sad vidim u zadnje vrijeme da mi mačka malo izmišlja. Kad je bila mala jako je bila izbirljiva i mršava, kad je ostala skotna počela je jesti kako spada i od onda je normalno jela. Sad zajebava pod stare dane. A micko je kanta za otpatke, bio i ostao. U biti on baš ne ljubi suhu ali je pojede kad skonta da nema ničeg drugoga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:03   #3882
meni je ta land of fleich jedan od gorih hrana. grozno smrdi i mačke ju uopće nisu htjele. bom koja pojede svako smeće nije htjela.
ista stvar je bila i sa felidae konzervama. mislim da im smeta miris konzerve, baš ambalaže. radije jedu vrećice i one četvrtaste paštete.


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
edit: usput jel netko od vas davao ove konzervice svojima: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tel-200g.aspx? Čine mi se ok a i nisu preskupe.
nije loša. izgleda kao mesni narezak. razaznaje se meso , vidiš da je od mesa, a ne smeđi komadiči tko zna čega. čak ju je i gile na početku jeo. ali ubrzo je odustao.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 26.03.2013. at 00:10.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:56   #3883
Jel' netko od vas kupuje Gourmet konzervice (pastete)? U zadnjoj turi koju sam kupila te pastete uopce nisu pastete kakve su bile; drugacija je tekstura i kao da je mljeveno na veci mlinac il kak se to vec radi. Uglavnom veci su komadici i nije onako homogena pasteta kak je bilo i sad ova moja brljavi po tome i nece, a to je jedina mokra koju je htjela
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:58   #3884
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
meni je ta land of fleich jedan od gorih hrana. grozno smrdi i mačke ju uopće nisu htjele. bom koja pojede svako smeće nije htjela.
ista stvar je bila i sa felidae konzervama. mislim da im smeta miris konzerve, baš ambalaže. radije jedu vrećice i one četvrtaste paštete.




nije loša. izgleda kao mesni narezak. razaznaje se meso , vidiš da je od mesa, a ne smeđi komadiči tko zna čega. čak ju je i gile na početku jeo. ali ubrzo je odustao.
Nemam blage, moji su je jeli, a meni osobno nije smrdila ta hrana. Meni zapravo te njihove mokre ni ne smrde, smrde mi za popizditi jedino poslastice. Oni nagradni štapići od dm-a mi okreću svaki puta želudac, meni to smrdi na govna, crkotine ili šta već. Mačke mi na te štapiće reagiraju ko okorjeli junkie, polude i žicaju i žderu. Zapravo jedino ih s time mogu navabiti bez nadmudrivanja kad ih trebam dozvati, namamiti iz neke prostorije i sl. pa sam prisiljena kupovati to čudo koliko god meni smrdilo i ja ribala prste nakon diranja toga (ne znam šta mi toliko smeta ali mi užasno smrdi da ne mogu taj miris na prstima podnijeti).

Ajd baš ću im uzeti koju konzervicu kad budem išla u PC da vidim jel im paše.


edit: Ryell ja sam ti svojoj žutoj sotoni, nemojte mi se sada smijati, znala sa štapnim smiksati mokru hranu u kašu i znala je tako jesti. To sam radila u očaju kad mi je znala brljati po hrani i padati na težini. Bože kako je ta mačka bila zajebana za hraniti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.03.2013. at 01:04.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:16   #3885
Idem sutra kupit stapni mikser.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 08:50   #3886
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Jel' netko od vas kupuje Gourmet konzervice (pastete)? U zadnjoj turi koju sam kupila te pastete uopce nisu pastete kakve su bile; drugacija je tekstura i kao da je mljeveno na veci mlinac il kak se to vec radi. Uglavnom veci su komadici i nije onako homogena pasteta kak je bilo i sad ova moja brljavi po tome i nece, a to je jedina mokra koju je htjela
Kupujem, ali ne paštetice nego teletinu u umaku od paradajza(? crvenkasti bude umak). Zadnja tura koju sam kupila nije sos crveni nego smećkasti, cure prekjučer nisu radile problem i pojele su ali mi je jedna dok sam bila na poslu povraćala. Sreća pa sam kupila samo tri konzervice jer sam se svojevremeno opekla s tim pet shopom i Animonda paštetama koje sam tamo kupila izgledale su posušeno i jednostavno drukčije od onih iz 5C-a. Pretpostavljam da je stvar u skladištenju, ne znam kaj bi drugo moglo biti.

S obzirom da je ovo jedan od 2 okusa Gourmeta koje moje hoće jest, a nema ih već neko vrijeme u Pet centru, nemam pojma di ću kupovati ubuduće.
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 09:43   #3887
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne čisto meso, nego tu Land of Fleich od piletine ovoj osjetljivoj maci. Probaj joj dati samo malo da vidiš da li će povraćati ili imati proljev pa joj onda daj kao pravi obrok. Jer ako je ko moj micko požderat će jer je fino a onda kasnije veselje.

Ma imala sam ja jednu takvu specijalku, samo je suhu hranu jela, ni sirovo, ni kuhano, od mokrih je samo lizala saft i jela je samo whiskas u bijelom umaku. A ovi dvoje su mi sve jeli šta im se dalo, sad vidim u zadnje vrijeme da mi mačka malo izmišlja. Kad je bila mala jako je bila izbirljiva i mršava, kad je ostala skotna počela je jesti kako spada i od onda je normalno jela. Sad zajebava pod stare dane. A micko je kanta za otpatke, bio i ostao. U biti on baš ne ljubi suhu ali je pojede kad skonta da nema ničeg drugoga.
al koja je to koma, imaš mesoždera koji hoće jest samo kekse a svi ti problemi probavne prirode više-manje nastaju zbog neadekvatne prehrane, a sad mi je kasno mijenjat na sirovo jer em što neće, em što mala povraća ko luda... i sad uvijek moram imat intestinal u rezervi, a srce mi se para kad joj to moram dat i čitat sastav.... kukuruz, pšenica, soja... da super prehrana, al ne za nju, već mene biljojeda
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 09:46   #3888
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Idem sutra kupit stapni mikser.
Joj ja sam prezadovoljna i sa štapnim i sa blenderom, koristim ih za sve i svašta, i za njih i za sebe.

Kada su mi bili pokupili neku crijevnu virozu i rigali i kenjali svi u isto vrijeme spasio me štapni. Miksala sam im piletinu i rižu u nekakvu paštetu pa im kao prvo nije bilo teško za želudac jer je već smiksano pa nisu ponovno rigalii, a kao drugo rižu inače ne bi ni pipnuli (ok micko vjerovatno bi, ove dvije ne bi ni mrtve) a ovako su je fino jeli i prestao im je proljev. I danima sam ih hranila tako dok im se nije smirila probava, onda su prešli na intestal.

Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
al koja je to koma, imaš mesoždera koji hoće jest samo kekse a svi ti problemi probavne prirode više-manje nastaju zbog neadekvatne prehrane, a sad mi je kasno mijenjat na sirovo jer em što neće, em što mala povraća ko luda... i sad uvijek moram imat intestinal u rezervi, a srce mi se para kad joj to moram dat i čitat sastav.... kukuruz, pšenica, soja... da super prehrana, al ne za nju, već mene biljojeda
A možeš se slikati, kad nešto ne žele jesti možeš dubiti na glavi. Moja crna je znala rigati sirovo pa sam skontala da biserka guta meso, da ga skoro ništa ne prežvače pa sam joj počela meso rezati na manje komadiće i tako joj davati i prestala je rigati. Ne znam jel kod tvoje u tome stvar.

Ma to ko i ja kad sam skontala šta u ovoj za kamence ima. Ono zna se da nastaju zbog manjka mesa u tim hranama i onda ostave skoro isti sastav, samo pucaju na to da se s nečime promjeni ph u urinu. Zato sam ja kad sam skontala počela puno više mesa davati svojima i uz to je micko redovno čaj dobivao. Kad se sjetim da sam kupovala rc urinary mokru hranu i vrećicu od 100 g plaćala 8 i nešto kuna dođe mi da se šutam, za 90 kn po kg imaš mesa kakvog hoćeš i to par kg.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.03.2013. at 09:59.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 10:13   #3889
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Jel' netko od vas kupuje Gourmet konzervice (pastete)? U zadnjoj turi koju sam kupila te pastete uopce nisu pastete kakve su bile; drugacija je tekstura i kao da je mljeveno na veci mlinac il kak se to vec radi. Uglavnom veci su komadici i nije onako homogena pasteta kak je bilo i sad ova moja brljavi po tome i nece, a to je jedina mokra koju je htjela
a kaj piše na konzervi? možda je onaj gourmet s komadićima?
jer imaju mousse (homogena bljakasta smjesa ) i te s komadićima (ko fol) mesa u umaku

ja kupim ponekad i u mulleru, ak bude na akciji - sadržaj zgleda normalno i mačor uvijek hoće jesti
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:43   #3890
ja sam maci jednom kupila tu carny hranu ali u vrećici, i bila joj je okej. svidjela joj se jer je imala puno umaka a ona to voli.
ali sada se više ne zezam, otkako je imala onu epizodu nekog mahnitog ponašanja i češanja a nisam skontala uzrok ali posumnjala na hranu/ dm štapiće, sada se držim samo RC kitten i Schesire vrećica i konzervica od mokre ( jaaaako joj se sviđa ona piletina sa aloe verom).

nego, htjela sam pitati ( kad se već spominju mikseri i DIY klopa) jer netko od vas probao jednu foru koju sam pročitala dok sam gledala reviewe za orijen i sličnu jako kvalitetnu hranu koju proizvode samo u obliku suhe. naime, dosta ljudi je komentiralo da oni tu suhu hranu namaču u vodi i od nje naprave mokru i tako daju micama. nikad mi nije palo na pamet (jedino dok se tek učila na mokru sam onak babycat namakala u mlijeko) ali ima potpuno smisla ako se uzme u obzir činjenica da se suha samo dehidrirana mokra. ergo - vratiš joj vodu i dobiješ konzeru
ljudi su zadovoljni tom metodom, tako napravljene "konzerve" koštaju puno manje od ovih gotovih, a i navodno nema onih zločestih konzervansa koje moraju stavljati u industrijski pakovanu hranu da bi mjesece bila iskoristiva.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:39   #3891
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj ja sam prezadovoljna i sa štapnim i sa blenderom, koristim ih za sve i svašta, i za njih i za sebe.
Blender imam, ali je prevelik za količinu koju trebam dnevno. Samo sve ostane po stijenkama i na kraju pola hrane bacim.
Budem išla danas vidjet za štapni mikser, mislim da sam vidla nešto na akciji u intersparu - našla, 99,99kn


Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
a kaj piše na konzervi? možda je onaj gourmet s komadićima?
jer imaju mousse (homogena bljakasta smjesa ) i te s komadićima (ko fol) mesa u umaku
Ma mousse je (paštetica, homogena smjesa odnosno trebala bi biti homogena). Te paštetice i kupujem baš zato jer ove s komadićima neće - poliže umak, a komadići ostanu i sasuše se pa bacam.


Quote:
lilith.. kaže: Pogledaj post
naime, dosta ljudi je komentiralo da oni tu suhu hranu namaču u vodi i od nje naprave mokru i tako daju micama. nikad mi nije palo na pamet (jedino dok se tek učila na mokru sam onak babycat namakala u mlijeko) ali ima potpuno smisla ako se uzme u obzir činjenica da se suha samo dehidrirana mokra. ergo - vratiš joj vodu i dobiješ konzeru
Nijedna mica kojoj sam to probala uvaliti nije htjela ni blizu tako razmočenoj suhoj hrani. Ali od dosta ljudi čujem da funkcionira
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:06   #3892
joj kad ovako čitam kakvih problema sve imate s prehranom, ja mogu biti zaista sretna kaj moja samo sirovo voli, doduše pojede i mokru, ali onako preko k...... a od suhe definitivno odustajem otkad mi je od hillsa u neko doba usred noći počela kihati i još ujutro.
jel imao netko od vas takav slučaj da mačku uhvati kihanje, koje traje dosta dugo?
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:32   #3893
još traje akcija felidae 1+1 (heinzelova)
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:39   #3894
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nemam blage, moji su je jeli, a meni osobno nije smrdila ta hrana. Meni zapravo te njihove mokre ni ne smrde, smrde mi za popizditi jedino poslastice. Oni nagradni štapići od dm-a mi okreću svaki puta želudac, meni to smrdi na govna, crkotine ili šta već. Mačke mi na te štapiće reagiraju ko okorjeli junkie, polude i žicaju i žderu. Zapravo jedino ih s time mogu navabiti bez nadmudrivanja kad ih trebam dozvati, namamiti iz neke prostorije i sl. pa sam prisiljena kupovati to čudo koliko god meni smrdilo i ja ribala prste nakon diranja toga (ne znam šta mi toliko smeta ali mi užasno smrdi da ne mogu taj miris na prstima podnijeti).

Ajd baš ću im uzeti koju konzervicu kad budem išla u PC da vidim jel im paše.


edit: Ryell ja sam ti svojoj žutoj sotoni, nemojte mi se sada smijati, znala sa štapnim smiksati mokru hranu u kašu i znala je tako jesti. To sam radila u očaju kad mi je znala brljati po hrani i padati na težini. Bože kako je ta mačka bila zajebana za hraniti.
dm štapići mi ok mirišu. prihvatljiv je miris, ne smrdi nešto previše. ali schesir od piletine sa aloe verom, ajme majko što to smrdi. nije mi jasno kako mačak to može jesti, ja se gušim. izgleda da njemu paše smrdljivija hrana, mislim da nos ne radi baš najbolje. često mu je začepljen i curi (na gazdaricu ) pa valjda ne može namirisati hranu. obično mu moram malo gurnuti u usta da vidi što je pa tek onda jede. i više voli kad malo odstoji i sva se sasuši

i sad su dobili proljev od onih dm-ovih jastučića od trave.

nego, da li postoji neka poslastica a da nije tvrda ko kamen.
mačak sve što je tvrdo samo proguta jer ne može sažvakati. povremeno im dam one dm ribice od bakalara, ali bi radije nešto zdravije. naručila sam od brit care jednu od onih sušenih mesnih poslastica, ali bojim se da će to biti pretvrdo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:50   #3895
od tih britovih poslastica sam probala one tuna bites (ili tako nešto) i nisu tvrde, već žilave, ali mace im nisu htjele ni blizu, pa su pesi jeli

sad zadnje sam uzela sušenu jetricu i ta bi ti mogla bit ok, to hoće jest, iako ona osjetljiva je jednom imala proljev od tog

mene doduše jako kod tog odbija zemlja podrjetla: tajland... imam feeling da kupuju jeftino meso od tam, a onda prodaju pod zdravu poslasticu...
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:19   #3896
i ja sam sad uzela jetricu, sutra će stići. nadam se da je to malo mekše.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 01:15   #3897
Quote:
kodo kaže: Pogledaj post
još traje akcija felidae 1+1 (heinzelova)
Rekla je teta tamo da ce akcija trajati jos kratko dok ne rasprodaju i da onda vise nece imati akcije (ili hrane, nemam pojma, sestra je pricala)

Ja sam opet uzela Felidae ali samo jednu vrecu plus jednu gratis a to ce mi na 4 macke trajati samo 2 tjedna..
Nadam se da cu uloviti jos barem jednu turu prije nego nestane akcija..

Moji su s vrata vec trcali na vrecice a kad sam otvorila poceli su jesti kao svinje
Dva dana smo bili bez Felidae, micek na privremenom je dobio proljev od nove hrane, moji nisu ali su jedva docekali postenu hranu, Kira je pojela par zrna hrane u ta dva dana..

Ovaj drugi ducan sto drzi Felidae ima trenutno visoku cijenu buduci da vet stanice imaju super akciju ali kasnije planiram od njih uzeti..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 10:39   #3898
meni je teta u martićevoj još prije mjesec dana rekla da se pripremim da neće bit felidae neko vrijeme.... i ja sam na akciji uzimala 2 puta i sad su mi ostale dve i pol vreće, a nemam love za kupit još

ak hrane fakat nestane, ja nemam nikakvu ideju čime hranit mačke, osim što ju obožavaju jest, ova osjetljiva će na bilo koju, osim medicinsku, dobit proljev, a odvajat ih da jedna jede medicinsku, a druge neku treću je skoro neizvedivo, pogotovo kad ne nema cjeli dan doma...
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 10:57   #3899
Znaci ipak nece biti hrane
JOj, kako ne volim kad mi se to desi, malo ima pa par mjeseci nema a zadnji put je valjda i godina dana prosla..

Ja cu probati vjerojatno Nutrivet ili cu naruciti Trainer ako nestane Felidae..

Problem je samo sto trebam imati 300+ kn u komadu da kupim vrecu a nisam sigurna ni da Nutrivet ima manja pakiranja.. Trainer smo probali i mojima pase, ne znam kak bi privremeni micek reagirao jer na par hrana do sad je imao grozan proljev pa bi voljela ostati na Felidae barem dok je on kod nas..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 11:02   #3900
Trainer imaš u martićevoj, mislim 2 vrste u malim pakiranjima, ja sam ga malo škicala i iskreno, čini mi se tu negdje sa royalom, čim vidim kukuruz u sastavu, sve mi je jasno

o nutrivetu nisam ništa čula, kakva je ta? i od kud se naručuje?

razmišljala sam i o N&D, al preskup mi je, 1,5kg je oko 150kn, pa računaj...

jesi naručivala felidae preko ovog tehnopolisa kad? vidim da je druga vrsta, chiken & rice, al bi svejedno probala, samo je dosta skuplje nego u veterinarskoj..
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.