Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2008., 10:22   #21
Kao sto ksenija kaže,izgon je najbolniji,ja sam isto tiskala kad nisam smjela,ali stvarno nisam mogla izdržati,e da u zadnjem trudu sam se tako zaderala i onda je izašao naš Filip. Kao što ksenija kaže mislim da smo imali identično deranje
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 10:48   #22
Nemogu reci da ima bilo kakve slicnosti sa menstrualnim bolovima(bar ne meni )

Ubiti neznam s cim bi te bolove uopce povezala i da li bi mogla to uopce nazvati bolovima ...ja sam to dozivjela vise ko da mi neko zmice trbuh i nisam imala uopce kicmene bolove kao sto se vecina zena zali da ih rastura kicma kada nailazi trud .

Ja sam svoje trudove mislim na one preko 80 sebi olaksavala sto sam vrtila zdijelicom po stolu i sto sam stvarno disala jer to zbilja pomaze i jako je bitno ....

Samo mogu jos reci da sam se samo zapitala posli kud ode to stezanje kada bebolina izadje van jer stvarno u trnu sve nestane .
Panicno sam se citavo virjeme od mladosti bojala poroda i svih ti prica o nepodnosljivim bolovima i to da se nekim zenama zamjerilo u tolikoj kolicini da nikad nisu na drugo dijete isle.....
Kada sam ostala trudna pocela sam se stvarno psihicki pripremati a imala sam fala Bogu 9 mjeseci vremena za to sve sto me je cekalo i na kraju je proslo bez ikakve traume i ruznih sjecanja na porod.
Teze mi je pao oporavak poslije dok nisam konacno mogla na svoju guzu sjesti i konacno normalu i redovnu stolicu imati

Porod je svakome individualan i smatram da ga svako prozivi na nacin na koji se za to pripremio .

Ja sam na kraju bila najveselija rodilja u radjaoni i jos sam i viceve pricala dok sam cekala na trudove .Zabavljala sam i kolegicu koja je radjala box do mene koja je dosla poslije mene na stol a rodila prije mene ,a nju je bilo frka samo tako ....

Sve se zaboravi kada ti bebu stave onako musavu i sluzavu na trbuh odma cim izadje .....stvarno nema vrijednijeg osjecaja od tog .....sve brige i sjecanja na bol i stezanja odu ko da nikada nisu bile ni prisutne .....

I mogu sto posto reci da cu bar jos dva puta na taj stol ako Bog da
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:16   #23
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
e da i kao što je ksenija napisala, i meni je najgori i najbolniji dio poroda bio sam izgon,sve o tada je bio mačji kašalj, a ja još nisam ni tiskala kako treba pa je ta zadnja faza dugo potrajala. Istina je da boli guza kao da kroz nju ide van omanja lubenica ali to nije bol koju žena nebi mogla izdržati!


A meni baš suprotno. Izgon djeteta je bio potpuno bezbolan. I mogu reči da mi je bio veliko olakšanje.
Trudovi pred izgon bili su nabolniji, ali onaj dio tiskanja i izlaženja bebe mi je bio najdraži dio poroda i nije me bolio.
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:38   #24
Quote:
vista kaže: Pogledaj post
Zbilja mislim da bi trebalo bit individualno... ja ću vidit, ne bude li bolilo strašno ok, bude li, ja ću pitat epiduralnu
Samo draga baza je u tome šta ne možeš poslije tražit epiduralnu...nego ili odmah ili nikako!

Mene je menga isto uvijek bolila u vidu pritiska na debelo crijevo i obavezno bi imala kao neki proljev i kad bi to obavila (jedno 2-3 puta) odma bi mi procurilo i bolovi bi prestali! Nikad me križa nisu bolila kao neke cure ali noge su me znale bolit, bedra u biti...mislim da će i trudovi imat slične simptome i da ću ić na wc bar 5 puta (šta od straha šta od pritiska...) kad počmu tako da mi neće morat ni davat taj klistir....
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:40   #25
Edit: primjetila sam da je svaka žena ali stvarno svaka rekla da je zaboravila sve te porođajne muke čim je bebu vidila

A šta se izgona tiče i toga da najviše boli- mislim da nam je Bog dao točno onoliko koliko možemo izdržat...možda najviše boli ali zato od svega najkraće traje
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 12:20   #26
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Edit: primjetila sam da je svaka žena ali stvarno svaka rekla da je zaboravila sve te porođajne muke čim je bebu vidila

A šta se izgona tiče i toga da najviše boli- mislim da nam je Bog dao točno onoliko koliko možemo izdržat...možda najviše boli ali zato od svega najkraće traje


potpuno se slažem s ovim!! ma cure koje očekujete porod bit će sve za 5 meni je od poroda bila užasnija stolica poslije njega... ajme meni nisam se mogla 5 dana pokakat a i kad sam mogla oči su mi ispadale ako nakon poroda nećete moć imat stolicu u bolnici,a vizita vas svaki dan pita jeste li imale,zatražite tableticu i dat će vam je, lakše je kad se popije!!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 12:25   #27
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
[/B]

potpuno se slažem s ovim!! ma cure koje očekujete porod bit će sve za 5 meni je od poroda bila užasnija stolica poslije njega... ajme meni nisam se mogla 5 dana pokakat a i kad sam mogla oči su mi ispadale ako nakon poroda nećete moć imat stolicu u bolnici,a vizita vas svaki dan pita jeste li imale,zatražite tableticu i dat će vam je, lakše je kad se popije!!
ma bit će sve super! puno ih je preživilo pa ćemo i mi!
A to sa stolicom je isto Bog namjestio! da se ne naprežemo puno nakon epizotomije
ma šalim se, valjda od klistira nemaš šta kakat, sve izađe al ipak 5 dana...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 14:23   #28
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
samo oni prvi lagani trudovi podsjecaju na m bol, oni kasniji, jaki seuopce ne mogu usporedit ali izdrzi se, sve brzo prodje
slazem se s cukerinom,naime oni 1.trudovi tkz blagi su poput menstrualnih bolova,a onda im intenzitet jaca,al smatram da svakoj drukcije,ili kako ko podnosi,ja se skoro onesvjestila 1.put,nadam se da ce sad bit lakse jer sam vec sad u frci panici,a termin mi krajem 8.mj.mislim da je najb.1.put kad nisi svjestan sveg tog,al ionako cim bebica izadje,sve je zaboravljeno!
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 15:07   #29
veza s bubrežnim kamencima?

je li imala koja od vas koje ste rodile bubrežne kamnce da usporedite tu bol sa trudovima?
meni su rekli da je to gore od poroda, pa se poroda uopće ne bojim
nova_ovdje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 15:50   #30
Quote:
nova_ovdje kaže: Pogledaj post
je li imala koja od vas koje ste rodile bubrežne kamnce da usporedite tu bol sa trudovima?
meni su rekli da je to gore od poroda, pa se poroda uopće ne bojim
moja mama upravo ima problema s kamencima i prije nego sam išla roditi rekla mi je da joj je ta bol gora od 2 poroda koja je imala. To zbilja jako boli izgleda.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 16:23   #31
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
moja mama upravo ima problema s kamencima i prije nego sam išla roditi rekla mi je da joj je ta bol gora od 2 poroda koja je imala. To zbilja jako boli izgleda.
daj mami svojoj pusu od mene ja se samo sjećam da me izlaz kaenaca bolio tako da nije bilo pozicije u kojoj je bol bila slabija a to sam trpila kojih 2-2,5 sata dok nisam otišla na hitnu
nova_ovdje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 23:45   #32
prema ovim odgovorima do sada, čini mi se da se one koje imaju jake menstrualne, lakše podnesu bolove za vrijeme truda (navika, valjda), a one sa slabim menstrualnim, kažu da je neusporedivo... nije baš da me nešto tješi, ali eto.... Još se nadam, premalen je uzorak
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:16   #33
Quote:
vista kaže: Pogledaj post
prema ovim odgovorima do sada, čini mi se da se one koje imaju jake menstrualne, lakše podnesu bolove za vrijeme truda (navika, valjda), a one sa slabim menstrualnim, kažu da je neusporedivo... nije baš da me nešto tješi, ali eto.... Još se nadam, premalen je uzorak
Jube moja, ja sam se jutros pokušala malo prisjetit inteziteta bolova i ne mogu, da me ubiješ ne mogu.
Bolilo je, ali ni blizu onoliko koliko pričaju da boli.
Kad se Frane rodio, dok sam još ležala na stolu rekla sam mužu: Ja bih ovo mogla opet!
I stojim iza toga

Doduše ja sam rodila bez dripa, svojim prirodnim trudovima, a kažu da su prirodni trudovi mnogo podnošljiviji od dripa, pa možda i zato
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:03   #34
Imala sam jako bolne menstruacije,ali trudovi su jaci. Kod mene je najvise bilo zeznuto sto su vecinu vremena mi tako slozili drip da mi budu neprestani trudovi. Ali vrijeme mi je zacudo brzo proslo,i sve bi (a i budem jednom,ili par puta ) ponovno.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 20:37   #35
pričate samo o intenzitetu bolova, al mene zanima duljina trajanje bolova kod početnih trudova...menge su mi jako bolne, al to traje non stop dok ne popijem ketonal, a koliko traju početni trudovi...mnogi kažu da se na 5-10 minuta razmaka među trudovima ide u bolnicu (neki odu i prije)...
to se fakat raspoznaju ti prekidi među trudovima, mjere se ili kako?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 09:48   #36
Iskreno da kazem bolilo je kao jaca menga al najgore mi je bilo onaj dio kad(kao sto je vec neko spomenuo)te tjera da kao kakis a nemozes!E to mi je najgore bilo!Inace se niti nesjecam porodjajne boli al se zato vrlo dobro sjecam usivanja i onih bolova kad konci ispadaju!O da,tog se vrlo dobro sjecam,jer rodila bi jos 20 puta za redom samo da me neusivaju nikad vise!!Nikad!Uzas!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.