Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 17:51   #81
Quote:
amstaff kaže: Pogledaj post
pa di si ljubavi???

ma u sko
mo 9 0ve
ne 0 sunce
ne razumem
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 22:46   #82
poslušala sam još prije ove talamascine stvari, nnisu mi baš nešto iako obožavam psychedelic trance, gou pogotovo! Venera mi je u lavu a mjesec u biku...od ostale muzike volim poslušat stari rock, posebno pink floyde i tak nešto...Može li mi netko ukratko objasniti kakav utjecaj ima ova venerica moja?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Miss SaritaQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:34   #83
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
ne razumem


kod ovakve situacije
...ma nema se tu šta previše mozgat...
haha
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 13:59   #84
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
i da su mi blizi zvukovi istoka nego zapad,
Turska, Grcka i sve tamo istocnije
ne znam sta govori o tome
Ve u sko?
Osim za "zestice" (koje mozda vise idu pod Ovna/Marsa), Venera u Scorpiu bi bila odgovorna i za sklonost zvukovima istoka ili ciganskoj muzici. Turska, grcka, arapska....meni npr. jako odgovara takva muzika (zbog ritma posebno).

Pase li ti ovako nesto?
Quote:
jedino nekad opsesivno slusam neke odredjene pesme
Takodjer.

Quote:
nikad muzika nije uticala na moj stil oblacenja
Takodjer.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:06   #85
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Osim za "zestice" (koje mozda vise idu pod Ovna/Marsa), Venera u Scorpiu bi bila odgovorna i za sklonost zvukovima istoka ili ciganskoj muzici. Turska, grcka, arapska....meni npr. jako odgovara takva muzika (zbog ritma posebno).
sigurno ne daje samo ve u skorpiji
ja je imam u djevici pa takodjer volim takvu muziku
mozda radi mjeseca u biku
Bosanska narodna, Sevdah, Turska, Arapska
znaci Orijentalna muzika
da nema to mozda neke veze jer je Arapski svijet..Muslimanski predstavljen znakom Skorpijona
pa kad neko ima ve u skorpiji ili u mom slucajnu sunce ga zbog toga privlaci (ovo lupam, nisam sigurna )
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 00:35   #86
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
sigurno ne daje samo ve u skorpiji
ja je imam u djevici pa takodjer volim takvu muziku
mozda radi mjeseca u biku
Bosanska narodna, Sevdah, Turska, Arapska
znaci Orijentalna muzika
da nema to mozda neke veze jer je Arapski svijet..Muslimanski predstavljen znakom Skorpijona
pa kad neko ima ve u skorpiji ili u mom slucajnu sunce ga zbog toga privlaci (ovo lupam, nisam sigurna )
Priznajem ovo s arapskim/muslimanskim svijetom u znaku Skorpiona i jos bih nadodala da te vjerojatno privlace takve stvari zbog Suncevog znaka Skorpiona.

Ali, s druge strane, tu je i Mjesec i on predstavlja narodnu muziku. Voli domace, narodno....on ukazuje na ono "za dusu". Buduci da je u Biku, voli lijepe melodije, ljubavne pjesme (Venera). Tako da, je vjerojatno on odgovoran za bosanske narodne....ali je k tome i u opoziciji s Plutonom, sto opet i njemu daje one skorpionske "sklonosti" s pocetka.

Eno, na prvoj stranici je Suspirium naveo isti primjer iz svoje karte: Mjesec u Biku u opoziciji s Plutonom iz Skorpije + Mjesec trigon Neptun (sto i ti imas) i tvrdi da zbog toga voli istocnu glazbu i bosanske narodnjake. Ali i Thompsona.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 05:57   #87
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
volim glazbu sa stavom,ima li to sad veze s venerom u ovnu i glazbu koja nosi poruku i nesto vrijedi.
E tu sam i ja Nije mi bitno koja već kakva je glazba.
Inače ovan s lavom u podznaku
Venera u IX kući u ovnu, mjesec u VII kući u vodenjaku, merkur u IX u ovnu, mars u X u biku....
illeniah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 14:58   #88
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Priznajem ovo s arapskim/muslimanskim svijetom u znaku Skorpiona i jos bih nadodala da te vjerojatno privlace takve stvari zbog Suncevog znaka Skorpiona.

Ali, s druge strane, tu je i Mjesec i on predstavlja narodnu muziku. Voli domace, narodno....on ukazuje na ono "za dusu". Buduci da je u Biku, voli lijepe melodije, ljubavne pjesme (Venera). Tako da, je vjerojatno on odgovoran za bosanske narodne....ali je k tome i u opoziciji s Plutonom, sto opet i njemu daje one skorpionske "sklonosti" s pocetka.

Eno, na prvoj stranici je Suspirium naveo isti primjer iz svoje karte: Mjesec u Biku u opoziciji s Plutonom iz Skorpije + Mjesec trigon Neptun (sto i ti imas) i tvrdi da zbog toga voli istocnu glazbu i bosanske narodnjake. Ali i Thompsona.
fino si ovo opisala
posto sam ja Bosanka, nekako mi je logicno da volim takvu vrstu muzike
negdje sam takodjer citala
posto je BiH predstavljena znakom bika a vecina stanovanika su Muslimani(skorpija) a meni je mjesec u biku, plus sunce u skorpiji..
Ovo si pogodila da volim ljubavne pjesme
a kako se vidi npr. osobu koja takodjer slusa takvu vrstu muzike al nema mnogo planeta niti u biku niti u skorpiji?
sta bi jos moglo utjecati.

p.s. suspirium je naveo da slusa narodnjake al samo kad je pijan sto mu ne vjerujem
ja mogu slusati i trijezna, u svako doba
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:42   #89
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
posto je BiH predstavljena znakom bika a vecina stanovanika su Muslimani(skorpija)
Ovo te je neko slagao, 1/4 ne moze nikako biti vecina, informisi se malo.

On topic:
U zadnje vrijeme se davim ritmovima poput ovih:

http://www.youtube.com/watch?v=yyW3h...eature=related

...krivim Neptuna, koga bi drugog.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:43   #90
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ovo te je neko slagao, 1/4 ne moze nikako biti vecina, informisi se malo.

On topic:
U zadnje vrijeme se davim ritmovima poput ovih:

http://www.youtube.com/watch?v=yyW3h...eature=related

...krivim Neptuna, koga bi drugog.
mozda i jest
al ako bolje pogledas ima covjek u pravu
Gledaj...
ako uzmemo samu Bosnu u njoj vise zivi Bosnjaka nego npr. ostalih...
a o Hercegovini kad pricamo, je druga stvar
al ipak je Hercegovina Jarac koliko znam
ako je Bosna predstavljena znakom bika u njoj vecinski Muslimani (skorpijon) opet dodjemo do istog usli smo u off topic..

super ritmovi

p.s. ne znam zbog cega je to napisao, donekle se slazem donekle ne, jer i Romi, Hrvati, Srbi ..slusaju takodjer a oni nisu predstavljeni skorpijonom.
kad gledamo u cijelini rijec je samo o biku.
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:52   #91
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
a kako se vidi npr. osobu koja takodjer slusa takvu vrstu muzike al nema mnogo planeta niti u biku niti u skorpiji?
sta bi jos moglo utjecati.
Pa tesko je to reci ovako napamet, ali nije nuzno imati puno planeta u Biku ili Skorpiji. Vjerojatno ce Venera imati neke veze sa Skorpijom.

Osim toga, cinjenica je da puno ljudi moze slusati svasta....pa i tu muziku. Ali ne kao primarni odabir. Ne aktivira ih nesto posebno. U tom slucaju to niti ne mora biti tako izrazeno u natalnoj.

Quote:
p.s. suspirium je naveo da slusa narodnjake al samo kad je pijan sto mu ne vjerujem
Ni ja.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 23:34   #92
Kad smo vec kod istocne glazbe, ovako nesto me potpuno razgali (mora da je opet do moje Venerice) :

...jedna Skorpijica: Zehava Ben - Ma Yihye
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 23:56   #93
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod istocne glazbe, ovako nesto me potpuno razgali (mora da je opet do moje Venerice) :

...jedna Skorpijica: Zehava Ben - Ma Yihye
uhhhhhh
sva se najezi

http://www.youtube.com/watch?v=0C8gU5kR12s
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 08:37   #94
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod istocne glazbe, ovako nesto me potpuno razgali (mora da je opet do moje Venerice) :

...jedna Skorpijica: Zehava Ben - Ma Yihye
Ima nas jos koji vole muziku s istoka i da, i ja mislim da je skorp utjecaj kriv za to(kod mene 8.kuca sa Mjesecom i Uranom, sve u skorpu)...a i u mom slucaju krivi su i Neptun i Ribe, jer osim istocne volim svu muziku koja ima neki prizvuk spiritualnog, dalekih vremena, izvorne muzike (asc u Ribama, Neptun na MC)

slusam ovu tvoju skorpijicu i simpa mi je, ali nesto mi fali

nesto pravo skorpionski, sto tu prepoznajem
http://www.youtube.com/watch?v=5hQ0OkcLKuE
...sve mi nesto mirisi da je i tu u pitanju Mjesec u skorpi
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 11:44   #95
Nick Cave.. - Sunce konj Mars u Djevici, Mjesec0Pluton u Djevici, Venera u Škorpijetini0Ne... Murder Ballads

http://www.youtube.com/watch?v=8srgfw7GDkM Where the Wild Roses grow
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:15   #96
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post

slusam ovu tvoju skorpijicu i simpa mi je, ali nesto mi fali

nesto pravo skorpionski, sto tu prepoznajem
http://www.youtube.com/watch?v=5hQ0OkcLKuE
obožavam ju, ali ne bih za tu pjesmu rekla da je škorpionska. zapravo, niti jednu njenu ne bih tako opisala.
recimo, ja bih narodno opisala mjesecom, ali neptuna/plutona/urana odijelila bih samo nijansama, ali zajedničko bilo bi im da se dotiču onoga što je onostrano pri čemu neptun opisuje spiritualnu, duhovnu, "pozitivnu" glazbu, uran glazbu koja na neki način ujedinjuje, briše granice, a pluton glazbu koja je također duhovna, ali mračna.
da malo pojasnim svoju klasifikaciju evo i primjera:
neptun bi bila ova tvoja ofra haza jer je to pjesma koja spada pod domenu religije. ne znam, pod neptuna smjestila bih i npr. sakralne napjeve, itd.
uranovska bi bila ova jer briše granice, ali i ova jer također briše određene granice, a plutonovska bila bi ova jer je mračna baš kao i što je vudu grozan.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:48   #97
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
a plutonovska bila bi ova jer je mračna baš kao i što je vudu grozan.
Prije bih rekao da je ovo Pluton u svom iskonskom obliku:

http://www.youtube.com/watch?v=BKXKW...eature=related



Btw.
Pitam se zasto nema teme o ovim vradzbinama, bijeloj i crnoj magiji posmatranih
iz astro-perspektive.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 18:11   #98
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da je ovo Pluton u svom iskonskom obliku:

http://www.youtube.com/watch?v=BKXKW...eature=related

uuu, slažem se.
meni je ta milijun puta bolja od originalne prodigyjeve pjesme. da, pluton je tu u čistom izdanju, što po glazbi, što po spotu. jako mi se sviđa ta stvar.
vidiš, za razliku od onog linkića što sam ja postnula za plutonsku pjesmu, ovdje je pluton baš dobro predstavljen instrumentalnom glazbom, dok je u onoj "mojoj" u prvom planu vokal te ritmičnost (vudu) koji su baš morbidno-zastrašujuče plutonski. k'o iz nekog horora za djecu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 21:13   #99
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
obožavam ju, ali ne bih za tu pjesmu rekla da je škorpionska. zapravo, niti jednu njenu ne bih tako opisala.
recimo, ja bih narodno opisala mjesecom, ali neptuna/plutona/urana odijelila bih samo nijansama, ali zajedničko bilo bi im da se dotiču onoga što je onostrano pri čemu neptun opisuje spiritualnu, duhovnu, "pozitivnu" glazbu, uran glazbu koja na neki način ujedinjuje, briše granice, a pluton glazbu koja je također duhovna, ali mračna.
da malo pojasnim svoju klasifikaciju evo i primjera:
neptun bi bila ova tvoja ofra haza jer je to pjesma koja spada pod domenu religije. ne znam, pod neptuna smjestila bih i npr. sakralne napjeve, itd.
uranovska bi bila ova jer briše granice, ali i ova jer također briše određene granice, a plutonovska bila bi ova jer je mračna baš kao i što je vudu grozan.
Evo, isla sam provjerit, da imam backgorund onog sto cu ubrzo rec
...Ofra Haza je bila skorpa i to joj je i Sunce bilo u skorpionu i Mars i Neptun, u konjukciji...Mjesec joj je ili u Skorpionu (ne postoji na netu podatak sata rodjenja) ili u Vagi, a ako je u Vagi onda je u konjukciji sa Marsom (opet skorp simbolika) i uz to joj je Sunce bilo u kvadratu sa Plutonom (taj aspekt imam i ja) i Mars u sextilu sa Plutonom...jaka skorp energija...

... kad smo kod stvari koju sam linkala, "Kadish" je zidovska molitva za mrtve, ukratko - koja ima "sposobnost" podici dusu sa "Gehinoma"(u judaizmu mjesto kazne i prociscenja) do "Gan Edena" (Raja). Na dan Yahrzeita (jarcajt), Kadish pomaze dusi da se uzdigne do razine samog Gan Edena...

...zasto to pisem uopce, zato sto mislim da je ovdje vrlo izrazena simbolika Plutona, smrt i samo nadilazenje nje i da se sirotom Plutonu tako cesto oduzima njegovo znacenje u visem smislu, kao sto sve planete imaju svoje vise i nize karakteristike, kao sto svi znakovi imaju svoje nize i vise predstavnike, kao sto uostalom i svi mi imamo vise i nize osobine...

I jos jedna skorpa od koje se ne mogu odlijepit vec godinama
http://www.youtube.com/watch?v=2pZpL...eature=related
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 10:23   #100
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Evo, isla sam provjerit, da imam backgorund onog sto cu ubrzo rec
...Ofra Haza je bila skorpa i to joj je i Sunce bilo u skorpionu i Mars i Neptun, u konjukciji...Mjesec joj je ili u Skorpionu (ne postoji na netu podatak sata rodjenja) ili u Vagi, a ako je u Vagi onda je u konjukciji sa Marsom (opet skorp simbolika) i uz to joj je Sunce bilo u kvadratu sa Plutonom (taj aspekt imam i ja) i Mars u sextilu sa Plutonom...jaka skorp energija...

... kad smo kod stvari koju sam linkala, "Kadish" je zidovska molitva za mrtve, ukratko - koja ima "sposobnost" podici dusu sa "Gehinoma"(u judaizmu mjesto kazne i prociscenja) do "Gan Edena" (Raja). Na dan Yahrzeita (jarcajt), Kadish pomaze dusi da se uzdigne do razine samog Gan Edena...

...zasto to pisem uopce, zato sto mislim da je ovdje vrlo izrazena simbolika Plutona, smrt i samo nadilazenje nje i da se sirotom Plutonu tako cesto oduzima njegovo znacenje u visem smislu, kao sto sve planete imaju svoje vise i nize karakteristike, kao sto svi znakovi imaju svoje nize i vise predstavnike, kao sto uostalom i svi mi imamo vise i nize osobine...

I jos jedna skorpa od koje se ne mogu odlijepit vec godinama
http://www.youtube.com/watch?v=2pZpL...eature=related
iso miki, dobar ti background.
da skratim, u pravu si ali moram malo picajzliti. opisuješ simboliku kadisha i to je o.k., odgovara simbolici plutona, ali religije spadaju u domenu neptuna. mislim, da ne znam o čemu pjevaju u toj pjesmi, osjećala bih se jednako kako se uvijek osjećam kada slušam sakralne pjesme. ne znam kako bih pojasnila ono što želim reći, ali recimo, kad slušam korizmene pjesme (koje su u biti plutonovske) ne osjećam strah, posebnu magičnost, ritmičnost, ritualnost koja donosi moć, nego jedino eventualno katarzu koja za posljedicu ima kajanje, pokajanje i jačanje vjere.
plutonu nitko ništa ne oduzima, ali ne možeš mu uzeti nešto što je njegova esencija. on je bog podzemlja, ima moć regeneracije, izdići će se do neke pukotine u zemlji kako bi ugledao svjetlo, ali na kraju opet se spušta tamo odakle je došao.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.