Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 00:34   #8121
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Ne znam, može biti i fejk! Netko se tamo već napalio na fotku pa plaši ljude
Evo ovo je SLIKA SLIKA2 supernove 2003gs u clusteru NGC 936

Netko očito želi podvaliti supernovu pod Nibiru
Moglo bi se reći i da sliči ovoj drugoj fotografiji. No, najbolje bi bilo da nam @astrobobo, kao astronom amater pojasni ono što sam već ustvrdio prije.
toma juda is offline  
Old 16.09.2013., 00:54   #8122
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći i da sliči ovoj drugoj fotografiji. No, najbolje bi bilo da nam @astrobobo, kao astronom amater pojasni ono što sam već ustvrdio prije.
A bilo bi dobro i da se ti sjetiš izazova:
Quote:
Čak ima jedan drevni prikaz tog zviježđa gdje se malo niže od zvijezde Regulus, desnije nalazi prikazan Planet x.
bauba is offline  
Old 16.09.2013., 01:20   #8123
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
2 nibira,i 2 sunca
http://youtu.be/wQCE4jni15A

a i po NASI ison ima orbitu nibira,(sala sad),sungrazing kometi,ali koliko imamo srice da nas takav jedan objekat malo cesce ne pokucaju na vrata,tek zadnji prije 65 milijuna godina.

http://youtu.be/A1yH_DuC88M

slabo se razumiin u ove stvari,ok, kometi imaju svoju putanju,ali nije mi jasnoo kako ih sunce svojom gravitacijom ne privuce da se doslovno ne zabiju u njega(iako vecina njih je)

Moj trogir jesi to opet poceo ? Video ti je za 10 , kamera mu stvara distorziju sto se moze vidjeti kad pred kraj pomice sa Sunca na nebo, a ti tu postavljas. Jel te stid ?
SinnFein is offline  
Old 16.09.2013., 07:27   #8124
Quote:
gospodin muha kaže: Pogledaj post
...ustvari oprosti mi što sam ti uništio par minuta života. Ne moraš ni odgovoriti, mogu te već zamisliti kako mijenjaš boje.
Zar zbilja misliš da bi se zbog toga živcirao? To su sad već zaista očajnički pokušaji dobivanja publiciteta i stvaranja panike.

Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
nego astro ovaj komet ison se vraca koliko puta oko svoje putanje i ko zna koliko puta je vec prosa,
Komet ISON ima paraboličnu putanju, što znači da prvi i zadnji puta posjećuje unutarnji Sunčev sustav.

Quote:
sada mu nismo na putu,ali jednom sigurno ocemo
Jednom ćemo nekom objektu sigurno biti na putu, ali zaključak ti je netočan. Kao što nismo ISONu na putu, tako nismo ni velikoj većini drugih objekata.

Quote:
,ali sta da je sada na tome putu udria u mars recimo,i da mu je poremetija putanju?ili u misec,veneru nebitno?
Kometi i asteroidi su premaleni objekti da bi bilo kojem planetu ili satelitu poremetili putanju.

Quote:
i jos jedno pitanje,aj mogu svatit planete,i njihovu putanju,ali nisu mi jasni ti kometi,meteori ne bitno,
Meteori su "zvijezde padalice", tragovi koje ostavljaju čestice dok izgaraju u atmosferi.

Quote:
nekima triba tisucu gofdina da se okrenu oko sunca,ali ne mogu svatit kada su u najduljoj tocki od sunca,sta je okrene da opet ide prema suncu,ili bolje pitanje,sta je to putanja??
Putanja je krivulja po kojoj se tijekom gibanja kreće središte mase nekog tijela (ovo sam upravo sad progooglao). Putanje tijela koja se kreću oko Sunca su eliptične, sa Suncem u jednom od žarišta. Neke putanje su gotovo kružne (npr. zemljina) druge su jako izdužene (kometi, asteroidi). Ako je putanja eliptična, znači zatvorena, objekt će se "vratiti" prema Suncu. Ilustraciju pogledaj ovdje. Neki kometi imaju paraboličnu ili čak hiberboličnu putanju. To znači da krug nije "zatvoren" i neće se više vratiti blizu Sunca.

Quote:
zasto je ne privuce gravitacija vecih planeta?
Gravitacija nije magična sila koja privlači sve živo oko sebe. Objekti na dovoljnoj udaljenosti ili s dovoljnom brzinom neće pasti na planet. Evo ljudi su izmislili rakete kojima možemo napustiti Zemlju, a zamisli sad komet koji šiba brzinama od nekoliko kilometara u sekundi...

Ipak, ako komet prođe dovoljno blizu nekog od planeta, to će mu sigurno poremetiti putanju, a ponekad čak uzrokovati sudar, kao što se desilo sa kometom koji je udario u Jupiter.

Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
A neke osnovne informacije o ovoj fotografiji? Ako je usporedimo s ovom fotografijom, pa ima sličnosti. Samo mislim da @astrobobo mora potvrditi da fotografija koju sam ovdje linkao, a neki tvrde da je to komet ISON, uistinu jest fotografija komete ISON. Odnosno, kao i za tvoju.
Prva fotografija sasvim siguno nije komet, ali ova druga je. To je snimka koju je napravio Hubble, ali to je kombinacija tri različite snimke koje je Hubble napravio dok nije pratio komet - odnosno, bio je fiksiran na zvijezde. Zbog njegove putanje oko Zemlje čini se kao da se komet giba u različitim smjerovima. Još jedna snimka je ovdje, ali s time da je Hubble pratio komet. Točno se vidi zakrivljena putanja koju ostavljaju zvijezde, odnosno komet, ovisi kako se gleda.
Astrobobo is offline  
Old 16.09.2013., 10:44   #8125
Prije dva tjedna sam snimio ISON pa pogledajte. Snimka je uvećana 2x, komet je još dosta maleni i taman za vizualna promatranja.
Astrobobo is offline  
Old 16.09.2013., 11:44   #8126
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Prije dva tjedna sam snimio ISON pa pogledajte. Snimka je uvećana 2x, komet je još dosta maleni i taman za vizualna promatranja.
Hvala na objašnjenju, na komentaru iznad.
toma juda is offline  
Old 16.09.2013., 11:46   #8127
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Prije dva tjedna sam snimio ISON pa pogledajte. Snimka je uvećana 2x, komet je još dosta maleni i taman za vizualna promatranja.
Koji dio neba da promatram. Mislim da će me vrijeme poslužiti večeras. I u koje vrijeme?.
toma juda is offline  
Old 16.09.2013., 12:06   #8128
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Moj trogir jesi to opet poceo ? Video ti je za 10 , kamera mu stvara distorziju sto se moze vidjeti kad pred kraj pomice sa Sunca na nebo, a ti tu postavljas. Jel te stid ?
jesi li cuja za psihologe?pomazu ljudima dosta,tako san cuja.

astro jos jednom hvala na objasnjenju.
trogir31 is offline  
Old 16.09.2013., 12:48   #8129
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Koji dio neba da promatram. Mislim da će me vrijeme poslužiti večeras. I u koje vrijeme?.
Komet ISON je trenutno 11-12 magnitude, a za to ti treba vrlo tamno nebo i teleskop od barem 20cm promjera. Budući da je trenutno Mjesec pun, čak i da imaš takav teleskop sumnjam da bi vidio komet. Ja sam snimku napravio sa vrlo kvalitetnom astronomskom CCD kamerom, ekspozicija je bila 5 minuta, a prikazan je samo maleni izrez povećan 2x. To je otprilike slično kometu LINEAR kojeg sam također snimio nedavno. Na linku je slika sa "izrezima" iz punog vidnog polja kamere. Također za usporedbu, evo snimke kometa Holmes iz 2007. godine i kometa Machholz iz 2005. godine sa istim teleskopom plus obični DSLR aparat (Canon 20d) - to je cijelo vidno polje. Dakle ISON je za sad prilično jadan i treba čekati kraj godine.
Astrobobo is offline  
Old 16.09.2013., 13:46   #8130
I kad prolazi Nibiru točno?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 16.09.2013., 14:05   #8131
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
I kad prolazi Nibiru točno?
Koliko ja vidim, prolazi češće nego autobusi iz Rijeke na drugu stranu Učke...
Astrobobo is offline  
Old 16.09.2013., 14:22   #8132
Pusti to nego kad taj ISKON aka Nibiru aka Draco planet prolazi?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 16.09.2013., 14:23   #8133
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
I kad prolazi Nibiru točno?
Prati blogera katastrofičara pa ćeš bit informiran. Danas je u smeću našao dobar kanoćal pa kad mu odmasti leće očekujemo najnovije vijesti i proračune gravitacijske sile o kojoj ovisi naš opstanak. Do onda smo u nemilosti sudbine. No, dok očekuješ najgore, možeš si složiti filtar za vodu. Do pisanja....
gospodin muha is offline  
Old 16.09.2013., 14:41   #8134
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Pusti to nego kad taj ISKON aka Nibiru aka Draco planet prolazi?
Aa, ISON, pa o tome sam pisao još prošle godine, a evo i friški tekst jer će krajem godine osim njega biti vidljiva još dva kometa, doduše dalekozorm, ali svejedno će biti lijepi.
Astrobobo is offline  
Old 16.09.2013., 17:31   #8135
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Aa, ISON, pa o tome sam pisao još prošle godine, a evo i friški tekst jer će krajem godine osim njega biti vidljiva još dva kometa, doduše dalekozorm, ali svejedno će biti lijepi.
svaka cast na iscrpnim odgovorima!imas volje
trogir31 is offline  
Old 16.09.2013., 19:48   #8136
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
svaka cast na iscrpnim odgovorima!imas volje
Nažalost i puno slobodnog vremena Ali nije mi problem jer moj interes za astronomiju je počeo upravo kometom Hale-Bopp i "anomalijama" vezanim uz njega..tada je to bilo (ili mi se barem čini) puno tajnovitije od ovih gluposti koje sad svatko može napisati. 1997. internet je bio još u povojima, naročito u HR,a informacije koje su se mogle naći djelovale su tajnovitije, misterioznije. "Anomaliju" kod Hale-Boppa je bio snimio astronom amater, a sad reference daju neki likovi koji gledaju kamere sa južnog pola i ne mogu sjesti na bus i otići sa one strane Učke...da ne pričam dalje jer mi je muka. Već tad je počela priča o Nibiruu od one luđakinje Nancy Lieder, tako da draga moja ekipo, ova tema kasni dobrih 15 godina za cijelom pričom..no izgleda, dokle je kometa, biti će i Nibirua

Eh da - legendarni izlet na Japetić 1997. godine s ciljem promatranja kometa Hale-Bopp sa tamnog neba pročitajte na AD Beskraj webu.
Astrobobo is offline  
Old 16.09.2013., 21:36   #8137
Quote:
gospodin muha kaže: Pogledaj post
Prati blogera katastrofičara pa ćeš bit informiran.
Još nisam prešao na crack.

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Aa, ISON, pa o tome sam pisao još prošle godine, a evo i friški tekst jer će krajem godine osim njega biti vidljiva još dva kometa, doduše dalekozorm, ali svejedno će biti lijepi.
Znači stiže Nibiru i prateći planeti. Ok thx.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 17.09.2013., 15:59   #8138
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Nažalost i puno slobodnog vremena Ali nije mi problem jer moj interes za astronomiju je počeo upravo kometom Hale-Bopp i "anomalijama" vezanim uz njega..tada je to bilo (ili mi se barem čini) puno tajnovitije od ovih gluposti koje sad svatko može napisati. 1997. internet je bio još u povojima, naročito u HR,a informacije koje su se mogle naći djelovale su tajnovitije, misterioznije. "Anomaliju" kod Hale-Boppa je bio snimio astronom amater, a sad reference daju neki likovi koji gledaju kamere sa južnog pola i ne mogu sjesti na bus i otići sa one strane Učke...da ne pričam dalje jer mi je muka. Već tad je počela priča o Nibiruu od one luđakinje Nancy Lieder, tako da draga moja ekipo, ova tema kasni dobrih 15 godina za cijelom pričom..no izgleda, dokle je kometa, biti će i Nibirua

Eh da - legendarni izlet na Japetić 1997. godine s ciljem promatranja kometa Hale-Bopp sa tamnog neba pročitajte na AD Beskraj webu.
ej aj sad vratimo film malo unazad,,koliko si tih doomsayera otpilija a nijedan do sad nije reka bia si u pravu astro!zato i kazem da i dalje imas volje
trogir31 is offline  
Old 17.09.2013., 19:36   #8139
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Navodna SLIKA komete ISON gdje se vidi okrugli objekat sa "krilima" i mjeseci il planeti koje vuće za sobom
Ovo sam tek sad skužio. To je obrađena fotka navodnog ISONa od strane izvjesnog blogera, a u biti se radi o deformiranoj snimci galaksije Messier 95.
Astrobobo is offline  
Old 17.09.2013., 20:39   #8140
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ovo sam tek sad skužio. To je obrađena fotka navodnog ISONa od strane izvjesnog blogera, a u biti se radi o deformiranoj snimci galaksije Messier 95.
svaka cast!!!ali steta sta moramo platit,dat oib,rodni list,vjencani list, itd, da bi culi protuodgovor
trogir31 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.