Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 00:40   #2121
Quote:
12Ivan kaže: Pogledaj post
Zanima me kolikog utjecaja imaju noge kod plivanja?
Meni je dobra tehnika gornjeg dijela, sve mi ide bez problema. Ali me koče noge, imam osjećaj kao da su prekrute u moru.
Na koji način to ispraviti?
kupi onu plutacu za plivanje i treniraj samo noge te pazi na pravilno disanje.

mos kupit i one zablje peraje. i pobog, ne daji 200 Kn za "profi plutacu", ima ti dicjih u "sve po 12"

ps, noge su prilicno bitne, da.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:37   #2122
evo mene zanima konkretno ..bazeni u Splitu ,naime liti dosta plivan te mi zimi poprilično fali to(to mi je najdraži oblik rekreacije ) .Ko ima iskustva nek napiše di,koliko se plaća ,kako je i tako to.mogu plivati 2 kilometra bez problema svaki dan (živim kraj mora odma) i dosta volim to jer mi pomaže i kod problema sa sinusima
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:01   #2123
isti slucaj i kod mene, a uskoro dolazin u Split i mislin ic upisat plivanje. ima li koji bazen di nema guzve nigo lipo plivas sam u svojon traci? grozim se pomisli da moram plivat iza neke babe
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:52   #2124
Ako netko kupuje u Speedovom online dućanu, cijeli deseti mjesec ne naplaćuju poštarinu. Carinu ionako ne plaćate, a ako vam je narudžba manja od €22 onda vam ne bi trebali naplatiti niti PDV.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:30   #2125
je li netko probao bazene u hiltonu i sheratonu pa da mi zna reci sto je bolje? zanima me prije svega higijena (i bazena i tuseva), strasno sam osjetljiva. i bitno mi je da voda nije prehladna. takodjer je pozeljno da se moze uhvatiti period bez velike guzve. ja plivam uzasno sporo, a ne volim onaj osjecaj da nekome smetam u bazenu.

sto se kucnog reda tice, smije li se na bazene ici u crocsicama ili moraju biti bas natikace? moje kroke imaju rupe i gore i sa strane pa voda odmah iscuri van.

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 08:16   #2126
Nisam bio, ali po slikama imam dojam da su prikladniji za kupanje/brčkanje nego za ozbiljno plivanje.
Tako da je mala šansa da ćeš nekome smetati ako plivaš sporo.

Ako ovdje nećeš dobiti potrebne informacije najbolje je nazvati informacije hotela i pitati za detalje kućnog reda bazena koje te zanimaju.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:34   #2127
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
mos kupit i one zablje peraje. ...
ps, noge su prilicno bitne, da.
Evo, ja bih kupila peraje, ali me stid da se u bazenu pored djece koja uče plivati pojavim s njima.

Inače, jako dobro plivam, kombiniram fitnes i plivanje, noge mi i nisu problem, više mi je problem dovesti gornji dio tijela u red, pa je moje pitanje više vezano za to kako recimo učvrsiti stomak i ruke i koje vježbe su najbolje za to.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:11   #2128
Ne moraš se sramiti jer su ti peraje ionako pod vodom, a ti ćeš bit brza

Za gornji dio tijelo možeš plivati sa bovicom između nogu tako da izoliraš donji dio ili sa lopaticama za ruke. Samo oprezno s njima da ne ozlijediš rame i preporuka je da uzmeš manju veličinu.
Missy Cat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:18   #2129
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Ne moraš se sramiti jer su ti peraje ionako pod vodom, a ti ćeš bit brza


A kada budem izlazila, brzo ću trčati do svlačione da mi ih neko ne vidi...

Quote:
Za gornji dio tijelo možeš plivati sa bovicom između nogu tako da izoliraš donji dio ili sa lopaticama za ruke. Samo oprezno s njima da ne ozlijediš rame i preporuka je da uzmeš manju veličinu.
Hvala ti mnogo za preporuke, pokušat ću za početak s bovom.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:39   #2130
Ne trebaš se sramiti, peraje su sastavni dio opreme. Idem često na bazen, mnogi plivaju sa perajima i meni je trener na početku preporučio da kupim jedne.
Djeca koja treniraju često imaju peraja.
Kupuju se u sportskoj radnji na bazenu.
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:48   #2131
peraje su redovno korišten rekvizit profesionalnih plivača, tako da ne brini o tome. Koristi ih, puno je zabavnije plivati s njima
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:24   #2132
Gdje mogu kupiti neku podkapu za plivanje? Imam problema sa spremanjem kose u kapu, ne mogu sve svezati u rep.

I je li normalno da se kosa pri ledjnom plivanju u potpunosti natopi vodom? Stalno cujem kako zrak radi klok klok klok i mogu izliti dva deci svakih dvajst metara.

Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 20:13   #2133
Mislim da ti nema pomoći ako ti kosa nije dovoljno duga da je smotaš u punđicu. Nisam čula da postoje podkape. Moja je isto skroz mokra i jedna od metoda je bila brijanje na par mm. Pomaže
Missy Cat is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 21:23   #2134
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
I je li normalno da se kosa pri ledjnom plivanju u potpunosti natopi vodom? Stalno cujem kako zrak radi klok klok klok i mogu izliti dva deci svakih dvajst metara.
Ovo se i meni dogadja i bas me zivcira
Quote:
Missy Cat kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nema pomoći ako ti kosa nije dovoljno duga da je smotaš u punđicu. Nisam čula da postoje podkape. Moja je isto skroz mokra i jedna od metoda je bila brijanje na par mm. Pomaže
Moja je duga do pola ledja, kako god da ju skupim ispod kape, a probala sam nekoliko nacina, uvijek bude sva mokra. Nedavno sam kupila novu speedo kapu na kojoj pise kako je bas za dugu kosu, ali svejedno mi se to dogadja.


Nego, gdje sad u sred zime u Zagrebu kupit badić? Bila sam u Arena centru i jedno što sam našla su u Intersportu tri-četiri jednodjelna modela, koja mi se nikako ne sviđaju. Bila sam i u Top sportu, ali ni oni vise nemaju badica zimi, teta u ducanu mi je rekla kako su od ove zime sve povukli. Znam kako tražim nešto totalno izvan sezone, al mi zbog specifične situacije baš sad treba. Ko bi još mogao imati izložene ostatke od ljeta?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 21:29   #2135
Imaš dobra sniženja na sportsdirectu, za 5 dana možeš dobiti kupaći. Ja sam prošlu jesen uhvatila super sniženja u Intersportu, speedo snižen sa 500 na 150 i Diane na 100. Super se drže. Ove godine imaju baš slabu ponudu.
Missy Cat is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:37   #2136
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Ovo se i meni dogadja i bas me zivcira

Moja je duga do pola ledja, kako god da ju skupim ispod kape, a probala sam nekoliko nacina, uvijek bude sva mokra. Nedavno sam kupila novu speedo kapu na kojoj pise kako je bas za dugu kosu, ali svejedno mi se to dogadja.


Nego, gdje sad u sred zime u Zagrebu kupit badić? Bila sam u Arena centru i jedno što sam našla su u Intersportu tri-četiri jednodjelna modela, koja mi se nikako ne sviđaju. Bila sam i u Top sportu, ali ni oni vise nemaju badica zimi, teta u ducanu mi je rekla kako su od ove zime sve povukli. Znam kako tražim nešto totalno izvan sezone, al mi zbog specifične situacije baš sad treba. Ko bi još mogao imati izložene ostatke od ljeta?
Odi u Decahtlon u King Crossu, to je ducan sportske opreme i imaju kupace kostime za plivanje u bazenu itd..imas i na webu njihov katalog, nisu skupi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:54   #2137
Ja sam badice jesenas gledala u rost sportu u domu sportova, ali sam kupila u intersportu na vukovarskoj, bili su jaci s brojevima. I u domu sportova mi je blesavo sto ne vise na vjesalicama, nego ih drze u kutijama. S tim da u oba ducana prevladava speedo, sto je steta jer mi je arena udobnija i ljepse stoji.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 08:23   #2138
Nisam znao gdje bih postavio pitanje koje me zanima pa sam se to odlucio na ovoj temi jer tu sudjeluje puno forumasa koji se bave plivanjem i raspolazu s puno raznih informacija bas vezano za plivanje. Meni je vrlo intrigantna cinjenica da postoje brojni plivaci, cak maratonci, koji plivaju u vrlo hladnim vodama bez zastitne opreme ako izuzmemo plivacke silikonske kape i plivacke naocale. Istrazivajuci po netu otkrio sam da postoje i brojna plivacka natjecanja pod takvim uvjetima, dakle bez zastitnog odijela, u vrlo hladnim vodama kao sto je ono na glasovitom skotskom jezeru Ness gdje voda u sezoni natjecanja ne prelazi 10 C', a radi se o distanci o vise milja koje treba preplivati i stoga biti u tako hladnoj vodi uistinu jako puno vremena.
Takodjer sam citao kako je jedan poznati plivacki maratonac u srednjim godinama prije nekoliko godina kao u svrhu neke humanitarne akcije preplivao bez zastitnog odijela Zadarski kanal negdje pocetkom sijecnja. Na koji nacin su takva fascinantna ljudska postignuca izvediva? To me zanima. Kako se ljudsko tijelo uspijeva prilagoditi i funkcionirati u tako ekstremnim uvjetima?
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 09:42   #2139
Navikne se ljudsko tijelo na bilo sta
Ja san se ove prosle godine okupa u 12tom misecu, malo stisnes zube dok ne uletis, poslin nije tako strasno
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:20   #2140
@ ayin

Nisam mislio na umirovljenicka zimska buckanja niti mladicka junacenja u nocima pijanki. Svatko moze malo uroniti u hladno more, potok, jezero ili rijeku pa istrcati van. Mene zanima fenomen onih sportasa koji u hladnim vodama plivaju i duze od sat vremena za sluzbenih natjecanja, a za takve se bez sumnje dugo i svakodnevno pripremaju u slicnim uvjetima...
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.