Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 14:21   #1
Klima

Nisam punio klimu več 3 godine od zadnjeg servisa klime. Neki dan je upalim i ne hladi. Kompresor se upali tj vidi se kako remenica se prebaci i okretaji porastu.. Samo hladni zrak ne dolazi do kabine.. Jeli moguće da fali plina kod ovakve situacije.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:29   #2
Ako kronično fali plina onda presostat ne dozvoljava uključenje klime .... tak da plina vjerojatno ne fali (bar ne previše)

Inače moji auti su izdržali 13,7,9 godina bez punjenja. Ignis i LR nisu punjeni nikad (prvi je 2000 a drugi 97 godište).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:29   #3
Vrlo vjerojatno, meni isto u prosjeku negdi 3/4 godine traje plin u klimi..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:33   #4
Još jedna stvar. Kad se upali klima iz ventilacije izlazi neki zvuk najsličniji prolasku plina kroz metalnu cijev kao kad se vari s co2..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:38   #5
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Još jedna stvar. Kad se upali klima iz ventilacije izlazi neki zvuk najsličniji prolasku plina kroz metalnu cijev kao kad se vari s co2..
Dakle plin nije problem. Cirkulira. De potraži na filtru/sušaću tzv magično oko - komad stakla koji ti omogućava da vidiš u sistem. Kad se kompresor uključi prvo počne teći mjehurićasta tekućina koja onda postane tekućina bez primjesa plina. Ako se to vidi - plina ima dosta. Ako je tekućina stalno ko "šampanjac" e onda je razina pala.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 23:36   #6
+ očistiti ulaz zraka za klimu, filter zraka za kabinu, grijanje na minimum i pustiti klimu da malo duže radi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 00:59   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dakle plin nije problem. Cirkulira. De potraži na filtru/sušaću tzv magično oko - komad stakla koji ti omogućava da vidiš u sistem. Kad se kompresor uključi prvo počne teći mjehurićasta tekućina koja onda postane tekućina bez primjesa plina. Ako se to vidi - plina ima dosta. Ako je tekućina stalno ko "šampanjac" e onda je razina pala.
e to oko sam ja danas promatrao malo. Nekako mi se čini da slabije hladi automatska klima (možda jer je vani vrijeme kilavo) pa ista ne hladi mnogo jer je tempreatura unuta i vani slična. Uglavnom tekučina koja prolazi kroz to oko izgleda kao da je u prekidu malo i ponekad iz ventilacije izlazi onaj psssssssssss. Kad sam bio prošle godine punit klimu tip mi ju je napunio za 2 minute i rekao da je to to (išao sam kod frenda prek veze) pa mislim da me tip samo htio skinut s one stvari da mu ne radim gužvu. Jel može bit da mi nije stavio dost plina?
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 14:54   #8
problem sa ovim zvukom o kojem pricate ( pssst..) koji cujete kad upalite klimu i sam sam imao.... rijesenje, punjenje klime...
nakon sto sam je napunio sve normalno,nema vise nikakvih zvukova.. plina bilo jako jako malu u sustavu, napunjen novi i sad sve 5
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:09   #9
kad smo kod klima...sezona pocinje treba se pripremiti, auto star 10 god. nikada nis cackano oko klime (kuc-kuc) ali nekako me ono dezinficiranje kanala zraka pati. ima tko iskustava s tim, cdrw vidim isto imas dosta godina stare klime, kakava iskustva s dezinfekcijom, kako, s cim, gdje...?...dali uopce?
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:55   #10
Quote:
bushido kaže: Pogledaj post
problem sa ovim zvukom o kojem pricate ( pssst..) koji cujete kad upalite klimu i sam sam imao.... rijesenje, punjenje klime...
nakon sto sam je napunio sve normalno,nema vise nikakvih zvukova.. plina bilo jako jako malu u sustavu, napunjen novi i sad sve 5
Tako se i meni čuje. Zanimljivo da mi prije par godina isto nije bilo plina pa mi nije pištao
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 19:16   #11
Je li moguće ako nema plina,da uopće neće upaliti kompresor?Kod mene na Vectri na prekidaču ne svijetli kontrolna lampica,ne pali se kompresor....sve mrtvo!
spaljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 21:57   #12
Auto:Lancia dedra.Problem:rad klime.
Auto ima automatsku klimu,ali ne radi dobro.Kada je vani primjerice 20 stupnjeva i ja podesim na 18 i uključim automatski mod klima krene s radom,ali nakon pola minute do minutu naglo pojača i stavi na najveću brzinu puhanja i puše kao sumanuta.To ne bi bio problem da razlika između vanjske i unutarnje temperature nije dva stupnja i da se situacija poboljša nakon par minuta kada bi ventilator trebao usporiti međutim ona bi tako puhala i dva sata.Očiglednio je neki senzor u kvaru pa javlja klimi da je u kabini100 stupnjeva.Kada klimu stavim u ručni mod sve radi kako valja.Zna li tko o čemu je riječ.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 22:35   #13
Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
kad smo kod klima...sezona pocinje treba se pripremiti, auto star 10 god. nikada nis cackano oko klime (kuc-kuc) ali nekako me ono dezinficiranje kanala zraka pati. ima tko iskustava s tim, cdrw vidim isto imas dosta godina stare klime, kakava iskustva s dezinfekcijom, kako, s cim, gdje...?...dali uopce?
Pa ak ne smrdi - ne kemijaj. Interesantno je da recimo kod staraca od moje žene klime rade non stop - ljeto/zima - whatever. Gase ih na taj način da ventilaciju stave na nulu a ne da isključe onaj gumbić koji svijetli. I jasno smrde. Moje klime nikad ne rade zadnjih 10 minuta prije nego što ću stići na odredište. I nikad ne smrde. Nikad ih nisam dezinficirao niti bilo što slično.

Dakle - kak se odnosiš prema njoj (osuši je, mjenjaj filtar, nedaj gljivama da se razmašu ....) tak će ti i biti.

Ak već moraš dezinficirat klimu - e onda u servis. Pjene su općenito polovično rješenje - treba ti UVC svijetlo i ozon. Ako se ispravno napravi dezinfekcija je trajno rješenje (pogotovo na starim autima koji još nisu koristili pićkaste reciklirajuće plastike koje su porozne i koje su IDEALNO stanište za gljive, mikrobe, micelij i slično).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 03:26   #14
a vidi osjeti se koju min poslije što se ugasi klima, isto tako ugasim ju prije odredišta, onak valžno blago neugodan zrak ali kad ju upalim i dok radi sve 5!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 09:20   #15
Falilo je plina. U servisu su mi nadopunili plina šta je falilo i sad je sve kao prije. Majstor je rekao da ima neki ventil koji ne dopušta hlađenje kad fali neka mjera plina. Ono pištanje je taj ventil kao malo propuštao. Uglavnom zvuk je nestao. Napravili su i dezinfekciju protiv bakterija.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 20:37   #16
Ljudi, imam problem s klimom na Passatu!

Kad dam kontakt, na displeju od Climatronic-a mi ispiše BOMB ili tako nešto slično (bez zajebancije)! To trepti možda 10 sec i onda je displej normalna, no klima ne hladi!
Kompresor? Ili je nešto u elektronici?
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 21:38   #17
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Falilo je plina. U servisu su mi nadopunili plina šta je falilo i sad je sve kao prije. Majstor je rekao da ima neki ventil koji ne dopušta hlađenje kad fali neka mjera plina. Ono pištanje je taj ventil kao malo propuštao. Uglavnom zvuk je nestao. Napravili su i dezinfekciju protiv bakterija.


koliko si platio?? da znam što me čeka imam isti problem
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 21:49   #18
Quote:
star 69 kaže: Pogledaj post
koliko si platio?? da znam što me čeka imam isti problem
Pa testiranje i dopuna plina oko 400 kn!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:54   #19
Eto i ja danas dopunio plin....
Od mogucih 750 grama, u sistemu je bilo oko 150...
Racun - 78 kuna
Hladjenje - neprocjenjivo
Za sve ostalo, tu je Mastercard
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:59   #20
Sad slobodno izreklamiraj gdje
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.