Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2009., 00:32   #61
Quote:
gom kaže: Pogledaj post
vozio sam ga danas, napravio podasta kilometara i proučio sve detalje.

odakle početi, generalno prema starijim modelima ovo je korak naprijed, ali nije to još to.
motor nazivno ima 116 konja a vuče se ko krepana mačka, jednostavno treba puno u okretaje onda i pije pošteno.
u biti na samom motoru piše EcoTec, to je u biti onaj isti motor iz opela samo što je ovdje još neuvjerljiviji.

na samoj karoseriji, tj u gepeku i slično se vidi gdje se štedjelo. u unutrašnjosti sve plastično, i za klasu ispod cjenovne konkurencije.
umjesto mekane plastike stavili foru sa tkaninom na armaturi, ljepo je to u početku ali na dulje vrijeme ne daje povjerenje.

položaj za upravljačem i nije nešto, sjedala su dosta neudobna, pogotovo zadnja klupa.
čudno je i smješten naslon za ruke. joystick ili gljiva za namještanje retrovizora je koma, odmah u startu djeluje ko da če ispasti.

podvozje je delako ispred lančetija, ali nekako se previše čuju neravnine u unutršnjosti.

sama izolacija je nekako traljavo napravljenja.

--------------
zaključak: hrpa jeftinog lima, sa puno nekvalitnetne plastike, na slikama djeluje odlično, a u stvarnosti klasu ipod.

usporedbe radi sa jednim hyundaiem/kiom ni do koljena u bilom kojem segmentu osim u ponudi prostora
Ovaj novoregistrirani nick mi smrdi na konkurenciju(Hyundai i Kia) kojemu je cilj popljuvati Chevy iz razloga sto novi Cruze cijenom i kvalitetom itekako prijeti doticnom dvojcu. Danas sam isao zbog potrebe firme pogledati novi Cruze, kod PSC na Slavonskoj, i 99% je vjerovatnost je da cu automobil kupiti odn. u ponedeljak realizirati leasing za 1.8 LT plus model, jer cijenom odudara od Hyundaia i Kie, a kvaliteta nije nista losija.
__________________
We fight because we believe.
Kiowa Warrior is offline  
Old 08.05.2009., 11:27   #62
Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
Ovaj novoregistrirani nick mi smrdi na konkurenciju(Hyundai i Kia) kojemu je cilj popljuvati Chevy iz razloga sto novi Cruze cijenom i kvalitetom itekako prijeti doticnom dvojcu.
Dijelim tvoje mišljenje...


Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
Danas sam isao zbog potrebe firme pogledati novi Cruze, kod PSC na Slavonskoj, i 99% je vjerovatnost je da cu automobil kupiti odn. u ponedeljak realizirati leasing za 1.8 LT plus model, jer cijenom odudara od Hyundaia i Kie, a kvaliteta nije nista losija.
Samo sam vidio iz daljine, auto lijepo izgleda. Kako mi je to blizu kuće budem otišao slijedeći tjedan u razgledavanje pa javim dojmove. Ti napiši svoje čim budeš u prilici
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 08.05.2009., 12:15   #63
Vidio ga uzivo i izbliza.

Djeluje mi solidno. Jos ako je crne boje + dobre felge i rekao bi odlicno cak. Naravno, moji dojmovi su dodatno potencirani i povoljnom cijenom.

Za cca. 100 milja se dobije solidno opremljen autic s 1.6 motorom (meni uvrh glave) i solidnim prtljaznikom.

Osobno bih volio da je unutrasnjost jednobojna.
Mozda i postoji opcija da se takva i odabere.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Old 08.05.2009., 13:00   #64
Cruze sam vidio prošli tjedan samo u prolazu - bio je crni i poprilično moćno djeluje. Malo "vuče" dizajnom na Hondu Civic 4v, ali mu to opraštam. Nadam se da ću i ja uhvatiti vremena pa skočiti do salona, onaj gore gom me samo zaintrigirao da se osobno osvjedočim kakva je kvaliteta Cruza.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 08.05.2009., 13:21   #65
Neki dan sam sjedio u Cruzeu i iskreno auto mi je sasvim dobar.Mjesta otraga ima sasvim ok,materijali su vrlo solidni,vanjski dizajn odlican.Samo promijeniti Hankook gumetine i mrak.
garp is offline  
Old 08.05.2009., 18:42   #66
Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
Ovaj novoregistrirani nick mi smrdi na konkurenciju(Hyundai i Kia) kojemu je cilj popljuvati Chevy iz razloga sto novi Cruze cijenom i kvalitetom itekako prijeti doticnom dvojcu. Danas sam isao zbog potrebe firme pogledati novi Cruze, kod PSC na Slavonskoj, i 99% je vjerovatnost je da cu automobil kupiti odn. u ponedeljak realizirati leasing za 1.8 LT plus model, jer cijenom odudara od Hyundaia i Kie, a kvaliteta nije nista losija.
je baš, odmah bi stvarali urotu... ima dobar razlog zašto je nick novi al definitivno nije taj

iznio sam svoje mišljenje, i svaka čast onome tko kupi ovako odmah prve primjerke na blef, taj auto se još dugo treba dokazati, kao i platforma.

Opeli po kapom GMa nisu nešto kvalitetni, a kamo li ovaj Chevy. Bemti auto od 100k u kojem sve na dodir škriputa.

Zadnje uređivanje gom : 08.05.2009. at 18:47.
gom is offline  
Old 08.05.2009., 18:50   #67
Što točno sve škripi da znam obratiti pažnju kad budem išao gledati auto?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 08.05.2009., 19:29   #68
Quote:
gom kaže: Pogledaj post
je baš, odmah bi stvarali urotu... ima dobar razlog zašto je nick novi al definitivno nije taj

iznio sam svoje mišljenje, i svaka čast onome tko kupi ovako odmah prve primjerke na blef, taj auto se još dugo treba dokazati, kao i platforma.

Opeli po kapom GMa nisu nešto kvalitetni, a kamo li ovaj Chevy. Bemti auto od 100k u kojem sve na dodir škriputa.
Sad ti moram reci da ne pretjerujes!

Usporedba sa mojom astrom H ovaj auto je sto se tice plastike skoro identican.
A zar nije opel zadnje vrijeme programom Olimpia pod pokroviteljstvom GM-a pokazao da moze i da pravi dobre aute.

A ovi i30 i ceed su jako dugo na trzistu? Pa imaju vec spjevane ode o kvaliteti i pouzdanosti.
Malo realnosti nije na odmet

Koji ti auto vozis da na dodir ne skripi??
homosapiens is offline  
Old 08.05.2009., 20:52   #69
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Sad ti moram reci da ne pretjerujes!

Usporedba sa mojom astrom H ovaj auto je sto se tice plastike skoro identican.
A zar nije opel zadnje vrijeme programom Olimpia pod pokroviteljstvom GM-a pokazao da moze i da pravi dobre aute.

A ovi i30 i ceed su jako dugo na trzistu? Pa imaju vec spjevane ode o kvaliteti i pouzdanosti.
Malo realnosti nije na odmet

Koji ti auto vozis da na dodir ne skripi??
vozim službenu Insigniu, a privatno CX-7, i nisam zadovoljan tom opelovom plastikom, možda sam subjektivan al eto.

a usporedba sa mojeg gledišta Cruza ide na I30 koji me ugodno iznenadio.

nije da pljujem po Cruzeu ali za moj ukus je preplastičan. malo jače primiš volan i skripi ona plastika... joystick od retrovizora da ne spominjem...

GMu trba ljepuškasti autičak koji će se prodavati la male pare, a to su i napravili, nemožeš i ovce i novce.

Zadnje uređivanje gom : 08.05.2009. at 20:58.
gom is offline  
Old 08.05.2009., 21:10   #70
Nekako mi ide na jetra ta prica o "plasticnim autima".Brat mi je imao Civica 2001. koji je naravno plastican tj. nema bas nigdje "mekoce" jednog BMW-a ili Audija ali evo zanimljive opservacije.Auto nikada nije imao cvrcke niti ikada skripao ili nesto slicno.Postoji i termin kvalitetne plastike kao i misao da se bolje ocisti od prasine i raznih sranja ili da se po velikom suncu nece poceti gotovo "otapati"..My point je da ako materijali "propadaju pod rukom" ne znaci da su dugotrajni.Uostalom,nisu li najvazniji spojevi.Cruz je veliki napredk s obzirom na prijanje modele i cjenovno je jako dobar.Vrijeme ce naravno pokazati,ali kad bi svi cekali da kupimo aute nakon godine dana tko bi ih uopce kupovao da ih isproba,zar ne?
garp is offline  
Old 08.05.2009., 21:17   #71
Quote:
garp kaže: Pogledaj post
Nekako mi ide na jetra ta prica o "plasticnim autima".Brat mi je imao Civica 2001. koji je naravno plastican tj. nema bas nigdje "mekoce" jednog BMW-a ili Audija ali evo zanimljive opservacije.Auto nikada nije imao cvrcke niti ikada skripao ili nesto slicno.Postoji i termin kvalitetne plastike kao i misao da se bolje ocisti od prasine i raznih sranja ili da se po velikom suncu nece poceti gotovo "otapati"..My point je da ako materijali "propadaju pod rukom" ne znaci da su dugotrajni.Uostalom,nisu li najvazniji spojevi.

istina nije sve u tim mekim materijalima, ali čim uđeš u auto i ogledaš (opipaš) plastiku i ostalo dobiš dojam, a kod ovog Cruza dojam je plastika koja će sa vrmenom sve više skripuckati što se vidi i po dosjedima pastičnih elemenata te toleranciji između njih.

Quote:
Cruz je veliki napredk s obzirom na prijanje modele i cjenovno je jako dobar.Vrijeme ce naravno pokazati,ali kad bi svi cekali da kupimo aute nakon godine dana tko bi ih uopce kupovao da ih isproba,zar ne?
to definitivno, naspram starih cheviya ova je nebo i zemlja. a što se tiče kupovanja auta koji su tek izašli, nijedan nije pošteđen dječih bolesti, osjetio sam to na svojem CXu a vide se i na insigni sitnice... kome to ne smeta, nek navali a drugima ostaju modeli koji su pred kraj ili na kraju proizvodnje i ispeglani do kraja,
osim ponekih čija se prozvodnja tada seli u tursku i slične zemlje kad se priprema novi model...
gom is offline  
Old 08.05.2009., 22:13   #72
Quote:
MaoaM kaže: Pogledaj post
Meni vam ti svi Chevroleti izgledaju kao auti za jednokratnu upotrebu. Provozaš se i porineš u Grabu
Uff gluposti. Moj stari vozi DAEWOO ESPERO i ponosan sam sto ga imam, jer auto koji je star 13godina ništa ne škripi u unutrašnjosti, auto vozi nakon što je imao jednu veliku prometnu nesreću, ali dalje vozi, vozi, vozi, vozi i vozi i ja mislim da će još dugo voziti.
Dodge-167 is offline  
Old 08.05.2009., 22:15   #73
Quote:
laka kaže: Pogledaj post
moj otac ima chevrolet tacumu 4 godine i ja ga vozim zadnjih godinu dana svaki dan... nikad nije popravljan.. sve je uvijek bilo OK.. tako da ak je tebi 4 godine jednokratna upotreba... ja ne kažem da se taj auto može mjeriti s audijem, ali šta se to ne vidi i u cijeni???

p.s. ne leti previsoko da te ne bi previše zabolilo kad padneš...
Mah, pusti šta drugi govore, mi imamo Daewoo i niš nam ne fali.
Dodge-167 is offline  
Old 09.05.2009., 00:25   #74
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Sad ti moram reci da ne pretjerujes!

Usporedba sa mojom astrom H ovaj auto je sto se tice plastike skoro identican.
A zar nije opel zadnje vrijeme programom Olimpia pod pokroviteljstvom GM-a pokazao da moze i da pravi dobre aute.
A ovi i30 i ceed su jako dugo na trzistu? Pa imaju vec spjevane ode o kvaliteti i pouzdanosti.
Malo realnosti nije na odmet

Koji ti auto vozis da na dodir ne skripi??
ma nije problem s tim chevroletima po pitanju kvalitete, tj. točnije pouzdanosti. Po meni je najveći problem katastrofalan osjećaj u vožnji od ovjesa, mjenjača, volana. Zbog toga bih im ja zasluženo pripisao nižu cijenu od konkurencije. Daewoo je isto u banani po pitanju toga, sjedneš iz njemca starog 10 godina u novog daewooa(chevroleta) i odmah ti se zamrači.
johny5 is offline  
Old 09.05.2009., 00:32   #75
Ovjes nije toliki problem, za cca 5-6 hilja kuna se moze nabaviti agresivniji set amortizera i opruga, za dodatnih 300njak kuna se malo pozabaviti geometrijom ovjesa i jos uvijek si prosao bolje nego da kupis europski auto slicne klase.

Jedinu ozbiljniju konkurenciju Cruzeu, barem u skupljim inacicama, vidim u hondi civic 1.8( sa trenutnim popustom dodje oko 150 hilja najskuplja inacica sa automatikom)
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 09.05.2009., 09:10   #76
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
ma nije problem s tim chevroletima po pitanju kvalitete, tj. točnije pouzdanosti. Po meni je najveći problem katastrofalan osjećaj u vožnji od ovjesa, mjenjača, volana. Zbog toga bih im ja zasluženo pripisao nižu cijenu od konkurencije. Daewoo je isto u banani po pitanju toga, sjedneš iz njemca starog 10 godina u novog daewooa(chevroleta) i odmah ti se zamrači.
Koliko mi je trgovac rekao da je platforma i ovjes kao na novoj Astri koja se treba tek poceti prodavati unutra je motor opelov ecotec, plastika i sve drugo je meni isto kao i u mojoj astri H tako da za taj novac mislim da je odlican auto i bolje mi drzi cestu nego astra H.
Cijena je u startu jeftinija zato sto nema Opelov znak znaci zbog branda Cehvrolet inace da je na njemu Opel znak na nasem trzistu vejrujem da bi bio dosta skuplji.

A neznam bas ovaj automobil uspredjivati sa 10g starim njemcom iste klase, a to bi bio npr. VW Vento koji nije ni do koljena ovom automobilu tako da je to besmisleno.
homosapiens is offline  
Old 09.05.2009., 12:45   #77
Najvjerojatnije cemo uzeti verziju LS za 108000kn 1,6 ecotec motro (83kW) 113KS
Skuplja je od najjeftinije verzije za 19000kn ali je opreme malo vise
ABS
ESP automatski
Rucna klima
Board comp. sa ekranom
4×airbag
volan podesiv
sjedalo vozaca podesivo
Alarm
Pretinac za rukavice sa svjetlom
Rezervni kotac pune velicine
Rucke vrata u boji karoserije
El. retrovizori u boji karoserije
Tonirana stakla
Boja instrument table Black
Zatezaci pojaseva
Kromirani detalji (maska prednja i lajsne)
Tkanina Mesh presvlake
Sredisnji naslon za ruke
Servo
Straznji el. podizaci stakala
Radio am/fm CD-ROM
homosapiens is offline  
Old 09.05.2009., 13:23   #78
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Koliko mi je trgovac rekao da je platforma i ovjes kao na novoj Astri koja se treba tek poceti prodavati unutra je motor opelov ecotec, plastika i sve drugo je meni isto kao i u mojoj astri H tako da za taj novac mislim da je odlican auto i bolje mi drzi cestu nego astra H.
Cijena je u startu jeftinija zato sto nema Opelov znak znaci zbog branda Cehvrolet inace da je na njemu Opel znak na nasem trzistu vejrujem da bi bio dosta skuplji.

A neznam bas ovaj automobil uspredjivati sa 10g starim njemcom iste klase, a to bi bio npr. VW Vento koji nije ni do koljena ovom automobilu tako da je to besmisleno.
Teško mogu vjerovat da je sve isto kao na astri, no ako ti tako kažeš ajde vjerujem. U prijašnjim daewooima pa i chevroletima to nije bio slučaj. Naime deklarira se kao da je 1.4 motor potpuno isti u daewoo i astri no to nije baš slučaj. Svatko tko se imalo kuži čuje već po zvuku motora da astrin 1.4 finije radi od njegovog kakti identičnog blizanca u daewoo-u, isto je i sa prvim chevroletima, kako je sada s ovim neznam, kažem ne vjerujem no ajde de. Sve daewoo-e i chevrolete koje sam vozio do 2005 godine nisu se mogli mjerit sa starim njemcima u vožnji, pa čak ni sa 10- god starim ventom. Naravno novog cruzea nisam vozio no ako kažeš da su zbilja napravili korak naprijed onda bi on u vožnji trebao biti bolji od golfa 4, bore, ako bi bio bolji i od golfa 5 onda bi to već bio stroj prve klase no eto ne vjerujem da bi bio i puno skuplji.
Ako su zbilja znači napravili takav korak unaprijed onda jasno ulaze u best buy opcije jer pouzdanost je neupitna, falilo im je samo malo više osjećaja za neke detalje. Što se tiče ovog zadnjeg posta šteta jedino što nema automatsku klimu auto no ovo ostalo sve štima. Maglenke se isto podrazumijevaju, samo nisi naveo? I da stariji daewooi i chevroleti su redovito pili više benzina od navodno potpuno istih motora u opelu, nadam se da je to sad rješeno s ovom generacijom.
johny5 is offline  
Old 09.05.2009., 13:30   #79
Evo jutros sam bio u jednom salonu zbog Cruza.Od testnog auta nije bilo ništa tako da sam gledao izloženi 1.6 ls(najslabiji motor,srednji paket opreme)Cijena oko 113ooo kn.Izvana lijep,iznutra lijep.Što se mene tiče.A sad ono što mi se ne sviđaresvlake na sjedalima prejednostavne(pa matiz ima neki dezen na sjedalima tako da sam ovdje imao viša očekivanja),kad sam sjeo osjetio sam na sjedećoj površini da su pretanko postavljena,a za mene su i preuska.Ali ja sam većih dimenzija pa netko uži možda ne bi imao problema.Unutarnje vrijednosti su slabije nego sam očekivao s obzirom na vanjske dimenzije.Pohvalan je položaj ručice mjenjača i volana tj. na ergonomiju nemam prigovora.Prtljažnik je izdašan,ali vrata prtljažnika kao da su od papira,pante jedva da su obojene(nemaju nikakvog sjaja)...Umeci na instrument ploči ne mogu se birati u drugoj boji na nijednom paketu opreme iako sam prije čuo drugačije.Uglavnom trebalo bi auto provozati i bez testne vožnje ne preporučujem nikom da ga kupi.Jer koliko sam čuo od drugih dosadašnji modeli ovog proizvođača nisu se iskazali po voznim svojstvima.Razočaravajuće je rok isporuke 3 mjeseca što je smješno,a poglavito sada kad svi kukaju da ne prodaju aute.Uglavnom povoljna kupovina mi se čini baznog modela+klima,bijeli sa baznim motorom što ispada oko 95ooo kn.Eventualno bih nadoplatio za alu felge.Ove verzije koje se preporučuju kao LS(u salonu košta 113000 kn)nude i ESP i stražnje parkirne senzore,ali ipak mi se više ne čine tako povoljnom kupovinom.Za te novce dobije se 1.6 focus za dvozonskom klimom,sa nešto manjim gepekom,ali unutra istim prostorom.Bolji prizvođač,model na zalasku,ali još uvijek lijepo izgleda i najbolje vozne osobine u klasi.
Velebni is offline  
Old 09.05.2009., 13:42   #80
Quote:
Velebni kaže: Pogledaj post
Evo jutros sam bio u jednom salonu zbog Cruza.Od testnog auta nije bilo ništa tako da sam gledao izloženi 1.6 ls(najslabiji motor,srednji paket opreme)Cijena oko 113ooo kn.
Imam kompletan cijenik iz PSC-a koji sma dobio i maloprodajna cijena LS modela je skoro 109000kn
homosapiens is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.