Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 23:18   #6261
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Dapače, možemo to čak i ako nećemo. Naravno, to je čest problem, da smo toliko u riječima da ih nesvjesno odvojimo od ''stvari'', i tretiramo kao samostalne (ab-straktne, odvojene)
Možda je ipak smislen, ako duhovito ukazuje na nešto (npr. na tu mogućnost jezika da se u ''govornojezičkim objektivacijama ne prepoznaju više sopstvene intencije'' ).
naravno da je smislen, no se namjerno igra odvajanjem rijeci od stvarnosti, ali ih ne stavlja u puke besmislene odnose, nego iz iskrivljene logike izvlaci potpuno sumanute, ali logicne , zakljucke. pozadina takvog pricanja je politicka, na kraju je i umrlo u 37. g. u zatvoru kao politicki zatvorenik.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 28.02.2013., 23:21   #6262
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post


Prekrasan mi je taj jainizam, njegovi redovnici hodaju svijetom sa
maramom preko nosa i usta kako ne bi udahnuli neko živo biće i
prije nego što učine svako korak, a koji je meditativno usporen i
pažljiv, zazvone malim zvoncetom da bi sve životinjice uspjele
pobjeći
Jbg, ja imam štapić pa s njim lijevo desno da sve zmije pobjegnu. Na ovom nivou nisam, ne znam hoću li ikad i biti

U fckg matrixu, brrrrr

Volim i zmije, ali ne kao mačke.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 28.02.2013., 23:21   #6263
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2863
apemant ne zna lagati
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 28.02.2013., 23:21   #6264
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Pametan je i to je rekao. Nemam citat, ali ne lažem.

Ako se Apemant više ikada pojavi (meni fali za popizdit) pitaj ga.
Pitaj ga ti, ja znam i koja je Balaševićeva pjesma omiljena Apemantu, a nije ga jednom linkao na ovom chatu...A to ti je idealna prilika i da mu pošalješ PM, pa da ti ne fali.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 28.02.2013., 23:24   #6265
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Naprotiv, ja bih rekao da je njegov stil, iako emotivan, često prilično ležeran i s dozom humora, kao i autoironije...
Meni to uopće nije emotivno

Quote:
Kakav je to 'trivijalni i banalni sentiment', nasuprot (pretpostavljam tvojem) netrivijalnom i nebanalnom?
Vjerojatno ti neće biti problem napisati...
Posredan, zapakiran u sladunjavu metaforu i opću sentimentalnost
svatova u bijelom, zaplakane mladenke, cigana, mjesečine... bla bla
baš čizi i jeftino.

Meni je sto puta jače kad Postolar tripper pjeva o janjetini nego kad Balašević
pjeva o ljubavi.

Recimo da mi neki frajer kaže ovako nešto, zacijelo bih u nevjerici pobjegla bestraga, jer toliko laži sranja i prenemaganja i preuveličavanja meni tjera želudac da se okrene na sve strane svijeta:

Slušaj ti mali, prgavi, smislu mog života... Nemam ja vremena da te ne volim.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...

Zadnje uređivanje Floverka : 28.02.2013. at 23:32.
Floverka is offline  
Old 28.02.2013., 23:26   #6266
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Ajde reci, pošto ja ovu tajnu (da ne volim Balaševića) rijetko spominjem, pa me ljudi sa zgražanjem gledaju, znam još samo 3 osobe na svijetu koje ne vole Balaševića, pa sam mislila da nešto ne valja sa mnom
mene to tjera u despet.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 28.02.2013., 23:26   #6267
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post

Volim i zmije, ali ne kao mačke.
A ja volim mačke, ali ne kao zmijice i reptile i krokogatore
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 28.02.2013., 23:26   #6268
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
No, ali to će i Balašević sam za sebe reći... a ja ću se složiti i s njim, kao i s Apemantom. U globalu.
- Sizif - is offline  
Old 28.02.2013., 23:30   #6269
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
No, ali to će i Balašević sam za sebe reći... a ja ću se složiti i s njim, kao i s Apemantom. U globalu.
a ti stvarno mislis da meni smeta sto ti to slusas? dok nije blizu mojih usiju...

sad sam se sjetila jednog prostog vica o usima, ali to nije za usi ovog pdf-a.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 28.02.2013., 23:31   #6270
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
A ja volim mačke, ali ne kao zmijice i reptile i krokogatore
Uh razumijem. Samo eto shvati moju totalnu usamljenost bez mačaka, a u jebenom mogućem matrixu. Tebi ne fale, meni jebeno.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
No, ali to će i Balašević sam za sebe reći... a ja ću se složiti i s njim, kao i s Apemantom. U globalu.
Cipalice, ti si nešto kao genijalna, kao i stari Apemant. Uh sorry Sizife.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 28.02.2013., 23:34   #6271
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Kolega Apemant je jednom rekao nešto genijalno u vezi Balaševića... uh, uh, nešto jednostavnije nego si to sad točno rekla, tj. lapidarno, ali ne sjećam se točne formulacije.

Nešto, da bi ga bilo sram...takve patetike (?). Mene sram kad ga slučajno čujem, mučnina kao Chiefu od Rihanne etc.

I ja imam takav dojam, tip mi je odbojan, nije mi uopće niš osim bljak.
Možda je Balašević prejednostavan za neke, a sad Cohen je religijsko iskustvo.
Skroz na skroz. Ovo mi je njegova daleko najbolja
http://www.youtube.com/watch?v=zyon7A9g3cw

Moja profačica koja je došla sa Sorbone je pričala o moćnim riječima u religijskim djelima, melodiji fonema. Ak nemaš uho za to moš se slikat.
Ipak kako mi je glazba duh sveti, Đole je majstor ma što god pričali o njemu.

I meni je zarezao jednu pjesmo do srži,
http://www.youtube.com/watch?v=uGJ6VRnhwzs
Ako vam se ne dopada dođite na koncert, možda promijenite mišljenje.
Ako vam se i dalje ne bude dopadao /ne dopada se samo malograđanima i velokoseljanima po mom iskustvu/

možda nedostaje ili vam dominira nešto od ovih dvoje ili oboje

http://www.youtube.com/watch?v=0A-spszALLo
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 28.02.2013., 23:34   #6272
A kad već linkamo Apemantove postove, evo i konačnog objašnjenja o patetici i Balaševiću:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2949

S tim što nije kvotao Sizifa, već mene.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 28.02.2013., 23:35   #6273
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Uh razumijem. Samo eto shvati moju totalnu usamljenost bez mačaka, a u jebenom mogućem matrixu. Tebi ne fale, meni jebeno.
Ali ja njih najviše volim i veselim se zbog njih kad su ispod nekog kamena ili u
močvari ili tamo gdje im je mjesto.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 28.02.2013., 23:35   #6274
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Pitaj ga ti, ja znam i koja je Balaševićeva pjesma omiljena Apemantu, a nije ga jednom linkao na ovom chatu...A to ti je idealna prilika i da mu pošalješ PM, pa da ti ne fali.
Pa nek mi fali, so bloody what
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 28.02.2013., 23:37   #6275
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Saugaro! Fade to grey...i sve ostalo.

Jebate ti si stvarno nešto special.

Fala ti
kad bih bio barem je bila slijedeća

http://www.youtube.com/watch?v=VaTERxV47Mg

hvala tebi
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 28.02.2013., 23:37   #6276
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post

Prekrasan mi je taj jainizam, njegovi redovnici hodaju svijetom sa
maramom preko nosa i usta kako ne bi udahnuli neko živo biće i
prije nego što učine svako korak, a koji je meditativno usporen i
pažljiv, zazvone malim zvoncetom da bi sve životinjice uspjele
pobjeći
Uf, sad mi je jasno od kud su došle one ideje kad se počelo pričat o tome kaj nas čeka u EU- osim izluđenosti o uniformiranim mrkvama i krastavcima, te užasnutosti da nebumo više imali sir i vrhnje, najviše me se dojmila prijetnja da bum morala imat nekog ko bu ispred mene rasterival bube i krtice kad bum kosila livadu.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 28.02.2013., 23:39   #6277
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A kad već linkamo Apemantove postove, evo i konačnog objašnjenja o patetici i Balaševiću:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2949

S tim što nije kvotao Sizifa, već mene.
Jebate, malo će žešće faliti svima
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 28.02.2013., 23:40   #6278
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Uf, sad mi je jasno od kud su došle one ideje kad se počelo pričat o tome kaj nas čeka u EU- osim izluđenosti o uniformiranim mrkvama i krastavcima, te užasnutosti da nebumo više imali sir i vrhnje, najviše me se dojmila prijetnja da bum morala imat nekog ko bu ispred mene rasterival bube i krtice kad bum kosila livadu.
E znaš šta, ozbiljno, mom djedu se desilo nešto grozno jednom.. Kosio je livadu
traktorom i trava je bila fest visoka i nije vidio da je ispred njega košuta s dva
laneta, ona se uspjela dić i pobjeć, a moj je djed jedno samljeo, a jednom odsjekao
prednje noge. Onda ga je takvog baka othranila, ali je jako patila i morali su je
ubit na kraju, nije se mogla kretat kad je odrasla, taman su joj se povukle pjege
sa leđa
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 28.02.2013., 23:41   #6279
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Pa to i nije tako daleko od istine. Balašević prodaje nekakvu speglanu patetiku, a iz svakog teksta pretencioznost vrišti da on ništa od toga nije doživio, to se čuje i osjeti. Nikad nisam popljugala Balaševića nekak mi je sve to fejk i prenemaganje i paše publici koja se lako zadovolji trivijalnim i banalnim sentimentom.
Tu možda imaš pravo, moguće da se Balašević naslušao puno priča.
Kako mi Petrovaradin nije stran, a i nekoliko ljeta provedoh tamo možda ostaje samo možda. Isplati se otići i na EXit.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 28.02.2013., 23:41   #6280
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
a ti stvarno mislis da meni smeta sto ti to slusas? dok nije blizu mojih usiju...

sad sam se sjetila jednog prostog vica o usima, ali to nije za usi ovog pdf-a.
Pa dobro, ako sjednem slušati glazbu, onda će to najčešće biti instrumentalni jazz... no, nije takva glazba za svaku situaciju...

Ali staviti ga u istu ladicu s Huljićem, tj. njegovim Rozgama i sličnima, ne vjerujem da to može osoba koja ima pojma o glazbi, sve i ako Balaševića smatra nečim što joj nije po ukusu...
- Sizif - is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.