Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2003., 16:36   #1
Antidepresiv sertralin - Zoloft, Luxeta, Halea...

ovak, bas sam ga neki dan dobio, pa me zanima koliko su ih ljudi ovdje koristili, i koliko im je pomogao - odmogao

hvala
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 18:18   #2
Zoloft

Evo ja pijem zoloft nekih 10-tak dana , nemam nikakvih nuspojava , pijem 100 mg na dan. Ovu dozu sam si sam odredio jer sam se u doktore i psihijatre razočaro pa sam stvari uzeo u svoje ruke. Pošto je to antidepresiv treba proči koji tjedan da se pokaže dali djeluje pa mi je prerano za komentirati. Prije zolofta sam pio Aurorix , Fevarin , Prozac ali ništa od toga nije djelovalo. Dobro , za moj problem sam pročito da djeluju samo MAOI (skupina antidepresiva) , ali jedna od njihovih nuspojava je da možeš umrijet - pa fala. Njih ostavljam ko asa u rukavu.
Kurbl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 23:28   #3
Pijem zoloft 50 mg ujutro vec tri mjeseca, od kada sam neobrijan otisao na kontrolu kod psihica, a on mi je rekao da covjek koji nema volje da se obrije pati od blage depresije pa mi je prepisao zoloft, kako on kaze za raspolozenje. Kada sam ga poceo piti osjecao sam da sam raspolozeniji ali sada mi se cini kao da ga i ne pijem. Mozda bi primjetio razliku da ga prestanem piti, ne znam. Osim njega pijem i rispolept isto jednu tabletu ujutro.
Od kada pijem zoloft cini mi se da teze dozivljavam orgazam, tj treba mi malo vise vremena, drugih nuspojava nemam.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2003., 23:41   #4
Koliko je to bolje od helexa ili xanaxa? Naime, to su antidepresivi tranquilaiseri i zanima me jeli ucinkovitiji protiv depresije taj zoloft sth ili ova dva?
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 00:04   #5
Koliko je meni poznato xanax i helex su jedne te iste tablete. Pio sam i jedne i druge pa znam. Cuo sam da je sada u Kanadi u modi zoloft.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 09:13   #6
Xanax i helex su iste tablete, ali od različitih proizvođača. Inače, to nisu antidepresivi već anksiolitici, uzimaju se protiv anksioznosti odnosno tjeskobe. S njema treba bit oprezan, jer se čovjek vrlo lako može na njih navući, jer s vremenom organizam na njih razvija rezistenciju. Znači, držati se uputsva liječnika i ne povećavati dozu na svoju ruku.

Na tome sam nažalost "doktorirala" jer se moj dragi liječi od PTSP-a i xanaxi su tablete koje uzima već dugo vremena. Također je prije par mjeseci dobio Zoloft, s tim da je to prvi antidepresiv koji uzima. Nisam primjetila da ima neke nuspojave, ali sam pročitala da kod pojedinih antidepresiva dolazi do seksualne disfunkcije u određenom postotku i to uglavnom kod muškaraca.
Osim xanaxa i zolofta, on povremeno uzima i prazine te tramal ili lumidol zbog bolova (bio je ranjenu ratu).
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 09:58   #7
Quote:
teah kaže:
Xanax i helex su iste tablete, ali od različitih proizvođača. Inače, to nisu antidepresivi već anksiolitici, uzimaju se protiv anksioznosti odnosno tjeskobe.
Tocno. Kod depresije je primjerenije uzimat antidepresive; a anksiolitike samo po potrebi.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 10:23   #8
uzimala sam zoloft 6 mjeseci i pomogao je ... depresije je nestalo, no cijelo sam se vrijeme osjecala kao zombi ... ono, nemas crnih misli, ali te nis posebno ne veseli u zivotu ... par mjeseci nakon prestanka uzimanja sam se vratila u normalu
naka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 11:10   #9
ma znam da su xanax i helex isto, ali me zanimalo koliko i kako oni utjecu na depresiju?
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 12:07   #10
Quote:
darin kaže:
ma znam da su xanax i helex isto, ali me zanimalo koliko i kako oni utjecu na depresiju?
Toliko da smanjuju anksioznost (tjeskobu). Znaci ublaziti ce neke od simptoma depresije; ali za lijecenje depresije nisu dovoljni.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 14:44   #11
Quote:
blondie_30 kaže:
Tocno. Kod depresije je primjerenije uzimat antidepresive; a anksiolitike samo po potrebi.
Mnogo lijekova je na trzistu, od starije klase MAOI, pa tko znade sta je izaslo jucer.
Svaka osoba ima razliciti problem /depresen/,vecinom osobe imaju i kemical imbalance, koji i zahtjeva odredenu vrstu tablete.
Sta radi za jednu osobu ne mora raditi za drugu ,isto kao i kolicina.

Ovo govori osoba koja je 12 godina bolesna ili ima:Panic disorder,
anxiety,major depresive disorder i personaliti traits.
Ja sam radi tih bolesti morao prekinuti raditi i cijeli zivot se okrenuo.U tome vremenu sam pokusao ne uzimati nista, samo da bi se vidjelo ili da nisam uopce sa nikim govorio, ili sam bio nemoguc da se podnese sa menom.

Svake godine najmanje jednom probam promjeniti antidepresent .samo da se vratim natrag na "AUROPAX/Paroxetine 20mg X dvije tablete dnevno.

Isto uzimam Rivotrol/clonazepan, koji drzi pod kontrolom anxiety,
sa conbinaciom ,Diazepan/Valium.

Pshychiatrista vidim redovito zajedno sa suprugom svaka 6 tjedna.

Eto za nekoga ce trajati mjesec dva ,a za nekoga ce ostati cijeli
zivot. I sa redovitim uzimanjem lijekova moci cete opet zivjeti ,ali svi lijekovi ostavljaju poslijedicu ,ja znadem ja sam na 25-30 tableta na dan.

Netko dobi srcani napad, netko izljev krvi u mozak ,a nekoga zahvati kao mene .....i ne znade se sta je gorje.

Zelim svima uspjeh da savladate cim prije ,ali ako ostanete bolesni nemojte se sramiti :jedan na cetri osoba ima gornju bolest.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 15:04   #12
Quote:
VILKO kaže:
Mnogo lijekova je na trzistu, od starije klase MAOI, pa tko znade sta je izaslo jucer.
Svaka osoba ima razliciti problem /depresen/,vecinom osobe imaju i kemical imbalance, koji i zahtjeva odredenu vrstu tablete.
Sta radi za jednu osobu ne mora raditi za drugu ,isto kao i kolicina.
Tocno. A i desi se da lijek koji je neko vrijeme djelovao prestane djelovati ili cak izazove nuspojave kojih prije nije bilo (kod mene slucaj Prozac). Inace ansksiozni-depresivni poremecaj s panicnim epizodama. Trenutno koristim Zoloft i OK je MAO je danas ipak zadnji izbor ako ne pomogne nesto drugo.

Quote:
VILKO kaže:
Eto za nekoga ce trajati mjesec dva ,a za nekoga ce ostati cijeli
zivot. I sa redovitim uzimanjem lijekova moci cete opet zivjeti ,ali svi lijekovi ostavljaju poslijedicu ,ja znadem ja sam na 25-30 tableta na dan.
Huhhhhhhhhhhhh; drzi se Najcesce (nazalost) za cijeli zivot. Zar nije moguce promjeniti terapiju da uzimas manje lijekova ??? Btw. sto je personaliti traits - koji su simptomi ako moze ???

Quote:
VILKO kaže:
Netko dobi srcani napad, netko izljev krvi u mozak ,a nekoga zahvati kao mene .....i ne znade se sta je gorje.
Oboje; medjutim ovakvo razmisljanje pomaze. Treba jednostavno prihvatiti bolest i shvatiti da se s time moze zivjeti (i uvijek ce biti losih dana, ali i onih kada se osjecas OK).

Quote:
VILKO kaže:
Zelim svima uspjeh da savladate cim prije ,ali ako ostanete bolesni nemojte se sramiti :jedan na cetri osoba ima gornju bolest.
Hvala; i tebi najbolje zelje. Cemu sram ??? Poznam puno depresivaca i ljudi s anksioznim poremecajem. I sama ga imam. Nitko od tih ljudi nije niti lud niti glup. Najcesce suprotno. Radi se najcesce o kemijskom debalansu i stanje se moze srediti samo treba biti strpljiv i prihvatiti cinjenicu da imas problem koji je neugodan ali rjesiv...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 15:19   #13
Quote:
blondie_30 kaže:
Tocno. A i desi se da lijek koji je neko vrijeme djelovao prestane djelovati ili cak izazove nuspojave kojih prije nije bilo (kod mene slucaj Prozac). Inace ansksiozni-depresivni poremecaj s panicnim epizodama. Trenutno koristim Zoloft i OK je MAO je danas ipak zadnji izbor ako ne pomogne nesto drugo.



Huhhhhhhhhhhhh; drzi se Najcesce (nazalost) za cijeli zivot. Zar nije moguce promjeniti terapiju da uzimas manje lijekova ??? Btw. sto je personaliti traits - koji su simptomi ako moze ???



Oboje; medjutim ovakvo razmisljanje pomaze. Treba jednostavno prihvatiti bolest i shvatiti da se s time moze zivjeti (i uvijek ce biti losih dana, ali i onih kada se osjecas OK).



Hvala; i tebi najbolje zelje. Cemu sram ??? Poznam puno depresivaca i ljudi s anksioznim poremecajem. I sama ga imam. Nitko od tih ljudi nije niti lud niti glup. Najcesce suprotno. Radi se najcesce o kemijskom debalansu i stanje se moze srediti samo treba biti strpljiv i prihvatiti cinjenicu da imas problem koji je neugodan ali rjesiv...

Imam po zadnjem dijagnozirano 14 bolesti ,koje su kronicne, najveci problem sa ledima(imao sam prije 32 godine operaciju ,ali nitko nece ponovo operirati,jedino ako odem paraliziran), po noci moram spavati sa maskom /APNEA/jer prekidam disati 300-500 puta na 10 sati spavanja.

A osjecam se jos tako mlad 61 na 62 godinu.!

Eto nazalost nema pomoci,nego ima jos gorjih od mene!


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 16:12   #14
Ovo ja zovem pozitivnim stavom Svaka cast Vilko da tako pristupas situaciji. Iskreno, nisam sigurna da li bih ja mogla, samo se nadam da bih bila bar priblizno jaka kao ti.
I kakva sramota? Onaj koji tako gleda na bilo koju bolest (ili poremecaj) jako je primitivan i cesto nasteti sebi ili drugima ako se on/ona ili neko od najblizih nade u toj situaciji.
Zelim ti da hrabro nastavis i dalje jer sto je to 60-tak godina. Toliko ima moja mama i ne mogu je nikako gledati kao staru osobu, dapace, djeluje mi cesto mladje nego mnogi od 20.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 16:38   #15
Quote:
viky kaže:
Ovo ja zovem pozitivnim stavom Svaka cast Vilko da tako pristupas situaciji. Iskreno, nisam sigurna da li bih ja mogla, samo se nadam da bih bila bar priblizno jaka kao ti.
I kakva sramota? Onaj koji tako gleda na bilo koju bolest (ili poremecaj) jako je primitivan i cesto nasteti sebi ili drugima ako se on/ona ili neko od najblizih nade u toj situaciji.
Zelim ti da hrabro nastavis i dalje jer sto je to 60-tak godina. Toliko ima moja mama i ne mogu je nikako gledati kao staru osobu, dapace, djeluje mi cesto mladje nego mnogi od 20.



Hvala na komentu, ima dana kada bi od bolova najrade umro ,ali
kada se sjetim cetri unuka i moje voljene supruge,nekako se uz narkotik provucem, pa opet novi dan.
Covjek je nekada jaci nego zivotinja,kako se kaze :Mi ubijemo konja kad je prestar i za nista.
Hvala na podrski.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 20:59   #16
Teah, puno pozdravi muža hrvatskog ratnika od jednog hrvatskog časnika iz Osijeka. Želim mu sve najbolje
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 09:23   #17
Hvala No123, iako još uvijek nema status muža, al' je tu negdje blizu.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 22:10   #18
Ajd dobro, ja sam status dragog odmah preveo u status muža
Bitno je da ste na dobrom putu
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 17:36   #19
[QUOTE]blondie_30 kaže:
[B]Tocno. A i desi se da lijek koji je neko vrijeme djelovao prestane djelovati ili cak izazove nuspojave kojih prije nije bilo (kod mene slucaj Prozac). Inace ansksiozni-depresivni poremecaj s panicnim epizodama. Trenutno koristim Zoloft i OK je MAO je danas ipak zadnji izbor ako ne pomogne nesto drugo.



Huhhhhhhhhhhhh; drzi se Najcesce (nazalost) za cijeli zivot. Zar nije moguce promjeniti terapiju da uzimas manje lijekova ??? Btw. sto je personaliti traits - koji su simptomi ako moze ???




Ispricavam se , nisam primjetio ersonaliti traits-koji su simptomi
ako moze???


Radi se o velikoj listi razlicitih bolesti prenesti cu samo naslove sa engleskog medical jurnala:

Paranoid personality disorder
Schizoid personality disorder
Schizotypal personality disorder
Antisocial personality disorder
Borderline personality disorder
Histrionic personality disorder
Narcissistic personality disorder
Avoidant personality disorder
Dependent personality disorder
Obsessive-Compulsive personality disorder

==============================================

Ja licno nemam niti jedan /srecom/ od gornjih disordera, nego geneticki nasljedenu narav(kao i mnogi ili svi mi).

Najblize kazano imam svoj standard zivota i postivanja sta i ocekujem od drugih, vise kao "obsessive-compulsive disorder"!

Nazalost u zivotu tako ne ide i to sada u starijim godinama prihvacam lakse.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 17:44   #20
Quote:
VILKO kaže:

Najblize kazano imam svoj standard zivota i postivanja sta i ocekujem od drugih, vise kao "obsessive-compulsive disorder"!

Nazalost u zivotu tako ne ide i to sada u starijim godinama prihvacam lakse

Aha; to sam i pretpostavljala ali nisam bila sigurna.

A sto se tice starijih godina --> lakse je vec kada prihvatis bolest; nakon nekoliko godina drugacije reagiras na vrtoglavicu i probleme s disanjem, paniku nego kad se desi prvi put; zar ne

Sretno VILKO; drzi se (sorry; mozda bi bilo primjerenije da predjem na "Vi" ali krenula sam na "Ti" a i opet bih rekla da je "Vilko 60ogodisnjak sluzbeno; a 30ogodisnjak u dusi" pa se nadam da ne smeta "Ti" ???
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.