Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 15:16   #1
Održavanje većih travnatih površina

Kao što piše u naslovu, ovo je mjesto gdje ćemo izmjenjivti iskustva u vezi sa traktorskim kosilicama, livdama, voćnjacima, vašim posjedima, gruntovima i slično.

Nešto slično postoji u pdf-u Vrt, ali ovdje je naglasak na mehanizacij za održavanje većih površina. Svi forumaši i njihova pitanja su dobrodošli, ukoliko se previše ne udaljava od osnovne teme.

Slike vaših posjeda također su dobrodošle!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 15:37   #2
krtice su vam prijatelji ili smrtni neprijatelji???
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 19:32   #3
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
krtice su vam prijatelji ili smrtni neprijatelji???
sa traktorom gazim krtice ( nadam se da me nitko od zelenih ne cita jer su zasticene )
a sad ozbiljno pitanje kak se resiti te napasti imam osecaj da su se sve krtice iz zupanjie preselile na moj dvor izgleda na nekim mestima ko verdun u 1 svetskom ratu ima ko kakav savjet kak se jih resit
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 19:58   #4
Nisu zaštićene, zaštićene su samo na Cresu jer je to jedini otok na mediteranu koji je nastanjen tim genijalnim životinjkama. Samo ti se čini da ih imaš mnogo Taj rusvaj ti pravi jedna jedina krtica jer one ustvari žive samotnjačkim životom i ako je tlo pogodno za jednu noć mogu iskopati i do 60 metara kanala Bavio sam se njima više godina Ništa ne pomaže sem likvidacija Napravio sam "giljotinu" koja rješava problem nepogrešivo , no bit ću iskren dođe mi ih nekako žao tak da nisam siguran da želim "prodati" caku širem pučanstvu
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:06   #5
začudo kod mene je mirno ove godine, samo 2 krtičnjaka ovo proljeće

prošle godine - kaos

zadnja radnja kojom se pokušao riješiti krtica bila je ulijevanje starog ulja iz friteze u rupe

neznam jel to razlog što ih nema, ali nema ih

uplakani, ak krtice nisu zaštičene, zašto se ne prodaje otrov za uništavanje krtica kao za recimo miševe, štakore, korov.....već samo sredstva kojima se kao otjeraju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:28   #6
krtice

Kod mene za čudo božje ove godine krtica ima malo ali zato voluharica na izvoz. Imam mali voćnjak s mladim voćkicama cca. 25kom. - jabuka, trešnja, višnja, kruška i svake godine ratujemo. Već su mi dosta voćkica uništile. Problem s njima je taj što se sve manje zemlje obrađuje , strašno se razmnožavaju i onda gdje nanjuše mlado korjenje (kao kod mene ) navale ko lude...
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 07:25   #7
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

uplakani, ak krtice nisu zaštičene, zašto se ne prodaje otrov za uništavanje krtica kao za recimo miševe, štakore, korov.....već samo sredstva kojima se kao otjeraju

zato što otrov za krtice spada u prvu kategoriju, ustvari radi se o vrlo otrovnom plinu koji se razvija iz tableta pri dodiru sa vlagom pošto se krtice hrane ISKLJUČIVO živim stvorovima, kukcima i glistama , vrlo teško ih je otrovati nekim pasivnim mamcem koji može stajati danima
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 23:44   #8
kaj se krtica tice nisam jih primecivo do ove godine niti su me zivcirale sad kad imam mogucnost imat konstantno ljepu travu me to zivcira
nameto sam jim plasticnih flasa (odrezano dno -zapiknute u rupu sa grlom --kvazi vjetar proizvodi zvuk koji jim smeta al nema koristi )
trebat ce nekaj radikalnog
savjeti dobrodosli
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:01   #9
Bravo champ tek sad vidio chat temu. A kak to da je top tema !!??
Imamo neku protekciju....
Krtice i krtičnjaci su nama traktrorskim kosačima gotovo pa prijatelji. Treba vidjeti kad kučište kosilice razgrne krtičnjak a noževi ga još malo poravnaju. Samo se spraši...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:06   #10
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Krtice i krtičnjaci su nama traktrorskim kosačima gotovo pa prijatelji. Treba vidjeti kad kučište kosilice razgrne krtičnjak a noževi ga još malo poravnaju. Samo se spraši...
ma taj dio je maltene perverzno veselje al kaj kad posle toga ostane zemljana zaplata na travnjaku i grdo zgleda
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:12   #11
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ma taj dio je maltene perverzno veselje al kaj kad posle toga ostane zemljana zaplata na travnjaku i grdo zgleda
Ma to je istina. Grdo skroz. Jedino što se ja još borim s elementarnim održavanjem svojih 4.500 m2, pa o detaljima (za sad) ne razmišljam...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:26   #12
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Ma to je istina. Grdo skroz. Jedino što se ja još borim s elementarnim održavanjem svojih 4.500 m2, pa o detaljima (za sad) ne razmišljam...

traktor je preporod , ja imam nekavih 2500m2 7 godina sam mucil muku sa kosilicama dapace samohodnima al i to je bil posel za cjeli dan a normalno ak zivis tu onda ti je muka gledat da nesto zaraste znaci svakih 10 do 15 dana sisanje
kaj je najbolje u svemu kod kupovine ja sam se jos i premisljo al je zena dala presudnu tocku na i da kupimo stroj ( valjda se samilovala )
kazes elementarno borba, trava se sama od sebe pocne popravljat i postajat cisca ( manje korova i slicnih stvari ) vec sa samom intenzivnom kosnjom
a krtovinjci stvarno jih do ove godine nije bilo spomena vredno al ova je katastrofa
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 08:28   #13
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
A kak to da je top tema !!??
Imamo neku protekciju...
e to se i ja pitam?? Pored tema "moj hobi" i "uradi sam" naš moderator izdvoji temu koja nema veze sa ničim sem sa DESTRUKCIJOM (ljudskog mozga)

Zadnje uređivanje uplakani : 08.06.2008. at 10:23.
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:10   #14
Nego ljudi, prošlu košnju sam prvi put vidio zmiju na gruntu. Blizu šljive i blizu visoke trave, tamnozelene boje skoro crne, sjajna, bez šara i točkica, prednji kraj skriven, vidio samo rep i pola trupla, trbuh žućkast, oko metar sve skupa. Kad sam došao nafrljenom flaksericom skroz blizu samo šmugnula u rupu. Prije se pritajila da spava...
Koja je to zvijer i da li da zbog nje nekom poklonim ili sasvim jeftino prodam imanje ??!!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 00:54   #15
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Nego ljudi, prošlu košnju sam prvi put vidio zmiju na gruntu.
Po opisu bih rekao da je to sljepić! Inače, u vinogradu sam ranijih godina imao i riđovke u travnjaku, voljele su se sunčati u niskoj travi...

Privukle su ih brojne rupe koje su napravile voluharice. Bili smo posadili u voćnjaku nekoliko trsova grožđa za jelo. Sve okolo bila je livada, izgleda da je to privuklo voluharice, a riđovke su samo bile posljedica toga... Vidio sam i sasvim male riđovke, koje su bojom i izgledom bile potpuno jednake kao i velike zmije...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 01:07   #16
Znači ne prodajem grunt. To je druga piva koju sam ti dužan...
Jedino, kak to da je sljepić tak tamne boje ?
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 09:54   #17
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Znači ne prodajem grunt. To je druga piva koju sam ti dužan...
Jedino, kak to da je sljepić tak tamne boje ?
Možda je bjelouška. Neki dan sam pri košnji nenamjerno ubio jednu potpuno crnu zmiju, dužine 60-ak cm. Skupilo se par "zmijoznalaca" i nisu mogli dokučiti koja je to zmija jer je ova bila crna i po trbuhu. Onda sam guglao i saznao da ima bjelouški u raznim bojama, pa i skroz crna.

Inače ubijanje zmija je kažnjivo...
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 11:00   #18
Sljepić je tamnozelene boje, ako ga gledaš negdje u sjeni, tada izgleda skoro crne boje. Trbuh mu je dosta svjetliji, žućkaste boje - kako opisuje amater - total.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 18:23   #19
Kad sam bio klinac hvatao sam sljepiće. Sve sljepiće koje sam viđao su od svijetlo smeđe do tamno smeđe boje. Tamnozelene nisam nikad vidio, kao niti sive ali vele da ima i takvih.Jako rijetko narastu više od 50cm. Amater_total spominje 1m.Ali opet, u strahu su velike oči

Bjelouške narastu 2m pa i više. Na slikama se vidi kakvih sve boja može biti.
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 19:58   #20
Ma to za 1m je dosta diskutabilno. Ne toliko zbog straha i očiju, nego zbog toga što je prednji dio bio skriven, tak da mi je teško procijeniti. Činilo mi se da vidim manji dio a vidio sam jedno 40 i više cm, ali moguće da sam vidio veći dio zmije, da je skrivena samo glava i prednji dio. Vrlo teško za reći...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.