Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 14:22   #341
Quote:
Man from the East kaže: Pogledaj post
Nisi pročitao do kraja, Ludevit se kasnije potuca kao i svaki razbojnik i gubi glavu!
Evo i tebi prilog:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Serb_lands04.png
Vidi ovoga, on uči povijest s wikipedije.Svaki puta daje neki link na wikipediju kako bi potvrdio svoje teze.
Pessimus dux is offline  
Old 29.01.2008., 14:32   #342
man from the east...pročitaj malo moju omiljenu "wikipediu": http://www.hercegbosna.org/...odlična je, ne znam od kud da kreneš...ma u biti sve pročitaj...možda vrati vas suncokrete na pravu stranu sunca...
__________________
IZNAD SVIH!! HRVATSKA!!..."Dulce et decorum est pro patria mori,
sed dulcius pro patria vivere, et dulcissimum pro patria bibere. Ergo, bibamus pro salute patriae"
Hero_87 is offline  
Old 29.01.2008., 14:34   #343
Quote:
Pessimus dux kaže: Pogledaj post
Vidi ovoga, on uči povijest s wikipedije.Svaki puta daje neki link na wikipediju kako bi potvrdio svoje teze.
Učio sam ja tamo gde treba i iz čega treba.
A Wiki ima sve mape koje su u svim udžbenicima i koje su sasvim tačne a i što da vam tražim druge linkove kad je sve tu.

Evo ti još ove dve pa da završavamo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:LandsForSerbia.PNG


http://upload.wikimedia.org/wikipedi...likasrbija.png
Man from the East is offline  
Old 29.01.2008., 14:39   #344
Quote:
Man from the East kaže: Pogledaj post
Učio sam ja tamo gde treba i iz čega treba.
A Wiki ima sve mape koje su u svim udžbenicima i koje su sasvim tačne a i što da vam tražim druge linkove kad je sve tu.

Evo ti još ove dve pa da završavamo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:LandsForSerbia.PNG


http://upload.wikimedia.org/wikipedi...likasrbija.png
Bravo faco.Eto ti tvojih Engleza i šta su nudili Srbima pa ti sad vidi koliko oni mogu biti objektivni. Lijepo je što mi završavamo jer ionako nisi sposoban ni za što, a ja ću za nekih dvije do tri godine biti magistar povijesti pa si ti misli.
Pessimus dux is offline  
Old 29.01.2008., 14:40   #345
Quote:
Hero_87 kaže: Pogledaj post
man from the east...pročitaj malo moju omiljenu "wikipediu": http://www.hercegbosna.org/...odlična je, ne znam od kud da kreneš...ma u biti sve pročitaj...možda vrati vas suncokrete na pravu stranu sunca...
Ma vi ste sa Bosnom završili. H-B je utopija (država koja ne postoji(niti će))!
Ne znam na šta i na koga si mislio sa tim "suncokreti"?
Man from the East is offline  
Old 29.01.2008., 14:43   #346
Quote:
Man from the East kaže: Pogledaj post
Ne znam na šta i na koga si mislio sa tim "suncokreti"?
Na muslimane, a na koga bi se mislilo?
__________________
IZNAD SVIH!! HRVATSKA!!..."Dulce et decorum est pro patria mori,
sed dulcius pro patria vivere, et dulcissimum pro patria bibere. Ergo, bibamus pro salute patriae"
Hero_87 is offline  
Old 29.01.2008., 15:00   #347
Quote:
Hero_87 kaže: Pogledaj post
Na muslimane, a na koga bi se mislilo?

Onda ok. Mislio sam da se meni obraćaš.
Ne misliš valjda da sam ja musliman?
Man from the East is offline  
Old 29.01.2008., 16:57   #348
Quote:
Man from the East kaže: Pogledaj post
Onda ok. Mislio sam da se meni obraćaš.
Ne misliš valjda da sam ja musliman?
ma sve što je s istoka nama je isto
dudu is offline  
Old 29.01.2008., 17:01   #349
Morderator na engleskoj wikipedii za balkan je Srbin. Neki papak iz Novog Sada.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Old 29.01.2008., 17:02   #350
Koliko ste dosadni, papci....
__________________
Smrt fasizmu!
Cyborg! is offline  
Received Infraction
Old 29.01.2008., 18:43   #351
Necu reci da je sljedeci zemljovid raritet, jer vjerojatno nije, ali dosada ga (otkud mene kao neko subjektivno mjerilo stvari, ali eto) nisam dosada nasao na svemrezi

A to je: "Konfesionalna karta Bosne i Hercegovine" od Krunoslava Draganovica, objavljena 1935 god

http://s252.photobucket.com/albums/h...Draganovic.jpg

Bilo bi zanimljivo kada bi netko imao zemljovid stanja iz na pr 1948 godine pa da se stvaro vidi tko je gdje stradao...

Ili zasto ne i 1991 godine, pa da se visi sto je 50 godina bratstvojedinstvovanja i ravnopravnosti cinilo...

http://s252.photobucket.com/albums/h...a_u_BiH_19.png

http://s252.photobucket.com/albums/h...ent=BH1991.jpg

http://s252.photobucket.com/albums/h...ia-karta2b.jpg
Tomba17 is offline  
Old 29.01.2008., 19:03   #352
I dalje se lupa sa ovim laznim kartama prestavljajuci ih kao nekadasnje stanje.

Koliko sam puta ovdje pojasnio da se radi o laznim kartama, gdje je sve sto je drzavno od suma, poljoprivredne zemlje koja je mahom oduzeta od Bosnjaka, onda rijeka, jezera, planina, itd., da je sve stavljeno pod boje koje oznacavaju mahom Srbe, a i Hrvate. Bosnjacka zelena boja je stavljena samo gdje su Bosnjaci gusto naseljeni, sto je apsurdno.
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 19:12   #353
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
I dalje se lupa sa ovim laznim kartama prestavljajuci ih kao nekadasnje stanje.

Koliko sam puta ovdje pojasnio da se radi o laznim kartama, gdje je sve sto je drzavno od suma, poljoprivredne zemlje koja je mahom oduzeta od Bosnjaka, onda rijeka, jezera, planina, itd., da je sve stavljeno pod boje koje oznacavaju mahom Srbe, a i Hrvate. Bosnjacka zelena boja je stavljena samo gdje su Bosnjaci gusto naseljeni, sto je apsurdno.
nisi ti nista pojasnio vec samo bezveze meljes i meljes ,uopce nisi zanimljiv.
frane2110 is offline  
Old 29.01.2008., 19:16   #354
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
I dalje se lupa sa ovim laznim kartama prestavljajuci ih kao nekadasnje stanje.

Koliko sam puta ovdje pojasnio da se radi o laznim kartama, gdje je sve sto je drzavno od suma, poljoprivredne zemlje koja je mahom oduzeta od Bosnjaka, onda rijeka, jezera, planina, itd., da je sve stavljeno pod boje koje oznacavaju mahom Srbe, a i Hrvate. Bosnjacka zelena boja je stavljena samo gdje su Bosnjaci gusto naseljeni, sto je apsurdno.
Pokaži općinu, pa da je pranaliziramo. Možda si u pravu, možda i nisi. Daj da provjerimo.
http://s252.photobucket.com/albums/h...a_u_BiH_19.png
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 29.01.2008., 19:26   #355
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Pokaži općinu, pa da je pranaliziramo. Možda si u pravu, možda i nisi. Daj da provjerimo.
http://s252.photobucket.com/albums/h...a_u_BiH_19.png
Pa necu ici puno u detalje, samo par primjera:

Pogledaj opcinu Tuzlu. U njoj ispade da najmanje ima Bosnjaka, a samo malo zelene boje ima u gradu, kao ostalo je sve mjesavina. No, opcina okolo, sve hrvatsko i srpsko. Ja sam rodjen kao Tuzlak i znam da je to najsmjesnije sto sam vidio na toj karti.

Druga stvar, opcina Kalesija - mala sela koja su u toj opcini, a koja su srpska, prikazano je da imaju zemljista pola opcine.

Dalje, jos zanimljivija stvar jeste vize Kalesije, Tuzle, istocno od Srebrenika, juzno od Brckog i sjeverozapadno od Zvornika - planina Majevica - to je PLANINA, SUMA, sve sama SUMA, vukovi, medvjedi, divlje svinje i lisice i to je SVE ama bas SVE obojeno u crvenu boju. Od kad su to planine srpske ?

Dalje, opcina Zivinice - tu je bilo samo malo Srba 3-4 % i to prema Klad., no tu je prikazano da Srbi drze "ogromnu" povrsinu te opcine tj., ta naselja, a ako pogledamo koliko ih ima i poznavajuci taj kraj, mogu samo reci, smijesno da ne moze biti smijesnije.

Sljedeca stvar jeste grad Sarajevo - majka mu stara, u gradu je mjesavina, a okolo sve - pa cak i opcine grada , sve je obojeno srpskom bojom, sto je opet cirkuzijada prve klase.

Pa onda opcina Cazin - jedno jedino srpsko naselje koje tu postoji u opcini prikazano je da drzi 15/20 % teritorije te opcine.

Sljedeci je Zvornik - aman Srbi su drzali nesto malo u sredini opcine UZ Drinu i tu je opet bila mjesavina Bosnjaka i Srba, no, na karti je prikazano da vecinu zemlje i opcine drze Srbi ukljucujuci i planinu Majevicu. Jos sjevero-zapadno gdje su smjestena bosnjacka naselja koja u ratu nikad nisu mogla da padnu, Sapna - i gore iznad u jugu opcine Ugljevik Teocak - isprekidano je i sve gotovo prikazano kao srpska - crvena boja. Wow.

Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.

Jednom rijecju, ovu kartu su krojili Karadzic i Boban.

A da ne pricam nista vise o Srebrenici, Lukavcu i drugim opcinama, jer mi je mrsko. Eto par primjera koji vidljivo govore da sa ovom kartom se moze obrisati samo zadnjica. Izvinjajem se, ali je tako.
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 19:35   #356
http://s252.photobucket.com/albums/h..._Stan_1991.gif

Pogledaj ovu kartu iako i kod nje ima mnogo grijesaka, no, pogledaj i uporedi sa onim kartama iznad npr. par samo stvari:

Opcinu Srebrenicu, Zvornik, Zivinice, Kalesiju i opcine Sarajeva-o.
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 19:43   #357
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Pa necu ici puno u detalje, samo par primjera:

Pogledaj opcinu Tuzlu. U njoj ispade da najmanje ima Bosnjaka, a samo malo zelene boje ima u gradu, kao ostalo je sve mjesavina. No, opcina okolo, sve hrvatsko i srpsko. Ja sam rodjen kao Tuzlak i znam da je to najsmjesnije sto sam vidio na toj karti.

to su hrvatska vecinska sela okolo Tuzle ,njih je najvise bilo

Druga stvar, opcina Kalesija - mala sela koja su u toj opcini, a koja su srpska, prikazano je da imaju zemljista pola opcine.
ako ne vidis dobro kupi naocale ,vidi se cisto da je tu vise zelene boje nego crvene

Dalje, jos zanimljivija stvar jeste vize Kalesije, Tuzle, istocno od Srebrenika, juzno od Brckog i sjeverozapadno od Zvornika - planina Majevica - to je PLANINA, SUMA, sve sama SUMA, vukovi, medvjedi, divlje svinje i lisice i to je SVE ama bas SVE obojeno u crvenu boju. Od kad su to planine srpske ?

tu su vecina srpska sela opcine Lopare

Dalje, opcina Zivinice - tu je bilo samo malo Srba 3-4 % i to prema Klad., no tu je prikazano da Srbi drze "ogromnu" povrsinu te opcine tj., ta naselja, a ako pogledamo koliko ih ima i poznavajuci taj kraj, mogu samo reci, smijesno da ne moze biti smijesnije.

tu uopce neznas locirati gdje je koja opcina ,odnosno neznas citati karte,sto si vec i prije dokazao.vidi se cisto kao suza da opcina Zivinice je prikazana sa 90% zelenom bojom


Sljedeca stvar jeste grad Sarajevo - majka mu stara, u gradu je mjesavina, a okolo sve - pa cak i opcine grada , sve je obojeno srpskom bojom, sto je opet cirkuzijada prve klase.

oko Sarajeva je bez etnicke vecine, i dalje neznas kartu analizirati

Pa onda opcina Cazin - jedno jedino srpsko naselje koje tu postoji u opcini prikazano je da drzi 15/20 % teritorije te opcine.


Sljedeci je Zvornik - aman Srbi su drzali nesto malo u sredini opcine UZ Drinu i tu je opet bila mjesavina Bosnjaka i Srba, no, na karti je prikazano da vecinu zemlje i opcine drze Srbi ukljucujuci i planinu Majevicu. Jos sjevero-zapadno gdje su smjestena bosnjacka naselja koja u ratu nikad nisu mogla da padnu, Sapna - i gore iznad u jugu opcine Ugljevik Teocak - isprekidano je i sve gotovo prikazano kao srpska - crvena boja. Wow.

Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.

Jednom rijecju, ovu kartu su krojili Karadzic i Boban.

A da ne pricam nista vise o Srebrenici, Lukavcu i drugim opcinama, jer mi je mrsko. Eto par primjera koji vidljivo govore da sa ovom kartom se moze obrisati samo zadnjica. Izvinjajem se, ali je tako.
necu dalje ,opet dokazujes da si glup i da vjerojatno neznas jednostavnu kartu citati ,ili nisi upoznat s popisom stanovnistva.
nisi ti kriv
frane2110 is offline  
Received Infraction
Old 29.01.2008., 19:50   #358
Quote:
Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.
muslimana 19024 52%
srba 10450 28%
jugoslavena 3452 9%
ostali 3122 8,5%

sve cemo tvoje gluposti pobiti cinjenicama. daleko od 78 ili 82% bosnjaka
frane2110 is offline  
Old 29.01.2008., 19:56   #359
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Pa necu ici puno u detalje, samo par primjera:

Pogledaj opcinu Tuzlu. U njoj ispade da najmanje ima Bosnjaka, a samo malo zelene boje ima u gradu, kao ostalo je sve mjesavina. No, opcina okolo, sve hrvatsko i srpsko. Ja sam rodjen kao Tuzlak i znam da je to najsmjesnije sto sam vidio na toj karti.

Druga stvar, opcina Kalesija - mala sela koja su u toj opcini, a koja su srpska, prikazano je da imaju zemljista pola opcine.

Dalje, jos zanimljivija stvar jeste vize Kalesije, Tuzle, istocno od Srebrenika, juzno od Brckog i sjeverozapadno od Zvornika - planina Majevica - to je PLANINA, SUMA, sve sama SUMA, vukovi, medvjedi, divlje svinje i lisice i to je SVE ama bas SVE obojeno u crvenu boju. Od kad su to planine srpske ?

Dalje, opcina Zivinice - tu je bilo samo malo Srba 3-4 % i to prema Klad., no tu je prikazano da Srbi drze "ogromnu" povrsinu te opcine tj., ta naselja, a ako pogledamo koliko ih ima i poznavajuci taj kraj, mogu samo reci, smijesno da ne moze biti smijesnije.

Sljedeca stvar jeste grad Sarajevo - majka mu stara, u gradu je mjesavina, a okolo sve - pa cak i opcine grada , sve je obojeno srpskom bojom, sto je opet cirkuzijada prve klase.

Pa onda opcina Cazin - jedno jedino srpsko naselje koje tu postoji u opcini prikazano je da drzi 15/20 % teritorije te opcine.

Sljedeci je Zvornik - aman Srbi su drzali nesto malo u sredini opcine UZ Drinu i tu je opet bila mjesavina Bosnjaka i Srba, no, na karti je prikazano da vecinu zemlje i opcine drze Srbi ukljucujuci i planinu Majevicu. Jos sjevero-zapadno gdje su smjestena bosnjacka naselja koja u ratu nikad nisu mogla da padnu, Sapna - i gore iznad u jugu opcine Ugljevik Teocak - isprekidano je i sve gotovo prikazano kao srpska - crvena boja. Wow.

Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.

Jednom rijecju, ovu kartu su krojili Karadzic i Boban.

A da ne pricam nista vise o Srebrenici, Lukavcu i drugim opcinama, jer mi je mrsko. Eto par primjera koji vidljivo govore da sa ovom kartom se moze obrisati samo zadnjica. Izvinjajem se, ali je tako.
Na karti je prikazano na kojem su području većina bili Hrvati, Srbi i Muslimani. Na području oko Tuzle koje je označeno plavim su hrvatska sela. Nigdje na karti nije označeno tko je većina u samom gradu Tuzli, pa tako i u ostalim gradovima, jer su svi gradovi i sjedišta općina označeni crnim točkama. Svaklom iole upućenom jasno je da su u Tuzli većina '91. bili Muslimani i to se uopće ne osporava ovom kartom. Etnički izmiješano područje kod Bjeljine također se, prema tome, odnosi na područje oko samog gradskog naselja, a ne na grad Bjeljinu. Što se tiče Cazina i Zvornika, tu nisam baš upućen, ali pretpostavljam da su to zemljišna područja oko tih srpskih sela kojima su vlasnici bili Srbi. Vjerojatno tebe bode u oči mala količina zelene boje, ali šta ćeš pajdo, tako je to kad ste najviše koncentrirani u gradovima, a oni zauzimaju najmanje površine pa nema puno zelenila.
Pessimus dux is offline  
Old 29.01.2008., 19:59   #360
E doista, frane, nisam znao da ces loptu nepismenosti svoje prebacivati na mene, pa ipak se osjecam da trebam ti ovoga puta odgovoriti, i nadam se ne vise u buduce, jer ti nemas blage veze sta pises.

Pa krenimo redom:

Quote:
to su hrvatska vecinska sela okolo Tuzle ,njih je najvise bilo
Ko te je to slagao ili pak ti sam sebe lazes ?

Gledaj i u buduce nemoj lupati:


http://www.hdmagazine.com/bosnia/maps/tuzla.jpg

Pokazi mi gdje vidis da su HRVATSKA sela vecinom oko Tuzle, i vidis li malte igdje hrvatsko selo a da uz njega blizu nije i bosnjacko ? A najskraja, kartu mozes objesiti macku o rep nakon sto ti kazem da sam ja rodjeni Tuzlak, pa valjda znam sta pricam!
Quote:
ako ne vidis dobro kupi naocale ,vidi se cisto da je tu vise zelene boje nego crvene

Zamisljao sam te da si makar malo pismeniji, no, ocito da sam se grdno prevario.

Govorio sam o opcini Kalesiji. Istina je da ima vise zelene, pa zar si ocekivao da bude najmanje zelene boje, a Bosnjaci cinili 80 % stanovnistva ? Ali je problem sto su ogromne povrsine koje pripadaju drzavi - poljoprivredna zemlja koja je oduzeta od Bosnjaka u komunizmu kao i planine, neka bosnjacka predjela, sve prestavljeno crvenom bojom, a Srba je bilo samo 18 % u opcini. Kuzis sad ?

Quote:
tu su vecina srpska sela opcine Lopare
Eh sad mi je potpuno jasno da ti nemas blage veze sa vezom. Hajde me citiraj gdje sam spomenuo Lopare ? Govorio sam o Majevici, a vecina Majevice pripada opcini Tuzla, kao i Srebreniku i Kalesiji i jednom dijelu - Zvorniku - malo visi dio. Dakle, odakle u planini srpska sela u Majevici ? Uzmi kartu i vidi odakle pocinju i gdje su smjestena naselja opcine Lopare:

http://www.hdmagazine.com/bosnia/maps/tuzla.jpg

Pogledaj ovu prazninu izmedju opcine Tuzle i Lopara - sve je to planina Majevica i prikazana je srpskom bojom. Dalje, pogledaj dole opcinu Kalesiju gdje se vide naselja uz Majevicu ili u Majevici koja su bosnjacka, i ta teritorija je prikazana kao srpska, kao i naselja uz Majevicu i van Majevice u opcini Zvorniku, a za isticno dio opcine Srebrenik gdje je vidljivo - gdje su smjestena bosnjacka naselja, takodjer prikazano kao srpska - crvena boja.

Quote:
tu uopce neznas locirati gdje je koja opcina ,odnosno neznas citati karte,sto si vec i prije dokazao.vidi se cisto kao suza da opcina Zivinice je prikazana sa 90% zelenom bojom
Ti tacni nisi normalan ? Covjece, svoje neznanje ne pripisuj meni, ja znam da baratam s kartama i to radim od malih nogu. Stoga, nemoj vise laprdati ovako, ziv bio.

Jeste opcina Zivinice prikazana sa vise od 90 % kao bosnjacka, ali odakle onolika povrsina prikazana crvenom bojom, a Srba ima samo 3-4 % ?!

Quote:
oko Sarajeva je bez etnicke vecine, i dalje neznas kartu analizirati
Eto vidis, ma ja znao sam ja da je s tobom dzaba dijalog voditi.

Quote:
necu dalje ,opet dokazujes da si glup i da vjerojatno neznas jednostavnu kartu citati ,ili nisi upoznat s popisom stanovnistva.
nisi ti kriv
Hajde da se nadjemo negdje npr na msn i da upalimo kamere i da pitamo jedan drugoga koliko koja opcina ima stanovnika i procenat tri nacionalna naroda, i oko toga - a nema gledanja nigdje drugo do u kameru pa da vidimo ko zna i ko je upoznat s popisom, a ko nije. Bujrum, ako zelis, saljem ti email adresu na pp!
Prolaznik_ is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.