Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 10:37   #61
Quote:
Lorna kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavo kupila zelenu glinu u Kemigu, mislim da je dosada nisu ni imali. Imam problematičnu kožu koja je masna na nekim djelovima lica, a na drugim suha. Za probu sam uzela 100 g (oko 12 kn) i super mi je . Moram priznati da osjećaj dok se glina suši i nije baš ugodan kao ni poslije skidanja, dosta isuši i zateže, ali djeluje. Masku sam napravila sa hidroatom mrkve i s dodatkom eter. ulja mrkve. Dodala sam i malo ulja jojobe (manje zateže). Rečeno mi je da bi nakon skidanja gline kožu trebalo ostaviti da "diše" nekih 30- ak min. tj. ne stavljati odmah kremu koliko god bilo nelagodno za kožu. Stavila sam je samo na dijelove lica koji su masniji kako ne bih dodatno iziritirala suhe dijelove lica. Stavim je svaka 2 tj. i pokazala se super
thanx..jedva cekam da ja to napravi i da vidim rezultate...budem i ja stavila malo mrkve i jojobe...
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:33   #62
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post
tko je to rekao i da li je točno? molim pliz mjerodavne cure i kometičarke imate li iskustava sa time.
pitam zato kaj ja imam suhu kožu i oću poludit nakon nečeg takvog, ili nakon samog umivanja mi mora odmah krema doći.
Znam i meni je koma nakon skidanja maske, ali to mi je rekla frendica koja je prošle godine završila onaj modul aromakozmetike kod Stribora tako da mjerodavnost nije upitna Laički rečeno potrebno je to vrijeme da pore ostanu otvorene zbog izmjene tvari.
Lorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 12:24   #63
Quote:
picture kaže: Pogledaj post
ja sam ju kupila u ljekarni Melissa u Mercatoru na Škurinjama (89,00 kn)...imaš ju u ljekarni Botanika (Krešimirova 36a, 83,75 kn), u ljekarni Galena (Matije Gupca 12, 91,00 kn)...sve su od 300 g..ja sam zvala te ljekarne i tako su mi rekli, pa ti sad vidi gdje ćeš...
evo bas sam danas kupila zelenu glinu kod Galena doslo me je 65 kn..algiretz se zove i u komadima i pise da je za obloge, jel je to dobro za lice??
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:22   #64
da, tako se zove, ali moja je u prahu ne u komadima, i ja sam uzela ovu što se može piti, ja ju i pijem i stavljam masku od nje...ne znam šta si pitala u ljekarni, ako nisi ništa možda ti je dala ovu samo za vanjsku upotrebu, tako da mislim da ti je dobra za lice, zašto ne...
picture is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 10:34   #65
Quote:
picture kaže: Pogledaj post
da, tako se zove, ali moja je u prahu ne u komadima, i ja sam uzela ovu što se može piti, ja ju i pijem i stavljam masku od nje...ne znam šta si pitala u ljekarni, ako nisi ništa možda ti je dala ovu samo za vanjsku upotrebu, tako da mislim da ti je dobra za lice, zašto ne...
probala sam i dobra je, drugi put cu kupit u prahu, samo malo treba cekat da se ti komadici smeksaju...
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:59   #66
ja za masku od gline koristim otprilike:

2 žličice zelene gline
malo destilirane vode (štedim na hidrolatu )
1 žličica jojobina ulja
par kapit palmarose ili sjemena mrkve

koristim je jednom u 10-ak dana, no u dilemi sam glede vremena držanja maske na licu. čula sam da se maske od gline moraju skinuti s lica prije nego se stvrdnu, jer nakon toga samo dehidriraju kožu, pa ih u principu držim 10-ak min, ne više. no, neki dan mi je lice baš bilo katastrofa (mojom zaslugom, naravno!), pa sam stavila masku i ostavila je na licu 1h koža je nakon toga možda bila malo suša nego inače, al mi je super posušilo sve ono što sam pročačkala, otekline su splasle, kao da je izvukla sve nečistoće iz kože i nakon toga mi je sve zajedno puno brže zacijelilo nego inače! zakon! :klap:

al i dalje sam zbunjena, zna li netko pravilo koliko se to treba držati??
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 20:23   #67
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 21:43   #68
Quote:
ja za masku od gline koristim otprilike:
huh par kapi palmarose?
ja stavim malo glien (ajd tu negdje žličica, 2)
oko 5k jojobe, 10-15ljesnjaka
1 kap lavande/palmarose..
voda p opotrebi

2x tjedno, dok se ne osusi na licu (15tak min)..
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 18:15   #69
Ako neko zna i ima volje ..... molila bi da mi objasni malo pobliže o detoksikacije kose s glinom. Vidim da neki frizerski saloni u inozemstvu imaji tu uslugu ali nemogu pronaći niti jedan kod nas.
Ako slućajno neko zna receptić za to ili bilo kakvu informaciju bila bi jako zahvalna.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:36   #70
S obzirom da niko nije odgovorio na post, ja sam si dala truda te otišla na radionicu NJEGA KOSE ETERIČNIM I BILJNIM ULJIMA.
Tamo je bilo govora o slijedećem:
Eteričnim i biljnim uljima u službi sjajne i lijepe kose, maskaama za kosu od gline, BU i Eter. ulja, pakunzima za kosu, ulju za njegu vrhova te tretiranju prhuti na prirodan način.
U slučaju da nekoga zanima receptići koji su tamo dani javite mi se na pm.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 20:17   #71
Nije nikakva reklama, ali mozda ce zanimati vas iz okolice Rijeke da u biljnoj ljekarni Ecopharma u Jurdanima ima za kupiti zelena glina Argital ( talijanska) cijena je 75 kn za 1kg za vanjsku primjenu i 500gr za unutarnju tj. za piti.
Uzela sam ovu za vanjsku primjenu da mi zalijeci uganuto koljeno i ne mogu vjerovat da moze toliko pomoci.
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:40   #72
Evo dva zanimljiva teksta o glinama i njihovoj vrijednosti, upotrebi za detoksikaciju, ali i u maskama za lice, ljekovitim oblozima... ima recepeta ....

Link1, link2
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:15   #73
Je, Argitalova je kvalitetna, s tim da se ova od 1 kg nikako ne smije piti (samo vanjska uporaba), a ona od 500 g (ventilirana!) može se i oralno korisititi.
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:02   #74
Bok! Samo da kazem Rijecanima da sam u ljekarni u Ilirskoj Bistrici kupila 1,5 kg gline za obloge (protiv celulita, al mislim da je opcenito za obloge)za 5€. Mislim da je to bijela glina jer je skroz svijetla, a ona Argitalova je zelena i 1kg kosta 75 kn, pa se definitivno isplati skocit preko u slo.
Nemaju ju uvijek pa treba prije nazvati...ako nekom treba mogu dat br. tel.
Proizvodjac je Papaja iz Trebovlja.
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:25   #75
koga interesira više o glini nek si posudi knjigu: Ljekovita moć gline-Raymond Dextreit, ima puno recepata !
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:08   #76
Nakon koliko vremena od pijenja gline (ujutro na tašte) se smije jesti?
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:35   #77
Radila sam prvi puta masku od crvene gline za lice i dekolte. Majko moja, zašto nitko nije rekao da se to jedva skida s lica!!!!!!! Prestrašno!!!! Skidala sam je sa toplom vodom, još se više razmazuje, pa onda sa tonikom, šteta tonika trebala bih ga najmanje pola litre i na kraju nisam imala izbora morala sam koristiti tekući sapun za ruke i još imam tragova crvenila.
Ne kužim jesam li ja napravila nešto krivo ili...? Izmiješala sam 2 žličice gline sa jednom žlicom baznog ulja i nešto hidrolata.
Da li se tako teško skida i zelena glina?
diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:48   #78
E, da nemojte koristiti crvenu glinu .
Mala šala, iako vjerujem tebi i nije bilo došale dok si ju pokušavala skinuti sa lica. Dakle, negdje je jedna žena pisala da je imala slično iskustvo tvom, pa eto mi nismo niti preporučivali korištenje crvene gline. Uglavnom su svi tekstovi i recepti bili sa zelenom i bijelom glinom.
Te dvije i ja koristim u salonu za njegu lica klijentica, naravno uz još neke tajne dodatke.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:19   #79
Joj, ja ću se ubit, baš sam pljunula 76,00 kn za 250 g gline i sad je mogu baciti.
Kako je sa zelenom glinom, jel ona ostavlja zelene tragove na licu i da li lako skida?
diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:48   #80
Ne moraš baciti, možeš miješati sa nekom drugom
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.