Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2024., 01:30   #1
Je li odlican seks imperativ u vezi

Molim zrno mudrosti starijih forumaša koji imaju više životnog iskustva od mene, a i ostalih koji imaju dobar savjet.
Naime, imam 30 godina i u vezi sam 4 godine s dečkom koji je stvarno super, dobar, drag, pažljiv, dobar prijatelj, jako marljiv i poduzetan, pametan, ambiciozan, zgodan... nije što je moj, al' je najbolji. U svemu. Osim u jednoj stvari...
zapravo nije on loš nego je problem što sam bila s boljim. Prije ove veze, iako sam bila "klinka" na faksu, bila sam u jednoj jako toxic vezi koja je bila u svemu teški fail, osim u sexu. Taj me narcis izvrtio, nisam se ni snašla. (For the record, da ne bi bilo zabune, bivsi je u proslosti sretno preboljen i skupo otplaćen na psihoterapiji).
Sad imam pored sebe osobu koja ima sve kvalitete i jako sam sretna, ali fali ono nešto. Seksualan zivot u vezi nam je redovit, i on se stvarno trudi, razgovaramo otvoreno o svemu, on mi pokušava udovoljiti, ali nikad mi nije protresao tlo pod nogama. Nisam od kaluđerica, volim to raditi i uzivam u tome.

E sad, moje je pitanje, prema vasem iskustvu, koliko je "samo" solidan seks (ne)bitan za opstanak odnosa. Iskreno, vidim se s njim u buducnosti, dobro se slazemo i nadopunjujemo se vise-manje u svemu. Je li kvalitetan sex imperativ odnosa kasnije? Je li to kompromis na kojeg treba pristati?
Sneki99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 08:42   #2
Ne može ti drugi odgovoriti na pitanje, jer nitko od nas nije ti.
Da si samo pitala općenito zbog znatiželje koliko nam je seks bitan u vezama onda bismo mogli odgovarati o vlastitim iskustvima
Budući da je osobno i da si otvorila temu jer te muči mislim da kod tebe radi problem.
Ako se vec sad osjećaš da nešto ne valja onda ne valja
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:33   #3
U pravu si. Krivo sam formulirala pitanje, ali ne iz lose namjere već sam svoje iskustvo htjela podijeliti kao primjer kako odnos funkcionira, da se iz njega shvati na što ciljam. Zapravo je bilo pitanje kompromisa, odnosno smatrate li da je (ne tako) dobar seks kompromis na kojeg treba pristati u odnosu u kojem sve ostalo štima.
Sneki99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:37   #4
Quote:
Sneki99 kaže: Pogledaj post
U pravu si. Krivo sam formulirala pitanje, ali ne iz lose namjere već sam svoje iskustvo htjela podijeliti kao primjer kako odnos funkcionira, da se iz njega shvati na što ciljam. Zapravo je bilo pitanje kompromisa, odnosno smatrate li da je (ne tako) dobar seks kompromis na kojeg treba pristati u odnosu u kojem sve ostalo štima.
Da, ja bih…
__________________
And in a bad times , i fear myself….
isabelle12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:43   #5
Ne, dobar seks je osnova veze. Sve ostalo se da dogovorit ali kod seksa nema kompromisa, osim ako ne mislite biti u otvorenoj vezi ili slicnim kombinacijama.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:47   #6
Ako ti nije toliko važno, onda nije. Ako ti odličan seks je važan, onda je .

Kaj god netko drugi mislio o tom.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:49   #7
Quote:
Sneki99 kaže: Pogledaj post
Molim zrno mudrosti starijih forumaša koji imaju više životnog iskustva od mene, a i ostalih koji imaju dobar savjet.
Naime, imam 30 godina i u vezi sam 4 godine s dečkom koji je stvarno super, dobar, drag, pažljiv, dobar prijatelj, jako marljiv i poduzetan, pametan, ambiciozan, zgodan... nije što je moj, al' je najbolji. U svemu. Osim u jednoj stvari...
zapravo nije on loš nego je problem što sam bila s boljim. Prije ove veze, iako sam bila "klinka" na faksu, bila sam u jednoj jako toxic vezi koja je bila u svemu teški fail, osim u sexu. Taj me narcis izvrtio, nisam se ni snašla. (For the record, da ne bi bilo zabune, bivsi je u proslosti sretno preboljen i skupo otplaćen na psihoterapiji).
Sad imam pored sebe osobu koja ima sve kvalitete i jako sam sretna, ali fali ono nešto. Seksualan zivot u vezi nam je redovit, i on se stvarno trudi, razgovaramo otvoreno o svemu, on mi pokušava udovoljiti, ali nikad mi nije protresao tlo pod nogama. Nisam od kaluđerica, volim to raditi i uzivam u tome.

E sad, moje je pitanje, prema vasem iskustvu, koliko je "samo" solidan seks (ne)bitan za opstanak odnosa. Iskreno, vidim se s njim u buducnosti, dobro se slazemo i nadopunjujemo se vise-manje u svemu. Je li kvalitetan sex imperativ odnosa kasnije? Je li to kompromis na kojeg treba pristati?
Teško ćemo ti mi dati odgovor na ovo pitanje.
Ima ljudi kojima sex kao takav niije važan, kojime nije važno da bude super, a ima i ljudi koji su svjesni da ako sex ne funkcionira, da ce se i veza raspast.

Znaš kako kažu, "kad sex valja, nista nije problem, kad ne valja, sve je problem"

Ovisi o tebi. Ali....
Obzirom da si otvorila temu, slutim da ovo ne ide na dobro. To ti je kao dosadan posao s dobrom plaćom u ok firmi. Sve je ok, a ustvari bi išla dalje.

Čini se da sama sebi ponavljaš da je tip super i divan i krasan i tješiš se da si dobar sex imala s ludjakom i da ne mozes imati sve.
Imaš dobrog dečka, ali se čini da nije tvoj broj, samo ti je problem to i izreći. Jer je mozda i materijal za brak i obitelj.

Sve je to ok, ali ako su ti gaćice suhe, s protokom vremena će taj efekt mozda biti još i veći.
Sretno
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 10:55   #8
Da, seks je imperativ u vezi, a ljudi svašta zabriju kad na tom polju nisu zadovoljeni. Počet ćeš mu to zamjerati kad-tad i onda bu problema.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:00   #9
Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
Da, seks je imperativ u vezi, a ljudi svašta zabriju kad na tom polju nisu zadovoljeni. Počet ćeš mu to zamjerati kad-tad i onda bu problema.
Ili ce, kako je to danas popularno, nakon par godina braka otvorit Tinder i srecu u seksu potrazit negdje drugdje.



A nakon toga rastava, pa se citamo na USu za koju godinu.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:21   #10
Glava je u pitanju...
Seks nije samo performans, nego i individualna percepcija istog. Jedan od boljih seksova koje pamtim je bio glupi misionarac u jugiću, spušteni sicevi. Objektivno ništa spektakularno, ali istom je prethodila dobra cjelovečerna mentalna predigra koja je samo kulminirala eksplozijom gdje smo se oboje čudili koji nam se to kurac dogodio.

Toksična veza u kojoj si bila je u nekoj mjeri vjerojatno i podsvjesno palila neke trigere na seksualnom planu kojih nisi niti svjesna.

OK, lik je vjerojatno i dobro jebao, ali ako kažeš da se tvoj trudi i da komunicirate dosta oko toga, on vjerojatno...ako baš nije antitalent, može poprilično napredovati u nastojanju da ti poklika sve kućice ili bar većinu njih.

Na neke podsvjesne trigere neće sigurno.

Ukratko. Nemoj tražiti leba preko pogače.

I od tog fatalnog, da nije luđak i da ste ostali zajedno, bi se kroz neko vrijeme slegli dojmovi. Nitko, ali nitko ti neće za vjeke vjekova tresti tlo pod nogama.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:26   #11
Sviba, oni su 4 godine zajedno, misliš da još ima šanse upaliti lampice koje nije upalio?
Još?
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:38   #12
Ovo je jedna od "onih" tema gdje moraš ljuštiti jebenih sto slojeva luka.
U startu tak upakirana, često bude produkt vještih trolova (ne kažem da je ovo trol) i na kraju kulminira mlaćenjem mrtvog konja jer ne mrda s mjesta.

Evo...mišljenja sam da osoba ne mora nužno težiti tome da se trajno upari s osobom s kojom ima najbolji seks ikad. Opet se vraćam na percepciju seksa s nekim koja ne mora nužno biti uvjetovana samim performansom.

Ona je imala "super" seks s likom koji je bio narcis i sjebao ju je na sto drugih polja? I to u godinama kad je bila mlada naivna studentica.
I to je sad referenca neka? Meni to smrdi na neke podsvjesne trigere koji su se joj se tada okinuli, a nisu nužno vezani za seks.

Da ne duljim, autorici nitko ne može dati odgovor osim sebe same.

Što je njoj "solidan" seks?
Kako se to točno on "trudi" i kako točno oni iskomuniciraju stvari koje ih lože ili ne lože?
I zašto se njoj jebeno vraća u misli lik zbog kojeg je išla na psihoterapije?
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:44   #13
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna od "onih" tema gdje moraš ljuštiti jebenih sto slojeva luka.
U startu tak upakirana, često bude produkt vještih trolova (ne kažem da je ovo trol) i na kraju kulminira mlaćenjem mrtvog konja jer ne mrda s mjesta.

Evo...mišljenja sam da osoba ne mora nužno težiti tome da se trajno upari s osobom s kojom ima najbolji seks ikad. Opet se vraćam na percepciju seksa s nekim koja ne mora nužno biti uvjetovana samim performansom.

Ona je imala "super" seks s likom koji je bio narcis i sjebao ju je na sto drugih polja? I to u godinama kad je bila mlada naivna studentica.
I to je sad referenca neka? Meni to smrdi na neke podsvjesne trigere koji su se joj se tada okinuli, a nisu nužno vezani za seks.

Da ne duljim, autorici nitko ne može dati odgovor osim sebe same.

Što je njoj "solidan" seks?
Kako se to točno on "trudi" i kako točno oni iskomuniciraju stvari koje ih lože ili ne lože?
I zašto se njoj jebeno vraća u misli lik zbog kojeg je išla na psihoterapije?
Pa normalno da joj nitko ne moze dati odgovor, ali postavljanjem teme, stvari su izrečene i puštene u vječnost interneta.

Mislim da ovdje nije rasprava kakav sex je njoj ok, nego sto je u vezi s ok likom s kojim je sex prosječan ili ispod prosječan. Ako o sexu treba komunicirati u krug...jbga...sex se radi, ne priča

Znam ih preko nekoliko koje oko toga uopće ne bi radile dramu i bilo bi im ok.
Na autorici je da sazna da li je njoj.
Mensečini da nije, inače ne bi pisala
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:45   #14
1. bila si 10 g. mlađa.
2. narcis je najvjerojatnije bio malo žešći, grublji, da ispadne "baja", a ovaj koji je u svemu dobar pažljiviji je prema tebi i u seksu (što tebi očito i ne odgovara?).
3. izgleda da si ti kao i ovi dežurni jebači što govore da je dobar seks ultimativan uvjet? Nek je seks dobar pa makar kasnije i šamari pucali?

Ja sam govorio.

P.S. da pitam "baje" ovako - dobar seks, a ostalo loše ili dovoljan seks, a ostalo dobro? Nadam se da nije previše komplicirano?
lastman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:48   #15
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Sviba, oni su 4 godine zajedno, misliš da još ima šanse upaliti lampice koje nije upalio?
Još?
Mislim da je moguće. Ljudi se upoznavaju te uče komunicirati i sa puno više staža od 4 godine...

Jasno je da 'seks s luđakom', kako si ga nazvala je neponovljivo iskustvo i autorica ga ne očito želi proživjeti. Nije moguće izvući samo dobar seks iz toga jer je on integrirani dio cijelog odnosa i dinamike kojeg su imali. Lako moguće da je bio odličan i zato jer je bio svijetla točka u tami.

Ja sam mišljenja kako za odličan seks smo najodgovorniji mi sami - ne samo odabirom s kime, već i kako mu pristupamo, što očekujemo i kako komuniciramo što želimo. Autorici bi možda koristio savjet da razmisli što joj nedostaje pa da vidi može li to skužiti i iskomunicirati. Možda je sadašnji jednostavno previše obazriv i premalo sebičan?
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:52   #16
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Mislim da je moguće. Ljudi se upoznavaju te uče komunicirati i sa puno više staža od 4 godine...

Jasno je da 'seks s luđakom', kako si ga nazvala je neponovljivo iskustvo i autorica ga ne očito želi proživjeti. Nije moguće izvući samo dobar seks iz toga jer je on integrirani dio cijelog odnosa i dinamike kojeg su imali. Lako moguće da je bio odličan i zato jer je bio svijetla točka u tami.

Ja sam mišljenja kako za odličan seks smo najodgovorniji mi sami - ne samo odabirom s kime, već i kako mu pristupamo, što očekujemo i kako komuniciramo što želimo. Autorici bi možda koristio savjet da razmisli što joj nedostaje pa da vidi može li to skužiti i iskomunicirati. Možda je sadašnji jednostavno previše obazriv i premalo sebičan?
Ja se slazem s tobom i sa Svibom, meni se samo čini onako dosta plitko i prozirno, da je curi dečko ok, ali da joj je u krevetu dosadan. Mozda sam samo plitka i ništa više. Nakon 4 godine bi trebali znati medjusobne okidače ako ništa drugo. A ne postavljati pitanja da li je pučanstvu ok dosadan sex.

Mozda autorica voli mir veze u kojoj se nalazi, ali joj fali adrenalin konflikta koji je imala. Jer ne zaboravimo, narcisi poprilično znaju podizati adrenalin.

Nek se oglasi i da pokoje objasnjenje.
A mozda je i samo mala krizica...
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:52   #17
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Pa normalno da joj nitko ne moze dati odgovor, ali postavljanjem teme, stvari su izrečene i puštene u vječnost interneta.

Mislim da ovdje nije rasprava kakav sex je njoj ok, nego sto je u vezi s ok likom s kojim je sex prosječan ili ispod prosječan. Ako o sexu treba komunicirati u krug...jbga...sex se radi, ne priča

Znam ih preko nekoliko koje oko toga uopće ne bi radile dramu i bilo bi im ok.
Na autorici je da sazna da li je njoj.
Mensečini da nije, inače ne bi pisala
Pa da...u biti prosto ko pasulj.
Tema može pod ključ ak pretpostavimo da se stvari definiraju onak kak stvarno jesu.

Ne tako dobar ili solidan seks = nezadovoljavajući seks (za autoricu)

Ko komponenta veze, bitna...jako bitna stavka. Tko smo mi da sudimo zapravo što je to njoj dobro ili loše i da li bi trebala prelazit preko toga.

Nije zadovoljna. Ne bi otvarala temu.
Dalje je na njoj.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:54   #18
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Nije moguće izvući samo dobar seks iz toga jer je on integrirani dio cijelog odnosa i dinamike kojeg su imali. Lako moguće da je bio odličan i zato jer je bio svijetla točka u tami.
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Mozda autorica voli mir veze u kojoj se nalazi, ali joj fali adrenalin konflikta koji je imala. Jer ne zaboravimo, narcisi poprilično znaju podizati adrenalin.
Eto sve ste rekli i sročili bolje neg ja...
Po meni je to to.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 11:57   #19
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ko komponenta veze, bitna...jako bitna stavka.

Nije zadovoljna. Ne bi otvarala temu.
Dalje je na njoj.
Mislim da cura pokušava razjasniti koliko je ovo vazna kompnenta veze
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2024., 12:02   #20
mozda ti je sex s onim starim mit ostao u glavi, kao sto mnogi ljudi imaju mitove u glavi da je prije nesto bilo bolje, a da danas kopulirate mozda bi bilo nista. mozda nije ni bio nesto posebno, ali tebi percepcija takva, mozda je bilo samo prosjecno ali kako tada nisi znala za drugo to ti se cinilo wow.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger