Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2007., 12:02   #21
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
ma kužim da, valjda sam ja samo ispoštovala njegovu želju da NE prisustvuje....a fakat mi nije falio ....u tom trenutku sam htijela da me on takvu ne vidi, dakle to je bilo ipak obostrana želja.....da je on i htio, ja bi ga od toga pokušala odgovorit.....ne znam....ja sam grizla jastuk ...tak da sumnjam da bi mi on kaj pomogao....nego ti govoriš o nepoznatim ljudima na porodu...je da al zaboravljaš da su oni ljudi od medicine koji su tu da ti olakšaju porod......na sve načine.....al baš bukvalno olakšaju....maskar sa imala prirodan porod, babica mi je puno značila jer se u to kuži.....a muža volim ali činjenica je da mi on ne bi pomogao na taj način, jer u protivnom bi se svi porađali kod svoje kuće.....a ne u bolnici među nepoznatima......
Ma kuzim ja tebe
Samo hocu reci da nismo svi isti. Meni npr. da sam imala prirodan porod ne bi niti smetao niti koristio ali sigurno ima zena koje sve to puno lakse podnesu ako im je muz tamo kao sto ima i takvih kao ti koje bi to 'odradile' same.
Eto, ja sam nabrojala tri kategorije i zato sam reagirala na tvoju izjavu da im nije mjesto u bolnici. Nema tu univerzalnog rjesenja
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:29   #22
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ma kuzim ja tebe
Samo hocu reci da nismo svi isti. Meni npr. da sam imala prirodan porod ne bi niti smetao niti koristio ali sigurno ima zena koje sve to puno lakse podnesu ako im je muz tamo kao sto ima i takvih kao ti koje bi to 'odradile' same.
Eto, ja sam nabrojala tri kategorije i zato sam reagirala na tvoju izjavu da im nije mjesto u bolnici. Nema tu univerzalnog rjesenja
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:21   #23
moj ex nije bio na porodu iz jednostavnog razloga sto padne u nesvijest kad vidi bijelu kutu, krv da ne spominjem...samo bi mi falilo da jos o njemu brinem
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:23   #24
Nije bilo nikog u bijeloj kuti, ali je bilo zato 3 lopte, par stolčeka ....
__________________
Mali buda
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:27   #25
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Moj tata nije bio na porodu jer je gadljiv. Ali je pri ispunjavanju dokumenata za mamu uredno pod "Ime rodilje" napisao sebe od uzbuđenja i nervoze (ja sam prvo dijete).
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 19:09   #26
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
...da li i veliku nuždu obavljate uz prisustvo svojih boljih ili gorih polovica!!!! razmislite o tom.......
Ne znam o čemu ovdje trebam razmišljati jer ti je analogija
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."

Zadnje uređivanje putnica : 19.01.2007. at 01:37.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 19:12   #27
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
....a muža volim ali činjenica je da mi on ne bi pomogao na taj način, jer u protivnom bi se svi porađali kod svoje kuće.....a ne u bolnici među nepoznatima......
Poštivati nečiju želju je ok, no meni osobno ne bi trebao MM da bi mi pomogao s medicinske strane, već da mi bude potpora, emocionalni oslonac.

I u kući se ne rađa zato jer ti muž (ili netko drugi od ukućana) nije medicinske struke (ginekolog i babica po mogućnusti), već zato jer doma nemamo aparaturu koja je potrebna u slučaju komplikacija.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:32   #28
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
moj muž jadan bio još prije 10 godina i izišao van iz rađaone poluživ.drugi put ga nisam pustila.ja bih osobno radije frendicu koja je već rodila...no,to je vrlo individualno


..moga su pri porodu prvog djeteta iznjeli iz rađaone,tako da si je toliko očekivanog bebača vidio tek sat kasnije,
nakon toga,slavnog događaja,kad se zbog malo krvi složio na pod, više nisam dozvolila da bude prisutan...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 01:10   #29
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
da

šalu na stranu. kad sam se porađala, bila sam usredotočena samo na SEBE i da što prije rodim....da je on bio kraj mene, to bi me samo "smetalo" jer smatram da nisam toliko okrutna da ga tjeram na nešto što on sam nije tražio....kakav sadist to može napraviti a svi znamo kakvi su muški i ne samo zato, u takvom stanju je bolje da me nije vidio.....ima trenutaka u životu svakoga pojedinca kada neke stvari mora obavljati sam. da vas pitam nešto. da li i veliku nuždu obavljate uz prisustvo svojih boljih ili gorih polovica!!!! razmislite o tom.......
Ovo je uvjerljivo najbizarnija usporedba koju sam ikada u životu čula!

Zadnje uređivanje putnica : 19.01.2007. at 01:37.
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 09:10   #30
Quote:
Satya kaže: Pogledaj post
Ovo je uvjerljivo najbizarnija usporedba koju sam ikada u životu čula!
pa ja ne mislim na usporedbu, već sam željela reć da neke stvari obavljaš u životu na način da se bolje osjećaš daleko od pogleda i onih najbližih....pa SAM TIME povukla paralelu jer i u jednom i u drugom slučaju imam potrebu biti sama........
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."

Zadnje uređivanje putnica : 19.01.2007. at 01:39.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 10:05   #31
Quote:
smesni kaže: Pogledaj post
Bio sam prisutan pri porodu i mogu reći da nebi mjenjao nikad taj trenutak kad sam ugledao mrvicu.
Nikada i nije mi zao.Jednostavno,vise bi imali posla samnom a osim toga, niti je zena htjela da ju vidim u tom stanju.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 10:08   #32
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
da

šalu na stranu. kad sam se porađala, bila sam usredotočena samo na SEBE i da što prije rodim....da je on bio kraj mene, to bi me samo "smetalo" jer smatram da nisam toliko okrutna da ga tjeram na nešto što on sam nije tražio....kakav sadist to može napraviti a svi znamo kakvi su muški i ne samo zato, u takvom stanju je bolje da me nije vidio.....ima trenutaka u životu svakoga pojedinca kada neke stvari mora obavljati sam. da vas pitam nešto. da li i veliku nuždu obavljate uz prisustvo svojih boljih ili gorih polovica!!!! razmislite o tom.......
malo ti je bezveze zadnja recenica i malo si uprskala stvar al te kuzim kaj oces rec.Neke zene jednostavno ne zele da ih muzevi vide u takvom izmrcvarljenom stanju.Moja je jedna od tih.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 10:38   #33
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
malo ti je bezveze zadnja recenica i malo si uprskala stvar al te kuzim kaj oces rec.Neke zene jednostavno ne zele da ih muzevi vide u takvom izmrcvarljenom stanju.Moja je jedna od tih.
evo ti si skužio poantu, hvala.
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."

Zadnje uređivanje putnica : 19.01.2007. at 01:39.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:07   #34
Ja i moj muž smo se dogovorili, da će (jednog dana kad dođe do toga) on biti prisutan-ima malo čudan posao pa bi ga to moglo spriječiti.
Ja sam za to da tate definitivno budu na porodu.
Prvo - to je i njihovo dijete i mislim da nema ljepše stvari na svijtu od toga.
Drugo - ne razumijem zašto ne bi bili, sve te pričice da im se gadi, ma daj molim te..., pa nitko nije oduševljen ni doktorima, ni krvi, ali to je njihovo dijete, a ako to nemogu radi njega podnijeti (ako ne radi svoje supruge) onda neznam šta bi rekla takvim ljudima.
Treće - radi mame, jer bez obzira šta god koja kaže, nije istina da ne bi voljele da su uz njih.
Ja bi uvela zakon da je to obavezno, da tate budu na porodu. Znam da će većini to zvučati kao glupost, ali kad razmislite vidjet ćete da bi svi muškarci trebali prisustvovati porodu a bez zakona to se nikad neće dogoditi.
maxim&brandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:19   #35
E moj ne može biti jer toga nema kod nas!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:11   #36
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
E moj ne može biti jer toga nema kod nas!

Nabavi lisice , kad cope trudovi zavezite se i dok oni pronadu s cim ce vas odkljucati ...tata je prisustvovao porodu
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:55   #37
Vele ginekolozi u mojoj bolnici da sa rodiljama sa pratnjom imaju manje "posla" jer: su smirenije, manje traze lijekova protiv bolova i manje se plase nepoznatog pa samim time bolje "suradjuju" pri porodu. Moj je rekao da mu je to dovoljan razlog (to da je meni moralna potpora) da bude prisutan. A da ne spominjemo da vidi bebaca od prvog njegovog udaha. Uostalom, on uopce ne mora gledati zeni medju noge, nije zato u radjaoni...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:59   #38
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
E moj ne može biti jer toga nema kod nas!
Mogu reći da prošle godine kad smo pohađali tečaj da mogu prisutan na porodu da je bilo dosta parova koji su došli iz drugih županija samo da bi bili tateki pri porodu.
__________________
Mali buda
smesni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 10:43   #39
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
evo ti si skužio poantu, hvala.
I ja isto
A žena mi je nakon poroda točno to rekla - "htjela sam da budeš na porodu, ali sad shvaćam da tamo stvarno nisi imao što raditi."
Ja sam za to da se parovi sami dogovore. 'ko voli - bujrum!
Iako me žena ful nagovarala u prvoj trudnoći da budem prisutan, na moje kategoričko odbijanje je ipak od toga odustala. Kad je drugi put rađala nije se ni sjetila pitat me da li bih htio biti prisutan.
Potpora se može davati i na druge načine.
Ja sam je recimo obrijao prije poroda Naravno doma par dana prije termina Ona je negdje pročitala da i to zna biti ful neugodno!
Odmah nakon poroda su je isfurali na hodnik pa smo tamo 2 sata pričali. A njoj su oba poroda relativno lako prošla (koliko porod može biti lagan!!!).
Interesantno je da si neke žene zacrtaju - moj mora biti prisutan na porodu i točka! Po meni je to jednako loš stav od klasičnog muškog "to su ženske stvari" a ja sam u prvoj birtiji!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 13:42   #40
Bio sam prisutan kod obadva poroda (carska reza). Prvi put je malo čudno, ono, veliki rez, curi krv, plodna voda, vidiš sve slojeve kože i mišića, ali je trenutak kada vade bebu ipak predivan

Prva je bila malo plavičasta kad su je vadili , ali zato je druga bila skroz rumena od samog početka.

Zatim se ide sa babicom u sobu do operacijske dvorane, tamo se beba čisti i prvi put previja, stavi na vagu ... sve to obavi otac. Odličan je osječaj, jer sam i ja bio dio događaja, ne samo gledaoc, i zato toplo preporučujem.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.