Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2004., 13:30   #41
Quote:
Constatinopol kaže:
Guzva i los transport sistem.
No za grad od 12 milijuna stanovnika to i nije novost.
Jednostavno volim gradove sa funkcionalnim i dobro organiziranim javnim prijevozom (Pariz,Berlin),jer svaki dan potrositi 3 sata na prijevoz mi je cisto gubljenje vremena
sta london nema 8 milijuna (ovo sa 12 bi se moglo primijeniti ako ukljucujes greater london)? anyway, hehehe, u pravu si u vezi guzve, a transporta da i ne govorim. kad cujem rijec 'tube', digne mi se kosa na glavi.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 16:58   #42
Quote:
xiola bleu kaže:
kad cujem rijec 'tube', digne mi se kosa na glavi.
Da,zivot u Londonu je kaotican,to sam osjetio na svojoj kozi.Naveo sam samo jednu manu,no ima ih jos puno,np.cijene stanovanja su najvece u cijeloj Europi itd.

Onom gore:Ne idem na NZ zbog hrvata nego mi nije jasno kako nema nista na webu o njima,njihovim udrugama ili aktivnostima.Malo me to cudi,to je sve.

I jos nesto,da to je drugi kraj svijeta no ako imas love,mozes doci u Hrvatsku kad god hoces,a u zadnje vrijeme letovi postaju sve jeftiniji,pa mi je na kraju krajeva to isto kao Skotska,samo je putovanje mrvicu duze
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:11   #43
Quote:
Constatinopol kaže:
I jos nesto,da to je drugi kraj svijeta no ako imas love,mozes doci u Hrvatsku kad god hoces,a u zadnje vrijeme letovi postaju sve jeftiniji,pa mi je na kraju krajeva to isto kao Skotska,samo je putovanje mrvicu duze

Nemaš Ryan Air od tamo do Evrope. Najjeftinija povratna karta NZ - Evropa ==> 1000 eura ako imaš sreće. U visokoj sezoni (europsko ljeto) - 1300 €. A ako ovdje nemaš puno love, nećeš ni tamo. I trajanje leta je u jednom smjeru 30-40 sati, tako da čak i ako imaš love nemaš šanse dolaziti više od jednom godišnje; a nećeš ni to, jer uletjet će ti druge obveze i u najboljem slučaju ćeš dolaziti jednom u 2 godine.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:24   #44
Gazda,hvala ti na ohrabrenju za put na NZ!

Slazem se s dosta s tobom,no ne i da je klima za zaradu dolje ista ko u HR. Ne bi ja isao dolje da prvo nisam dobro ispitao uvijete zivota,standard,place,rezije i sl. Racunica mi je svakako puno bolja od ovog bijednog tromjesecnog turizma u lijepoj nasoj.

Nego,koji je razlog tvog povratka sa Zelanda? Sto ti se nije svidalo?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:33   #45
Glede standarda, što sam ja želio reći je da se nećeš obogatiti. Standard će ti biti viši za 10-50%, ovisno o tvojoj struci, s tim da ćeš morati biti dosta jak ako se želiš probiti i zaraditi nešto.

Vratio sam se kad mi se ukazala prilika za dobar posao u HR, a razlog povratka je bio da mi je tamo bilo dosadno, da su mi dosadili represivni radni uvjeti (stalni neplaćeni prekovremeni, ogroman pritisak i nezdravi odnosi među kolegama koji su u mojoj struci sveprisutne stavke), te najzad da mi je nedostajao određeni nivo kulture, obrazovanosti i stila života, a koje ćeš naći u EU, pa i HR, a kojih tamo nema. Da nisam otišao u HR (kad mi se već pružila prilika), otišao bih bio u neku zemlju EU, čak i UK.

Zasad mi nije žao da sam se vratio.

Misliš li ići sam ili s nekim?
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:37   #46
A što se tiče mogućnosti zarade tamo, što sam želio reći je da ako odeš tamo s malo početnog kapitala, onda ćeš se jako namučiti, osim ako si jako poslovno sposoban. A ako ovdje imaš puno love, onda nema razloga da ideš tamo, jer s tom lovom možeš nešto i ovdje postići.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:39   #47
S frendom Novozelandaninom koji je sad u Londonu.

Isto to mi je i on rekao o neplacenim prekovremenim,otkazima,
nekulturi i prijevozu (north shore u aucklandu je povezan s centrom samo 1 mostom).

A da ja ipak pokusam sa Skotskom!? Sad sam sve vec sredio za slanje,naplacao se dokumenata,no strah me je. Sestra mi je sad tinejdzerica,ko zna kad cu je opet vidjeti,ono,ko odraslu zenu...Uh,ne znam,ne znam...

Daj mi nesto pozitivno,molim te ko Boga
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:43   #48
Nemrem.
Čuj, ja bih radije Škotsku. Ali sad kad si već toliko uložio, možeš otići na neko vrijeme, pa vidjeti. Tko zna, možda ti se i svidi, makar iz mog iskustva bar 80% ljudi iz prostora bivše YU koji tamo žive ne vole tu zemlju i žele otići (puno ih ode u Australiju).
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:43   #49
Quote:
Gazda kaže:
A što se tiče mogućnosti zarade tamo, što sam želio reći je da ako odeš tamo s malo početnog kapitala, onda ćeš se jako namučiti, osim ako si jako poslovno sposoban. A ako ovdje imaš puno love, onda nema razloga da ideš tamo, jer s tom lovom možeš nešto i ovdje postići.
Pa meni su starci prilicno situirani,no ovaj kraj,Lika,je zaostao i u poslovima i dusevno su ljudi poremeceni nakon rata pa mi je glavni cilj maknuti se odavde.

Previse me losih uspomena veze za ovu zemlju,premda je i dalje jako,jako volim
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:47   #50
Quote:
Gazda kaže:
Nemrem.
Čuj, ja bih radije Škotsku. Ali sad kad si već toliko uložio, možeš otići na neko vrijeme, pa vidjeti. Tko zna, možda ti se i svidi, makar iz mog iskustva bar 80% ljudi iz prostora bivše YU koji tamo žive ne vole tu zemlju i žele otići (puno ih ode u Australiju).
Od mog frenda su svi prijatelji (njih sedam,osam)otisli u Brisbane,melbourne,sidney.Cak mu je i brat u Perthu.

Zasto je nasi ljudi ne vole? Zbog Maora,Kineza,jesu domaci ljudi mozda hladni ili sta!?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:47   #51
Pa šta ti je ta Lika napravila da bježiš skroz na Novi Zeland od nje?
Možeš pobjeći i u Zagreb, recimo.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:49   #52
Bio u Zagrebu 1991-1996. Ne hvala,nikad vise!

Rijela mi je full ok,no i oni sto se tamo rode krvavo se muce za koji kvadrat...bijeda.

Ma stari moj,ti si doso sa Zelanda i zaboravio si kako je tu
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:51   #53
Ma Maori su okej, oni vole pit i ne radit.
Problem su bijelci engleskog porijekla, koji su glavna etnička zajednica, i koji su generalno dosadni, nekomunikativni, hladni i beskrupulozni, doduše sve to iza maske ljubaznosti. Ali prodali bi vlastitu obitelj za novac. Isto tako ne očekuj da ćeš među njima naći prijatelje, jer tamo prijateljstvo ne postoji u smislu na koji smo navikli. Nećeš se imati kome povjeriti kad ti je teško, jer to se ne radi nego moraš glumiti da ti je uvijek dobro. I ne smiješ imati bilo kakvo mišljenje, jer će te ljudi izbjegavati - jednostavno tamo se moraš pomalo ponašati kao ovca. Kad su ovce ipak najbrojniji stanovnici. Recimo, tamo ljudi zovu Engleze "whinging Poms", jer se oni, kao, stalno na nešto žale. A ako si upoznao Engleze, onda iz takvog stava prema njima možeš vidjeti kakvi su tek ovi.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:53   #54
Quote:
Constatinopol kaže:
Bio u Zagrebu 1991-1996. Ne hvala,nikad vise!
Šta fali Zagrebu?
Quote:
Constatinopol kaže:
Ma stari moj,ti si doso sa Zelanda i zaboravio si kako je tu
Nisam, zato sam se i vratio.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 17:58   #55
Quote:
Gazda kaže:
Ma Maori su okej, oni vole pit i ne radit.
:klap:
Quote:
Gazda kaže:
Problem su bijelci engleskog porijekla, koji su glavna etnička zajednica, i koji su generalno dosadni, nekomunikativni, hladni i beskrupulozni, doduše sve to iza maske ljubaznosti. Ali prodali bi vlastitu obitelj za novac. Isto tako ne očekuj da ćeš među njima naći prijatelje, jer tamo prijateljstvo ne postoji u smislu na koji smo navikli. Nećeš se imati kome povjeriti kad ti je teško, jer to se ne radi nego moraš glumiti da ti je uvijek dobro. I ne smiješ imati bilo kakvo mišljenje, jer će te ljudi izbjegavati - jednostavno tamo se moraš pomalo ponašati kao ovca. Kad su ovce ipak najbrojniji stanovnici. Recimo, tamo ljudi zovu Engleze "whinging Poms", jer se oni, kao, stalno na nešto žale. A ako si upoznao Engleze, onda iz takvog stava prema njima možeš vidjeti kakvi su tek ovi.
Uh,majko mila!
No,vec sam navikao na tu hladnocu i money grabbing u UK a u zadnje vrijeme su i Hrvati takvi,barem postaju takvi.Za 10-ak godina ne bude bilo razlike
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 18:00   #56
Istina, ali kako se Hrvati pogoršavaju, tako se proporcionalno pogoršavaju i novozelanđani.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 18:02   #57
Quote:
Gazda kaže:
Šta fali Zagrebu?
Vidi se da nisi zivio u Zabregu. Ne volim taj grad,ne volim kako ljudi pricaju,kako su zajedljivi i rasisticki naroguseni na Hercegovce,Licane,Bosance,Dalmose. Mantalitet im je isto neki cudan...Ne znam,ne volim taj grad...
Bez uvrede molim.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 18:04   #58
Cuj,ne pustam te jos! Izgleda da si ti jedini na forumu s NZ!

U kojem gradu si bio? Kakve su cijene? Sanse za dobro zaposlenje? Daj reci jos nesto
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 18:05   #59
Quote:
Constatinopol kaže:
Vidi se da nisi zivio u Zabregu. Ne volim taj grad,ne volim kako ljudi pricaju,kako su zajedljivi i rasisticki naroguseni na Hercegovce,Licane,Bosance,Dalmose. Mantalitet im je isto neki cudan...Ne znam,ne volim taj grad...
Bez uvrede molim.
Očito da si se kretao u krivom društvu. Mislim, bilo gdje na svijetu postoje takvi ljudi
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 18:05   #60
Quote:
Constatinopol kaže:
Vidi se da nisi zivio u Zabregu. Ne volim taj grad,ne volim kako ljudi pricaju,kako su zajedljivi i rasisticki naroguseni na Hercegovce,Licane,Bosance,Dalmose. Mantalitet im je isto neki cudan...Ne znam,ne volim taj grad...
Bez uvrede molim.
Ja sam dalmoš i čak malo i Ličan. Pa mi je tu svejedno super.
A ti si se očito družio s krivom ekipom. Svugdje ima budala.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.