Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 23:50   #61
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Ne vidiš li da ne zna, a niti ju zanima, vjerojatno dijete treba izbacit iz škole?
Nemoj se zamarat
problem je u tome što se tako nešto može desiti bilo kome, pa i moje dijete će ići u školu. (nadam se da mu neće predavati madam hooch ).
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 23:58   #62
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
problem je u tome što se tako nešto može desiti bilo kome, pa i moje dijete će ići u školu. (nadam se da mu neće predavati madam hooch ).
ostavi nadu za neku uzaludniju želju ...jer, u ovo gore možeš biti sigurna ...Madame Hooch ne rasipa svoje biserje samo tako
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 00:07   #63
bez napadackih i nekonstruktivnih postova, molim
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 00:12   #64
da li vi ljudi kužite da ima pametnih, glupih i bezobraznih ljudi pa tako i djece, a bome i profesora (ili profesori nisu ljudi?). šta ako ne kuži odmah je propalitet? šta je netko jadan zato što mu dijete ima 2 umjesto 5. i nitko ne napada sve profesore, nego pojedince koji maltretiraju djecu. a nisu ni sva djeca divna. ali zar nitko nemože ponuditi rješenje za dijete koje je ok, a profesor ga maltretira? ili mislite da je takva situacija nemoguća?
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 00:20   #65
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
da li vi ljudi kužite da ima pametnih, glupih i bezobraznih ljudi pa tako i djece, a bome i profesora (ili profesori nisu ljudi?). šta ako ne kuži odmah je propalitet? šta je netko jadan zato što mu dijete ima 2 umjesto 5. i nitko ne napada sve profesore, nego pojedince koji maltretiraju djecu. a nisu ni sva djeca divna. ali zar nitko nemože ponuditi rješenje za dijete koje je ok, a profesor ga maltretira? ili mislite da je takva situacija nemoguća?
znam za dva slucaja, niti jedan od njih se ne odnosi na moje dijete, gdje se zna da se profesori doslovno verbalno izivljavaju na djeci. u jednom slucaju to je recimo zakljucavanje djeteta u kabinet tijekom 45 minuta koliko traje sat, da mu ne smeta, vrijedjanje "glupane, idiote, svi ste vi nesposobnjakovici i neznalice", u drugom se ne sjecam konkretnih detalja, ali se radi o osobi s povijescu bolesti psihijatrije, crno na bijelo, a koja ima vezu visoko u ministarstvu, te je zasticena od otkaza.

losih pojedinaca ima i u prosvjeti i u crkvi i u policiji, medicini, name it. to su losi ljudi, ali od njih se ne mozemo izolirati.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 01:26   #66
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
da, ali i sama od sebe su iskočila podpitanja ;
- da li dijete naučeno na korištenje konflikta među roditeljima ne iskorištava situaciju za predočenje svojih problema onako kako njemu to paše
Tko je rekao da medju roditeljima postoji konflikt? Ja sam napisala da mi je brat bolestan, da sogorica to tesko podnosi, da je i sama da rubu da psihicki oboli, a da objasnim, to je zato jer ima svoj posao koji je poprilicno zahtjevan i na kojemu ima problema nevezanih za obitelj, ima dijete i bolesnog supruga, zapocetu gradnju kuce, i jos neke druge svoje probleme, valjda ne moram izvlaciti ovdje i na kojem joj organu baka ima rak, a izgubila je svu ostalu podrsku u svemu tome koju je imala prije suprugove bolesti, i financijsku i moralnu. Mozda si ti superzena pa bi zvizdukajuci proletjela kroz takve stvari bez icije podrske bez da trepnes, no eto ona nije, i na rubu je zivaca (trenutno na bolovanju zbog reaktivnog stanja na suprugovu bolest) i vrlo iscrpljena, sto se itekako odrazava na totalnu atmosferu u kuci. Na dijete sigurno lose utjece i to sto je otac bezvoljan i u malo cemu sudjeluje i doprinosi - a nije se otac razbolio zato sto mu se tako sprdnulo i sto je htio praviti malo problema zeni i djetetu. Nisam napisala da se majka i otac djeteta kolju, niti da je dijete nauceno na konflikte, a jos manje da dijete to iskoristava. Nauci citati. Malo previse pretpostavljas.
Quote:
- da li dijete u čijem odrastanju tetke imaju značajan udio nije pod utjecajem njihovih predrasuda prema dotičnoj učiteljici
Moj je utjecaj na to dijete bas jako velik. Prvo, vidi me oko 6 do 7 puta godisnje (zivimo prilicno udaljeni), a cuje me telefonom mozda jednom mjesecno, i tada obicno otrackavam s njim racunalne igrice i drugu dvojicu necaka. O mojim "predrasudama" prema uciteljici je cuo 0. Nisam njegovu uciteljicu ni spomenula pred njim. Znas, nisi ti bas jedina na svijetu koja ima koji gram mozga.
Quote:
- da li roditelji koji pokazuju problematičan međusobni odnos nisu vlastitu agresiju pogrešno transferirali na pedagoga
O ovom ne bih puno, osim da kazem da je sogorica isprva (nakon nastupnog govora uciteljice prvog dana skole) bila prilicno optimisticna sto se skole i uciteljice tice a skepticna prema mojim upozorenjima (nije kuzila na sto tocno uciteljica misli pod nekim stvarima koje je predstavila kao jako vazne). Laganini je promijenila misljenje nakon par tjedana djetetovog skolovanja. Inace, vidim da vise znas o odnosu mog brata i njegove supruge nego sto ja znam. Bravo, nisam znala da si vidovita. Jel naplacujes svoje vjestine?
Quote:
- da li konfliktni roditelji ne koriste problematičnu pedagoginju kao izgovor
Izgovor za sto? Za probleme koji su se pojavili kad se dijete naslo pod palicom te pedagoginje, a prije tih problema misteriozno nije bilo?
Quote:
- ne pokušava li se, možda, majka i njena strana obitelji dodvoriti djetetu kroz "rješavanje problema" na štetu svih ostalih upletenih
Majka nije moja strana obitelji, ako na mene mislis. A koja je to moguca steta koju bi mogli podnijeti ostalih upleteni?
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 01:37   #67
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
a to da danas svaka polupismena kvočka koja se udala "nevina" u 6-om mjesecu trudnoče za lokalnog pijanca - misli da joj djecu "čuvaju" (o podučavanju nećemo, jer - gdi je tu mjerna jedinica ?)
Da se obazrem malo i na ovo, kad smo vec kod pretpostavljanja. Otkud tebi pravo da pretpostavljas da je netko o kome ne znas ama bas nista osim da je nezadovoljan uciteljicom svog djeteta automatski polupismena kvocka koja se trudna udala za lokalnog pijanca? Ako te bas zanima, lokalni pijanac u ovom slucaju je diplomirani ekonomist koji je prije svoje bolesti radio na vrlo zahtjevnom poslu, a polupismena kvocka je odustala od faksa na trecoj godini jer su joj roditelji koji su joj financirali studij oboje ostali bez posla (sto ces, nisu radili u prosvjeti gdje ti je posao garantiran jednom kad te zaposle ma kako radio, nego u privredi, u firmi koju je netko privatizirao zbog nekretnina a radnike otpustio), a kako njezin studij nije bilo moguce studirati uz rad (kao niti jedan studij na kojemu ima dosta vjezbi), odustala je do daljnjeg, do jednog lijepog dana koji vjerojatno nikad nece doci, i zaposlila se, nakon nekoliko godina rada se udala, a nakon nekoliko godina braka rodila to dijete. Toliko o polupismenim kvockama i lokalnim pijancima.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 01:58   #68
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ne znam zašto si izostavila kritiku poglavlja u kojem se spominje da se nitko drugi, osim te jedne familije sa tim jednim djetetom "o kojem treba brinuti i kojem treba pomoći", nije pobunio protiv te rospijetine sa rospijetinom od kĆerke (ma kako irelevantno za nečiji učiteljski rad bilo to što o njihovoj djeci misle vršnjakinje) ?
Opet pretpostavljas.
Ovo se pretvara u roman, ali kad bas hoces.
Jos je nekoliko djece u razredu plakalo prvih tjedana nastave (dok moj necak jos nije poceo nepravedno cmizdriti - a gle cuda, u razredima mojih sinova nijedno dijete nije plakalo u skoli osim prvog dana, valjda su roditelji imali pametnijeg posla nego podgovarati djecu da placu da bi zavitlavali uciteljicu), ali je to u medjuvremenu prestalo, izgleda da su se djeca pomirila sa sudbinom, osim jedne djevojcice u razredu, koja isto ima vecih problema s prilagodjavanjem, ali sigurno je za to kriva njezina odnedavno pokojna mama, koja je sigurno u konfliktu s tatom pa dijete to iskoristava. To je dijete inace zbog reakcije na skolu poslano na procjenu psihologu je li uopce sposobno za skolu ili je treba ispisati i dati joj jos godinu dana vremena, ali je psiholog ustanovio da je sposobna za redovno skolovanje po standardnom programu.

Jos jedan dodatak romanu, glede toga tko je rospijetina i zasto. Lani su i gdja nepravedno kritizirana uciteljica i njezina kcer zavrsile sa svojim cetvrtim razredima. Kako su vremena donosenja gusaka i sunki gosponu vucitelu nazalost davno prosla, danas se na kraju cetvrtog razreda, bar po provinciji crnoj, skupljaju pare po razredu da se vucitelu kupi nekakav jadni i beskorisni poklon. Razred gdje uciteljicine kceri skupio je 1000 kuna i kupio za te pare grafiku jednog koliko-toliko renomiranog umjetnika. Kad joj je grafika urucena od strane djece, gdja kci je uvrijedjeno otvorila paljbu na djecu da kako su joj to mogli kupiti, sram ih bilo, zar ona za cetiri godine krvavog rada s njima nije zasluzila nesto bolje. Dio roditelja je posramljeno skupio pare da joj kupe jos nesto (sramotnu sliku je inace zadrzala) - ne znam sto su joj kupili, jer je mama od koje sam to cula bila u onoj izdajnickoj frakciji koja je uciteljicu poslala u rodni kraj i bila za to da se od nje trazi da vrati sliku.

Kod gdje majke sam u trecem ili cetvrtom osnovne isla na folklor kao slobodnu aktivnost. Sjecam da se gdja uredno drzala kao da joj se svi skupa gadimo, da se na nas ili izderavala ili nam se obracala hladno (sto mi je bila novost, s obzirom na normalnu uciteljicu na koju sam bila navikla), i da nam do kraja skolske godine nije popamtila imena (bilo nas je dvadesetak u grupi, a ona u to doba premlada zena da bi bila ishlapjela i nesposobna zapamtiti kako se zovu djeca koju gleda dvaput tjedno), nego nam se stalno obracala "ti u plavoj majici" i slicno. I pamtim je po tome sto se stalno izderavala u prolazu na djecu na skolskom hodniku. Nedavnih godina sam cula iskustva dvije mame cija su djeca isla k njoj u razred, i ta su iskustva bila negativna - djeca su cetiri godine trpjela neprijateljski i kritican stav. Eto, to su razlozi zasto sam se najezila kad sam cula da mi necak ide k njoj u skolu, a ona me nije nimalo razuvjerila.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 02:12   #69
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
halooo! nigdje se nije reklo da je dijete bilo kritizirano a kamoli vrijeđano pred cijelim razredom ...dijete je donjelo doma priču da je bilo kritizirano, roditelji koji imaju komunikacijske probleme otišli su u školu vrijeđati učiteljicu nakon što ih je mališa podboden od tetice koja dotičnu učiteljicu mrzi, napunio pričama kako ga se kinji, učiteljica ih nakon prvog okršaja izbjegava, školski pedagod se zove Poncije .....nijedno drugo dijete i ni jedan drugi roditelj nisu se pridružili napadima majčine strane obitelji tog djeteta ....to je ono što sam ja isčitala iz početnog i popratnog posta ...a vi ?
Nitko nije otisao vrijedjati uciteljicu. Opet pretpostavljas. Otislo se pitati uciteljicu vise puta, od prvog tjedna, sto to mali tocno ne radi dobro i kako bi trebalo raditi s njim da to bude dobro. Nisam znala da je to vrijedjanje. Inace, pred par postova si optuzivala da se roditelji ne idu u skolu informirati o djetetu, a sad odjednom idu vrijedjati.
Ovo da ja malog podbadam protiv uciteljice si mozes zagurati znas gdje. Mali me vidio jedan jedini put otkako je skola pocela, i to popodne koje sam provela s familijom sam ja lajala s njegovom mamom a on tukao nogomet s mojim sinovima. Mozda ga podbadam telepatski.
Ne, nitko nije rekao da je dijete kritizirano... hoces da ti koju novelicu napisem?
Mali je dosao popisan iz skole u utorak. Trazio je van pod satom da piski, dobio odgovor da za te stvari postoji mali odmor, ponovo zatrazio da ide na WC jer stvarno mora, dobio jezikovu juhu. Upisao se u hlace. Ako je uciteljica primijetila, nije nista rekla, nego ga je ostavila da sjedi mokar. Ako nije primijetila, uzimam joj to kao olakotnu okolnost.
Inace se zadnji put upisao kad je imao nekih 4 godine i mama mu nije uspjela dovoljno brzo skinuti skafander.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 13:13   #70
nije mi jasno zašto ljudi koji žele žaliti profesore i takvu profesiju uopće dolaze i pišu na ovakvim temama. ja sam shvatila da se ovdje radi o pomoći djetetu a ne o obrani profesora. u ovoj temi nema ničega zbog čega bi se stvarali neki konflikti. a ovo u šta je prerasla ova tema je prestrašno, pogotovo onaj post o mamama kvočkama, tatama pijancima, nije mi jasno da netko može tako nešto odvratno napisati. nego da se mi vratimo na dijete, jer ako nastavim odgovarati na ove glupe izjave mogla bi dobiti ukor od tete putnice, jer mi se već sve teže suzdržavati. mislim da je jedino rješenje otići kod ravnateljice i s njom razgovarati, ali bi ja da sam na mjestu mame tražila da i dotična učiteljica bude prisutna.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 00:17   #71
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
...Nema opravdanja za neljudski i nepedagoški odnos prema djeci. Ponašanje učiteljice je za svaku osudu. Školi treba priuštiti prosvjetnu inspekciju, a učiteljicu suspendirati ili umiroviti. Kada bi se takva ponašanja školskih djelatnika u svim školama u Hrvatskoj na vrijeme sankcionirala, imali bismo više sretne i uspješne djece. Isto vrijed i za problematična ponašanja djece prema drugoj djeci i učiteljima. Međutim, neprihvatljiva ponašanja nije dovoljno rješavati samo unutar škole kao institucije, nego bi bilo preporučljivo i druge društvene institucije te ponašanje njihovih djelatnika izvrgnuti nekakvom javnom nadzoru i kritici, kada bismo mi imali tako razvijeno društvo. No, upravo zato i nemamo jer se ovakva ponašanja itekako toleriraju, a djeca uče od odraslih, a ne obrnuto.

Priprema za školu i kućni odgoj je, s druge strane, druga tema koja se može posebno raspravljati. Škola i obitelj nisu jedine "odgojne" institucije, nego se modeli ponašanja uče i u drugim društvenim situacijama te od strane razno-raznih društvenih aktera i institucija, a ovi su, nažalost, u našem društvu porazni.
Potpisujem!
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:43   #72
evo da se i ja ukljucim u raspravu jer sam imala slican slucaj sa svojim klincem koji je krenuo u prvi razred.isao je u vrtic od godinu i devet mjeseci i nikad nije bilo problema sa prilagodbom a skolu je jedva cekao jer je znao da ce ici i puno njegovih prijatelja iz vrtica a i uciteljicu je dobio jako dobru,strogu ali mladu koja imas svoj odredjeni stil predavanja koji djeca i roditelji vole i postuju.prije skole smo jako puno pricali sa malenim i pripremali ga da zna da u skoli nije samo igra i da je skola obaveza i da se tamo ne vrti sve oko njega i da su sva djeca ravnoprevna.najveci naglasak smo stavili na pomoc i odnos prema drugoj djeci s posebnim potrebama i prema curicama i to je shvatio jer se tako odnosi prema njima i van skole.
i onda pocinje pizdarija,prvo su njega pocela tuci djeca iz vecih razreda na sto smo mi i uciteljica odmah reagirali da bi za neko kratko vrijeme on poceo tuci i cupati curice sto mi je van svake pameti i nerazumijem zasto to radi i onda su poceli problemi na nastavi,njemu je dosadno pa onda lupa s knjigama pa prdi s ustima pa se smije pa on nece citati sto uciteljica kaze vec ono sto on hoce pa ispravlja uciteljicu da to nije tako nego onako kako on kaze,svoj zadatak na satu napravi za par minuta i onda mu je dosadno i zeza ostale i tako jos hrpa drugih stvari.
znam da vas davim ali nemogu to napisati u par rijeci.
mi smo odmah poduzeli sve da to rijesimo,svaki dan smo u kontaktu sa uciteljicom,cesto se cujemo sa pedagogicom i otisli smo u zagreb u kukuljevicevu psihijatrijsku djeciju kliniku na timsku obradu,logoped,psiholog,psihijatar,neurolog i jos neko i uglavnom se ispostavilo da je mali jako pametan ali da ima lagani poremecaj paznje a psihijatrica je rekla

da se djeci daje tri mjeseca rok na prilagodbu na novu sredinu ali oni kao struka to razvuku na 6 mjeseci jer svako djete reagira drugacije,i da je normalno to kako se on ponasa jer tako izrazava svoj bunt na novonastalu situaciju i da neka djeca to izrazavaju tako da pocnu piskiti u gace neki se ukakaju i tako masa drugih situacija.
uglavnom da bi se pomoglo djetetu treba biti jeko dobra komunikacija izmedju roditelja i skole,uciteljice i onda je moguce rjesiti probleme samo treba odmah reagirati i treba znati da nemoze biti samo krivo djete kao ni uciteljica i tu treba naci naku ravnotezu.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:10   #73
blago vama kad ste naletili na tako dobru učiteljicu koja je zainteresirana za pomoć djetetu.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 09:54   #74
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
blago vama kad ste naletili na tako dobru učiteljicu koja je zainteresirana za pomoć djetetu.
je i ja to kazem,ja neznam sta bi napravila da mi je mali dobio uciteljicu koja terorizira djecu i koja ispoljava svoje frustracije na njima,jer kombinacija takve uciteljice i djeteta koje je imalo drugacije od ostalih je pogubna kombinacija.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:54   #75
Jadan dečko. Pitanje. Ako ne može promijeniti školu, može li promijeniti razred u kojem predaje druga učiteljica? Ili turnus? (ako to još postoji, škola u kojoj radi moja mama je upravo prešla na isključivo jutarnji, pa ne znam kako to sad stoji).
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:06   #76
neka roditelji naprave peticiju da smjene tu staru kravu....to može biti kasnije velika trauma za dijete.
vanessa_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 18:43   #77
koji roditelji ?
pa, protiv učiteljice se ne bune čak ni roditelji ovog spomenutog djeteta (a kamoli neki drugi), nego samo teta

zar se danas ama baš sve rješava pobunama i peticijama i alarmantnim člancima u 24sata ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 19:00   #78
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
koji roditelji ?
pa, protiv učiteljice se ne bune čak ni roditelji ovog spomenutog djeteta (a kamoli neki drugi), nego samo teta

zar se danas ama baš sve rješava pobunama i peticijama i alarmantnim člancima u 24sata ?
roditelji ovog spomenutog djeteta nisu forumasi
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 20:10   #79
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
roditelji ovog spomenutog djeteta nisu forumasi
točno ! i zato najvjerojatnije i ne znaju da njihova rodica piše o njima i njihovim privatnim obiteljskim problemima pred hrpom nepoznatih anonimusa...
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 22:49   #80
ajme evo nje opet, nije mi jasno čije ti stajalište zastupaš? ili si samo kontraš? ono.... čisto da ubiješ normalan razgovor
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.