Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 18:44   #61
bez uvrede,za sve koji nisu sigurni o čemu se radi,nemojte radije pisati,jer tako možete naštetit a ne pomoć.
radije proguglajte malo,pa onda postajte.
da nebi zvučalo s visoka,zaista nije,ja znam o tome koliko su mi rekli u bolnici,i mislim da je cura s pravom zabrinuta.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:45   #62
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
evo ovako, mozda odgovor curi koja je pitala za Rh i sadasnju trudnocu

Rh antitijela sama po sebi su bezopasna dok majka opet ne zatrudni. Ako je prije nosila Rh pozitivno dijete i ako je došlo do prijelaza Rh pozitivnih eritrocita u majčni krvotok, njezina će Rh antitijela prepoznati Rh bjelančevine na površini bebinih eritrocita kao "strana" tijela. Majčina Rh antitijela proći će kroz placentu u bebin krvotok i prouzročiti masovno razaranje eritrocita.


zato najbolje kod DR....


ja definitivno odustajem od ove teme
A trudnici zelim sve naj naj i da nam javi sto je rekao cika dr
potpisujem sve.
također želim puno sreće
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 23:54   #63
Cure, hvala vam neizmjerno na savjetima i info..
u potpunosti se slazem s anthony9906 i trapavom.. one znaju o cemu se radi..

ja sam svjesna da su prethodne dvije trudnoce te koje prave problem jer sam trebala mozda vec dva puta dobiti inekciju, a nisam,jer nitko nije ni znao moju krvnu grupu.. s 18 sam na Sv.Duhu to obavila,bez ikakvih pretraga ranije i to u lokalnoj anesteziji,bila sam budna i svega se sjecam..

drugi put u dubrovniku privatno, samo me gin. uspavao i sve je bilo gotovo nakon par sati..to je moj gin. koji je upoznat i s prvom trudnocom, drugi pobacaj je sam napravio i sad mi vodi trudnocu.
Iznimno ga cijenim i nebi ga mjenjala, ali mi nije jasno kako to nitko nije spomenuo,jer sam tek sad poslana na prve pretrage i teta na transfuziji u bolnici mi je rekla vi ste curo rh neg i dalje ce vam vas ginekolog objasniti..niste imali trudnoca ranije?? ja ostala.. a jebiga,jesam,dvije.. sta cu ja sad kad me niko nista nije pito.. da su me poslali na vadjenje kg sve bi davno bilo jasno..

..i sad se ja moram tresti od straha do pregleda stvaraju li mi se anti tijela ili ne.. a taman sam osjetila prva micanja i sad ja mislim pa sve je okej..i ostajem puna vjere da je okej a pregled je 6.8 pa cemo vidjeti.. ma najradije bi se ubacila na pregled sutra,ali guzva je..

znate li koje su posljedice, u slucaju da raste broj anti tijela.. citala sam negdje da se izmjenjuje krv bebi i da je u velikom postotku to i uspjesno.. nisam znala da ce mi to trebati pa nisam bas ni upamtila,eto to mi je jedino ostalo u sjecanju ali mozda grijesim..

svakako puno hvala na podrsci.. samo: penso pozitivo..
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:06   #64
Bas mi nisu jasni Dr koji su vodili te prve dvije trudnoce, ali sad sto je tu je...
Kao u prethodnim postovim sto sam rekla najbolje se obratiti dr, molim te ne razmisljaj o posljedicama, mijenjanju krvi bebe i ostalim mogucnostima jer ne znas da li ce uopce biti ikakvog malog problemcica dok ne odes kod dr.
Znam da te muci, pokusaj se opustiti, stres ti je najmanje sad potreban, ako bas ne mozes docekat taj 6.8 odi kod drugog dr(tvoj ne mora ni da zna) cisto da popricas sa njima, da ti stvore jasniju slikui umanje brigu

Volila bi kad bi nas obavjestila sto si uradila, u svakom slucaju tebi i bebici zelim svako dobro
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:07   #65
naravno, javim sto je dr. rekao.

pozdrav s mora
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:55   #66
Ja ne znam sta da ti kazem. Znam zenu koja je rh- i prvo dijete joj je rh+, a drugo unatoc injekciji nije zdravo.
__________________
God gives you what you need in life, not what you want.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:09   #67
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam sta da ti kazem. Znam zenu koja je rh- i prvo dijete joj je rh+, a drugo unatoc injekciji nije zdravo.
A ja znam babu Anđu iz Vinjana gornjih kojoj je susjedova kćer isto tako....ma dajte ljudi pustite ženu na miru, mora ići doktoru i bog!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 08:56   #68
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
A ja znam babu Anđu iz Vinjana gornjih kojoj je susjedova kćer isto tako....ma dajte ljudi pustite ženu na miru, mora ići doktoru i bog!
he,he a ja sam iz Vinjana donjih!imaš pravo,glupo je nagađat,odeš u gina i vidiš
Atica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 10:34   #69
Ti ćeš u svakom slučaju tijekom ove trudnoće nekoliko puta radit indirektan Combsov test (mislim na početku pa u 28om i 34om tjednu) da se vidi jel se stvaraju anitijela (to rade svim rh neg trudnicama bez obzira koja je trudnoća-i meni su iako mi je prva) jer, iako je malo moguće, ipak postoji mogućnost da i tijekom trudnoće dođe do miješanja majčine i bebine krvi pa ako je dijete rh poz stvaraju se antitijela. U slučaju da se, ne daj Bože to dogodi, može se raditi transfuzija bebine krvi ali vjerujmo da će sve biti o.k.

Inače, danas uopće nije bitno koje je krvne grupe i rh faktora otac, jer kako su meni rekli (kad sam pitala jel trebam donit potvrdu o kg mm) citiram "Gospođo, kako mi možemo znati da je vaš suprug otac Vašeg djeteta?" što je i u redu po meni.

Meni su odmah nakon poroda provjerili KG bebe i beba je naslijedila tatinu KG a moj rh faktor (negativan) pa nisam trebala primit injekciju
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 10:47   #70
Ja sam rh- grupa, ne znam je li mm + ili -, rekli su mi da to nije ni bitno, jer nije nužno da ako je mm - da će dijete biti - jer se taj faktor nasljeđuje i nekoliko koljena unatrag.
Druga stvar, ja sam nakon amniocenteze primila rh0gram antiD.
Treće, mene čudi da djevojka koja piše (sad sam pročitala AnaPi) da je zabrinuta, da već do sada nije radila testove senzibilizacije, a trudna je koliko čitam već toliko da osjeti pokrete bebe (što znači berem nekih 18. tjedana), pa na to se šalje rh- trudnice odmah u prvim tjednima trudnoće kakav ju doktor već nije poslao na to, vrlo neodgovorno od njega, koliko god ti on bio super, neodgovoran je jer se na to prvo šalje odmah čim se pokaže da si trudna.
Svašta!
Što se tiče prethodnih trudnoća, baš tim testovima senzibilizacije se utvrdi je li došlo do stvaranja antitijela. A to čak ne mora biti ni pozezano s prethodnim trudnoćama, jer se može individualno u baš ovoj tudnoći to aktivirati. Moja mama je npr. isto rh- i prvo je rodila moju sestru koja je rh+, nije primila nikakvu injekciju, poslije toga je rodila mene i nije bilo nikakvih problema, doduše ja sam bila rh-.
I na kraju, meni je recimo rečeno da mi se ne preporučuje više raditi amnocenteze i slične zahvate (koje btw. nisam ni mislila raditi) baš zbog tog negativnog rh faktora.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:48   #71
tema je ozbiljna, bez chata molim, a negativna iskustva su isto iskustva, zato stay ontopic
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 19:51   #72
Evo da vas sve pozdravim i javim svima da nisam cijelu noc spavala kako treba od straha da bi jutros prva bila u ginekologa i trazila samo pet minutaza razgovor..

a doktor se samo nasmijao i rekao da se nista ne brinem, da je on nakon drugog pobacaja,kojeg je on i radio meni dao inekciju jer je to velika odgovornost bez obzira sto nije znao koja sam kg i rh..
..i da je vec na pocetku trudnoce u neznam kojem tjednu napravio Combsov test, za koji ja nemam pojma jer mi nista nije ni rekao..

onda sam se ja ispricala sto sam uopce ispala glupa od tolikog straha,ali ja mislim da je to normalno da se prepadnes za svoju bebu..i on je rekao da se ne trebam ispricavati,jer da sam ja jedna vrlo ugodna i opustena trudnica,da on o svemu vodi racuna i da se ja uopce ne tebam nicim zamarati dok god mi on na svakom pregledu kaze da je sve u najboljem redu..

..sto i je istina.. stvarno sam opustena,uvijek mislim pozitivno i uopce ne citam o problemima u trudnoci.. citam samo ono sto mi je ugodno i ako nesto zatrebam obratim se za savjet.ali dalje nista.. i slusam njega sto mi on kaze.. ja jesam u 18 tjednu i krvne pretrage sam radila tek prije 15 dana.. krvna slika cista 5ica!!
tako da se i dalje necu zamarati.. danas mi je on uljepsao dan, a vama svima puno hvala na podrsci i savjetima..

pusa svima
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:07   #73
Drago mi je da je sve ok,sada uživaj u trudnoći, javi se koji puta na trudnice-zbor.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:24   #74
Quote:
AnaPi kaže: Pogledaj post
a doktor se samo nasmijao i rekao da se nista ne brinem, da je on nakon drugog pobacaja,kojeg je on i radio meni dao inekciju jer je to velika odgovornost bez obzira sto nije znao koja sam kg i rh..
..i da je vec na pocetku trudnoce u neznam kojem tjednu napravio Combsov test, za koji ja nemam pojma jer mi nista nije ni rekao..
drago mi je da je sve u redu.

isticem ovo iskustvo s lijecnikom da potvrdimo da je i nakon pobacaja bitno dobiti injekciju.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:29   #75
AnaPi jako lijepe vijesti, nastavi pozitivno i bice sve ok...
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:49   #76
Hvala cure,žene.. sve ste super.. dok se malo ustosim u ovaj forum skontam i ostale teme i zborove,javim se..

cmoki... sretna sam
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 07:27   #77
Čestitam draga i uživaj u trudnoći!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:45   #78
Quote:
AnaPi kaže: Pogledaj post
a doktor se samo nasmijao i rekao da se nista ne brinem, da je on nakon drugog pobacaja,kojeg je on i radio meni dao inekciju jer je to velika odgovornost bez obzira sto nije znao koja sam kg i rh..
..i da je vec na pocetku trudnoce u neznam kojem tjednu napravio Combsov test, za koji ja nemam pojma jer mi nista nije ni rekao..
w
Dobro je da je sve ok
Ali meni opet nije jasno da se ti ne sjećaš da si išla u zavod za transfuziju (ako si iz zg-a ili u neki drugi laboratorij ako nisi) dat krv da ti se odredi koncentracija antieritrocitnih protutijela iliti Combosov test i da se nesjećaš da si taj isti test ti trebala donijeti doktoru, pa ne šalju oni to na adresu njemu, to je tvoj nalaz. Ne radi ni jedan ginekolog analizu krvi pobogu, za to nisam još čula jedino ako u sklopu neke privatne poliklinike ima i laboratorij sa svom potrebnom opremom
No, svejedno opet mislim da ti je i nakon pobačaja trebao reči da si primila injekciju, jer ti to mora reči, jer on ne može znati gdje i kada ćeš ti pratiti neku slijedeću trudnoću i to ti je trebao napisati i u nalazu nakon pobačaja (meni piše na otpusnom pismu), a ja sam čak dobila i kutiju od te ampule i u bolnici su mi rekli to si spremite tako da znate što ste točno primili za ubuduće
Da ti je sve to on na vrijeme objasnio ti se ne bi brinula ovih dana oko toga i nespavala itd. Opet mislim da je neodgovoran jer to su stvari koje se tiču tebe i ti to moraš znati!
I offtopic, kako si molim te u 18.tjednu ako ti je termin 10.1. prije bi rekla da si 16tt
Kako god, sretno dalje
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 14:21   #79
Quote:
AnaPi kaže: Pogledaj post
Evo da vas sve pozdravim i javim svima da nisam cijelu noc spavala kako treba od straha da bi jutros prva bila u ginekologa i trazila samo pet minutaza razgovor..

a doktor se samo nasmijao i rekao da se nista ne brinem, da je on nakon drugog pobacaja,kojeg je on i radio meni dao inekciju jer je to velika odgovornost bez obzira sto nije znao koja sam kg i rh..
..i da je vec na pocetku trudnoce u neznam kojem tjednu napravio Combsov test, za koji ja nemam pojma jer mi nista nije ni rekao..

onda sam se ja ispricala sto sam uopce ispala glupa od tolikog straha,ali ja mislim da je to normalno da se prepadnes za svoju bebu..i on je rekao da se ne trebam ispricavati,jer da sam ja jedna vrlo ugodna i opustena trudnica,da on o svemu vodi racuna i da se ja uopce ne tebam nicim zamarati dok god mi on na svakom pregledu kaze da je sve u najboljem redu..

..sto i je istina.. stvarno sam opustena,uvijek mislim pozitivno i uopce ne citam o problemima u trudnoci.. citam samo ono sto mi je ugodno i ako nesto zatrebam obratim se za savjet.ali dalje nista.. i slusam njega sto mi on kaze.. ja jesam u 18 tjednu i krvne pretrage sam radila tek prije 15 dana.. krvna slika cista 5ica!!
tako da se i dalje necu zamarati.. danas mi je on uljepsao dan, a vama svima puno hvala na podrsci i savjetima..

pusa svima
lijepo da si se javila
drago mi je da je sve u najboljem redu
želim ti puno sreće
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 08:35   #80
Quote:
m@l@ pl@v@ kaže: Pogledaj post
Ja sam isto 0- (neg.) i ginić me poslao na testove senzibilizacije da se utvrdi da li je sve OK.
alo curke

nešto sam malo čitala kaj ste pisale
ja sam 0 nagativna a muž mi je A pozitivan
mama mi je 0- a tata je bio 0+
nakon mene htijeli su odmah meni napraviti braceka ili sestru, da nebude velika razlika u godinama. mama je u 3 mj trudnoće zbog krvnih grupa imala spontani. doktori su joj rekli nakon toga da mora čekati bar dvije godine na to drugo dijete jer postoji mogučnost da dijete bude bolesno,jer je to zapravo treće dijete.
to je bilo 80-tih godina, neznam kak je danas. a puno mojih prijateljica je imalo prekid prve trudnoće zbog krvnih grupa.
zato sam tu da vidim kaj da radim jer bi htijela bebača

pomagajte
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.