Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2013., 17:58   #2641
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
Da li je koja od vas išla na pregled plodne vode vikendom? Do sad san 4 puta bila kod mimice i ako do sutra ujutro ne rodin morat ću tu na pregled ( danas 41+3) Nisan sigurna di točno treba doc, kažu na hitan prijem.. uh samo da ne bude krava šta mi je radila to u prvoj trudnoći pa san radi nje prošla horor!!!

Da, na hitan prijem.. Znači tamo desno u prizemlju Ide puno brže nego radnim danom.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 20:21   #2642
Quote:
mare0309 kaže: Pogledaj post
Da, na hitan prijem.. Znači tamo desno u prizemlju Ide puno brže nego radnim danom.
Hvala! Još nisan bila niti isprid a kamoli unutra novog rodilišta..rodila san u starom rodilištu.
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 16:21   #2643
Znate Li raspored ginekologa u TA?
ZenaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 17:00   #2644
Quote:
ZenaBo kaže: Pogledaj post
Znate Li raspored ginekologa u TA?
Mislim da ti piše na stranicama rodilista!
Znam da je Vukovic ponediljkom, ali sad su godišnji pa neznam točno .
An Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 00:33   #2645
Moram pohvaliti osoblje rodilista - sve babice i doktorice danas su bile jako drage, ljubazne , nudile su pilatesicu, par rodilja oko mene dobile epiduralnu ..često su nas obilazili u boxu, meni davale vode, vlazile mi lice..ma sve bi ih izljubila..Sobe su isto super!!
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 09:16   #2646
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti osoblje rodilista - sve babice i doktorice danas su bile jako drage, ljubazne , nudile su pilatesicu, par rodilja oko mene dobile epiduralnu ..često su nas obilazili u boxu, meni davale vode, vlazile mi lice..ma sve bi ih izljubila..Sobe su isto super!!
Kako je ovo lipo za cut !
An Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 10:59   #2647
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti osoblje rodilista - sve babice i doktorice danas su bile jako drage, ljubazne , nudile su pilatesicu, par rodilja oko mene dobile epiduralnu ..često su nas obilazili u boxu, meni davale vode, vlazile mi lice..ma sve bi ih izljubila..Sobe su isto super!!
onda se štošta promjenilo u godini dana
ili san ja bila naletila na takvu smjenu
__________________
Better to save the mystery Than surrender to the secret
Azzul S'phyre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:26   #2648
ovo je super za čut.
šta se ticalo mojih babica, mogla sam i umrit koliko su me obilazile. onih dvanaestak sati prije izgona.

ali ipak...gledali su larin izbor na tv-u
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:31   #2649
al dobro..doktori su dolazili relativno često za doktore...i onda bi me okružila cila svita babica
a onda bi doktor opet otiša i...
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 23:15   #2650
Quote:
ZenaBo kaže: Pogledaj post
Znate Li raspored ginekologa u TA?
Evo ovde je raspored svih doktora točno je sve šta piše jedino sad su po godišnjima pa nazovi ako ti treba neko određen
http://klubtrudnica-split.hr/www1/in...d=56&Itemid=81
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 14:49   #2651
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Evo ovde je raspored svih doktora točno je sve šta piše jedino sad su po godišnjima pa nazovi ako ti treba neko određen
http://klubtrudnica-split.hr/www1/in...d=56&Itemid=81
thx
ZenaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 14:03   #2652
Ima li koja da je rodila na stolčiću u Splitu?
Zadnji put kad san pitala jedna cura je rekla da u biti izbjegavaju upotrebu istog, odnosno da odgovaraju žene od njega jer nisu dovoljno educirani - pa da vidim jel se išta promijenilo?
__________________
Better to save the mystery Than surrender to the secret
Azzul S'phyre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 03:01   #2653
Quote:
Azzul S'phyre kaže: Pogledaj post
onda se štošta promjenilo u godini dana
ili san ja bila naletila na takvu smjenu
Mislim da je ipak do smjena, ali i kako klikneš sa babicama i doktorima. Meni su recimo doveli med. brata i anesteziologa da mi ponude epiduralnu. U prvi mah sam odbila koliko sam bila šokirana, a i skroz ok sam proživljavala trudove. Napomena: meni se više stvari zaredalo prije i na porodu, nisu me bolili samo trudovi na dripu, al me svejedno nije toliko hebeno bolilo za epiduralnu. Potrefilo se tako. Ipak sam na kraju prihvatila iz više razloga.

Long story al samo da kažem kako mi je poslije anesteziolog u op. sali rekao da se to, kao, nerado daje tamo jer većina završi poslije na carski, slabo i sporo se otvaraju (to mi reče jedan od dežurnih ginova tamo napominjući da je to loša strana epid.) ili da im se na kraju ne vrati poptuni osjet (nije valjda da im skinu u zadnju ). Jel oni s time plaše ženske, štede ili dali struke i ruku za to, pojma nemam.

Eto čisto da znate jedan od "razloga" ne davanja epiduralne u ST rodilištu mada se pitam kako milijuni žena vani rode sasvim normalno nakon toga, a ovdje ispada da ko po traci završavaju na carski . Njegove riječi: "sve mi skoro s epid. dođu ovdje".
Quote:
Azzul S'phyre kaže: Pogledaj post
Ima li koja da je rodila na stolčiću u Splitu?
Zadnji put kad san pitala jedna cura je rekla da u biti izbjegavaju upotrebu istog, odnosno da odgovaraju žene od njega jer nisu dovoljno educirani - pa da vidim jel se išta promijenilo?
Koliko sam primjetila, ima bit da ga izbjegavaju. Bojim se da će to bit isto kao i sa kadom. Stvarno mi nije jasno što se tu imaju toliko (dugo) educirat. Ja sam bila pitala za to, čisto iz znatiželje, pa su mi rekli da to "još nije skroz u funkciji, da su tek dobili", a znam da su ga dobili barem 2-3 mjeseca prije mog poroda, ako ne i više jer pričali su o njemu u Klubu trudnica Split. Tamo su isto bili napomenuli kako nemaju baš feedbacka od novopečenih mamajer očito nije baš u funkciji.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 26.07.2013. at 03:14.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 08:56   #2654
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post

Long story al samo da kažem kako mi je poslije anesteziolog u op. sali rekao da se to, kao, nerado daje tamo jer većina završi poslije na carski, slabo i sporo se otvaraju (to mi reče jedan od dežurnih ginova tamo napominjući da je to loša strana epid.) ili da im se na kraju ne vrati poptuni osjet (nije valjda da im skinu u zadnju ). Jel oni s time plaše ženske, štede ili dali struke i ruku za to, pojma nemam.
Moje mišjenje je da s tim šupljim argumentima samo plaše. To da mogu oslabiti trudovi je istina, ali zato postoji drip (a daju ga šakom i kapom bez epiduralne, to im nije problem ). A ako ti se ne vrati osjet, onda je netko gadno zahebo, to nije normalna posljedica epiduralne, ja sam osjet imala cijeo vrijeme, i pod epiduralnom, malo slabiji, ali sam sve osječala. Ali i tražila sam da mi ne umrtve osjet potpuno jer sam se bojala da neću moč tiskat, i tako je i bilo. Osječala sam trudove, ali nisu me bolili. Meni je to bila savršena stvar rodila sam u 3 sata trudova, toliko o tome da usporava porod...
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 10:50   #2655
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Mislim da je ipak do smjena, ali i kako klikneš sa babicama i doktorima...
onda se nadan posve drugoj smjeni ovaj put
ja nisan imala ni s kim kliknit, jer san trudove odrađivala sama samcata, kad bi neko došao, nit pozdravia, nit išta reka nije nego obavia svoje i adio
razumin ja da je bila noć, i da je općenito manjak osoblja - al da me tretiraju ko da san komad inventara to ne mogu razumit

i ne nisan bila od onih koji psuju/viču, zahtjevaju poseban tretman, dapače
na mene je sestra koja uzima podatke pri prijemu - vikala da šta joj ne odgovaran dok je mene drža trud

jedna pozitivna stvar i to ne znan kako san uspila izbjeć - nisu mi dali drip, ma niti pokušali

al ajd sad san bogatija za iskustvo i spremnija pa se nadan se da će moje sljedeće iskustvo ić u smjeru ovih posljednjih priča... a stolčić ću tražit, pa ćemo vidit
__________________
Better to save the mystery Than surrender to the secret
Azzul S'phyre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 01:02   #2656
Quote:
Azzul S'phyre kaže: Pogledaj post
onda se nadan posve drugoj smjeni ovaj put
ja nisan imala ni s kim kliknit, jer san trudove odrađivala sama samcata, kad bi neko došao, nit pozdravia, nit išta reka nije nego obavia svoje i adio
razumin ja da je bila noć, i da je općenito manjak osoblja - al da me tretiraju ko da san komad inventara to ne mogu razumit

i ne nisan bila od onih koji psuju/viču, zahtjevaju poseban tretman, dapače
na mene je sestra koja uzima podatke pri prijemu - vikala da šta joj ne odgovaran dok je mene drža trud

jedna pozitivna stvar i to ne znan kako san uspila izbjeć - nisu mi dali drip, ma niti pokušali

al ajd sad san bogatija za iskustvo i spremnija pa se nadan se da će moje sljedeće iskustvo ić u smjeru ovih posljednjih priča... a stolčić ću tražit, pa ćemo vidit



slicno iskustvo sam i ja imala, isto prije godinu dana,na str.126 detaljno opisano. dodjes tamo prvi put kao jadnica neka pa se svega ustručavaš, bojiš se ikoga išta upitat. drugi put kad budem išla čut će me cila bolnica, samo nek nedaj bože naletim na takvu smjenu neljudskog osoblja
annusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 14:21   #2657
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post

Eto čisto da znate jedan od "razloga" ne davanja epiduralne u ST rodilištu mada se pitam kako milijuni žena vani rode sasvim normalno nakon toga, a ovdje ispada da ko po traci završavaju na carski . Njegove riječi: "sve mi skoro s epid. dođu ovdje".

.
Mozda je to jedan od razloga kad - ima anesteziologa

U moje doba (a oboje sam rodila u novom) ih je stvarno bio manjak, ma ni preko debeeele veze se nisi mogo dogovorit za epi, jer ako je anesteziolog zauzet, mozes se slikat, ma koliko ti dobra veza bila.

Ocito da se nesto promijenilo kad ih sad i ponekad mozes dobit

p.s. ja takodjer imam samo poz. iskustva sa oba poroda, a i kod boravka u bolnici
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 15:47   #2658
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
Moram pohvaliti osoblje rodilista - sve babice i doktorice danas su bile jako drage, ljubazne , nudile su pilatesicu, par rodilja oko mene dobile epiduralnu ..često su nas obilazili u boxu, meni davale vode, vlazile mi lice..ma sve bi ih izljubila..Sobe su isto super!!
Stvarno mi je drago cuti i ovakve komentare. Meni nisu nudili, ni loptu, ni vodu, ni brisali čelo. Epiduralna mi nije bila potrebna.
I ja vjerujem da je razlika od smjene do smjene velika. Ja sam u boksu preležala dvije smjene babica i osjetila razliku na vlastitoj koži. Zapravo je problem više u pojedinim babicama, nego citavoj smjeni.
Mislim da mi je bolja smjena dosla na sam kraj, zadnjih par sati poroda.
Pa ipak, koliko god su me cesto obilazili i doktori i babice, kod samog izgona, da doktor nije uletio, pogledao i viknuo 'ajmo jedna ovamo', on bi morao hvatat bebu. Babice i drugi doktori su gledali seriju. I ja sam im jedina u tom trenu bila u boksu.
Iako su mi generalno svi bili ok, moram im zamjerit, što opcenito zamjeram i gotovo svim doktorima, a to je nedostatak volje za komunikacijom. Medicinsko osobljec bi uvijek trebalo davati pacijentu i vise informacija nego sto se on moze sjetiti pitanja, da bi se ovaj ojecao sigurno i ugodno. Nema goreg nego lezati u bolovima i s punom glavom pitanja i briga.
luce ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 23:49   #2659
Po pitanju stolčića...zaboravite na njega za sada ako vam mama ili tata nisu vrlo bitni doktori u bolnici. To je rezervirano za njih, opet ponavljam za sada (tj. nadam se da je samo za sada). Žena je par dana prije mene rodila na stolčiću i nahvalila ga na sva zvona (tata joj je jako bitan doktor), ja kad sam to čula odlučila probat, jer mi je ko i svakome jasno da izgon mora biti lakši u sjedećem položaju nego u ležećem. Prvo šta sam pitala kad sam došla ima li šanse da rodim na stolčiću, odbijena sam uz podsmjeh! Stvar je da imaju samo jedan tim uigran za takvu vrstu poroda i problem je što kod takve vrste babica mora biti puno duže s rodiljom i klečat ispod rodilje cijelo vrijeme...ne virujem da im je to drago
I još nešto moram reć...stolovi za rađanje su 5 puta bili bolji u starom rodilištu ma koliko ružni bili! Ja sam prvo rodila u poludjedećem položaju i izgon mi je išao ko od šale. Drugo nedavno u novom...skoro sam se posvađala s njima da mi izvole podignit malo stol! Gledaju me blido, a ja govorim da kako oni misle da istiskam bebu iz totalno ležećeg položaja...naravno nisu udovoljili mojim željama i porod mi je išao puno teže.
Savjet budućim rodiljama pogotovo prvorotkinjama, obavezno sa sobom muža ili nekoga bilo koga i neka stane iza kreveta i podupre vam leđa rukama tako da vas praktički digne u polusjedeći položaj! Nemjerljivo lakši izgon!
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 12:14   #2660
ma da
ja san se baš uvatila tog stolčića - još se mislin dragog vodit pa da mi on podupire leđa i to im je jedna osoba/babica manje koja mora oko mene

ukoliko ne bude potrebno, ne mislin opet ležat, pa ako nemogu na stolčić - čučnit ću kraj kreveta - vidit ćemo oće in to bit zgodnije
__________________
Better to save the mystery Than surrender to the secret
Azzul S'phyre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.