Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 13:18   #2761
Quote:
Giove kaže: Pogledaj post
A mala8 oprosti kad si bila rodit (vjerojatno si napisala al mi je promaklo..) Ja sam bila prije pola godine, malo više i svi su mi pričali drugu priču, jedino je tajnica koja prima potvrde odmah rekla 400 kn i dr. Vulić i nije uopće bilo prostora za pregovore ili brontulanja, mada sam se bila nabrusila jer još uvijek imam potvrdu na kojoj ne piše da ističe nit da ima rok trajanja znači meni je rečeno do 3 godine 100 kn, poviše 3 godine puni iznos...i šta je najžalosnije prije 5 godina smo barem imali neki tečaj pa ajde...nisi bacio 400 kn nešto si i naučio, al ovo sad je čista pljačka bezobrazna i bezočna! Tobože za obleku koju daju tati koja se opere za 5 kuna, a ko zna i je li je peru poslje svakog tate jer se oni baš i ne uznoje u njoj...poslje moga je sigurno nisu prali ni jedan ni drugi put. Došao bi jedva na porod koliko bi čekali da ga zovnu i ostao punih 8 minuta...
rodila prije 10 mjeseci...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:15   #2762
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
A baš taj Vulić (Marko jel), nije mi dao niti da obavijestim muža da idem na carski. Mobitel, voda i japanke su mi bili na nečemu pokraj mene u boxu, ali nisam mogla dohvatiti rukom, malo je falilo. Tu smo se natezali da bi na kraju u operacijskoj sali anesteziolog sa svog mobitela dojavio sretnu vijest. Muž naravno u šoku jer mu nitko ništa nije javio. Ništa, drugi put u njega privatno pa mi se možda nešto i posreći.
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
i ja sam kod njega privatno vodila obe trudnoće pa su mi muža pustili pred sam kraj...odnosno drugi je put jedva i stigao, mada je bio u prizemlju...došla sam u zadnji tren izbjegla i pregled i klistir i išla ravno u box na izgon...milina :

Bas mi je zao sto ne mogu u detalje, jer ne znam dobro zenu, tko zna kad cu je opet srest i uhvatit priliku za detalje... Ja sam ionako bezveze nagadjala, mozda nije uopce do Vulica, nego joj je tata sef bolnice

Meni su dopustili da javim muzu za carski i da se nacrta vidit bebu, vec kad ja necu - to mi uopce nije palo na pamet, babica mi je napomenula da mu kazem da dodje vidit bebu.

Joooj mala taj drugi porod zvuci kao iz snova, da bar primaju negdje uplate za takav porod
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:44   #2763
Bok curke evo ja u st rodilištu na održavanju trudnoće. već tjedan dana.....Sestre sve super neke malo više neke malo manje samo je glavna bože sačuvaj al je ni nevidiš al kad je tu čuješ je....sobe extra,higijena takoder,hrana tako al oboružate se grickalicama a i vaši vam mogu donijeti tijekom posjeta jer sestre ne ulaze u sobu bar ne na mom katu a imaju dva....Također su jako fleksibilni što se posjeta tiče puštaju i prije 4ipo pa čak do 6....Što se tiče spavaćica možete imati svoje pa čak i piđame ali preferiraju da se na preglede na katu ide u njihovim...U vizite vak dolazi od 1 do 5 doktora,pokoji student a jedini minus je taj što vam nitko ništa ne govori kao da ste retardirani i da se to vas ne tiče ,eventualno ako idete na uzv možete ispitat dr što vas zanima...Doktori također više manje ok neki malo grublji čak su me dva puta uspjeli raskrvariti,jedan čak i međicu (ni meni nije jasno kako )....za žene koje čuvaju trudnoću ili leže imaju čak i vježbe praćene odličnom doktoricom ili šta je već ....a kako je kat-dva ispod u radaonama kažem vam friško za koji dan-tjedan
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 21:09   #2764
Ja sam prije poroda šizila na info da je muž samo na izgonu...ali, kad sam došla tamo...nije mi uopće falija, pomislila sam kako je dobro da je žena sama prije boxa, da se sabere, pomoli, meditira, što god....otuširala sam se opet tamo...i baš mi je bilo lipo u hpodniku, čisto....bila sam otvorena 7-8 prstiju...ništa me nije bolilo....box i ono poslije njega je druga priča...pogotovo taj izgon..

Eto, da se prvorotkinje ne brinu unaprid, tko zna kako ćete se osjećati, ne mojte se nervati unaprid oko nekih stvari, žena je stavrno u nekom drugom stanju tada....
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 00:19   #2765
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Meni su dopustili da javim muzu za carski i da se nacrta vidit bebu, vec kad ja necu - to mi uopce nije palo na pamet, babica mi je napomenula da mu kazem da dodje vidit bebu.
Joj, blago ti/mu se, tebi su još napomenuli da dodje vidit bebu, meni nitko ništa. Čak ni babica, ona velika, kratke plave kose. Muž ga je tek vidio sutradan za vrijeme posjeta. Ajde, barem sam ja odmah čula i vidila kad su ga izvadili. Barem jedno od nas.
Quote:
zore 27 kaže: Pogledaj post
Bok curke evo ja u st rodilištu na održavanju trudnoće. već tjedan dana.....Sestre sve super neke malo više neke malo manje samo je glavna bože sačuvaj al je ni nevidiš al kad je tu čuješ je....
Jesi na patologiji 1 možda? Ova glavna sestra, a da nije možda Božena?
Nju ne možeš falit. Jednom je nije bilo 2-3 dana, valjda žena išla na neki seminar, nešto već, ajme koji mir i tišina.

A za vježbe je nama na patologiji (ovima što su zbilja morale ležat) dolazila jedna krasna fizioterapeutkinja crvene kovrčave kose, zaboravila sam joj ime. Koliko sam shvatila ona obiđe sve živo jer mi je poslije došla na intezivnu, nakon carskog.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:14   #2766
Ja sam rodila prije 6 mj drugo dite i ovaj put imam samo rijeci hvale.sve skupa sam tamo bila 2 tj. 7dana nakon c.r.i tjedan prije.na cuvanju me vodila dr males,koja me prvi put porodila i ona mi je uzas.prehladna i njezna ko trktor.ovaj put mi je carski radila dr stanic,prekrasna zena,cilu operaciju je pivala,a jako lipo piva.rodila sam na svoj rodendan pa su svi bili veseli,slikavali nas i pivali nam.i najbolji dr doli je i dalje hrboka.ja u zivotu uljudnijeg doktora nisam vidila.mrsic mi je isto super ove druge ne znam jer se nisu predstavili niti ista.ta sta je spominjete je dr alujevic jel?meni nije nikako bila iako sam je vidila par puta pa ne znam rec,al sve zene na cuvanju su je se bojale.meni nije ostavila dobar dojam s prvog poroda al ne bi da se ja druzim s njom pa je znam.e i dr jukic mi je ok.sestre su bile super bas sve.ma puno bolje sve nego prije 4 godine.
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:46   #2767
Ja sam rodila drugo djete prije 3 mj. u Splitskom rodilištu. Pošto sam bila kući prije poroda stalno sam visila na internetu i forumima jer sam bila prestrašena i tražila sam info kao i dosta Vas trudnica.
Uglavnom oko ponoć mi je pukao vodenjak,nisam imala ni t od trudova,moji su svi spavali,a ja koliko god citala i pripremala se i 2. porod,opet nisam bila sigurna da je to to... i cekam jedno 30 min i kad sam se uvjerila da je to plodna voda,opet nisam bil sigurna dal da odem u rodilište ili cekam,iako sam svaki dan citala kad trebam otić... Zvala sam rodilište i naravno zena mi rekla da dođem čim prije jer kad vodenjak pukne pooid je počeo... do 4h nisam imala trudove...bojala sam se tih dripova jer sam ovdje se načitala da je to strašno,pa sam se cijelo vreme tresla od adrenalina i straha,baš sam se bojala!
Rodila sam u 7:15 ujutro e to je ključno,znači čim je došla druga smjena! bila sam u rodilištu za vrijeme štrajkova! u boxu sam bila sama,samcata,samo su me pogledali po dolasku,prije klizme i pred porod! u boxu sam se skoncentrirala,disala,sama sad dohvatilia i namocila svoj ručnik vodom i dohvatila sam melem i bocu vode,sama sam se brisala nakon truda,pojela i bronhi,jer kako su mi usta presušila bilo me sram da se mi smrdi iz usta! sama sam tražila klizmu jer me bilo strah da cu sve po stolu obavit ili ne daj bože po bebi,nekakav sram i strah! I prvi i drugi put ta klizma mi je uzas,jer moram na WC a imam i trudove,tako mi je bilo grozno to!
Poanta je da sam bila sama,inače ne vičem i ne radim scene,tako da nitko nije dosao,u jednom trenu sam mahnula nekoj sestri prolazu da dođe,a ona meni samo vi prodišite.... a imala sam nagon za rađanje! Gin iz 2. smjene mi je reka VI ćete sad rodit! Muž mi nije ni stiga na porod,jer sam ja onda pitala mogu li ga zvat oni su rekli može,on je zakasnia malo!(Inače prošlo mi je 3god i 2 mj od prvog poroda i morali smo platit onih famoznih 400 ku...) al nema veze kad je sve u redu! Babica mi je rekla da tiskam i nečće me rezat i tako je i bilo,imala sam 2-3 unutarnja šava(razlika od prvog poroda nebo i zemlja,puno lakši oporavak!
Mislim da sam sve sama odradila,prirodno,nisam nista dobila od ljekova,samo su mi krv vadili!? Samo me bilo strah da cu rodit sama iako sam imala neku zenu u bolnici,znate i sami da uvik morate doć do nekog!
i da, da mi je pupčana vrpca bila bebi oko vrata,pročitala sam iz otpusnog pisma kući!
samo rodilište je novo i lipo uredno sve,osoblje dovoljan 2! sobe ok,nedostatak piđžama i tutica za bebe i gazica, nekad i wc papira!


uglavnom trudnice,ne bojte se,vjerujte sebi,vičite ako treba da vas čuju
novamladamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:47   #2768
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Joj, blago ti/mu se, tebi su još napomenuli da dodje vidit bebu, meni nitko ništa. Čak ni babica, ona velika, kratke plave kose. Muž ga je tek vidio sutradan za vrijeme posjeta. Ajde, barem sam ja odmah čula i vidila kad su ga izvadili. Barem jedno od nas.
Da, ne bi se ni ja sama sjetila.
Eto savjeta budućim mamama, sjetite se očeva ako vas potjeraju na carski

Quote:
novamladamama kaže: Pogledaj post
....samo rodilište je novo i lipo uredno sve,osoblje dovoljan 2! sobe ok,nedostatak piđžama i tutica za bebe i gazica, nekad i wc papira!....
Ma daj, falilo je i tih bebastih stvari?
Dobro da si to spomenula jer prije dvije godine nisi morao ništa nosit za bebu, bilo je i gaza i pelena i robice na bacanje. Čak je bilo i rezervnih po ladicama u sobi...

Mi smo samo imali povremenu nestašicu pidžama i wc papira.




Nego... Imam jedno pitanje:

Čula sam da se klinci ne smiju vodit u posjetu. Poznanica rodila neki dan i muž joj dobio papir s uputama gdje piše da se ne smiju vodit mala djeca

Ne kužim zašto bi zabranili djetetu da vidi bracu/seku. Ili je to samo tako na papiru? Jesu kome dolazili potomčići u posjetu?
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:02   #2769
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Da, ne bi se ni ja sama sjetila.
Eto savjeta budućim mamama, sjetite se očeva ako vas potjeraju na carski



Ma daj, falilo je i tih bebastih stvari?
Dobro da si to spomenula jer prije dvije godine nisi morao ništa nosit za bebu, bilo je i gaza i pelena i robice na bacanje. Čak je bilo i rezervnih po ladicama u sobi...

Mi smo samo imali povremenu nestašicu pidžama i wc papira.




Nego... Imam jedno pitanje:

Čula sam da se klinci ne smiju vodit u posjetu. Poznanica rodila neki dan i muž joj dobio papir s uputama gdje piše da se ne smiju vodit mala djeca

Ne kužim zašto bi zabranili djetetu da vidi bracu/seku. Ili je to samo tako na papiru? Jesu kome dolazili potomčići u posjetu?
ja čula da jesu (dolazili u posjet), valjda nešto znaju prigovorit zbog buke ako je dite glasno ili nemirno..

a što se tiče nestačice potrepština - samo triba sinjat kad idu kolica ili kad sestre pune vešeraj pa se opskrbit rezervama.. (savjet od višestruke rađalice )
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:44   #2770
meni i cimerici je bebica bila u istoj tutici 4 dana,ne znam sta im je bilo nisu imali cisto ili zato sto sam rodila u petak pa im je bio vikend :-)

meni sin nije dolazio u posjet,ja sam tako htjela jer bi on i ja plakali :-(
ja sam uzasno osjetljiva,a i bila sam umorna,onda sama ta bolnica(koju mrzim,mislim da je leglo virusa i bakterija,izbjegavam kad god mogu,bez obzira sto je to rodiliste),a sta ce ditetu bit da vas ne vidi 3 dana(ako je sve u redu,drugo ako ostanete duze)...

mi smo pricali telefonom,a kad sam izasla iz rodilista kad sam ga vidila nisam mogla nista rec samo su mi suze isle,a on(3.god.) jos ljubi seku i cili sritan
novamladamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:16   #2771
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Ma daj, falilo je i tih bebastih stvari?
Dobro da si to spomenula jer prije dvije godine nisi morao ništa nosit za bebu, bilo je i gaza i pelena i robice na bacanje. Čak je bilo i rezervnih po ladicama u sobi...
Kad sam ja bila (prošle godine u svibnju) ničeg bebastog rezervnog nije bilo. Doduše, nije falilo robice. Svaki dan druga. Iako se u to doba godine vrijeme naglo pogoršalo i zahladilo pa smo morali čekati dan-dva na paketinice za bebe.

Ali WC papira je uredno znalo zafalit, osobito vikendom (to svakako neka vam donesu kad su posjete). I s lancunima su bili tanki, a za spavačice ne znam jer sam imala svoje.



Htjela bih se usput osvrnuti na održavanje, tj. čišćenje. Ovakvim tempom to će brzo oronuti. Na Patologiji sam gledala malo čiste kako one to rade. Mislim, sve su one super žene, ali praktički jednom krpom i s onim nekim plavim sredstvom čiste sve u WC-u. Ista stvar za pod kojeg pobrišu tamo gdje im je najdostupnije. Neke malo bolje to naprave, a neke skroz priko nike stvari.

Definitvno mi je najgore bilo kad sam skužila da (jedna) čista uđe u sobu i tom natopljenom krpom briše kvaku od WC-a, a tko zna što je zadnje s njom brisala u susjednoj sobi i još par njih.

Za svaki slučaj nosila sam dezinfekcijske maramice i brisala oko sebe, pogotovo na caricama.



Quote:
Čula sam da se klinci ne smiju vodit u posjetu. Poznanica rodila neki dan i muž joj dobio papir s uputama gdje piše da se ne smiju vodit mala djeca
Yep. Ali čini mi se da su čak strožiji na održavanju trudnoće nego na babinjačama. Tu su se znali prošvercat, onako na minuticu, a na patologiji su morali biti u onoj prostoriji "za primanje" ili ispred liftova (između dva hodnika).

Sad, zavisi od sestre do sestre, ali znam da su obilazile i kad bi vidile dicu - upozoravale su obavezno.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 12.02.2014. at 23:30. Reason: greškica
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 21:38   #2772
Quote:
bambix;48770410


Ma daj, falilo je i tih bebastih stvari?
Dobro da si to spomenula jer prije dvije godine nisi morao ništa nosit za bebu, bilo je i gaza i pelena i robice na bacanje. Čak je bilo i rezervnih po ladicama u sobi...

Mi smo samo imali povremenu nestašicu pidžama i wc papira.


Nego... Imam jedno pitanje:

Čula sam da se klinci [U
kaže:
ne smiju vodit [/U]u posjetu. Poznanica rodila neki dan i muž joj dobio papir s uputama gdje piše da se ne smiju vodit mala djeca

Ne kužim zašto bi zabranili djetetu da vidi bracu/seku. Ili je to samo tako na papiru? Jesu kome dolazili potomčići u posjetu?

To ti je opet sve stvar sreće...kad mi je rodila kuma od male išli smo ih vidit i nisu mi dali da je uvedem, točnije ona famozna glavna ajkula nije dala, ostale sestre nije baš puno briga, mene je jedna prošvercala i rekla ako me vidi glavna da kažem da mi niko ništa nije rekao da ne smijem a kad sam ja nedavno rodila bila mi je kćer (4g) svaki dan u bolnici i ništa nam nisu rekli...Mislim da je i period godine bitan, kuma je rodila u zimu kad je najgora sezona gripa i ostalih p*zdarija, a ja u ljeto kad baš i nije bilo nekih strašnih viroza.

A što se tiče robice, ja sam bila u zadnjoj sobi i imali smo nekakav ormarić u kojem su stale benkice i tetre za bebe pa bi se ja i cimerica, kad smo otkirle meku, poslužile same. Doduše ona bi znala malo bezobrazno pretjerat, jer je dnevno po 7,8 tetri znala mijenjat, totalno nepotrebno, al štaš...biće je zato i bila nestašica...inače nije bilo ničega na bacanje, al opet bi se nekako skrpali, nisam nosila ništa svoje i na kraju mi nije ni trebalo (samo jedna napomena vama šta ćete u ljeto rodit, obavezno svoju neku piđamu/spavaćicu...njihove su brate prevruće)...I zadnji dan nije došla čista pa sam morala svoj wc papir duperat...to je eto jedino šta sam svoje iskoristila i šta preporučam da imate u rezervi..
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 17:25   #2773
Onda cemo i mi pokusat prosvercat malu, valjda cemo se stic vidjet 5 minuta. Ma nije meni problem ne vidjet ju 3 dana (iako ce vjerojatnije bit 6 )
Imat ce 2,5 god. tada, mislim da ce lakse shvatit situaciju ako me/nas posjeti u u rodilistu.


Obecala sam svjezi info o porodu uz partnera, danas sam bila pitat u rodilistu, stanje je ovako:

Rok trajanja je 3 godine, nakon toga se placa ponovo 400 kn.
Ako je proslo manje od 3 godine placamo 100 kn.

Za popizdit. Da mi je imat para pa ih tuzit ili tjerat neku pravdu


Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
a što se tiče nestačice potrepština - samo triba sinjat kad idu kolica ili kad sestre pune vešeraj pa se opskrbit rezervama.. (savjet od višestruke rađalice )
Potpis na ovo!
I ja sam svaki dan vrebala kad ce doc kolica
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 17:57   #2774
Evo i mene...friško rodila jučer na valentinovo svoju malu mrvu.....Prvo bila na odjelu dva tjedna zbog male kilaže i jučer 4cm otvorena i u rađaonu....Smjela ponijeti mali neseser s vodom,mob,labelo i par čokoladica jer tko zna kad ću jest opet.Onda prijem,ctg,klistir,tuš i u box...Nije bila gužva svega 2-3 žene ako sam dobro vidila.Sestara i doktora brdo. i svi ok raspoloženi.Ja sam osobno bila prestravljena i zbog bebe i poroda.Probili vodenjak i u 11.20 stavili drip i prvih 15 min ništa a onda kad je počelo ajme mila majko i to odjednom znam da sam pomislila "isuse ovo je tek početak a prvorotkinje mogu i do 12 sati rađati".Trpila sam koliko sam mogla i onda pitala babicu Gordanu (divna,topla,vrckava ženica) mogu li dobit bilo šta protiv bolova i taman mi naletio dr.Mršić koji mi je vodio trudnoću u bolnici i odmah mi je bilo lakše jer je ekstra kao doktor i pun razumijevanja i strpljiv a i navikla sam na njega pa sam imala povjerenja al šteta što više na radi s trudnicama ....I tako dobijem injekciju i tek onda pitala za epiduralnu a nje sam se bojala više od poroda al od tolike boli me više nije bilo brige....I sva sreća otvorena 6 prstiju i dr me otvori još. dva i kaže brzo ćeš ti al nemoj tiskat...Al kad je inekcija počela djelovat proklela sam je,bol se jedva smanjila a mene ošamutila kao da sam pijana i niti sam bila svjesna,izgubila zrak i snagu i kao da nije moje tijelo al u 5-6 jačih trudova i tiskanja moj je curetak bio vani u 14:25.......TOTALNO NESTVARNO....Da sam znala da će tako kratko trajat ne bi uzimala ništa protiv bolova,čak nisam ni zaplakala jer je nisam bila svjesna a plačem kad vidim macu bez noge......E da i punata ko u priči al ne njihovom krivicom jer mi je babica cijelo vrijeme masirala međicu već jednostavno takva koža a i unutarnjih isto al mislim da sam to sama kriva jer se nisam mogla kontrolirat kod nagona.Nisam ni pitala koliko punata al me šio dobrih pola. sata al eto sve je prošlo okk i stvarno pohvale svim doktorima i sestrama,svako malo bi neko usao iili bacio pogled "jesam živa " al mislim da neću tako brzo na drugo....Curetak su mi odveli na neonatologiju zbog male kilaže al odmah je zaplakala i meni dovoljno.....A sad mi se dragi smije i snima me po sobi kako hodam i četveronoški se po krevetu namištam za leči jer jer me g boli za popizdit..e da i mislila sam njega vodit na porod do zadnjeg trena kao da me čuva i drago mi je da nisam jer bi mi samo smetao i nije to mjesto za njih osim ako želiš da te malo više poštuje kad vidi kroz šta si prošla ...
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 13:00   #2775
Evo friska radjalica..
netko je vec napisao: sama cijelo vrijeme, kad bi me netko dosao pregledat ko da kozu pregledavaju, ni slova odgovora, dvaput sam cak rekla doktorici da je gruba i da ne zelim da me ona gleda pa je dosla babica, ova se vise nije pojavila.
u boksu su stvari sve bile na dohvat ruke, nitko mi nije branio ni mobitel ali nisam ni mislila na to. molila nesto protiv bolova- nisam dobila. kao dajte da pogledamo pa cemo vidit, odu i slj put opet isto, sve dok nije bilo prekasno za bilo sta.
dr koja me sivala bila malo bezobrazna ali kroz par sati je 10ak zena rodilo pa razumijem da je to bilo zbog zurbe i ne zamjeram joj (puno)

sobe su super, higijena je zadovoljavajuca dok god se i vi trudite odrzavat. Srecom cimerica je bila super, pa je svaka iza sebe ostavljala dovoljno redno da bi samo cistacica ispraznila kos i malo prebrisala pod.
stvarno niceg nije falilo, jedino smo moljakali za spavacice, ali pitali bi navecer tako da ujutro poslje tusiranja imamo svjeze.

jedino sta imam zamjerku je sta ne mozes uspostavit neki ritam, pogotovo ujutro: mijenjanje pelena, vizite, pedijatar, dorucak.. upadaju kad stignu i nebitno da li spavas, dojis, jel beba spava.. ali opet.. sta se moze.. ipak je to samo 3 dana, bitno da je sve ok.
sestre su uvijek na raspolaganju, dolaze cim stignu i nikad ne njurgaju. ne daju djeci na odjel, cak provjeravaju po sobama nekad za vrijeme posjeta.
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:11   #2776
Jesi na patologiji 1 možda? Ova glavna sestra, a da nije možda Božena?
Nju ne možeš falit. Jednom je nije bilo 2-3 dana, valjda žena išla na neki seminar, nešto već, ajme koji mir i tišina.

A za vježbe je nama na patologiji (ovima što su zbilja morale ležat) dolazila jedna krasna fizioterapeutkinja crvene kovrčave kose, zaboravila sam joj ime. Koliko sam shvatila ona obiđe sve živo jer mi je poslije došla na intezivnu, nakon carskog.[/QUOTE]

Daaa!!!....17 dana,doduse na kraju sam skuzila da i nije toliko grozna koliko stroga a i treba bit jer zena ima svakakvih i treba ono sve pod kontrolom drzat.. al najviše pohvala sestri Anđelki ime joj stvarno odgovara.
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:18   #2777
Quote:
zore 27 kaže: Pogledaj post
Jesi na patologiji 1 možda? Ova glavna sestra, a da nije možda Božena?
Nju ne možeš falit. Jednom je nije bilo 2-3 dana, valjda žena išla na neki seminar, nešto već, ajme koji mir i tišina.

A za vježbe je nama na patologiji (ovima što su zbilja morale ležat) dolazila jedna krasna fizioterapeutkinja crvene kovrčave kose, zaboravila sam joj ime. Koliko sam shvatila ona obiđe sve živo jer mi je poslije došla na intezivnu, nakon carskog.
Daaa!!!....17 dana,doduse na kraju sam skuzila da i nije toliko grozna koliko stroga a i treba bit jer zena ima svakakvih i treba ono sve pod kontrolom drzat.. al najviše pohvala sestri Anđelki ime joj stvarno odgovara.[/QUOTE]
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 04:19   #2778
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:27   #2779
Ja se nadam da ce me zapast na kakva sestra oštrokonđa koja će uvesti reda među rodiljama.
Mislim, imam i ja dijete od 3 godine i bit će mi teško bez nje ta tri dana (nikad se ne odvajamo toliko), ali evo upravo mi mala ima varičele...i grozno je, ne mogu ni pomisliti da bude u kontaktu s novorođenčetom (zato sam je sad slala među oboljele, da mi ne donese doma kad rodim).
Isto vrijedi i za ostale bolesti. Moja cimerica je htjela prošvercati starije vrtičko dijete, ja sam je molila da ga ne dovede...u suprotnom bih se žalila sestrama (jer im je to posao). Također nisam dopuštala ni promenade doma, a kamoli u rodilištu...molim te, što sve babe, dide, stričevi, susjede moraju ta tri dana doći...a daljnji najkasnije pola sata nakon poroda moraju sliku vidjeti na fb profilu? Ajde,neće dite pobić...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 23:36   #2780
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ce me zapast na kakva sestra oštrokonđa koja će uvesti reda među rodiljama.
Mislim, imam i ja dijete od 3 godine i bit će mi teško bez nje ta tri dana (nikad se ne odvajamo toliko), ali evo upravo mi mala ima varičele...i grozno je, ne mogu ni pomisliti da bude u kontaktu s novorođenčetom (zato sam je sad slala među oboljele, da mi ne donese doma kad rodim).
Isto vrijedi i za ostale bolesti. Moja cimerica je htjela prošvercati starije vrtičko dijete, ja sam je molila da ga ne dovede...u suprotnom bih se žalila sestrama (jer im je to posao). Također nisam dopuštala ni promenade doma, a kamoli u rodilištu...molim te, što sve babe, dide, stričevi, susjede moraju ta tri dana doći...a daljnji najkasnije pola sata nakon poroda moraju sliku vidjeti na fb profilu? Ajde,neće dite pobić...

Ma daj molim te, kome pada na pamet dovest bolesno dite/osobu u posjete?!
Ja cu mozda prezivit bez male 3 dana, ali 6 necu
I vidit cu je makar vukla krevetic s bebom u hodnik jer ju ne pustaju u sobu
(ma svakako cu je vidit, nabavila sam pametni mobitel pa cemo se skajpat)

Ja sam bila na caricama prije 2,5 godine i stanje s posjetama je bilo katastrofa, znala sam vidjat doslovno promenade od 5-10 ljudi po sobi
Ja sam imala super cimu, njoj su dosli samo muz i dite (nije mi palo na pamet bunit se na to), a meni prvi dan mater, otac i muz.
Ostale dane sam bila u sobi za posjete jer mala nije bila sa mnon pa nisam imala pametnijeg posla. Da je bila sa mnom, srezala bi posjete i bog.



Htjela sam pitat jel ide tko na tecaj u bolnicu? Navodno je poceo prosli tjedan. Ako tko ima da mi napise raspored za slijedeci tjedan
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.