Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2006., 17:37   #1
Švicarska

Pozdrav svima!
Evo za nekoliko dana putujem vlakom u Švicarsku , pa me zanimaju vaša iskustva, jeste li bili tamo i kako vam je bilo, što se isplati pogledati i što ne smijem propustiti...Biti ću tamo oko dva tjedna i to većinom u Bernu, ali sam voljna i proputovati pa da znam u kojem smjeru ići
 
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:02   #2
Pozdrav i tebi i dobro dosla na forum.

Ja bio u Svicarskoj prije par godina. Nisam proputovao cijelu Svicarsku, uglavnom sam se zadrzavao u francuskom dijelu.
Ja bi ti preporucio izlet vlakom u Losane i Genevu. Svicarski vlakovi su vrlo efikasni, mozes kupiti onaj Eurodomino rail pass, koji ti omogucava da se par dana (3-8) vozikas vlakom po toj drzavi. Na taj nacin mozes recimo, ujutro obici Lozanu, popodne Genevu... Genevsko jezero je prekrasno, isplati se vidjeti.

Ostali dio Svicarske nazalost nisam vidio.
Ali nikad nije kasno
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 08:12   #3
Ja malo poznajem Zurich i malo Bern, al dobro znam francuski dio. Ak ces bit oko Berna onda ti nemrem bas pomoci Odi obavezno jednom barem na planinie!!!!!!!!!!
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 08:31   #4
Luzern pod obavezno. Prelijep grad.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 19:45   #5
bila sam u švicarskoj prije par godina i baš ti zavidim što ideš, jer švicarska je zbilja prekrasna, onako, bajkovita, ma živa romantika.... samo da nije toliko skupa.

Svakako preporučam Luzern. I vožnju nekim od jezera.
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 21:17   #6
Baš mi je dargo da je romantično jer idem sa dragim...Ja bi rado malo prošvrljala po alpama i po jezerima , ali neznam hoću li imati dosta para..jer kako kažete, sve je vrlo skupo...imam ovu eurodomino kartu s tim da mi vrijedi 3 dana, a dva mi otpadnu za ići tamo i povratak u hr.
Znači ako sam dobro shvatila mogu unutar tih 24 sata tamo ići unutar švice gdje god želim s vlakom...navodno se ta karta da iskoristiti i do 7 dana, kao da baš ne gledaju na to ali nisam baš ziher, to sam načula...
Ako netko zna da mi napiše okvirno cijene, tipa jedna kava u centru, izlazak u grad , posjet kakvom jezeru -cijene raznih ulaznica, u dućanu cuga i hrana itd.
 
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 22:27   #7
Quote:
Hangover kaže:
Baš mi je dargo da je romantično jer idem sa dragim...Ja bi rado malo prošvrljala po alpama i po jezerima , ali neznam hoću li imati dosta para..jer kako kažete, sve je vrlo skupo...imam ovu eurodomino kartu s tim da mi vrijedi 3 dana, a dva mi otpadnu za ići tamo i povratak u hr.
Znači ako sam dobro shvatila mogu unutar tih 24 sata tamo ići unutar švice gdje god želim s vlakom...navodno se ta karta da iskoristiti i do 7 dana, kao da baš ne gledaju na to ali nisam baš ziher, to sam načula...
Ako netko zna da mi napiše okvirno cijene, tipa jedna kava u centru, izlazak u grad , posjet kakvom jezeru -cijene raznih ulaznica, u dućanu cuga i hrana itd.
A zasto ne uzmete eurodomino kartu za vise dana?
Ovo su ti cijene u funtama:
Switzerland* ? 3 dana 82 4 dana 91 5 dana 100 6 dana 109 7 dana 118 8 dana 126
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:05   #8
Quote:
Hangover kaže:
Pozdrav svima!
Evo za nekoliko dana putujem vlakom u Švicarsku , pa me zanimaju vaša iskustva, jeste li bili tamo i kako vam je bilo, što se isplati pogledati i što ne smijem propustiti...Biti ću tamo oko dva tjedna i to većinom u Bernu, ali sam voljna i proputovati pa da znam u kojem smjeru ići
ch je cijela prekrasna, tak' da ne znam kaj da ti preporucim. najbolje je prijeci autom uzduz-poprijeko, moj favorit je francuski dio, iako zivim u njemackome . bern je meni predivan, pocni s njim prvo. svakako geneve i lousanne, pa se malo vozi oko genevskoga jezera, pa odi po alpama...u njemackome dijelu zürich, chur, talijanski dio je isto prekrasan, a kaj da ti velim, ch je prelijepa (ali zajebana ).
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 13:14   #9
ja sam bila u ch u talijanskom dijelu (ticino, lugano) i u spluengenu (pitoreskno mjestašce sa malim skijalištem ali sve perfektno uređeno) - jako je lijepo ali skupooooo - sva sreća pa sam ja to bila službeno , sve firma plaća, inače bi se to dobro osjetilo financijski.

jako su lijepa jezera u tom talijanskom kantonu, ali ja da idem privatno svakako bih otišla na ženevsko jezero (valjda jednom i hoću...).
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 19:49   #10
cijene su ti otprilike kao u hrvatskoj, samo što kod nas iza cijene stoji kn, a iza njihove fr. npr. kruh je kod nas 5 kn, kod njih 5 fr!

i da, drž se vlaka!
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 20:12   #11
Ženeva

Dragi svi,

uskoro putojem u Ženevu na 8 dana. Prvi put u Zenevu, prvi put u Svicarsku.

Svi koji su tamo bili, a imaju volje napisati koju recenicu, bilo bi zahvalan da ovdje to podjele samnom. Skupio sam hrpu informacija preko interneta, ali htio bi prije odlaska cuti od nekog iz prve ruke....

zahvaljujem.
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 20:26   #12
Ja se upravo vratila.

Dakle, pripremi se na veliku skupoću i najarogantnije djelatnike uslužnih djelatnosti u Evropi. Restorane na Rue de Mont Blanc izbjegavaj u širokom luku, ako ti Rokfeler nije ćaća ili barem stric. U Cafe de Paris na toj ulici, naprimjer, će te odrat za nejestiv šnicl i još usput izvređat. Nezaboravno iskustvo.

Računaj za obrok, bez vina, 40ak CHF (ako imaš sreće). Boca mineralne u samoposluzi (1,5 l) 2,90 CHF.

Ideš li na konferenciju u CICG, zna se desit da ne upale klimatizaciju

Jezero je lijepo, kava uz njega dođe 5 CHF (euro je 1,5 CHF).

Ja inače nisam gunđav putnik, al ovaj put sam imala štošta za reć.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 20:41   #13
Ja svako malo putujem u Zenevu. Cura mi zivi tamo pa se nerijetko zaletim, a ici cu i za mjesec dana.
Sto reci... Skupo jeste, kao i vecina ostalih zapadno europskih gradova. No ja sa tim tamo uglavnom nemam problema, jedem i spavam kod kuce.
Ali je grad lijep, nije nesto posebno velik, bas ono za zivit. Ma jedva cekam da ponovo odem.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 00:50   #14
hvala na ovim informacijama
...skupocu ocekujem, al' uzeli smo hotel u rue de Berne, to je u Paquisu (il kao se vec pise) - njihovoj crvenoj cetvrti - 4 zvjezdice, al' garant najjeftiniji smjestaj u gradu s obzirom na lokaciju (300m od onog vodoskoka)

cijenu mu ruse svodnici i ljupke nocne dame koji galame cijelu noc oko hotela pa im gosti nerijetko odlaze vec nakon jedne noci....moja cura veli da joj to ne smeta pa ajde, idemo tamo da ustedimo nesto...

racunam, ako je hotel jeftilen, mogo bi se i najest u tom kvartu za neku manju lovu, ipak, ovo je crvena cetvrt jedne Zeneve , a za ostalo cu se vec snaci. za Rue de Mont Blanc mogu pretpostaviti kakva je situacija s obzirom na nekakve masonske hotele razvaljene po tom setalistu, koliko sam uspio pohvatati preko interneta..

hvala jos jednom.
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 12:56   #15
Doh - sto ljudi svasta pisu... Zivim u Zenevi vec 10 godina i sasvim mi je super ovdje, al treba se naviknut....

Skupo je, al to je tako u Svicarskoj.

Hotel u rue de Berne ti je u centru red light district-a pa usput mozes nesto i "podbacit" pod sebe kad si vec tamo.... Zene su doduse zesca koma i katastrofa, al ih se isplati pogledat (tek tolko da se nasmijes) i da - pazi da ne naletis na kakvog transsexualca

U Rue du Mont Blanc bas i nema hotela, nego samo McDonaldsi, Burger King i te stvari... I da Cafe de Paris je ZAKON i pravo mjesto za otic ako netko voli snicl. Iz tog restorana i dolazi originalni sos koji se zove cafe de Paris - tamo nema menija, nego se samo jede meso, pommes frites i salata.

Sto se tice hrane i restorana, nigdje nisam nikad bolje jela nego po Zenevskim restoranima.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:43   #16
ajd fala Indi, dobro je i to znati....i ne mislim 'podbacivat' nista pod sebe, imam i pametnija posla
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:47   #17
Indi, bila sam u CdP prošli tjedan, bilo nas je 11 i NIKOME se nije svidio šnicl. A par ljudi nije moglo ni prožvakat meso, kako je bilo nikakvo. A pomfri koji je uz to išao je valjda i u Mekdonaldsu bolji, ozbiljno.

A glede originalnog sosa bi još dodala da smo u društvu bili i takvi s ozbiljnim alergijama na neke prehrambene proizvode i da nam je konobar rekao da ako želimo znati što je u sosu odemo jest negdje drugdje.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 22:47   #18
djevojke, nemojte se svadjati, ja uopce ne jedem snicle pa je sve ok

mene vise zanima ovak, zabava po Zenevi i nesto za pogledat, i tako to, neke zanimljivosti i nezanimljivosti....pa idem tamo turisticki i imam za ubit 7 dana...mogu jest i parizer, tak svejedno...
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 12:20   #19
Imaš lijepi botanički vrt, zanimljiv prirodoslovni muzej, na 4 mjesta u gradu se iznajmljuju bicikli besplatno - u turističkom kraj pošte na Rue de Mont Blanc će ti dat brdo prospekata s idejama što možeš raditi, kao i lokacije mjesta za bicikle. Iako, rekli su da su bicikli besplatni ljeti - a do kad to ljeto traje ne znam.

Ja sam bila na (službeno organiziranoj) vožnji jezerom i bilo je jako lijepo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:30   #20
zamisljam si besplatni bicikli u zg...kolko bi ti potrajali??? dan,dva, mozda tri ako je vikend...
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.