Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2013., 10:51   #1081
Zna li netko što je sa zapošljavajnem Hrvata u Luksemburgu? Treba li nam radna dozvola ukoliko smo završili fakultet (spadamo li u tom slučaju u high qualified employees)?
NeceLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 14:35   #1082
Treba ti i dalje radna viza za Luksemburg jer su nam nazalost uveli ogranicenje na dvije godine neovisno o strucnoj spremi, ali ako ti je zanimanje deficitarno, unatoc restirkcijama nista te ne moze sprijeciti da trazis radnu dozvolu tamo.
Filthy Animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 19:29   #1083
Hvala... Ali zanima me onaj dio, ako si citao bas za Luksemburg, pise izuzeve od restrikcija imaju visokokvalificirani radnici, znanstvenici itd.. Na koga se onda odnosi to visokokvalificirani radnici?
Dosadna sam jer imam neku ponudu za posao tamo ali kako trebaju nekoga brzo, trazenje radne dozvole im predstavlja problem. Zvala sam njihovo Ministarstvo, ali me oni stalno preusmjeravaju jer nitko ne zna...
NeceLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:39   #1084
Np. Joj dada znam, a sad se sjecam da su visokokvaliicirani radnici izuzeti iz tog ogranicenja i za Luksemburg.
Pa vjerojatno se to kao i sto sam naziv kaze odnosi na visoku strucnu spremu, sad detaljnije ne znam, vjerojatno se traze visokokvalificirani radnici, ali one struke koje su deficitarne... A ukoliko si VSS i ako je tvoje zanimanje deficitarno, logicno da onda ne bi trebala imati problema za zaposlenjem, jer ti onda u tom slucaju ne treba radna dozvola, pa nema ni puno papirologije, a ako ima to je na poslodavcu da rjesava, plus kao sto kazes imas ponudu za posao.
Filthy Animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 09:42   #1085
) tnx
Dobila na kraju Ministarstvo pa evo info - visokokvalificirani radnici za Lux ne trebaju radnu dozvolu a definicija je da su minimalno bachelor degree, imaju 5 god radnog iskustva i dogovore sa poslodavcem plaću od 67 000 EUR godišnje.
E sad - tih 67 nije sigurno, druga žena u istom Ministarstvu kaže 54.. Uglavnom, treba još malo očito pričekati jer ove informacije koje kažu usmeno su ponekad kontradiktorne, a napismeno ne žele još uvijek ništa slati.
NeceLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 08:50   #1086
Np.
Ako se ljudi sa bachelor degree klasificiraju kao visokokvalificirani radnici kao i sto sam pretpostavio to je izvrsno, jedino ovo 5 godina iskustva, hmm to je vec zahebanije, haha, ali najbitnije da ima kakve takve mogucnosti, placa je po tome sto kazes definitivno na zavidnom nivou, ali naravno i troskovi su skuplji, ali vjerujem da s tamosnjim strandardom i visokim placama o tome ne treba previse brinuti. Uglavnom sretno s tim.
Filthy Animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 15:28   #1087
jel vodi itko brojke koliko je hrvata napustilo hr nakon pristupanja eu? koliko znam neke vrlo dobre zemlje nam nisu stavile zabranu za tržište rada, pa bi bilo zanimljivo vidjet kolika smo "opasnost" za europske zemlje i njihovo tržište rada
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 18:26   #1088
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
jel vodi itko brojke koliko je hrvata napustilo hr nakon pristupanja eu? koliko znam neke vrlo dobre zemlje nam nisu stavile zabranu za tržište rada, pa bi bilo zanimljivo vidjet kolika smo "opasnost" za europske zemlje i njihovo tržište rada
A koje su to vrlo dobre zemlje? Danska, Švedska? Irska? Možda... No ja sam džaba učio njemački.

Zadnje uređivanje Laison : 01.08.2013. at 18:33.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 20:54   #1089
Evo upustvo kako u Njemackoj dobiti radnu dozvolu, ali i poceti raditi prije nego sto je dobijete, sve legalno:

http://idemousvijet.com/procedura-za...e-u-njemackoj/
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 00:00   #1090
Pozdrav,

zna li netko, jeli i u Francuskoj olaksano izdavanje radnih dozvola za visokokvalificirane radnike?
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 19:06   #1091
Izdavanje radne dozvole je u principu formalnost jer moraju imati jako debeo razlog da je odbiju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 20:33   #1092
Kakva je situacija ako sam iz BiH i imam Hrvatsku putovnicu, akademski sam obrazovan( prvostupnik informatike) da se zaposlim u njemačkoj?
Pile007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 18:24   #1093
Neme veze sto si iz BiH, bitno je sto imas HR putovnicu, ne treba ti radna dozvola.

Trazi posao. SRETNO.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:15   #1094
Hvala na odgovoru.
Pile007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 10:48   #1095
Mi koji završimo stručni studiji u trajanju od 3 godine (veleučilišta, 180ECTS) isto spadamo pod visoko kvalificirane radnike?
Ili se mora biti dipl ing ili tako nešto težine 300ECTS (5 god studija)?
Po mojoj logici nakon što se završi veleučilište(3 god -180 ECTS(U Njemačkoj je to nešto kao Fachhochschule)) smo BE (Bachelor of Engineering) i to spada pod VKV, ali možda sam u krivu?
Troller fhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:12   #1096
Quote:
NeceLola kaže: Pogledaj post
) tnx
Dobila na kraju Ministarstvo pa evo info - visokokvalificirani radnici za Lux ne trebaju radnu dozvolu a definicija je da su minimalno bachelor degree, imaju 5 god radnog iskustva i dogovore sa poslodavcem plaću od 67 000 EUR godišnje.
E sad - tih 67 nije sigurno, druga žena u istom Ministarstvu kaže 54.. Uglavnom, treba još malo očito pričekati jer ove informacije koje kažu usmeno su ponekad kontradiktorne, a napismeno ne žele još uvijek ništa slati.
Ej, hvala ti puno za ovo.
Mozda sam ja malo mutava ali, iskreno, nisam imala pojma da se ove restrikcije u nekim slucajevima ne odnose na one s bachelor-em i 5 godina iskustva. Ja sam mislila da je to bilo kus i gotovo.
Je l' to sad znaci da ja mogu traziti posao u Lux-u (buduci da imam bachelor i 5 godina iskustva) i da mi nece trebati radna dozvola? Na koje jos drzave se to odnosi?
Hvala svima!
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 19:25   #1097
Mozes traziti posao, ispunjavas uvjete da ti ne treba radna dozvola.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:22   #1098
Hvala, Maradona.
Znaci ovo vrijedi za vecinu drzava koje su stavile zabranu?
I da, je l' svih 5 godina iskustva mora biti nakon diplome (ja sam radila full time + studirala full time par godina)?
Sretno svima!
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 13:57   #1099
Može netko reći kakav bi scenarij bio ako si visoko kvalificiran u IT industriji, ali nemaš završen faks?
moussoutilou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 18:58   #1100
Treba ti radna dozvola, nadji posao a radna dozvola je onda formalnost.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.