Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 16:47   #3841
Quote:
Delilah_ kaže: Pogledaj post
Jel me i prazine mogu uspavat, pošto nemam sanvala? U kojoj dozi?
to ces ipak morati rijesiti sa svojim dr
ray of light is offline  
Old 05.09.2012., 17:09   #3842
Kako ste tabletomani moji ?

Ja se nemogu buniti,dobro mi je.Čak mi je smanjena doza Qitapina ,samo 50mg navecer i popodne,a Normabel samo navecer što mi teško pada jer sam ga dosta zavolio

ja kao tabletoman,teško cu se držati jedne tablete normabela
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 05.09.2012., 20:08   #3843
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ali koliko ti spavaš sa time?Koliko sati?Ja mislim da je 20 mg i 3 ili 4 sata malo .Noćas sam ribala kuću do 4 ujutro išla spavat popila samo 10 mg i spavala do 7 ,u sedam popila 25 mg xanaxa i još malo spavala.Hvala Bogu radim popodne.A probudila sam se sa takvom napetosti i tremom u želucu i trbuhu.
ah, taj sanval, mogu ti reci da sam ja dugo vremena bila na samo 5 mg i spavala dobro , pa prešla na 10 a zadnjih 15-ak dana nikako ne mogu zaspat a ne da mi se povecat doza..i sad sam opet počela uzimat navecer calixtu...nije mi drago jer se teško budim i to je Ad koji mi bas i ne koristi za anksioznost ali k vragu , odlično me uspava, zaspim za 15 minuta...u petak idem kod dr i ne znam sta joj reci , nisam počela uzimati zoloft /samo 1 dan/ jer ne znam dal mogu i jedan i drugi zajedno...
vegga is offline  
Old 05.09.2012., 21:00   #3844
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ah, taj sanval, mogu ti reci da sam ja dugo vremena bila na samo 5 mg i spavala dobro , pa prešla na 10 a zadnjih 15-ak dana nikako ne mogu zaspat a ne da mi se povecat doza..i sad sam opet počela uzimat navecer calixtu...nije mi drago jer se teško budim i to je Ad koji mi bas i ne koristi za anksioznost ali k vragu , odlično me uspava, zaspim za 15 minuta...u petak idem kod dr i ne znam sta joj reci , nisam počela uzimati zoloft /samo 1 dan/ jer ne znam dal mogu i jedan i drugi zajedno...
Morat ces pitati dokt, ali ja mislim da se ne kose. Naime, meni je bila zbog nesanice dodana Calixta Elicei. Medjutim, po cijele dane nisam dosao k sebi. Sad sam za probu dobio za nesanicu Q-pin, pola od 25 mg, ali ne mogu doc k sebi po cijeli dan. Ja cu skoro kod dr, pa javim sto cemo s nesanicom. Trenutacno sam se se sam vratio na Dormicum i ok je. Samo sto je bed jer ti hipnotici izazivaju ovisnost, hocu reci, meni nije bed sto se na njih covjek navikne, ali je bed sto s vremenom sve manje djeluju. Samo ti njoj sve reci, pa ce ti ona slozit terapiju. Ali moze biti da ces imati nesanicu dok ti se tijelo ne navikne na Zoloft, pa ce te se tek tada baviti samom nesanicom koja te sada muci. I bez brige, vecina psihijatara zna sto s cim smije kombinirati.
zvonx78 is offline  
Old 05.09.2012., 21:07   #3845
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
sanval samo u velikim dozama oko 30-40 mg, zapravo ga ne trebam ni piti, no od prazine-a se jako teško razbuđujem, ali morat ću opet samo i isključivo njih jer ovo nije normalno kolka količina sanvala mi treba
Joj da, to je malo previse zolpidema, znam da ti uzimas prazine za spavanje, meni je dok objasnila da je to ok, ali mi dala Q-pin (od kojeg ne mogu doci k sebi) pa ne pijem, jer kaze da seroquel i q-pin i ti lijekovi koji se u maloj dozi daju za nesanicu su bolji od prazine, jer imaju manji spektar nuspojava. Ne onaj u smislu razbudjivanja, nego neke druge... A da probas s nekim drugim hipnotikom? Mislim, Dormicum je sjajan, ali ako bas ne trebas, nemoj, jer kad se na njega naviknes, kao ja npr., ne mozes prijeci na nesto jace jer nema, bilo bi sjajno ako bi ti Zan funkcionirao ili mozda Cerson. Oni su navodno blazi i blago onima koje to uspava. Ne znam kakav imas odnos sa shrinkicom, ali meni moja obicno da tablu tableta da probam prije nego sto napise sluzbeni nalaz. I to je jako lijepo od nje.
zvonx78 is offline  
Old 05.09.2012., 21:15   #3846
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Kako ste tabletomani moji ?

Ja se nemogu buniti,dobro mi je.Čak mi je smanjena doza Qitapina ,samo 50mg navecer i popodne,a Normabel samo navecer što mi teško pada jer sam ga dosta zavolio

ja kao tabletoman,teško cu se držati jedne tablete normabela
Bravo! Pa to je napredak, buduci da vise-manje znam tvoj historijat. Gle, nije takav bed s Normabelom, naviknut ces se na smanjenu dozu. A od koliko pijes? Inace, ja pijem Apaurin prema potrebi, ali stvarno samo kad me ulovi koma, samo kuzim da je to prema potrebi vrlo varljivo, tesko mi mozemo procijeniti kad nam je potreba.

A ja kao ozebao sunce cekam da netko uveze neki novi hipnotik. Ima u Srbiji jedan koji nema tu, ali je zivo sranje. Lendormin, 0,25. Mislim, hipnotik od 0,25, pa ko je to vidio? Nije to anksiolitik, nek te treba uspavat, bogamu.
zvonx78 is offline  
Old 06.09.2012., 20:12   #3847
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Morat ces pitati dokt, ali ja mislim da se ne kose. Naime, meni je bila zbog nesanice dodana Calixta Elicei. Medjutim, po cijele dane nisam dosao k sebi. Sad sam za probu dobio za nesanicu Q-pin, pola od 25 mg, ali ne mogu doc k sebi po cijeli dan. Ja cu skoro kod dr, pa javim sto cemo s nesanicom. Trenutacno sam se se sam vratio na Dormicum i ok je. Samo sto je bed jer ti hipnotici izazivaju ovisnost, hocu reci, meni nije bed sto se na njih covjek navikne, ali je bed sto s vremenom sve manje djeluju. Samo ti njoj sve reci, pa ce ti ona slozit terapiju. Ali moze biti da ces imati nesanicu dok ti se tijelo ne navikne na Zoloft, pa ce te se tek tada baviti samom nesanicom koja te sada muci. I bez brige, vecina psihijatara zna sto s cim smije kombinirati.
još nisam ni počela sa zoloftom a svejedno patim od nesanice...sta ce onda bit kad počnem...a calixta odnosno ja imam mirzaten doma, me ubije i tokom dana sam za nista, ne volim ga,,,a koliko dormicuma popiješ, pola ili cijeli i dal odspavas cijelu noć?
vegga is offline  
Old 06.09.2012., 21:08   #3848
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
još nisam ni počela sa zoloftom a svejedno patim od nesanice...sta ce onda bit kad počnem...a calixta odnosno ja imam mirzaten doma, me ubije i tokom dana sam za nista, ne volim ga,,,a koliko dormicuma popiješ, pola ili cijeli i dal odspavas cijelu noć?

Aha, nisi pocela, moze biti da tebi nece Zoloft povecati nesanicu, mislim da mu to nije glavna nuspojava. Ja popijem cijeli Dormicum, ali je vec lagano izgubio djelovanje (pijem ga godinu i pol). Ali spavas cijelu noc i nisi ujutro mamurna, znaci ni izdaleka kao Calixta. Samo prvo popij i ravno u krevet. Moj savjet ti je da, ako ti ga prepisu, popijes pola. Inace, doza od 7,5 postoji i vani, mi imamo samo od 15 mg. Ja sam ga dobio kad sam se zalio na Sanval i stvarno je super.
Pola bi ti trebalo biti dovoljno. A ako ne bude - cijeli.

I ne znam vise tko je pitao je l bolje piti Xanaxe i Apaurine i Normabele za spavanje. Ja kazem, sretan onaj kojeg 10 mg Normabela uspava. To je super. Makar psihijatri preferiraju da se za nesanicu piju hipnotici, a ne ovi anksiolitici. Vjerojatno imaju opravdan razlog. Ali, kak smo svi tu svjesni, hipnotici stvarajuj vecu ovisnost od anksiolitika, ja bih rekao.

E, sad. Skuzila si iz mojih postova, mozs dobiti i malu dozu antipsihotika (Prazine, Zyprexa, Seroquel) za nesanicu. Medjutim, mene to ubije vise od Calixte. I malo zazirem od antipsihotika. Ali mi je dokt rekla, bolje antipsihotik za nesanicu nego dva Dormicuma. Eto.

Sretno s Dormicumom i javi kako je, nije skup, oko 25 kn.
zvonx78 is offline  
Old 06.09.2012., 22:22   #3849
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Aha, nisi pocela, moze biti da tebi nece Zoloft povecati nesanicu, mislim da mu to nije glavna nuspojava. Ja popijem cijeli Dormicum, ali je vec lagano izgubio djelovanje (pijem ga godinu i pol). Ali spavas cijelu noc i nisi ujutro mamurna, znaci ni izdaleka kao Calixta. Samo prvo popij i ravno u krevet. Moj savjet ti je da, ako ti ga prepisu, popijes pola. Inace, doza od 7,5 postoji i vani, mi imamo samo od 15 mg. Ja sam ga dobio kad sam se zalio na Sanval i stvarno je super.
Pola bi ti trebalo biti dovoljno. A ako ne bude - cijeli.

I ne znam vise tko je pitao je l bolje piti Xanaxe i Apaurine i Normabele za spavanje. Ja kazem, sretan onaj kojeg 10 mg Normabela uspava. To je super. Makar psihijatri preferiraju da se za nesanicu piju hipnotici, a ne ovi anksiolitici. Vjerojatno imaju opravdan razlog. Ali, kak smo svi tu svjesni, hipnotici stvarajuj vecu ovisnost od anksiolitika, ja bih rekao.

E, sad. Skuzila si iz mojih postova, mozs dobiti i malu dozu antipsihotika (Prazine, Zyprexa, Seroquel) za nesanicu. Medjutim, mene to ubije vise od Calixte. I malo zazirem od antipsihotika. Ali mi je dokt rekla, bolje antipsihotik za nesanicu nego dva Dormicuma. Eto.

Sretno s Dormicumom i javi kako je, nije skup, oko 25 kn.
imam ga doma , vec ga prepolovila ali nikako popit, ne sviđa mi se u nuspojavama sto piše da su zabilježeni slucajevi zastoja i zatajenja srca...pila sam kratko i prazine ali tako, tako...onda jedno vrijeme sanval 10 mg i jedan normabel od 5 i to je bilo ok..
vegga is offline  
Old 06.09.2012., 22:41   #3850
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
imam ga doma , vec ga prepolovila ali nikako popit, ne sviđa mi se u nuspojavama sto piše da su zabilježeni slucajevi zastoja i zatajenja srca...pila sam kratko i prazine ali tako, tako...onda jedno vrijeme sanval 10 mg i jedan normabel od 5 i to je bilo ok..
još nisi počela??? izdaja
bogardus is offline  
Old 06.09.2012., 23:10   #3851
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
imam ga doma , vec ga prepolovila ali nikako popit, ne sviđa mi se u nuspojavama sto piše da su zabilježeni slucajevi zastoja i zatajenja srca...pila sam kratko i prazine ali tako, tako...onda jedno vrijeme sanval 10 mg i jedan normabel od 5 i to je bilo ok..
Ne kuzim je l te strah piti Dormicum ili Zoloft? Ne treba te biti ni jedno ni drugo, za Zolofot ne znam i mislim da ti nece biti nista, ali za Dormicum se nemoj bojat. Ako ti nije bilo nista od Sanvala, nece ni od Dormicuma. Pogotovo ne od pola.
zvonx78 is offline  
Old 07.09.2012., 11:42   #3852
koristi li netko od vas kombinaciju diazepama i sonalie?

ja sam dosad bila na sonaliji 1*50mg i normabelima3*5mg+ prije spavanja 5 mg, no ja od normabela nisam oka sklopila već 2,5 mjeseca
onda sam u apoteci pitala za sanval ,dali bi bolje djelovao prije spavanja nego normabel i rekli mi da slobodno mogu, no 2 dana njega i isti slučaj, nisam spavala ni po pola sata u konadu ali sam zato pričala u bunilu ,jadan muž

jučer sam dobila diazepam ali 7,5mg prije spavanja a preko dana po potrebi i naravno sonalia i dalje ujutro, i napokon sam se naspavala.

doktorica mi je rekla da su normabeli i diazepami po sastavu isti samo mi je dala diazepam da ga mogu prepolovit kako bih popila 7,5mg ,a ne da pijem 10 mg normabela.

prva noć je prospavana, sada ćemo vidjeti za dalje.
ako imate iskustva s ovom kombinacijom, javite.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 07.09.2012., 12:11   #3853
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Joj da, to je malo previse zolpidema, znam da ti uzimas prazine za spavanje, meni je dok objasnila da je to ok, ali mi dala Q-pin (od kojeg ne mogu doci k sebi) pa ne pijem, jer kaze da seroquel i q-pin i ti lijekovi koji se u maloj dozi daju za nesanicu su bolji od prazine, jer imaju manji spektar nuspojava. Ne onaj u smislu razbudjivanja, nego neke druge... A da probas s nekim drugim hipnotikom? Mislim, Dormicum je sjajan, ali ako bas ne trebas, nemoj, jer kad se na njega naviknes, kao ja npr., ne mozes prijeci na nesto jace jer nema, bilo bi sjajno ako bi ti Zan funkcionirao ili mozda Cerson. Oni su navodno blazi i blago onima koje to uspava. Ne znam kakav imas odnos sa shrinkicom, ali meni moja obicno da tablu tableta da probam prije nego sto napise sluzbeni nalaz. I to je jako lijepo od nje.
jučer bila na pt, mičemo prazine, sanval, fevarin i ostaje edronax i rivotril i uvodimo...Q-pin, jeeeee!
pola tbl za početak od 25, znači 12,5 mg od večeras, brrrr
ray of light is offline  
Old 07.09.2012., 12:13   #3854
tko od vas pije q-pin?

pišite o iskustvima i dozama, meni je propisan zbog nesanice i kao stabilizator, večeras počinjem s pola tbl od 25 mg
ray of light is offline  
Old 07.09.2012., 13:39   #3855
pozdav svima nova sam ovde imam nekih pitanja vezanih za strahove i uzimanje terapije zoloft da li neko od vas koristi ovaj lek?
slacka 83 is offline  
Old 07.09.2012., 17:20   #3856
Quote:
bogardus kaže: Pogledaj post
još nisi počela??? izdaja
ne, nije izdaja, počela prvi dan i prestala jer sam navecer opet počela mirzaten koji me uspava pa nisam bila sigurna dal smija oba, međutim danas bila kod dr i ona mi kaže da mogu oboje ali ne mirzaten prema potrebi nego svaki dan i onda sam ja rekla da cu samo zoloft a navečer samo sanval ...i evo, dosla sad doma malo prije i popila trecinu zolofta iako je vec 3 sata...nastavljam s tobom....kako ti spavas? i sa čim najbolje ?
vegga is offline  
Old 07.09.2012., 17:48   #3857
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Ne kuzim je l te strah piti Dormicum ili Zoloft? Ne treba te biti ni jedno ni drugo, za Zolofot ne znam i mislim da ti nece biti nista, ali za Dormicum se nemoj bojat. Ako ti nije bilo nista od Sanvala, nece ni od Dormicuma. Pogotovo ne od pola.
ej, prošla noć je bila katastrofa....popila ja pola dormicuma i dva sata se vrtila po krevetu , na kraju oko ponoći popila i 15 mg calixte i nekako zaspala ali se cijelu noć budila i jutros i cijeli dan koma....bolje spavam od sanvala....i možes misliti meni dr danas da Dimidril za spavanje, inače je za alergiju ,,,,a u ljekarnama kazu da ga nema vec tri godine...veceras opet sanval...u zadnje vrijeme me više muci nesanica i mamaurluk od tableta nego anksioznost
vegga is offline  
Old 07.09.2012., 17:53   #3858
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
koristi li netko od vas kombinaciju diazepama i sonalie?

ja sam dosad bila na sonaliji 1*50mg i normabelima3*5mg+ prije spavanja 5 mg, no ja od normabela nisam oka sklopila već 2,5 mjeseca
onda sam u apoteci pitala za sanval ,dali bi bolje djelovao prije spavanja nego normabel i rekli mi da slobodno mogu, no 2 dana njega i isti slučaj, nisam spavala ni po pola sata u konadu ali sam zato pričala u bunilu ,jadan muž

jučer sam dobila diazepam ali 7,5mg prije spavanja a preko dana po potrebi i naravno sonalia i dalje ujutro, i napokon sam se naspavala.

doktorica mi je rekla da su normabeli i diazepami po sastavu isti samo mi je dala diazepam da ga mogu prepolovit kako bih popila 7,5mg ,a ne da pijem 10 mg normabela.

prva noć je prospavana, sada ćemo vidjeti za dalje.
ako imate iskustva s ovom kombinacijom, javite.
ne znam sta je sonalija? a gle ja nemam iskustva sa diazepampm, jednom sam pila sanval i normabel od 5 zajedno i tada bi spavala,,sad ga više nemam a ne znam dal ce mi doktor opće dati kad vec imam xanax ali on mi ne pomaže za spavanje..
vegga is offline  
Old 07.09.2012., 17:54   #3859
Quote:
slacka 83 kaže: Pogledaj post
pozdav svima nova sam ovde imam nekih pitanja vezanih za strahove i uzimanje terapije zoloft da li neko od vas koristi ovaj lek?
upravo počela
vegga is offline  
Old 07.09.2012., 18:34   #3860
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
pišite o iskustvima i dozama, meni je propisan zbog nesanice i kao stabilizator, večeras počinjem s pola tbl od 25 mg
ja al imam od 100mg nuspojave su ti jako lupanje srca, hladan znoj i pospanost, al smiri te.. nekad i probistri i da neku energiju za pricanjem, nekad se smijes ko da si napusen al onda pusti i pocne ti se spavat i tak jedno pol sata-sat i onda ta pospanost prode..prvi put kad sam ih probao popio sam 4 svakih 15min po jednu i bio sam u gradu kad me uhvatilo nisam znao di sam i brze bolje kuci takav pospan ko zombi, imas i kvetiapin pharmas one su bijele i manje al isti ku*ac..
PhatMind is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.