Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2010., 12:26   #1
Obnavljanje gusnate kade

Imam gusnatu kadu koja je uzidana između tri zida i nemoguće ju je izbaciti bez da razbijem pola kupatila. Otrošio se emajl i provirilo je crnilo. Kako ju je moguće obnoviti, premazati nečim a da traje bar još nekoliko godina.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:01   #2
U trgovinama boja i lakova imaš svašta u ponudi, na pr. postoji specijalni set namjenjen baš za obnovu emajlirane kade. Osim toga postoji i dvokomponentni emajl lak od Hempela, a postoji i emajl lak u spreju. Ovisno o lovi koju si spremna izdvojiti, i trajnost će biti takva...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:19   #3
Lova nije u pitanju jer sve će me doć jeftinije nego da mijenjam kadu i komplet pločice u kupaoni + majstori. Zanimaju me iskustva, što je najbolje i najtrajnije i da li je tko isprobao? Jedno je teoretiziranje (trgovci sve hvale) a drugo kako se to zapravo ponaša u praksi.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:37   #4
Ovaj set za obnovu emajla košta nešto više od 200 kn, i to bi trebalo najdulje trajati. Kadu treba lagano obrusiti sa šmirl-papirom, iza toga je dobro oprati i odmastiti, te dobro posušiti. Nakon toga primjenjuješ ono što piše u uputi od tog seta za emajliranje.

Ja sam koristio Hempel dvokomponentni emajl lak, i to je dosta kvalitetni proizvod. Kada u početku doslovno izgleda ljepše nego kad je bila nova - ali naravno, ipak je to samo lak, a ne pravi emajl, koji se dobiva pečenjem na visokim tempreturama. Svakih par godina kadu je potrebno ponovno obnoviti s tim lakom. Još bolji rezultati bi se dobili kad bi se kada prvo premazala s nekom dobrom temeljnom bojom, koja podnosi Hempelov lak. To je naročito važno za dno kade, koje najčešće prvo strada.

Ako se odlučiš za Hempel lak, onda se raspitaj i za temeljnu boju za taj lak. Koristi kvalitetne kistove, jer spužvica nanosi pretanke slojeve.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:20   #5
Samo je ti izvad, isplatit će ti se, vjeruj mi . Kada ima sigurno oko 100kg, otiđeš na prodaju metala i prodaš za dobru lovu- to je gus
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 07:41   #6
Hvala champ!

Meni nije otišlo dno kade, više su stradali rubovi i to onaj dio najbliži pipi. Na tom dijelu je izbilo crnilo gusa, a cijela kada je hrapava kao da je već prešmirglana, zato se teško održava.
Kadu ne vadim jer ne ostajem još dugo u tom stanu pa nek se s tim bakće netko drugi.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 22:23   #7
ajooj

imao nedavno kod mame takvu kadu...

ja ju izniju van, uz pomoć četvorice jer je teška ko vrag ,do kontejnera

ostavio ju krajem a za pol sata išao bacit smeće i šutu i netko ju je odnio


ganci je garant bio sretan
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 15:31   #8
Ja sam prije 2 godine radio nekoliko kadi s Hempelovim 2 komponentnim lakom i 2 komponentnom temeljnom te su kade kao nove. U stalnoj su upotrebi i nema nikakvih naznaka trošenja. Samo ju dobro pobrusi i pokitaj kakve veče rupe.
baxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 20:14   #9
Quote:
baxy kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 2 godine radio nekoliko kadi s Hempelovim 2 komponentnim lakom i 2 komponentnom temeljnom te su kade kao nove. U stalnoj su upotrebi i nema nikakvih naznaka trošenja. Samo ju dobro pobrusi i pokitaj kakve veče rupe.
Misliš na Hempel's light primer 4555 i Hempel's polybest 5555 šta je s mirisom,koliko mu treba da nestane?
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 01:49   #10
Baš sam tražio po kući koje su boje bile, mislim da su bile te dvije boje. Trebalo je 2-3 dana da se sve prozrači iako sam ostavio sve otvoreno cijeli dan i noć. Nanosio sam ga špricom pa je išlo brzo i ostalo jednako svugdje ali treba sve dobro zaštitit jer se ona prašina ne može kasnije skinut sa pločica ako dospije.
baxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:17   #11
ja sam prije 5-6 godina dao frajeru da mi "odradi" kadu kao to je njegov fah. Prešmirglo je, pokitao auto kitom i našpricao.

Nije prošlo pola godine i već se počela guliti. Sad si razmišljam da je idem sam obnoviti, ponovio bih postupak ali bi je premazao nekom epoxy smolom. Šta će biti, tko zna
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:54   #12
Ja sam na bušilicu stavio nastavak za brušenje i tako brusio sa 80-kom da bude što grublje. Neke su kade bile već prije loše emajlirane pa se emajl skidao. Ako ne skineš svaku sitnicu ova temeljna boja poskoči i naprave se mjehurići. Koristio sam Hempel Uni-kit, no epoxy je još bolji .
baxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:22   #13
2 puta probao sa hempelom, jedno sam drugi put "profić" izdura jedva 6 mjeseci, bjež od toga
florijan31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.